Sari la conținut

Iesiri Organizate, Plimbari De Duminica Ale Sibienilor


Bullet
 Share

Postări Recomandate

joi o sa fie vreme faina dar de vineri incep ploile.

propun sa ne intalnim maine dimineata la ora 10 in petrom la iesirea spre medias.

traseul va fi urmatorul: medias- targu mures- sovata- praid- gheorgheni- lacu rosu- cheile bicazului.

din cate stiu sunt in jur de 250 km.

:)

 

Drumul cel mai bun si corect este Medias -inainte de Sighisoara stanga inspre Tg Mures la sesnul giratoriu - Balauseri - acolo la intersectie dreapta spre Sovata - Praid - Gheorgheni - Lacul Rosu - Bicaz Chei.

Pana la Gheorgheni drumul e superb, inspre Lacul Rosu si Chei sunt ceva gropi. Daca ploua si sunt acoperite de apa e crima. Sunt 250 km, acum am venit pe acolo! Tura e superba, drumul de la Praid la Gheorgheni e nou nout si cu niste curbe dementiale. Se merita cu varf si indesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 696
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Drumul cel mai bun si corect este Medias -inainte de Sighisoara stanga inspre Tg Mures la sesnul giratoriu - Balauseri - acolo la intersectie dreapta spre Sovata - Praid - Gheorgheni - Lacul Rosu - Bicaz Chei.

Pana la Gheorgheni drumul e superb, inspre Lacul Rosu si Chei sunt ceva gropi. Daca ploua si sunt acoperite de apa e crima. Sunt 250 km, acum am venit pe acolo! Tura e superba, drumul de la Praid la Gheorgheni e nou nout si cu niste curbe dementiale. Se merita cu varf si indesat.

 

 

papillion are dreptate, eu circul ffff mult cu masina in tara, di traseul sibiu-medias-sighisoara-balauseri-sovata-praid-gheorghieni e si cel mai scurt si cel mai bun, intre gheorgieni si lacul rosu :) drumul nu e prea bun! iar daca am lua-o pe sighisoara -odorhei .... e f prost drumul !

 

oricum bun sau prost drumul eu va trebui sa am grija ca nu mai am decat frana de fata, ptr ca cea de spate... nu a mai vrut sa stea pe motor dupa incidentul de ieri in care un "casca ochii" a spus foarte sincer ca... "nu te-am vazut"!!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma si eu circul prin tara destul de mult . E drum rau de la vanatori (sat dupa sighisoara) pana aproape in odorhei, rau adica nu se merge cu 200 si numa cu grija ca e putin denivelat. dar de acolo o splendoare de drum asa cum stiti voi de praid la gheorgheni. pe la balauseri e bun dar nu ca pe partea cealalta. voi ati fost la cheile bicazului pe la odorhei vreodata ??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no si pana la urma care va fi traseul?:

sb-medias-sighisoara-balauseri-sovata-praid-gheorgheni-lacu rosu-cheile bicazului?

daca nu va hotarati pove maine la 10 la petrom!

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hallo

 

regim de mers? in localitate / afara?

sau fiecare cu ceapa lui?

 

eu cam prefer <60km/h localitate si 120+/-20 in afara in conditii optime

asta sa fie o idee aproximativa de cat va dura drumu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca m-am agitat degeaba! din nefericire nu pot veni maine! a intervenit ceva si nu pot sub nici o forma sa particip la tura asta! poate data viitoare!

drum bun si grija mare ptr toti ce merg maine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca m-am agitat degeaba! din nefericire nu pot veni maine! a intervenit ceva si nu pot sub nici o forma sa particip la tura asta! poate data viitoare!

drum bun si grija mare ptr toti ce merg maine!

 

 

aiiiiii ma..... ce putea interveni atat de important? :rusinica: offf offf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca m-am agitat degeaba! din nefericire nu pot veni maine! a intervenit ceva si nu pot sub nici o forma sa particip la tura asta! poate data viitoare!

drum bun si grija mare ptr toti ce merg maine!

Asculta pe Scotianu! SA NU-TI PARA RAU ! Nu am mai ajuns in Cheile Bicazului din diferite motive...asa este cand este un grup prea mare..Am oprit la Sovata unde am bagat in stomac cu lopata.Dar tin sa te oftic ca nu ai participat un pic ,la serpentinele catre Gheorgheni...o delicatese!Si acum cateva poze de pe drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta pe Scotianu! SA NU-TI PARA RAU ! Nu am mai ajuns in Cheile Bicazului din diferite motive...asa este cand este un grup prea mare..Am oprit la Sovata unde am bagat in stomac cu lopata.Dar tin sa te oftic ca nu ai participat un pic ,la serpentinele catre Gheorgheni...o delicatese!Si acum cateva poze de pe drum...

 

mdeah.......

pacat ca nu avem si noi aproape asa o bucata de drum.

eram toti cu ghidonu langa asfalt si gura pana la urechi sub casca.

inca imi mai curge din gura cand ma gandesc :rusinica:

 

mai e o portziune faina , dar mai de viteza odorhei -> miercurea ciuc -> targu secuiesc

se poate face o tura mai lunga sibiu-medias-sighisoara-sovata-gheorgheni-(aici nu stiu cum e)-odorhei-miercurea ciuc-targu secuiesc-aproape de brasov(drumu de sighisoara)-sighisoara-medias-back home - dar cam 6-700 km cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase serpentinele intre gheorghieni si sovata, rebelului ia placut la nebunie, 80 cu scarita aproape de asfalt. trebuie repetata experienta dar sa fie uscat si soare, o delicatesa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase serpentinele intre gheorghieni si sovata, rebelului ia placut la nebunie, 80 cu scarita aproape de asfalt. trebuie repetata experienta dar sa fie uscat si soare, o delicatesa

 

 

:rolleyes: Ce ma enerveaza Vali cu aplecatul lui, a trebuit sa-l fac in linie dreapta! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta pe Scotianu! SA NU-TI PARA RAU ! Nu am mai ajuns in Cheile Bicazului din diferite motive...asa este cand este un grup prea mare..Am oprit la Sovata unde am bagat in stomac cu lopata.Dar tin sa te oftic ca nu ai participat un pic ,la serpentinele catre Gheorgheni...o delicatese!Si acum cateva poze de pe drum...

 

ba imi pare! nu conteaza ca n-ati ajuns la chei, tot am ratat o tura! da lasa ca promis sa-mi iau revansa!

super poze! data viitoare o sa fiu si eu in ele!

 

 

aiiiiii ma..... ce putea interveni atat de important? :rusinica: offf offf

 

you don't want to know!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o propunere....ce ziceti de o iesire cu corturile de sambata pe duminik...un mic, o berik, un foc ceva? :)

Propun zona de iarba verde dinainte de albota ( directia balea)...e camp deschis, putem face foc mare, e apa....

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o propunere....ce ziceti de o iesire cu corturile de sambata pe duminik...un mic, o berik, un foc ceva? :)

Propun zona de iarba verde dinainte de albota ( directia balea)...e camp deschis, putem face foc mare, e apa....

:(

zona e misto si nici nu e departe.......dar ce naiba facem cu vremea????????....am mai prins o ploaie....anul trecut in zona aia......si a fost jale!!! vorbim joi...acum avem tema de sedinta!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de unde se stie ca ploua ...ca pe vremea mea ...indienii aveau dreptate...nimeni nu poate prezice vremea cu fenomenul el ninho!:())

 

voi aduceti bere vodca .....si eu vin!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine mergem la voineasa

poa' sa ploua, poa' sa ninga, grataru e acoperit, mesele de afara la fel, sala de mese, destule camere, loc ptr chef cat cuprinde, curte mare ptr motoare, cazare relativ ieftina!

si e si umpic de mers pana acolo! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...