Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Acuma serios, de ce sa iti iei cbr, cand are cauciuc pe spate pe 110 sau plm sti cat, nici nu te poti inclina in curba, si arata ca pwla, si nici nu ai putea sa acumulezi viteza necesara intrarii intr-o curba s-o poti lua frumos, cu genunchiu jos. La rs incape si pe 170 cauciucu spate ;:angry:. Din partea mea luati-va ce vreti... in afara de cbr :cheers:

Da ai mare dreptate, insa atunci cand schimbi dimensiunile cauciucului din spate, strici ciclistica motocicletei, daca constructorul a facut teste cu un cauciuc de 150, atunci trebuie respectat acest lucru' pe deasupra cauciucul se uzeaza prematur si sta in forma de ciuperca, bombat iar pe curbe motocicleta v-a fi foarte instabila.

Trebuie sa te gandesti ca nu ai 4 roti ca la masina, ci ai doar 2 roti si cu acest lucru nu este de joaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da ai mare dreptate, insa atunci cand schimbi dimensiunile cauciucului din spate, strici ciclistica motocicletei, daca constructorul a facut teste cu un cauciuc de 150, atunci trebuie respectat acest lucru' pe deasupra cauciucul se uzeaza prematur si sta in forma de ciuperca, bombat iar pe curbe motocicleta v-a fi foarte instabila.

Trebuie sa te gandesti ca nu ai 4 roti ca la masina, ci ai doar 2 roti si cu acest lucru nu este de joaca.

ntz, n-ai nimerit-o.

mie cu cauciuc mai lat mi se pare ca sta mai bine pe curbe, in schimb se inclina ceva mai greu, iar pe ultimii 2cm de pe cauciuc se inclina foarte greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt indiferent cu ei, indiferent de unde vin

Ma doare-n p.ula cum ii cheama si pe cine sustin

Vorbele-n vant raman atat, nimic mai mult sau mai putin

Nu ma cunosti, nu te cunosc, nu sunt aici sa te-ntretin.

 

@ ALINU: Imi iei coiu in falci ba micule gangster. Te crezi in LA, unde plm te crezi aici? Am mai zis-o si o repet. Chiar imi doresc sa dea un prost ca tine in mine. Sa vezi cati bani scot de pe carca ta de fraier si sa vedem cu ce pwla mea bani iti mai ia tactu motor.

 

Inca ceva. sex oral !

 

Multumesc!

Mesaj completat

1) :angry: Cum mi-ai zis ma ? "Pulica"? :cheers: Ce spuneai de respect ? Daca pe tine cineva nu te respecta ce faci ? Iti iei jucariile si pleci la mama, ca de' plangi, ca de' nu te-a respectat, nu? :laugh: Ce minte ce copil de bani gata ai, vezi ca viata nu e asa de "roz", nu dau lectii de viata, dar am trecut prin mai multe decat tine, asa ca taca-ti gura.

 

2)Nu mai comenta inutil, nu ma cunosti , nu stii ce anturaj am , nu stii cum ma comport si ce prieteni am.

 

 

P.S.(pentru tine: POST-SCRĂPTUM) Ai invatat descrierile cuvintelor de mai sus? Ca sa poti sa imi raspunzi la post?

 

P.S. Parca nu vorbeai cu "cei fara permis si experienta", cu toate am invatat mai multe decat tine.

 

LATER EDIT : Ai descoperit benzina ? E ca si cum ai descoperi America, nu ? :laugh:

 

 

Obositule, tu cine mai esti ?

 

Reprezinti ceva pe aici si nu stiu eu ?

 

Motor: V-a fi un zx4r. Aha, cat de cool. Cand "v-a" fi, sa ma anunti si pe mine.

Marsh la somn. Noi astia "zei" maine ne ducem pe Cheia. Frumos, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti , eu in locul vostru , in loc sa stau pe forumul asta , as face ceva util.

 

Dar se pare ca azi , generatie asta heteroemococa nu prea inteleg cum sta treaba cu motociclismu si cu viata . Ati facut si voi saispe` ani , si va da-ti mari reisari pe forum , dar defapt , voi in realitate , nu stiti sa schimbati a doua , cum nu stiam nici eu de altfel . Da nu eram asa , macar ascultam de la astia "mai batrani " .

 

Nici Mr. Andrew nu e mai presus , nici Alinush , fiecare e incepator frate , da voi ca incepatori aveti niste bashini in cap de mari motociclisti care ei nu o sa se dea pe o roata , nu o sa sufere , nu o sa faca nimic . Dragi forumisti nu e chiar asa cum credeti voi , abia astept sa vad si eu "primul drum" al vostru in care cineva mai presus de voi o sa va intoarca casca in cap si o sa va ziceti " MAMA CE PROST SUNT "

 

Nu ma intereseaza daca cititi sau nu , am dat post ca sa imi fac damblaua.

Daca incercati tot va aparati intre voi , asa ca doar ne-am vazut poza de la avatar si pe five haif nu sunteti smecheri .

Abia astept si eu cand o sa fie o plimbare la 125 si sa vad si eu cati de aici care sunt tari in gura o sa se prezinte , asta doar daca o sa mai apuc .

 

Hai pa ! Nu va mai obositi sa-mi raspundeti , n-am nevoie de parerile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti , eu in locul vostru , in loc sa stau pe forumul asta , as face ceva util.

 

Dar se pare ca azi , generatie asta heteroemococa nu prea inteleg cum sta treaba cu motociclismu si cu viata . Ati facut si voi saispe` ani , si va da-ti mari reisari pe forum , dar defapt , voi in realitate , nu stiti sa schimbati a doua , cum nu stiam nici eu de altfel . Da nu eram asa , macar ascultam de la astia "mai batrani " .

 

Nici Mr. Andrew nu e mai presus , nici Alinush , fiecare e incepator frate , da voi ca incepatori aveti niste bashini in cap de mari motociclisti care ei nu o sa se dea pe o roata , nu o sa sufere , nu o sa faca nimic . Dragi forumisti nu e chiar asa cum credeti voi , abia astept sa vad si eu "primul drum" al vostru in care cineva mai presus de voi o sa va intoarca casca in cap si o sa va ziceti " MAMA CE PROST SUNT "

 

Nu ma intereseaza daca cititi sau nu , am dat post ca sa imi fac damblaua.

Daca incercati tot va aparati intre voi , asa ca doar ne-am vazut poza de la avatar si pe five haif nu sunteti smecheri .

Abia astept si eu cand o sa fie o plimbare la 125 si sa vad si eu cati de aici care sunt tari in gura o sa se prezinte , asta doar daca o sa mai apuc .

 

Hai pa ! Nu va mai obositi sa-mi raspundeti , n-am nevoie de parerile voastre.

 

Fii dura , fata! :angry:

 

Maine ne tinem dupa Clipcea ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma deplasez cu viteza de croazieraaa pe Magheruuuu... Spune-mi ce o sa faci tu ? Faci pe prostuuuuu :laugh:

Taci ma :angry: N-auzi ca R`urile sunt un harb ?:cheers:)

 

Termina cu atitudinea asta de mare reisar , esti doar un inconstient pe care ii instigi si pe altii la inconstienta , GOLANULE , suferi de magheru si de terase , TU nu esti motociclist .

 

Daca ai fii vazut ce-am facut azi :laugh:)

Editat de zvast!c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taci ma :angry: N-auzi ca R`urile sunt un harb ? :cheers: )

 

Termina cu atitudinea asta de mare reisar , esti doar un inconstient pe care ii instigi si pe altii la inconstienta , GOLANULE , suferi de magheru si de terase , TU nu esti motociclist .

 

Daca ai fii vazut ce-am facut azi :laugh: )

 

Taci , ca am muncit azi la R de mi-au venit spumele =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot harb ramane ..... rs'u 2009 e pentru motociclisti adevarati nu ca noi :angry:

 

Te-as ruga sa nu mai reiei discutia si sa termini cu anturajele cu astia. Din partea mea sa posteze cat vor ei de acu incolo.

 

Vorbele raman, atat. Nimic mai mult sau mai putin.

Nu le mai da reply.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-as ruga sa nu mai reiei discutia si sa termini cu anturajele cu astia. Din partea mea sa posteze cat vor ei de acu incolo.

 

Vorbele raman, atat. Nimic mai mult sau mai putin.

Nu le mai da reply.

Pai asta inseamna ca fac parte din anturajul lor? Nu!

La ce.ai muncit la R?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H M H sunt din CrangaÂş

Si va bag in portbagaj

Si va duc si la padure

Sa mancati ca ursu mure !! :angry: :cheers: :laugh:

 

 

LE - Care vine maine pe Amckart ?! :laugh:

 

LE2 - SA IMI LUATI SI MIE O PIZZA !!!!!!

Editat de Alynush
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-au invadat pokemonii !!!! :angry: Amicilor, vorbiti si voi in plm de ceva legat de forumu asta, discutiile particulare pot fi impartasite si pe mess.

Asa si ? Ai ceva cu gruparea noastra ultra pokemoana ? :cheers:

 

Vorbim si pe messenger ..

Editat de zvast!c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de frana si alynush toti pokemonii sunteti niste ratati,care la scoala mergeti pe langa perete ca va bat golanii,v-ati luat motor sa mai castigati putin respect de la femei proaste,ba ati vazut cum aratati?Voi vedeti ce fel mergeti?Voi vedeti ce fel va imbracati pe motor?Ba va fwt in gura de pisati.Ai ceva de comentat?Stii cum se face,hai vino incoace!

 

Cand ma uit la pozele voastre park ma uit in curte la spitalu de handicapati!V-am scuipat.

 

 

nu am nevoie de atentia voastra,eu pe voi cand pun mana va fwt in poponeata,va dezvirginez.duceti-va in pwla mea de pishati.

 

Hai da-i drumu\' de-aici,homosexualule,ca deja esti penal penal :angry: Esti doar un taran bashit care oricum n-are o treaba cu sportu\' asta,si posteaza aici doar de dragu\' de a avea ceva de facut,si prietene,cred ca tu ti-ai luat motor pt. ceea ce ai scris,cocalaru\' p*zdii.De unde stii tu cum mergem noi si cum ne imbracam pe mobra?E treaba ta daca ala merge echipat full sau ala merge in tricou? NU ! Asa ca mai bine vezi-ti de RS-u\' tau inexistent,de permisu\' tau inexistent si posteaza aici doar cand esti in masura :lol:

Nu-i mai suparati pe baieti ca sunt din Galati :laugh: plm...toti smecherii pe-acolo,alinu,wally aka\"bad boy\" :laugh:

Agariciule,e ultimu\' mesaj la care-ti raspund,ca nu ma mai pun la mintea ta :cheers:

La ce posturi dai,ai putea sa faci un trio excelent cu Roxy Manelista si Marian Valorosu\'

Editat de alexgrp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
clar rs .. mai ales max biaggi .. e super frumos http://www.motorul.ro/aprilia-max-biaggi-s...sport-replicas/

 

Frumos nu ca bicicleta aia de honda.

Cat despre voi pokemonilor,va urma ceva tare pentru voi si asta va fi finalu,pana acu am ras...dar din fata tastaturii nu faci nimic.Pana in aprilie o sa ne vedem noi,thug tu crezi ca eu as pierde timpu sa te bat?Eu te umilesc ma... :angry:

 

 

 

P.S: :cheers:VA DATI DESTEPTI PE FORUM,DAR CA SA RASPUNDETI LA MESAJE V-ATI GANDIT TOATA SEARA,CREDETI CA ATI IMPRESIONAT PE CINEVA CU REPLYURILE ASTEA DESTEPTE GANDITE 3 ORE CU DICTIONARU IN FATA?

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Obositule, tu cine mai esti ?

 

Reprezinti ceva pe aici si nu stiu eu ?

 

Motor: V-a fi un zx4r. Aha, cat de cool. Cand "v-a" fi, sa ma anunti si pe mine.

Marsh la somn. Noi astia "zei" maine ne ducem pe Cheia. Frumos, nu ?

Ce-ai zi ma? Ai scos ochii pe forum ma ? Du-te tu ma si te culca tu! Am mai multi km de pasagerit, cat tu pe motor, si am invatat mai multe decat tine,tu te uiti la tine cum mergi ma ? Cum era aia ? Esti COOL nu ? :angry: Da! Un zx4r "v-a" fi, ca de, am invatat mai multe despre motociclete,decat altii asa ca ...plimba ursu'.

 

Ce sa faci ma pe cheia? :cheers: :laugh: Sau stai, vreti sa fii cool, sa te lauzi, AM FOST PE CHEIA! Astfel poate mai capeti un pic de atentie nu ?

 

Auzi tu.. "zei" de tricou si bermude

 

 

Pentru a-mi da reply la post, ti-ai chemat avocatii ? :laugh: (nu m-am putut abtine)

Editat de wally08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Bai baieti , eu in locul vostru , in loc sa stau pe forumul asta , as face ceva util.

 

Dar se pare ca azi , generatie asta heteroemococa nu prea inteleg cum sta treaba cu motociclismu si cu viata . Ati facut si voi saispe` ani , si va da-ti mari reisari pe forum , dar defapt , voi in realitate , nu stiti sa schimbati a doua , cum nu stiam nici eu de altfel . Da nu eram asa , macar ascultam de la astia "mai batrani " .

 

Nici Mr. Andrew nu e mai presus , nici Alinush , fiecare e incepator frate , da voi ca incepatori aveti niste bashini in cap de mari motociclisti care ei nu o sa se dea pe o roata , nu o sa sufere , nu o sa faca nimic . Dragi forumisti nu e chiar asa cum credeti voi , abia astept sa vad si eu "primul drum" al vostru in care cineva mai presus de voi o sa va intoarca casca in cap si o sa va ziceti " MAMA CE PROST SUNT "

 

Nu ma intereseaza daca cititi sau nu , am dat post ca sa imi fac damblaua.

Daca incercati tot va aparati intre voi , asa ca doar ne-am vazut poza de la avatar si pe five haif nu sunteti smecheri .

Abia astept si eu cand o sa fie o plimbare la 125 si sa vad si eu cati de aici care sunt tari in gura o sa se prezinte , asta doar daca o sa mai apuc .

 

Hai pa ! Nu va mai obositi sa-mi raspundeti , n-am nevoie de parerile voastre.

 

Da ai spus ceva destept gandit 3 ore,ok sa trecem peste asta.

1.Nu stau doar pe forum.

2.Nu eu am impresii de motociclist ci voi.Esti || cu subiectu.

3.Stiu sa schimb a 2-a.

4.tu esti tot incepator.

5.Eu ascult de astia mai batrani,dar nu sunteti voi aia,voi sunteti la fel ca mine.

6.O sa vin la toate intalnirile.

7.Thug si alexgrp sugeti pla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i mai suparati pe baieti ca sunt din Galati :cheers: plm...toti smecherii pe-acolo,alinu,wally aka\"bad boy\" :angry:

Sincer, nu stiu cine se da mare si tare pe aici, eu? In nici un caz!

Editat de wally08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de frana si alynush toti pokemonii sunteti niste ratati,care la scoala mergeti pe langa perete ca va bat golanii,v-ati luat motor sa mai castigati putin respect de la femei proaste,ba ati vazut cum aratati?Voi vedeti ce fel mergeti?Voi vedeti ce fel va imbracati pe motor?Ba va fwt in gura de pisati.Ai ceva de comentat?Stii cum se face,hai vino incoace!

 

Cand ma uit la pozele voastre park ma uit in curte la spitalu de handicapati!V-am scuipat.

 

 

nu am nevoie de atentia voastra,eu pe voi cand pun mana va fwt in poponeata,va dezvirginez.duceti-va in pwla mea de pishati.

 

 

frate de ce mai facut retardat si handicapat ??nu ziceai tu de respect.respectu' la femei il castigi cu x6 nu cu motoru'.de ce zici ca ne imbracam urat? tu cum te imbraci ?? crezi ca merge un trackjacket de nota zece (ala adidas verde) cu cureaua ta d&G iti zic eu nu merge,nu vreau sa te jignesc dar ai multe haine la basculanta si razi de alti cum se imbraca. cred ca tie nu iti plac hainele care sunt de firma dar nu sunt foarte cunoscute la noi.sper ca ai observat ca ti-am vorbit frumos si nu team jignit si vreau si eu sa-mi raspunzi sincer:

 

e adevarat ca ti-ai luat rs ca are top speedu' cel mai mare??argumenteaza.

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Anu trecut ma imbracam asa,hainele alea le-am vandut.Cureaua am rupt-o bluza am dat-o ca mi-a ramas mica.Nu imi mai plac curelele alea.De anu trecut m-am schimbat mult din toate punctele de vedere. :unsure:

 

Nu mi-am luat rs pentru top speed.Mi-am luat rs pentru acceleratie,totusi e 2T si degeaba are top speedu mare ca nu poti sa o tii mult in top speed ca-l fwti.Dar mergi cu 140-150 linistit.Plus ca-mi place cum arata si ca e pozitia solicitanta ca la o sportiva nu ca la tine la yamaha.Mi-am luat rs ca e italianca si italiencele sunt bune,nu cum spuneti voi ca doar japonezele.Ducati 1098 e nr 1 si e made in italy.Rs 125 e nr 1 la 125 si e made in italy,la motogp rs 125 si 250 e locu unu,e made in italy.Max biaggi e pe 2 cu rsvu .

 

 

P.S Nici nu stiam ca esti pokemon si tu.In pozele pe care le-am vazut cu astia nu erai,deci nu pot sa spun ca esti handicapat/retardat.

 

Acuma vreau si eu o explicatie.De ce umblati cu thug-r si zvastic?Voi va uitati la ei?Cat is de prosti,hai zvastic e mai stralucit dar thug e prostu prostilor si striga tare pe forum.Cum sa te duci intr-o plimbare sau pe amkart ala si apoi sa veniti pe forum sa va certati?De ce va jigniti motocicletele daca sunteti prieteni?numa cbr 125 are voie sa fie jignita ca nu e motocicleta.Dar cu hyosungu ce aveti?...in fine.

 

La inceput am fost nervos in cearta asta ca rasii astia mereu cand zic ceva ma ataca,mai e si alexgrp.Sa stii si tu eu nu am inceput nicio cearta pe forumu asta,ei mereu sareau pe mine.Dupa aia m-am mai linistit si am inceput sa rad de ei...si o fac in continuare.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anu trecut ma imbracam asa,hainele alea le-am vandut.Cureaua am rupt-o bluza am dat-o ca mi-a ramas mica.Nu imi mai plac curelele alea.De anu trecut m-am schimbat mult din toate punctele de vedere. :unsure:

 

Nu mi-am luat rs pentru top speed.Mi-am luat rs pentru acceleratie,totusi e 2T si degeaba are top speedu mare ca nu poti sa o tii mult in top speed ca-l fwti.Dar mergi cu 140-150 linistit.Plus ca-mi place cum arata si ca e pozitia solicitanta ca la o sportiva nu ca la tine la yamaha.Mi-am luat rs ca e italianca si italiencele sunt bune,nu cum spuneti voi ca doar japonezele.Ducati 1098 e nr 1 si e made in italy.Rs 125 e nr 1 la 125 si e made in italy,la motogp rs 125 si 250 e locu unu,e made in italy.Max biaggi e pe 2 cu rsvu .

 

 

P.S Nici nu stiam ca esti pokemon si tu.In pozele pe care le-am vazut cu astia nu erai,deci nu pot sa spun ca esti handicapat/retardat.

 

Acuma vreau si eu o explicatie.De ce umblati cu thug-r si zvastic?Voi va uitati la ei?Cat is de prosti,hai zvastic e mai stralucit dar thug e prostu prostilor si striga tare pe forum.Cum sa te duci intr-o plimbare sau pe amkart ala si apoi sa veniti pe forum sa va certati?De ce va jigniti motocicletele daca sunteti prieteni?numa cbr 125 are voie sa fie jignita ca nu e motocicleta.Dar cu hyosungu ce aveti?...in fine.

 

La inceput am fost nervos in cearta asta ca rasii astia mereu cand zic ceva ma ataca,mai e si alexgrp.Sa stii si tu eu nu am inceput nicio cearta pe forumu asta,ei mereu sareau pe mine.Dupa aia m-am mai linistit si am inceput sa rad de ei...si o fac in continuare.

Auzi ma...unii spre deosebire d tn s.au urcat pe un cbr...si au vazut cum sta treaba... :polite:...app. pt stirea ta Yzf.ul face varza un rs125 11kw(pt a1;) )...asa k...ciocu' mic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...