Sari la conținut

ZX-6R Vs CBR600RR Vs R6


ands
 Share

Pe care dintre urmatoarele modele l-ati recomanda unui incepator cu capul pe umeri?  

173 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

ui ca m-am dat cu gixu asta de 600 2004.....este mai confortabil doar primii 30 km , dupa aia isi da arama pe fatza :baubau: , trage mai slab ca zx-u :baldy: , poate are un design mai prietenos, dar la performante.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:baubau: coxanel ... tu il compari cu bestia ta. ZX 6 este cea mai sportiva din cele enumerate. Nu o recomand unui incepator!!!

Daca ar fi sa votez din cele de sus as spune GSX 600 R ( aspect deosebit, calitate ok, pozitie comoda, pretul cel mai mic din clasa ei). Daca ar fi sa spun ce vreau eu in momentul de fata spun Ducati 749.

Chiar asa .... pe Ducati 749 de ce nu l-ati pus la calcul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gresesti domnu musashimaru :D , nu este asa de comoda precum pare, G poate sa iti confirme ce iti spun....NU este cea mai ieftina la clasa ei, zx-u e mai eftin :D , si este mult mai slaba....asa ca ramane doar designul care poate sau nu poate sa placa la okiu cumparatorului

 

stai jos cu ducatiu' tau ca nu are nici o legatura cu 600le astea :baldy: :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

636, dar nu argumentez cu pareri personale, de la altii am auzit ca din cls 6 e cea mai buna la toate, acum nu stiu insa cum e :banana:

 

Bafta Ands si ai grija la ce alegi, si apoi ai mai multa grija de viata ta :blbl:

 

Mada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

636, dar nu argumentez cu pareri personale, de la altii am auzit ca din cls 6 e cea mai buna la toate, acum nu stiu insa cum e  :banana:

 

Bafta Ands si ai grija la ce alegi, si apoi ai mai multa grija de viata ta  :blbl:

 

Mada

Pacat ca au pus 36cmc in plus ca sa fie cea mai tare si daca vrei sa te da cu ea prin competitii nu ai cum.

In schimb dpdv al handling-ului jos palaria. Este o adevarata jucarie.

 

Ands, ai incredre in Andreea Marin !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Kawasaki, yamaha si honda au scos modelele 2005.

 

CBR 600....furca upside-down si frane radiale....cateva kile mai usor

R6...ca si CBR-ul...

ZX6R/ZX6RR...design nou, toba sub sa motorul mai performant, ambreiaj care nu permite blocarea rotii spate...presimt ca va castiga duelul in 2005....dar nici celalalte nu sunt mai prejos...sa vedem :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum nu sint mai prejos ma?! au motoru mai mic...cai mai putini(reali) de cuplu nu mai vb .....iar ce avea 636-le in 2003 astia de-abia acu s-au gandit sa aibe..slipper clutch nu are nici unu nici in 2005...mie unu nu imi e rusine sa aplaud cavasachi :D le va rupe mau' ( :yikes: ) si anul viitor la toate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha yzf r6 - 2005. Ramai cu efectul optic pentru ca oricum in conditiile condusului zilnic nu poti detasa clar una fata de alta din punct de vedere al performantelor. Mie nu-mi place cum arata 636-le, parca sufera de mongolism

Editat de Fester
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......invidia.......hehe, da mai, nu e ea cea mai frumoasa din fata....desi gusturile ar trebuie lasate neatinse....dar ucide competitia....pana la urma de ce sa nu iei o motoreta mai puternica, cu motor mai mare, cu mai multe "obtiuni" si la un pret egal sau mai mic decat competitia ca te simti cu ceva "vinovat" ca au pompat 36 cmc in plus? ma intreb cum se simt cei cu 749 care au 150cmc in plus si raman mereu in urma dpdv al puterii?! :D vorbesc aici de mersul in romania unde nu toata lumea s-a nascut pe circuit ( mooje nkz)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

STIMATE DOMN INCEPATOR, ca posesor de kawa zx6r (de vanzare apropos  :baldy: ) pot doar sa ti-o recomand....de ce? ptr simplul fapt ca pe langa cei 37 cmc in plus fata de concurenta are si un pret mai mic  ;) , am mers putin cu o honda 600rr si am fost sincer dezamagit cand am bagat mana in gaz la vreo 3 mii de ture, kiar si ptr un incepator ca mine e usor sa iti dai seama ca trage mai tare un zx6, pe r6 si gix de 600 inca nu am mers dar nu prea vad de unde sa compenseze cei 37 cmc  :yikes:

de vanzare apropos ....... :box: asa buna-i ca o si vinzi??? :D :angry: :hurt: :ok:

 

P.S. HONDAAAAAAAAA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK eu m-am lamurit, Kawa e cea mai sportiva! Iar modelul 2005 arata intr-un mare fel.Mie imi place la nebunie.Bunnnn...

 

Hai sa o luam altfel!

Care e cea mai docila si mai agila in oras!

Dar cea mai "confortabila"?

pai lamureste-ma, vrei sportiva sau docila? :cheers: sau vrei sa intrebi care este cea mai putin sportiva dintre sportive?

ca si manevrabilitate eu spun ca e zx-u, nu ca am eu si nici ca le-as fi incercat pe celelalte, dar s-au suit altii pe a mea si au ramas placut impresionati .... :cheers:

iar din punct de vedere al confortului as alege Logan-ul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai lamureste-ma, vrei sportiva sau docila? :cheers:  sau vrei sa intrebi care este cea mai putin sportiva dintre sportive?

ca si manevrabilitate eu spun ca e zx-u, nu ca am eu si nici ca le-as fi incercat pe celelalte, dar s-au suit altii pe a mea si au ramas placut impresionati .... :cheers:

iar din punct de vedere al confortului as alege Logan-ul  :cheers:

Sa inteleg ca simti cam cati rinichi ai pe xz?

 

Vrei sa spui ca la categoria asta primeaza sportivitatea si restul nu mai e de luat in seama!Ok!

Eu sunt constient ca nu toata ziua te dai pe circuit sau in afara orasului si pe mine ma intereseaza si care varianta din cele 4 e cea mai buna pentru oras! Care e mai agila in traficul urban, care e mai controlabila la viteze mici? Vreau sa stiu care rezolva un compromis cel mai bine intre sportivitate si agilitate.

Chiar nu e nimeni sa imi raspunda la asta?! Toata lumea pe aici e pilot de GP? E o chestie asa de deplasata ca te dai cu 600 prin oras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Discutiile de genul "cel mai sportiv motor de 600" pot dura o vesnicie. Adevarul este ca pe un circuit sunt toate in aceeasi secunda(poate mai putin GSXR600 '05).

In privinta docilitatii eu zic ca CBR600RR este de departe cea mai prietenoasa. Nu uita ca mai exista si CBR600F - poate iei in considerare si aceasta optiune.

 

E de preferat (fiind prima ta motocicleta) sa ignori extremele (ma refer la ZX636, noul R6).

 

Off topic: Am citit ca noul R6 are saua la 85 de cm inaltime. Motocicleta arata intr-un mare fel, dar astia chiar o fac numai pentru piloti cu multa experienta sau giganti (daca mai puneau cativa cm o faceau de cross). Sunt curios daca va fi totusi cea mai rapida.....

Editat de nec+ultra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parere personala.Nici una din aceste motociclete nu ti-as recomanda pentru tine ca incepator.Cred ca un cbr de 125 ar fi cel mai indicat.Salut si numai bine!

 

Ca bine zici :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cati din cei care scriu aici si AR AVEA BANII necesari pt orice gen de moto ,ar incepe pe o jiginea rupta-n doua ori in tara ori prin afara?....imi e jena de aceste raspunsuri

Din "umila" mea experienta, un lucru tot am invatat.Banii oricat de multi ar fi nu iti cumpara si nici nu iti suplinesc experienta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...