Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

vai cata solidaritate, am emotii :-)

 

dovada nesimtirii unei proaste am vazut-o, mi-e scarba sa mai citesc prostiile unor forumisti ce habar n-au cum sta treaba cu motocicleta, ma oftic ca mi-am pierdut timpul citind asta, in afara ca faceti de ras cartierul in care probabil sunteti parveniti, mai va faceti si singuri de ras, va doresc sanatate si voua si mamelor vostre si motoretelor vostre, pupici!

 

PS: rulati cu grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

doua chestii:

1. ar fi ff interesant sa mergem pe cheia :crack: , eu am tot fost, la giurgiu saptamana trecuta, oltenita-manastirea ieri!

dar nu zic nu plimbarii, astept sa vad ce mai ziceti si voi.

 

2. dragul nostru jimmy bones a facut minunatul gest de a cumpara catalogul louis. L-am luat azi de la el, daca vrei sa arunci un ochi.. hmm.. trebe sa platesti :crack: bine de tot!!!

 

merci mult jimmy :crack: , dau data viitoare bere multa!!! :rusinica: :crack:

cu mare placere oricand :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai multam pt catalog. rezolvam joi la birou ori dau o fuga in weekend.

 

ca opinie personala la balaceala din ultimele 10 pagini de pe topic, ia luati si cititi aici: portretul unui troll ; n-o zic eu, ci altii mobristi cu state mai vechi

 

ce ziceti, reusim sa ne solidarizam si sa ignoram lucrurile neimportante care nu-si au rostul pe topic asta?

 

ps: maine imi schimb uleiul, care folosti motul 10w50 dublu ester, mega sintetic, ultra gustos si numa bun de gratar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de mine, in ce hal a ajuns forumul asta

tot nataraul isi da cu parera...

democratia asta infecta...

Comunitatea motociclistilor s'a cam dus pe apa sambetei baieti, cand o sa recunoasteti? Lasati'o balta mai repede, pana nu incep neuronii vostri sa apeleze la suicid ca ultima solutie pentru o discutie idioata de pe forum.

respect naivilor care inca spera... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai cata solidaritate, am emotii :-)

 

dovada nesimtirii unei proaste am vazut-o, mi-e scarba sa mai citesc prostiile unor forumisti ce habar n-au cum sta treaba cu motocicleta, ma oftic ca mi-am pierdut timpul citind asta, in afara ca faceti de ras cartierul in care probabil sunteti parveniti, mai va faceti si singuri de ras, va doresc sanatate si voua si mamelor vostre si motoretelor vostre, pupici!

 

PS: rulati cu grija!

 

Ti-as ura ceva de bine referitor la complimentele gratuite, dar prefer sa-ti urez bafta, asfalt uscalt, si cu toata sinceritatea, noroc, poate la o bere, in relatii mai bune pe viitor.

 

Hai pa si pu la revedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii babei, doresc sa va anunt ca in curand, cu voia Celui de sus, ma voi inscrie la examen :crack: . am fost saptamana trecuta si pe la scoala si am convenit cu instructorul sa facem restul de ore dupa ce stiu data examenului. asa ca....sper ca iepurasul sa-mi faca un cadou frumos de Pasti :crack: . poate dau examenul odata cu oryon :rusinica: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii babei, doresc sa va anunt ca in curand, cu voia Celui de sus, ma voi inscrie la examen :crack: . am fost saptamana trecuta si pe la scoala si am convenit cu instructorul sa facem restul de ore dupa ce stiu data examenului. asa ca....sper ca iepurasul sa-mi faca un cadou frumos de Pasti :crack: . poate dau examenul odata cu oryon :crack: .

multa bafta! :rusinica:

 

asta ca sa ne mai descretim si noi fruntile :crack:) Editat de jimmy bones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit a venit si momentu' - Tinem pumnii!

 

Bafta si sa te vad cu A-ul in buzunar! :rusinica: si pe tine Oryoane!

 

Eu uitai sa va spun ca duminica mi-am montat placutele de frana pe fata, i-am facut si o plimbarica ca sa vad cum stau.

Astia de la meteo au anuntat vreme naspa maine - asa ca la arc nu stiu daca vin. Astept sa vad cum o sa fie joi - poate vin la sedinta cu DR-ul. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uitati ce au mai descoperit "cercetatorii francezi" : un cauciuc care se repara singur.

sursa : http://www.gandul.info/stiinta-si-tehnolog...ml?4588;2465528

 

Cauciuc care poate să se repare singur

Pare ceva desprins din filmele science-fiction: un material asemănător cu cauciucul care se lipeÂşte singur, chiar Âşi după ce este rupt în două. O fâÂşie de cauciuc simplă este destul de flexibilă – se poate întinde cu câteva sute de procente față de dimensiunile inițiale. Însă dacă tragi un pic mai mult decât trebuie, se va rupe. Acum însă, Ludwik Leibler, de la Institutul de Chimie Âşi Fizică industrială din Paris, a descoperit o modalitate prin care materialul rupt în două se repară.

 

Acesta se întinde precum cauciucul, se rupe la fel ca acesta, însă dacă cele două capete sunt puse laolaltă pur Âşi simplu “fuzionează”. Materialul este fabricat din acizi graÂşi Âşi uree Âşi este transparent. Însă ceea ce face acest material cu totul special Âşi îl transformă în propriul său vulcanizator sunt moleculele pe care le conține, numite “punți de hidrogen”. Ele formează legături lineare între anumite molecule, dar Âşi contralegături între aceste Âşiruri, creând astfel o rețea supramoleculară de molecule mai mici. Atunci când materialul se rupe, moleculele aflate de fiecare parte a rupturii îÂşi pierd “partenerii”, aÂşa că încearcă să găsească noi parteneri pentru a reface legăturile de hidrogen, relatează Live Science.

 

Atunci când cele două capete sunt aduse unul lângă celălalt, moleculele se “regăsesc”. Totul este că “reunirea” să aibă loc în cel mult câteva ore de la rupere – altfel, ele îÂşi vor găsi “partenerul” pe aceeaÂşi parte a rupturii Âşi materialul nu mai poate fi reparat. După reparare însă, materialul îÂşi păstrează aceeaÂşi elasticitate ca Âşi înainte Âşi poate fi chiar rupt de mai multe ori Âşi apoi lipit cu succes. Materialul ar putea fi folosit pentru jucării (stricate frecvent de copii), pentru pungi închise sau ca adeziv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar: trebuie sa ne reunim maine in sedinta ca sa clarificam aspectele prezentate de Cojo!

 

:rusinica:

 

ia uitati ce au mai descoperit "cercetatorii francezi" : un cauciuc care se repara singur.

sursa : http://www.gandul.info/stiinta-si-tehnolog...ml?4588;2465528

 

Cauciuc care poate să se repare singur

Pare ceva desprins din filmele science-fiction: un material asemănător cu cauciucul care se lipeÂşte singur, chiar Âşi după ce este rupt în două. O fâÂşie de cauciuc simplă este destul de flexibilă – se poate întinde cu câteva sute de procente față de dimensiunile inițiale. Însă dacă tragi un pic mai mult decât trebuie, se va rupe. Acum însă, Ludwik Leibler, de la Institutul de Chimie Âşi Fizică industrială din Paris, a descoperit o modalitate prin care materialul rupt în două se repară.

 

Acesta se întinde precum cauciucul, se rupe la fel ca acesta, însă dacă cele două capete sunt puse laolaltă pur Âşi simplu “fuzionează”. Materialul este fabricat din acizi graÂşi Âşi uree Âşi este transparent. Însă ceea ce face acest material cu totul special Âşi îl transformă în propriul său vulcanizator sunt moleculele pe care le conține, numite “punți de hidrogen”. Ele formează legături lineare între anumite molecule, dar Âşi contralegături între aceste Âşiruri, creând astfel o rețea supramoleculară de molecule mai mici. Atunci când materialul se rupe, moleculele aflate de fiecare parte a rupturii îÂşi pierd “partenerii”, aÂşa că încearcă să găsească noi parteneri pentru a reface legăturile de hidrogen, relatează Live Science.

 

Atunci când cele două capete sunt aduse unul lângă celălalt, moleculele se “regăsesc”. Totul este că “reunirea” să aibă loc în cel mult câteva ore de la rupere – altfel, ele îÂşi vor găsi “partenerul” pe aceeaÂşi parte a rupturii Âşi materialul nu mai poate fi reparat. După reparare însă, materialul îÂşi păstrează aceeaÂşi elasticitate ca Âşi înainte Âşi poate fi chiar rupt de mai multe ori Âşi apoi lipit cu succes. Materialul ar putea fi folosit pentru jucării (stricate frecvent de copii), pentru pungi închise sau ca adeziv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vin.. Si nu singur :crack:

 

 

 

Oare o sa vina si prostul familiei pe acolo, sa-mi explice si mie cum e pana la urma cu plimbarea aia de joi seara? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

 

Am inteles ca foxu a ajuns pe la 8.

 

Restu am ajuns pe la 8 si-un sfert :rusinica:

 

 

Ahhhh da. Adevarul ca nu prea poti sa-l mai recunosti pe sus numitul decat dupa lumina pe care o emana :crack:

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor am o propunere hai sa restabilim ora si aceasta sa fie 20 :rusinica: pt ca daca vii la 19 atunci risti sa nu vezi pe nimeni.

 

Avantajele sunt urm:

tot omu are timp sa manance scarpine la ceaafa etc

nu se mai trezeste behind enemy lines (sunt singurel bing bang)

Dezavantaje

exista riscu sa nu avem masa :| aseara am avut "noroc" si masa s-a datorat carismei lu' Mishu :crack:

 

bafta cerancena si bulan exagerat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi cred ca am ajuns dupa 20:15 si, oricum, erau 4 motoare afara iar inautru microbistii aranjati frumos la meci (adica toti cu fetzele catre televizor)... Dar dincolo de ei, mea culpa, n-am sesiza lumina pe care o emanai asa ca, te rog, cand e mult fum la birou, aprinde si luminile de avarie, mai ales daca observi ca mai intra cate unul cu oki sticlosi ca mine (adica nu cu amprenta de sticla de bere pe retina, ci cu ochelari pe nas) :crack:

 

:crack:

 

Am inteles ca foxu a ajuns pe la 8.

 

Restu am ajuns pe la 8 si-un sfert :rusinica:

Ahhhh da. Adevarul ca nu prea poti sa-l mai recunosti pe sus numitul decat dupa lumina pe care o emana :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...