Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

Salut, neastamparatilor !

 

Sunt constient ca sunt prea in varsta pentru acest motor

dar, din cand in cand, imi permit si eu cate un capriciu...

 

Formula "Kawa Z750 ABS" este in opinia mea:

 

O motocicleta puternica, performanta si in special distractiva...

In mana unui rider hotarat acest motor umileste multe marci de prestigiu...

 

Eu ma voi intoarce la cuirasatele mele asa ca:

cine imi va face o oferta de nerefuzat, il poate avea.

Distractie frumoasa !

 

post-882-1238419159_thumb.jpg post-882-1238419177_thumb.jpg

 

 

Frumoasa foc ce sa zic. Si un pret asa informativ? Eu oricum vreau sa imi iau z1000 2007 ca stiu in mare cu ce se mananca z750. Si asta nou cu furca upside-down este genial si daca mai are si ABS, a pus Dumnezeu mana in cap. O frumusete de motor, dar vrem niste poze reale si un pret :cheers:

 

Multzam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niste Z-uri frumoase.

 

Ce chestie dubioasa. Z-ul argintiu are doua sonde lambda.Nu am mai vazut asa ceva.

Probabil vor sa le scoata mai non-poluante, naiba stie. Uite si aici niste z-uri frumoase foc

post-15863-1238652752_thumb.jpg

post-15863-1238652765_thumb.jpg

post-15863-1238652784_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@LLV Racing - s-o stapanesti sanatos :D detin una identica, luata anul trecut; mai am cativa km pana la a doua revizie si pana acum s-a comportat excelent. am facut in 4 luni (cat a fost de mers de cand am luat-o) 4800 km. m-a facut sa nu ma mai dau jos de pe ea.

 

Singurele neajunsuri pe care le-am remarcat sunt cricul (mereu am impresia c-o sa cada gramada cand ii dau drumul) si consumul maricel (dar asa e orasul...nu prea trec de-a doua si o folosesc mai mult la mers la birou si plimbari scurte seara)

 

Cheerz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@LLV Racing - s-o stapanesti sanatos :D detin una identica, luata anul trecut; mai am cativa km pana la a doua revizie si pana acum s-a comportat excelent. am facut in 4 luni (cat a fost de mers de cand am luat-o) 4800 km. m-a facut sa nu ma mai dau jos de pe ea.

 

Singurele neajunsuri pe care le-am remarcat sunt cricul (mereu am impresia c-o sa cada gramada cand ii dau drumul) si consumul maricel (dar asa e orasul...nu prea trec de-a doua si o folosesc mai mult la mers la birou si plimbari scurte seara)

 

Cheerz!

 

Multumesc mult si tu sa te bucuri de ea cat mai mult timp. Motorul este super tare si exact ce ai spus si tu nu face nici cea mai mica problema. Acum a inceput sa traga din ce in ce mai bine motorul fiind strans la inceput si sa sti ca iti recomand cu caldura sa-ti pui o toba directa si un filtru sport chiar se simte diferenta.Oricum vreau sa ma duc sa o pun pe dyno test sa vad daca a mai primit si ea un calut doi acolo.

Treaba aia cu valva care sta mai inchisa la ture mici ca sa iti dea cuplu e o mare vrajala am cuplu mult mai bun decand i-am pus toba (mai ales ca am scapat si de catalizator care se afla in ea).

Un prieten care si-a pus toba inaintea mea mi-a spus asta si nu l-am crezut dar dupa ce mi-am facut modificarile i-am dat dreptate.

 

 

 

Baieti, poate facem o intalnire in weekend ca o sa fie timp frumos,mai vorbim si noi mai schimbam idei.

Editat de LLV Racing
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult si tu sa te bucuri de ea cat mai mult timp. Motorul este super tare si exact ce ai spus si tu nu face nici cea mai mica problema. Acum a inceput sa traga din ce in ce mai bine motorul fiind strans la inceput si sa sti ca iti recomand cu caldura sa-ti pui o toba directa si un filtru sport chiar se simte diferenta.Oricum vreau sa ma duc sa o pun pe dyno test sa vad daca a mai primit si ea un calut doi acolo.

Treaba aia cu valva care sta mai inchisa la ture mici ca sa iti dea cuplu e o mare vrajala am cuplu mult mai bun decand i-am pus toba (mai ales ca am scapat si de catalizator care se afla in ea).

Un prieten care si-a pus toba inaintea mea mi-a spus asta si nu l-am crezut dar dupa ce mi-am facut modificarile i-am dat dreptate.

 

 

 

Baieti, poate facem o intalnire in weekend ca o sa fie timp frumos,mai vorbim si noi mai schimbam idei.

 

Sa stiti ca o toba finala nu o sa dea mare putere, uneori chiar mai deloc. Se va intampla sa primesti putere daca ai o evacuare full sau daca ai o toba finala si o ajuti cu un filtru sport si cu un power comander.

 

Ieri mi-am facut si eu asigurarea la motor, azi vorbesc si eu sa pot sa mi-o tin undeva si sa imi fac o programare la service sa ii fac revizia si saptamana viitoare am si eu mititica in stare perfecta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca o toba finala nu o sa dea mare putere, uneori chiar mai deloc. Se va intampla sa primesti putere daca ai o evacuare full sau daca ai o toba finala si o ajuti cu un filtru sport si cu un power comander.

 

Ieri mi-am facut si eu asigurarea la motor, azi vorbesc si eu sa pot sa mi-o tin undeva si sa imi fac o programare la service sa ii fac revizia si saptamana viitoare am si eu mititica in stare perfecta :D

 

Problema Z-ului 2007 este ca toba finala,avand si catalizatorul si valva este foarte restrictiva iar la un motor care face 12000 de ture o evacuare proasta il omoara.

In privinta filtrului am deja montat un K&N.

Ce este bine la motoarele cu sonda lambda este ca in momentul in care pui un filtru sport si intra mai mult aer sonda lambda simte si regelaza imediat amestecul dand mai multa benzina.

Crede-ma si eu am fost sceptic si credeam ca nu am facut nimic dar in momentul cand i-am dat de la turatie joasa si am simtit diferenta mi-am schimbat parerea. Si inca un avantaj urca poarte bine si sus spre limita maxima a turatiei.

Pe forumurile de afara, exact cu modificarile mele castigau intre 2-3 cai pe dynotest ceea ce cred ca pentru un motor care are 200 de kg si nu 1200 ca o masina inseamna ceva.

Oricum va spun dupa ce o s-o pun pe dyno.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o motocicleta excelenta! Putere, manevrabilitate, aspect ... are toate calitatile unei motociclete reusite :D Cand ma voi satura de SS, Z750 scrie pe mine :D

 

Salutare domnilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar fata de la un z750 sau z1000 ma refer la : far, masca ce inconjoara farul si eventuall suportul de metal care sustine intreg asamblul , fara bord sau alte chesti..............astept oferte pe PM sau 0767311985

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor. Mi-am scos si eu jucarioara de la hibernat, i-am facut si revizia micutei si e mai vioaie ca niciodata :rolleyes: Sa ne dam si noi cu parerea sa facem si noi o intalnire, poate ne intalnim la arc si tragem o fuga la Bikers in otopeni sa discutam in mai amanunt. Va astept cu pareri si pana atunci asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak intereseaza pe cineva vand z750 acum adus din germania 2006,doar 4500km!!! foarte ingrijita un singur propietar 3500euro 0727344557

 

dak intereseaza pe cineva vand z750 acum adus din germania 2006,doar 4500km!!! foarte ingrijita un singur propietar 3500euro 0727344557

pt mai multe poze p.m.

post-23264-1239626702_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare baieti! Am si eu o intrebare! Aveti careva de vanzare un lant (decat lantul, nu tot kitul) pentru un Z750 2004-2006 ? Si second e bun, avand in vedere ca actualul e varza! Daca nu, stiti cumva de unde pot cumpara URGENT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

de azi sunt proprietar de Z 750 ! e din sept 2008 si are doar 3.100 km, si e aproape nou.

e super-fun motorul, imi place mult de tot.

 

proiecte de viitor:

- cauciucuri moi (o sa optez pentru michelin pilot power clasic), acum are cauciucurile din magazin care sunt din "plastic"

- furtunase frana cu manta otelita (galfer sau goodridge)

- amortizor ghidon HyperPro activ

- arcuri mai tari pentru furca fata

post-9379-1241124777_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
nu cred ca este asa de indicat un amortizor de ghidon la naked, dar tu stii mai bine.

 

Ce va atrage mai mult?

 

Z1000 (2007) sau CB1000R (2008)

 

Pt cei ce nu stiu modelele:

 

 

Am z750,dar sincer ma atrage mai mult honda cb100r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca este asa de indicat un amortizor de ghidon la naked, dar tu stii mai bine.

 

Ce va atrage mai mult?

 

Z1000 (2007) sau CB1000R (2008)

 

Pt cei ce nu stiu modelele:

 

 

FZ1 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aveti idee cam la ce inaltime s-ar potrivi z750 ? Am vazut pe net poze si am impresia ca la inaltimi mai mari ghidonu forteaza motociclistul la o pozitie mai cocosata.Daca are cineva o poza pe z750 si are in jur de 1.80..l-as ruga sa o posteze pt ca din pozele de pe net nu imi pot da seama de inaltimea conducatorilor in raport cu mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pentru cei care au schimbat simeringurile de la furca la Z 750 ,cati km v-au tinut cel mai mult simeringurile de la furca ???? ati observat ceva diferente intre cele de pe luis si cele de la reprezentanta ? au tinut mai mult cele de la reprezentanta ?

 

Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cam la ce inaltime s-ar potrivi z750 ? Am vazut pe net poze si am impresia ca la inaltimi mai mari ghidonu forteaza motociclistul la o pozitie mai cocosata.Daca are cineva o poza pe z750 si are in jur de 1.80..l-as ruga sa o posteze pt ca din pozele de pe net nu imi pot da seama de inaltimea conducatorilor in raport cu mobra.

Nu poate nimeni sa ma ajute ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, i s-a mai ars cuiva vreun bec in bord? mie mi s-au ars doua :rolleyes: Stiti cumva unde pot gasi sau daca se potrivesc de la altceva? motocicleta este un Z750S din 2005.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...