Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Nu era vreo 300 lei setul de suruburi pentru carena? Set complet adica...

 

De unde?

 

Si in plus, e prea scump, n-are cum. Pe interneti majoritatea "cuielor" sunt 0.35 euro sau ceva de genu, cu cel mai scump pe la 1 euro.

 

N-am 100 de suruburi in carene, ce pana mea O_o

 

--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 19:42 -------------
Ok, pe de alta parte, motoparaitoarea viespica e gata! (pentru moment) :lol:

 

Dupa cum spunea cineva celebru, traiasca chirurgu de taicamiu. Se pare k cat timp am fost la munca, si-a bagat dejtele prin ea si-a ajustat toate moatzele si prinderile refacute, si acu pica la marele fix.

 

Poate pun si poze cu ea in stare "finala" (mai raman de schimbat telescoapele, vopsea si abtzibilde fresh, si eventual farul cand s-o putea, dar momentan e ride-able!), dar prefer s-o vedeti joi cat mai curand :D

 

Pana atunci, drifturi pe GN-urile lu Pisoi :D :D

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Scuze, am scris gresit... set complet pentru motocicleta, nu doar pentru carene... stiu de un vecin ca vroia sa isi cumpere (in ideea ca sunt toate surubelele la o singura culoare si sa se "asorteze" cu motorul :D)... o sa il intreb cu prima ocazie unde vazuse si iti spun, ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca nimeni numai scrie

 

 

am vazut pe la alte comunitati ca pleaca la smaeb organizat

 

sa inteleg ca si noi facem parte din comunitati (sau doar la birou ) asa ca intreb si eu are careva vreo propunere sau deja sau format" bisericute" si nu merita sa ma agit astept ceva raspunsuri de la initiatori si pana la cei mai noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa ne strangem Sambata pe la 11:00 si sa ne caram acolo, sau sa ne vedem acolo. (pana atunci "chilotez")

 

On a side note: Mi-am luat geaca si manusi :D

 

Hein Gericke geaca, protectii soft dar o sa-i bag hard, si manushi ca ale Coldului, Vanucci "reising" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nu e adevarat...iar mi-au dilit astia de la Luis comanda. a 2a oara..

cu e in cutie nu e tot aia cu ce scrie pe cutie. halal germaniskhe treaba!

 

si uite asa mai stau 2 zile fara capra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei deci eu vin sigur.

 

La ora aia cel mai probabil o sa fiu pe poligon, hranindu-mi "talentul", da' o sa-ncep devreme sa fiu la 11 la Smaeb.

 

Deci pe la 10 jumate ori iau 41 de-acolo, ori care vrea sa ma ia in spate, sa-mi zica si mie sa-mi aduc echipamentu' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei deci eu vin sigur.

 

Si eu :D

 

On a side note: Mi-am luat geaca si manusi :D

 

Hein Gericke geaca, protectii soft dar o sa-i bag hard, si manushi ca ale Coldului, Vanucci "reising" :lol:

 

Adica galbene? Ca ale mele sunt negre :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAMA ce am gasit :D

 

Am rezolvat o problema :D mi-am gasit bord

pe louis

http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=10034897

si pentru ca mi s-a parut enorm pretu am incercat marea cu degetu si uite ce a iesit

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...52BSI%26otn%3D4

 

deasemenea m-am decisa sa imi iau si masca asta

http://cgi.ebay.de/Lampenmaske-schwarz-Str...1QQcmdZViewItem

pana oi pune csenon :lol:

oglinzile astea

http://www.louis.de?topic=artnr_gr&artnr_gr=10028452

 

si cam atat deocamdata

mai ramane doar sa imi vand un rinichi ca sa pot sa le cumpar pe toate luna asta :D

 

Am gasit si suportu de scarita dar cu 75 de euro (damn thats expensive).. s-ar putea sa il aiba in stock la power motors :P sa vedem

 

trebuie sa imi duc codita la peticit .. sa imi recuperez filtru de aer si bateria (asta care o am e nou nouta numai ca e mai inalta si nu pot sa asez saua)

Dupa care urmeaza o spoiala si asigurarea si GATA DE DRUM :rose:

 

uis mi lac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gud lac.

 

Si urla daca ai nevoie de ceva :D

 

apropos, sa-mi zici si mie ce planuri ai referitor la spoiala, ca si io trebe, si nu stiu daca vreau s-o fac acasa

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu :| ce o sa fac cu vopsitu oricum nu am bani luna asta.

Eu am vise mari :D

slefuit cadru vopsit albastru

vopsit rezervor, masca, oglinzi, semighidoane si capace motor(nu sunt sigur inca- daca stau sa ma gandesc mai bine lasa-l ca e bine asa cum e :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor!

 

Sunt nou venit pe aici, atat pe forum, cat si printre motociclistii din Crangasi - Giulesti & 1 mai - Grivita. Printre motociclisti in sensul in care n-am mai incalecat pe o sa de 10 ani incoace, desi anul asta in luna mai... permisul meu de conducere atinge frumoasa varsta a majoratului :D (la care se mai adauga vreo 4 ani de mers fara permis, dar asta-i alta).

 

Si pentru ca tocmai am re-incalecat pe-o sa de Honda Dominator proaspat achizitionata, m-am decis sa-i schimb si ceva consumabile (placute, ulei, lant, pinioane), insa am facut o gafa. Dupa ce am taiat lantul vechi, am constatat ca cel nou se inchide cu zala nituita, nicidecum cu zala cu siguranta cum am crezut eu cand am pus mana pe flex... :P Si cum presa de lant n-am ( :crack: ), stau cu motoreta-n curte si ma uit lung de jur imprejur.

 

Acum vine si intrebarea: stiti pe cineva in zona care are presa (sau alta metoda sigura) si este dispus sa ma ajute sa inchid lantul la domiciliul motoretei (zona Ciuperca - Lic. Aurel Vlaicu)? Bineinteles, e rost de multe :D si chiar :blbl: ... Lasand gluma la o parte, contra cost, bineinteles (ca fac cinste, asta-i partea a doua).

 

Multumesc anticipat si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Sniky - tu fa-ti mobra sa te dai cu ea, si apoi o "cosmetizezi".

E pacat sa te uiti la ea

daca nu ai bordul electronic sau masca &altele. Fa-o sa mearga ca lumea , pune-i on far de dacie , bordu vechi si apoi in timp o faci. Mai ales ca , la fel ca si restu' lumii nu te dau banii afara din casa.

 

Cojo - am vazut frate numerele de tel, sunt aceleasi pe care le am si eu numai ca Romi nu raspunde!!! :D

Oricum eu o sa astept pana la SMAEB ca sa vad cu ce vin baietii - pt ca acolo mai sunt si reduceri.

 

Dominator 72 - BINE AI VENIT PRINTRE NOI! dupa cum o sa vezi suntem un grup pestrit - in care sunt si enduristi si vitezisti si naked-uri, avem si choppere deci ai unde sa te integrezi . Nu suntem fitzobikeri si incercam sa ne ajutam cum putem.

Da-mi un tel si o sa-ti spun la cine sa mergi ca sa-ti pui lantul. :crack:

 

Mai fratilor - e super ideea cu mersul in gasca la salon, :blbl: numa ca io din pacate o sa fiu available pe la un 2-3 dupa amiaza ca mai am neste trebi pe acasa.

Oricum vin cu conversa ca DR-ul e fara frane pe fata - si sper sa-i iau de la salon placute mai eftine - si Dragonul inca e la "statiune" la 60k Nord, si nu am cum sa-l iau pana la SMAEB.

Sper sa ne vedem pe aciolo daca mai stati de la 11 pana la 2-3 cand ajung si io.

 

Daca sunt amatori care sa ajunga la ora la care vin eu sa-mi spuneti si ne intinlim la intrate undeva sau in fata la birou, cum doriti. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eventual vorbim la un telefon... din ce inteleg eu la 11:00 ne intalnim ca sa plecam inspre Romexpo deci... timp zic eu ca va fi berechet sa ne vedem pe acolo... momentan as vrea sa va onorez cu prezenta mea diseara :crack:... chiar daca ma paste o raceala in stil barbar, sper ca diseara sa fiu in stare sa ajung macar sa va molipsesc un pic :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o presimtire ca o sa stam ceva pe-acolo. Cred ca or sa fie destule de vazut.

 

Ar fi bine sa stabilim mai concret cand/unde ne adunam sa fugim incolo, dar probabil discutam mai pe larg la birou.

 

Dominator, wilkommen!

 

Fuzzy, am scapat de trei surse de virusi in 2 saptamani, te ia mama dreq!

 

Altfel...sa vad de unde scot vreo 5 milioane sa-i sparg pe cizme si alte alea la Smaeb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...