Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, o problema la un z750 2009 i-a schimbat toba si stock si dupa 2 zile nu se mai accelereaza, prima oara peste 4000 de ture acum peste 2000 de ture asta in mers pe loc ajumge pe la 6000 . S-a mai intamplat cuiva asa ceva? Vreo rezolvare? Multumesc

 

Salutare, o problema la un z750 2009 i-a schimbat toba si stock si dupa 2 zile nu se mai accelereaza, prima oara peste 4000 de ture acum peste 2000 de ture asta in mers pe loc ajumge pe la 6000 . S-a mai intamplat cuiva asa ceva? Vreo rezolvare? Multumesc

 

Salutare, o problema la un z750 2009 i-a schimbat toba si stock si dupa 2 zile nu se mai accelereaza, prima oara peste 4000 de ture acum peste 2000 de ture asta in mers pe loc ajumge pe la 6000 . S-a mai intamplat cuiva asa ceva? Vreo rezolvare? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, o problema la un z750 2009 i-a schimbat toba si stock si dupa 2 zile nu se mai accelereaza, prima oara peste 4000 de ture acum peste 2000 de ture asta in mers pe loc ajumge pe la 6000 . S-a mai intamplat cuiva asa ceva? Vreo rezolvare? Multumesc

 

 

Deci sa inteleg ca i-ai schimbat toba stock cu una aftermarket sau cum? Fi-ul se aprinde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca i-ai schimbat toba stock cu una aftermarket sau cum? Fi-ul se aprinde?

 

Da, dar nu a avut pana la urma nicio legatura cu toba. Desi initial m-am gandi/ si mi s-a sugerat ca ar fi de la butterfly valve ca ar fi dat o eroare si trebuie remapata cu noua toba.

Dupa cum ziceam nu a fost cazul. Problema a fost foarte simpla si fara mari batai de cap si anume :

- mi-am lasat sub sa(deci in portbagaj) sacul de la casca; pe care mi l-a aspirat priza de la filtrul de aer, infundandu-se astfel si nemai permitant sa patrunda aer.

Am respirat usurat dupa ce am primit n-shpe solutii : butterfly valve, pompa de benzina, nush ce senzor , clapita de admisie blocata, benzina cu apa etc...

Oricum amuzant :) Eram ca o paraietoare . Meargea pir..pir..pir..pir in nas :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punem si noi de-o intalnire de Z-isti? eventual la SMAEB sa ne gasim cu totii... ca n-ar fi rau sa ne stim unii pe altii si presupun ca SMAEB e un bun prilej cand toata lumea se aduna la un loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punem si noi de-o intalnire de Z-isti? eventual la SMAEB sa ne gasim cu totii... ca n-ar fi rau sa ne stim unii pe altii si presupun ca SMAEB e un bun prilej cand toata lumea se aduna la un loc.

 

Pacat ca nu se prea scrie/intra pe forum . Probabil sunt si foarte putini posesori de Z-et.

Editat de tinlenvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punem si noi de-o intalnire de Z-isti? eventual la SMAEB sa ne gasim cu totii... ca n-ar fi rau sa ne stim unii pe altii si presupun ca SMAEB e un bun prilej cand toata lumea se aduna la un loc.

vin si eu :D

Pana la urma la ce ora si cand ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa zicem pe 19 orele 19.19 :) dati o idee de loc, pentru Bucuresti.

 

Sau la SMAEB la orele 12 sa vezi cum ne gasim :)

 

Vineri 19 la 19:19 Piata Victoriei nr 19 :)))

Si ne vedem si sambata la SMAEB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne putem vedea in ziua SMAEB-ului undeva in afara ROMAERO...eventual la Petromul de la intrarea in Bucuresti pe Bucuresti-Ploiesti ?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 19 la 19:19 Piata Victoriei nr 19 :)))

Si ne vedem si sambata la SMAEB

 

Nu la victoriei ma, e prea aglomerat acolo, mai repede la casa poporului :) si 19 pica joi :)

 

Ne putem vedea in ziua SMAEB-ului undeva in afara ROMAERO...eventual la Petromul de la intrarea in Bucuresti pe Bucuresti-Ploiesti ?!?!

Mai repede la ikea in parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu la victoriei ma, e prea aglomerat acolo, mai repede la casa poporului :) si 19 pica joi :)

 

 

Mai repede la ikea in parcare.

 

Ne vedem de mai multe ori ca nu strica. Fiecare vine cand poate. Deci ramane prima intalnire Joi 19. ora 19 Casa Poporului?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu la intalnire. ;)

 

vis a vis de problema cu ABS-ul meu, s-a rezolvat

 

de la faptul ca am dat bateria jos sa o incarc, cand a montat-o la loc se pare ca una din cele doua mufe care trece fix pe acolo nu mai facea contact/ iesise un pic

 

remufat, resetat cod, acum pare ok (am verificat rpd in cativa metri)

 

diseara cand ies de job vad daca mai apare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti.de curand am achizitionat un z750 2007 model cu abs si ash vrea sa stiu ce ulei ar trebui sa pun in motor.m am gandit la un motul 7100 10w60.eu ma plimb cu tovarasii mei care au supersport deci o cam forjez.ce mi recomandati?e ok alegerea mea?multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...