Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Da, doar sa nu dea ploaie, ca in rest friguletzul se rezolva. Pe ploaie nici eu nu apar (am constatat ca nu pot sa tin deloc umbrela in timpul mersului, nu stiu de ce :bow: )

 

Dominator - eu o sa ajung pe la un 7 - 7:20 cel tarziu, poate reusesc si mai repede. Oricum ca si zona , cum intrii o sa am motorul pus pe partea dreapta - pe trotoarul paralel cu aleea principala care intra in parc.

Te uiti si tu dupa un DR rosu. :bow:

 

Bine man ca ai rezolvat cu uleiu si cu filtru, atunci inseamna ca doar urmeaza sa le schimbi . ;)

<small>--- Mesaj completat în 26 Mar 2008 12:53 -------------</small><br/>Acuma sa vedem cum e si cu vremea, ca daca da cu ploae nu mai vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

foxule, ce facusi mama cu pletele? :bow:

 

@cojo: super plimbarica, dupa cate se vede :bow: . ce sa mai, toata admiratia pentru elanul motociclistic ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ merenptah ia lasa gargara si zi cand iti iei permisu ??

Ti-ai programat examenu ?

 

stai bre sa iau cascavalul saptamana viitoaere ca sa rezolv cu actele ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sniky pt asigurare, ce zici de 78RON/6 luni la BCR? eu acolo mi-am facut acu 1 luna

 

@Dominator/ Shadow - nu mai sti care dintre voi cauta Motul - e al 2lea an cand folosesc Motul Factory Line 300V 15W50, daca va interseaza e 55RON/l ; 15W40 e 35RON/l

 

@Jimmy Bones - da-mi un semn ca as avea nevoie sa rasfoiesc catalogul ala de la Louis ca am inteles ca tu ai reusit sa iei unu ; daca ajungi maine la intalnire poate il iei cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat Motul 5100 10W40, bidon 4L cu 132 lei (m-am uitat acum pe factura). Vad eu de maine cand il voi schimba cat de bunicel este ;)

 

@Sniky pt asigurare, ce zici de 78RON/6 luni la BCR? eu acolo mi-am facut acu 1 luna

 

@Dominator/ Shadow - nu mai sti care dintre voi cauta Motul - e al 2lea an cand folosesc Motul Factory Line 300V 15W50, daca va interseaza e 55RON/l ; 15W40 e 35RON/l

 

@Jimmy Bones - da-mi un semn ca as avea nevoie sa rasfoiesc catalogul ala de la Louis ca am inteles ca tu ai reusit sa iei unu ; daca ajungi maine la intalnire poate il iei cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat Motul 5100 10W40, bidon 4L cu 132 lei (m-am uitat acum pe factura). Vad eu de maine cand il voi schimba cat de bunicel este ;)

Si mai bun era 7100 :bow:

Iar 300V-ul a fost proiectat pt turatii mari, asa ca va ajuta foarte mult posesorii de motoare 4L.. Atentie totusi si la manual! Vedeti ce ulei vi se recomanda (sintetic, semi-sintetic)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare

 

ulei motul 20-50 imi trebe 4 litri de unde iau si eu mai ieftin ?

placute de frana fata suzuki gs as vrea"nissin" stie careva pe undeva mai ieftin ?ca pe timisoara sunt scumpe rauuu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmda din ciclu numai mie mi se poate intampla va prezentam :

 

mi-a venit coletu din nemtia de pe data de 22 :| de atunci statea la atlasib si acum pesele

 

-Oglinzile sunt din plastic nu din fier cum ma asteptam eu sa fie (dar sunt oke)

-suportii pt oglinzi nu se potrivesc (trebuie rugati frumos cu bormasina)

-semnalele .. damn their huge .. in poza parca aratau altfel (nu-i problem im iau altele ca nu sunt scumpe)

-masca .. e de o calitate indoielnica (vopseaua s-a uscat pe drum si acum se decojeste - oricum vroiam sa o vopsesc dar totusi)

 

+ spoturile alea bat mai bine decat ma asteptam

+ nota 10 pt baiatu care m-a ajutat sa le aduc

 

suportul de scarita nu e gata nici acum :| cam aiurea da asta e .. cu Doamne ajuta-nainte

 

Ne vedem maine .. pe la ce ora ne strangem ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo daca mai vrea cineva sa mearga la cursurile alea pe amkart hai sa ne organizam .. cine are detalii sa le prezinte ;)

 

salut, eu astazi l-am sunat pe razvan . si eu vreau sa merg la curs. mi-a spus ca vorbim saptamana viitoare. sa vada si in functie de vreme. deocamdata nu au inceput. tot dimineata sunt cursurile, de la 8 30 la 10. cel mai devreme luni 7 aprilie ar putea incepe.

in alta ordine de idei , inteleg ca voi va intalniti joia in bordo. mai primiti oaspeti? sper sa va vizitez si eu maine. si sper sa nu ploua...

catalin. din bucurestii noi . suntem cartiere vecine doar :bow: sanatate, asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare

 

ulei motul 20-50 imi trebe 4 litri de unde iau si eu mai ieftin ?

placute de frana fata suzuki gs as vrea"nissin" stie careva pe undeva mai ieftin ?ca pe timisoara sunt scumpe rauuu ;)

 

Suna-ma si te costa o bere pontul :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Shadow, noi ne-am cacao pe noi de frig la intoarcere, banuiesc ca nici tie nu ti-a fost mai usor! :bow:

 

Pe cand un soft-enuro ca in clipul urmator:

? ;)

 

Lasa ca se rezlova cu vremea - o sa fie vantulet dar fara udeala, iar cu umbrela se rezolva, numa banda adeziva sa fie ca se ataseaza de caÂşcheta. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu astazi l-am sunat pe razvan . si eu vreau sa merg la curs. mi-a spus ca vorbim saptamana viitoare. sa vada si in functie de vreme. deocamdata nu au inceput. tot dimineata sunt cursurile, de la 8 30 la 10. cel mai devreme luni 7 aprilie ar putea incepe.

in alta ordine de idei , inteleg ca voi va intalniti joia in bordo. mai primiti oaspeti? sper sa va vizitez si eu maine. si sper sa nu ploua...

catalin. din bucurestii noi . suntem cartiere vecine doar :bow: sanatate, asfalt uscat!

Dap.. La Bordo, joia incepand cu ora 8! Oaspeti primim tot timpul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei , inteleg ca voi va intalniti joia in bordo. mai primiti oaspeti? sper sa va vizitez si eu maine. si sper sa nu ploua...

catalin. din bucurestii noi . suntem cartiere vecine doar ;) sanatate, asfalt uscat!

 

noi ne strangem in fiecare joi, incepand cu 19.30-20.00.

 

so, cine se anunta pentru azi la "birou"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Sniky - te urmareste ghinionu'. Spune-mi si mie de unde ai comandat pesele. Nu erau date detalii: daca oglinzile sunt/ nu de plastic, masca daca o sa fie vopsita ok??? Oricum e o surpriza neplacuta sa platesti pt niste lucruri si sa nu fie de calitatea pe care o astepti. :bow: Pe de alta parte important e ca ti-au venit si ca incepi sa le si pui pe mobra. :bow:

 

In ceea ce priveste uleiul...la mine in carte a tehnica la DR scrie ca pot sa pun: ulei multigrad de clasificare

API SE sau SF si vascozitate SAE 10W40 sau alte vascozitati posibile: 15W 40, 20W40, 20W 50, 10W 50, 15W 50. Bineinteles ca nu recomanda si firma producatoare, ca sa alegi de unu singur.

Eu cand mi-am luat ulei pt DR m-am uitat la Putoline care sunt caract si pt ce tip de motor este recomandat si am optat pt clasa enduro turer 10W 40.

 

Acuma eu din cate stiu prima cifra:" 10, 15, 20 iti arata vascozitatea uleiului - adica daca ai un motor mai uzat ar fi bie sa-i pui 15 sau 20, iar a doau cifra iti spune cam la ce temperatura INCA isi pastreaza propietatile de onctuozitate (ungere) - insa aici treaba e cam ciudata caci - acum de ex. este destul de frigulet, in nici un caz nu ajungi la 40 de grade - deci uleiul pe care il am e bun, insa la vara cand temp. o sa fie 35-40 de grade atunci un 15W50 ar fi bun, dar asta inseamna sa-l schimb de 2 ori / sezon?!?!?! ;)

Cred ca cel mai bine e sa-i pun din prima 15W50 si gata caci pt 1-2 luni pana trece temp de 25 de grade nu e pb. :bow:

 

 

Aseara a fost chiar super - ca eu unul nu ma asteptam sa ne strangem atatia. Insa frigul mi-a inghetat toate in mine, si la dus dar mai ales la intors . Din pacate cretinoizii de la punctul termic au luat decizia sa inchida apa calda aseara asa ca mi-au luat 2 ore sa-mi incalzesc picioarele. :bow:

 

Domi - super tare filmuletul!!!! :bow: in sfarsit am auzit sui eu un alt DR cum pacane in tobe, iar in plus am vazut si de ce e in stare. Propunerea ta e super cu conditia sa si avem unde sa ne dam. Adica sa stim si incotro mergem caci eu cel putin nu prea stiu trasee prin padurile din jurul Bucurestiului.

INSA - fac invitatia inca de pe acum: (Cojo stie ca l-am stresat saracul cu planul meu pt concediu) -

 

:bow: ' alt='default_bowdown.gif' alt=':bow:'> '>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU O SA AJUNG IN VARA IN MASIVUL PIATRA CRAIULUI - unii din voi ati mers anul trecut iar peisajul sunt convins ca v-a placut. prin urmare - cam in luna Iulie ma gandesc la o saptamana de mers la munte cu cortul, mancare bocanci, rucsace etc. - calare pe motoare - avem 12 km de drum forestier - numa bun de enduroaice dar si de altele - cu exceptia vitezanelor - acolo exista loc cat vrei de campare pe plai, si de facut TRASEE!!!!! adicatelea de bagat miscare in aer liber si tras aer tare in piept de la 2250m altitudine.

Eu cunosc majoritatea traseelor, sunt accesibile pt. toata lumea, nu sunt plictisitoare iar privelistea nu pot eu sa v-o descriu cat de frumoasa este.

In plus daca ne strangem o gasca mai maricica - distractia si relaxarea va fi la cote maxime in jurul focului de tabara.

Programul va fi: o zi urcat pe munte o zi de relaxare si recuperare la cort.

Nu va uitati costumele de baie caci o sa punem corturile chiar langa Barsa mica si se poate face o mini balaceala cu stat ulterior la soare.

Pe seara exista un bar aproape de cabana si putem sa tinem "sedintele" acolo cu o bere neagra sau blonda si o bomboana agricola.

DECI - SUNT CONVINS CA SUNTETI AMATORI DE ASA CEVA , IMPORTANT ESTE SA NE ORGANIZAM MAI DIN TIMP SI SA NE SINCRIONIZAM CONCEDIILE. :bow: [/img]

:bow: S-o crezi tu ca nu intra vitezanele pe acolo.. Urca si pe munte, chiar :bow:

 

In alta ordine de idei, vine careva cu masina diseara? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bina mah - acuma cine vrea sa mearga acolo, merge si cu trotineta. :bow:

Nu prea e confortabil cu vitezana prin pietroaie dar la o viteaza mai mica se poate trece.

Alta varianta ar fi - de discutat cu un localinic care ar vrea sa tina mobra o saptamana la el in curte. Sunt niste case cu curti destul de mari chiar pe strada care duce catre munte si nu cred ca oamenii nu ar vrea sa ajute niste rideri, mai ales daca le cumparam 2 kg de branza d-aia faina si 2L de palinca ;)

 

JE vine azi la "sedinta".

catalin_chivu - esti bine venit! ne reperezi la Bordo - vis-a-vis de Agronomie - te uiti dupa casti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, vine careva cu masina diseara? ;)

:bow: pe la "opt,...opt si ceva"(cum zicea Jean Constantin in Brigada Diverse) e bine mishule? :bow:

 

:bow: :bow: :bow:

E minunat :bow: Multzam frumos :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai oglinzile sunt pe pe louis - scrie in descriere ca sunt din high grade plastic (gica nu prea s-auitat) si cica mai sunt si reicing sau de show (deci oglinzi de fite)

si masca e de la o firma de pe e-bai la 60 de E sincer nu ma asteptam la ceva fenomenal dar nici sa se cojeasca vopseaua asa repede :bow:) (revopsesc eu ;) )

suportii - nu comentez ca nu sunt scumpi dar in ro nu se gasesc si aici am mers pe presupus (se vor adapta cu siguranta)

 

Apropo a vazut cineva pe undeva spray cu vopsea Verde kawasaki (aaa ce ciumeg is - verdele ala deschis) sa pot sa imi vopsesc rezervoru .. deocamdata nu am bani sa o vopsesc la un vopsitor asa ca o sa ife ceva home made

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai oglinzile sunt pe pe louis - scrie in descriere ca sunt din high grade plastic (gica nu prea s-auitat) si cica mai sunt si reicing sau de show (deci oglinzi de fite)

si masca e de la o firma de pe e-bai la 60 de E sincer nu ma asteptam la ceva fenomenal dar nici sa se cojeasca vopseaua asa repede :bow:) (revopsesc eu :bow: )

suportii - nu comentez ca nu sunt scumpi dar in ro nu se gasesc si aici am mers pe presupus (se vor adapta cu siguranta)

 

Apropo a vazut cineva pe undeva spray cu vopsea Verde kawasaki (aaa ce ciumeg is - verdele ala deschis) sa pot sa imi vopsesc rezervoru .. deocamdata nu am bani sa o vopsesc la un vopsitor asa ca o sa ife ceva home made

La Bricostore ;)

Gasesti toate draciile de culori pe la aia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Amimagz: Inteleg ca vine Sorin cu masina? Daca da, eu vin cu mobra; daca nu, vin eu cu masina. :bow:

 

@Shadow: Nici eu nu stiu trasee de genul celui din filmuletz, dar poate stiu altii? :bow: In orice caz, eu inca sunt la inceput de drum (adica dupa o pauza de 10 anishori), dar la o padurice m-as baga (chiar daca nu stiu cum as iesi :bow: )

 

@All: Ne vedem la sedinta!

 

E minunat :bow: Multzam frumos ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...