Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Salutare tuturor!

 

Sunt nou atat pe aici cat si in ale motociclismului. Locuiesc in Crangasi. Momentant sunt "pe tusa" deoarece m-a izbit o conjunctivita acuta ceea ce ma obliga sa stau pe acasa. Anyway, mi-ar face placere sa vin la o intalnire cu voi insa...dupa ce imi revin.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

QUOTE (cosmin_floo @ Jul 29 2008, 04:56 PM) *

sedinta joi la 8?unde??pot sa iau si eu parte?smile.gif)...

 

 

Te rugam.

 

Langa clubul The Gate (langa Strandul Tineretului), vis-a-vis de Agronomie.

Terasa se numeste Bordo.

Multe umbrele galbene.

 

poti sa vii si pe jos, nu e obligatoriu calare :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE (cosmin_floo @ Jul 29 2008, 04:56 PM) *

sedinta joi la 8?unde??pot sa iau si eu parte?smile.gif)...

poti sa vii si pe jos, nu e obligatoriu calare :drums:

 

prietenii stiu de ce :lol:

:D :) :D

:kiss:

 

HAI SA DEMONSTRAM CA NOUA NE PASA. PROPUN SA STRANGEM SI NOI CATEVA HAINE SI SA LE DONAM CELOR NAPASTUITI DE SOARTA.

DISEARA VIN LA BIROU CU UN SAC, ADUNAM TOATE HAINELE ADUSE IAR UNU DIN NOI ZILELE ASTEA MERGE SA LE DEPUNA LA INTRAREA IN PARCUL TINERETULUI.

CE PARERE AVETI ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar in crangasi zona constructorilor-ceahlau-cal crangasi care stati ?????ca nu prea va vad:))

 

 

io...fuzzy.si mai sunt cativa care nu servesc motociclism.ro

io constructorilor

fuzzy in spate la albinuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multi ca sa fie numarati. :D

posibil :kiss:)) ...dar sincer nu prea vad nici unu ,si dupa 6 cand vin d la munca mai ies si eu la plimbare prin oras ,dar parca la mn in cartier e cea mai multa liniste(nu pun la socoteala si scuterele,care sunt f multe din pacate)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar in crangasi zona constructorilor-ceahlau-cal crangasi care stati ?????ca nu prea va vad:))

 

 

eu stau langa pod. mobra momentan este (inca) in service. permisul (sper) pe 1 septembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ion mihalache se integreaza la voi ?

Ion Mihalache = (fostul) 1 Mai, deci se incadreaza cu succes! Te asteptam la sedinta, joi, la terasa Bordo (intrarea de la Strandul Tineretului, pe stanga); o sa vezi multe motorete parcate in spatele terase si un teanc de casti pe langa o masa lungaaaa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot pe mahailescu vintila , dar se pare ca prin zona lumea "piteste" bine motoarele . nu am vazut decat un gsx f galben care e parcat pe ceahlau

 

Momentan il tin la servici, in garaj. Sunt in "repaus fortat" si va dura pana prin a doua jumatate a lui septembrie..... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a fost nimeni plecat calare wkd trecut?

daca DA, ceva poze?

Plecat da, dar nu calare, ci in "conserva" din cauza de familie cu copii. Insa cu ocazia acestei calatorii, am descoperit un traseu foarte frumos care poate fi reconstituit cu motocicleta.

 

Respectiv, din Campina am cotit-o la stanga prin Poiana Campina si-apoi am continuat drumul peste dealuri pana in Provita de Sus. Peisajele sunt minunate, iar drumul proaspat asfaltat si fooaaarte "curbat", adica plin de curbe stranse.

 

Cu toate acestea, prezinta un oarecare grad de risc pentru motociclisti din cateva motive:

1. Exista foarte multe varfuri de panta in curba, cu vizibilitate zero, iar dupa varf curba se poate continua, eventual cu schimbare brusca de directie; totul in conditiile in care curbele nu sunt semnalizate, nici ca directie, nici ca si grad de dificultate.

2. Drumul este foarte stramt si fara niciun fel de acostament.

3. Traseul este des circulat de carute, in ambele sensuri, iar in conditiile de vizibilitate enuntate anterior, va imaginati ce inseamna.

4. Drum circulat de carute = foarte multe balegi proaspete imprastiate pe asfalt, inclusiv in si dupa curbe, asa ca sunt crescute sansele de... "sliding show" :D

 

Cu toate acestea peisajul merita "riscul"; nu stiu inca ce e dincolo de Provita si cum e drumul mai departe (desi asfaltul nou parea a continua), dar - daca se pune problema - ma pot interesa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti zic eu cum e mai departe (am fost cu Bila, el cu KLEul)

dupa un pod se termina asfaltul si incepe drumul de tara, apoi se termina si acel drum si ... pietre, este un pod in constructie, asa ca raul se traverseaza de 2 ori (nu era mare cand am fost noi, putin mai sus de scut) iar incepe drum de tara care urca si coboara pe dealuri, curbe la fel de stramte si fara vizibilitate, iar un pod mare si ... incepe iar asfaltul, dupa cativa km se ajunge in drumul de Breaza Pucioasa

si cica e DJ :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti zic eu cum e mai departe (am fost cu Bila, el cu KLEul)

dupa un pod se termina asfaltul si incepe drumul de tara, apoi se termina si acel drum si ... pietre, este un pod in constructie, asa ca raul se traverseaza de 2 ori (nu era mare cand am fost noi, putin mai sus de scut) iar incepe drum de tara care urca si coboara pe dealuri, curbe la fel de stramte si fara vizibilitate, iar un pod mare si ... incepe iar asfaltul, dupa cativa km se ajunge in drumul de Breaza Pucioasa

si cica e DJ :D

 

Da' peisajul nu justifica "efortul", referindu-ma aici la cei care au capre in dotare?

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...