Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Poate le gasiti si lu ' aia micii adica: Oryonu si Sniky cate un loc de pasager. :angryfire: , ca du-p ce-si iau: permisu'/ sudeaza toba, suprortu de bord, pune coditza ..., nu-i ma prindeti. :baldy:

 

pai Sniky a zis ca apare cu capritza lui la marsh.. poate il ia si pe Oryonu'!!!

 

si pt ca am promis ca revin cu detalii.. iata ce am aflat azi:

intalnirea cu organizatorii si alti voluntari care mai vor sa dea o mana de ajutor este la 8 maine dimineata, in fata casei poporului.

locul s-a delimitat de azi cu banda de la primarie si cu gardurile jandarmeriei romane!

vor exista doua intrari in acest spatiu delimitat.

niste motoristi dragutzi foc (printre ei si io :angryfire: ) vor sta postati la aceste intrari; acestia va vor da detalii cum sa va parcati si va vor inmana fluturasi, banderole etc..

plecarea va fi la ora 10 asa ca nu intarziati!!! ca va sparg!!! :angryfire:

cap de coloana va fi o masina de politie cu un motorist copilot, dupa care unul dintre organizatori.. vreo 10 motoristi.. iar un organizator, iar vreo 10 motoristi.. si uite asa sa plece toata turma.. vom merge cate doi pe banda.

rugamintea este sa nu ne dam pe o roata.. mai ales eu.. mi s-a atras atentia!!! :baldy:

sa nu turam motoarele ca la curse... adicatelea sa mergem lejer si relaxati!!! ca altfel.. :angryfire: :baldy:

cam atat...

ne vedem la marsh!!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai Sniky a zis ca apare cu capritza lui la marsh.. poate il ia si pe Oryonu'!!!

 

si pt ca am promis ca revin cu detalii.. iata ce am aflat azi:

intalnirea cu organizatorii si alti voluntari care mai vor sa dea o mana de ajutor este la 8 maine dimineata, in fata casei poporului.

locul s-a delimitat de azi cu banda de la primarie si cu gardurile jandarmeriei romane!

vor exista doua intrari in acest spatiu delimitat.

niste motoristi dragutzi foc (printre ei si io :angryfire: ) vor sta postati la aceste intrari; acestia va vor da detalii cum sa va parcati si va vor inmana fluturasi, banderole etc..

plecarea va fi la ora 10 asa ca nu intarziati!!! ca va sparg!!! :baldy:

cap de coloana va fi o masina de politie cu un motorist copilot, dupa care unul dintre organizatori.. vreo 10 motoristi.. iar un organizator, iar vreo 10 motoristi.. si uite asa sa plece toata turma.. vom merge cate doi pe banda.

rugamintea este sa nu ne dam pe o roata.. mai ales eu.. mi s-a atras atentia!!! :D

sa nu turam motoarele ca la curse... adicatelea sa mergem lejer si relaxati!!! ca altfel.. :baldy: :P

cam atat...

ne vedem la marsh!!! :huh:

 

Care-va-sa-zica... asa sta treaba! Pai ramane cum (nu?) am stabilit. Eu pe la 9 fix si-un pics ma prezint pentr-o cafea in fata la birou; dupe care inca mai propun ca pe la 9:30 sa ne punem in miscare catre una dintre cele doua intrari ca sa ne facem intrarea cu banderola-n parcare, la locurile indicate. Mai departe... scrie-n carte.

 

 

--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 12:51 -------------
Bun regasit dupa mars! :banana:

 

Deoarece n-am ajuns la 9 fix, ci la 9 si-un pics peste (adica si 20), n-am gasit pe nimeni la birou. De superare :angryfire: , am ars o tigare si-apoi cand am incalecat pe-o sa, hop si-asa apare Dan (9:26). In timp ce stam si povesteam, ne gandiram sa plecam cand hop-tzop (tzop = stopie) apare si Snicky.

 

Si-uite-asa, toti, Doamne, si toti trei ne-am infiintatara la putza constipatiei unde ne asteptau si ceilalti (motocilisiti).

 

Totul organizat perfect (bravos Pitika :) ), banderole, regulamente, alea-alea si-apoi marsul. Nimic deosebit, s-a mers frumos (parerea mea), iar cea mai tare faza la Uniirii:

 

Un pieton, putin mai bronzat de la mama natura, statea pe trontuar si tot striga catre diversi dintre noi: "Baiatuu! Baiaaatuuu!... A murit careva?" :baldy: Aici nu mai "bravos Pitika" pentru numai ea a fost cu ideea sa purtam banderolele cu "motociclistii exista in trafic" pe mana stanga ( :baldy: :P ), astfel incat pietonii habar n-au avut despre ce vrem sa spunem noi, astfel incat ei nu au devenit mai constienti ca noi existam in trafik, astfel incat tot asa vor traversa bezmetic prin fata noastra :angryfire:

 

Dar toate bune si frumoase... la birou, caci acolo se trag (inca) concluziile :angryfire: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata domle .. nu ma mai dau tare .. fuseram pe cheia (eu si cojo) toate bune si frumoase pana cand curba + piata / nisip => pierdut controlu iesit pe pasune .. in urma celor intamplate m-am alsc cu dejtu atratator fracturat si drujba a ramas fara maneta de frana si oglinda pe dreapta

 

urmeaza 4 saptamani de gips si plictiseala extrema

 

aa de ajuns acasa am ajuns calare folosit frana de motor si spare ... cel mai adevarat a fost ca de la floreasca am venit gipsat .. dar tot calare ...

 

cojo sorry ca ti-am stricat juma de zi si ms ca fusasi langa mine

 

stiu ca multi zic despre mina ca sunt un accident waiting to happen si sincer incep sa cred ca au dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata domle .. nu ma mai dau tare .. fuseram pe cheia (eu si cojo) toate bune si frumoase pana cand curba + piata / nisip => pierdut controlu iesit pe pasune .. in urma celor intamplate m-am alsc cu dejtu atratator fracturat si drujba a ramas fara maneta de frana si oglinda pe dreapta

 

urmeaza 4 saptamani de gips si plictiseala extrema

 

aa de ajuns acasa am ajuns calare folosit frana de motor si spare ... cel mai adevarat a fost ca de la floreasca am venit gipsat .. dar tot calare ...

 

cojo sorry ca ti-am stricat juma de zi si ms ca fusasi langa mine

 

stiu ca multi zic despre mina ca sunt un accident waiting to happen si sincer incep sa cred ca au dreptate

Man chiar imi pare rau rau!!!!!!!!!daca ai nevoie de ceva te rog sa-mi spui poate te pot ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata domle .. nu ma mai dau tare .. fuseram pe cheia (eu si cojo) toate bune si frumoase pana cand curba + piata / nisip => pierdut controlu iesit pe pasune .. in urma celor intamplate m-am alsc cu dejtu atratator fracturat si drujba a ramas fara maneta de frana si oglinda pe dreapta

 

urmeaza 4 saptamani de gips si plictiseala extrema

 

aa de ajuns acasa am ajuns calare folosit frana de motor si spare ... cel mai adevarat a fost ca de la floreasca am venit gipsat .. dar tot calare ...

 

cojo sorry ca ti-am stricat juma de zi si ms ca fusasi langa mine

 

stiu ca multi zic despre mina ca sunt un accident waiting to happen si sincer incep sa cred ca au dreptate

 

 

frate....no offence! lasa-te de motociclism! se pare ca ai o problema! si nu cred ca e ghinion! :angryfire:

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun regasit dupa mars! :banana:

 

Totul organizat perfect (bravos Pitika :) ), banderole, regulamente, alea-alea si-apoi marsul. Nimic deosebit, s-a mers frumos (parerea mea), iar cea mai tare faza la Uniirii:

 

Un pieton, putin mai bronzat de la mama natura, statea pe trontuar si tot striga catre diversi dintre noi: "Baiatuu! Baiaaatuuu!... A murit careva?" :baldy: Aici nu mai "bravos Pitika" pentru numai ea a fost cu ideea sa purtam banderolele cu "motociclistii exista in trafic" pe mana stanga ( :baldy: :P ), astfel incat pietonii habar n-au avut despre ce vrem sa spunem noi, astfel incat ei nu au devenit mai constienti ca noi existam in trafik, astfel incat tot asa vor traversa bezmetic prin fata noastra :angryfire:

 

Dar toate bune si frumoase... la birou, caci acolo se trag (inca) concluziile :angryfire: :baldy: :angryfire:

 

:D sar'na de urari, dar totul a fost gandit si organizat de oamenii de la AMR. :huh:

Si "baietii mei" de la parcare au fost minunati, nu?!!! :angryfire:

Multam si voua ca ati venit!! :baldy:

Ne vedem la sedinta joi sa mai barfim! Si poate nu ma asteptati cu mancare si bautura ca nu stiu ce va fac!!! :baldy: :baldy:

stiu ca am promis ca dau detalii pana luni despre traseul de care am tot vorbit, dar nu o voi face acum; astept un programel shmecher de calculat km de la Dezu si cateva confirmari de cazare de la Stiffer.

 

--- Mesaj completat în 13 Apr 2008 18:14 -------------

gata domle .. nu ma mai dau tare .. fuseram pe cheia (eu si cojo) toate bune si frumoase pana cand curba + piata / nisip => pierdut controlu iesit pe pasune .. in urma celor intamplate m-am alsc cu dejtu atratator fracturat si drujba a ramas fara maneta de frana si oglinda pe dreapta

 

urmeaza 4 saptamani de gips si plictiseala extrema

 

aa de ajuns acasa am ajuns calare folosit frana de motor si spare ... cel mai adevarat a fost ca de la floreasca am venit gipsat .. dar tot calare ...

 

cojo sorry ca ti-am stricat juma de zi si ms ca fusasi langa mine

 

stiu ca multi zic despre mina ca sunt un accident waiting to happen si sincer incep sa cred ca au dreptate

 

sa imi zici daca ai nevoie de ceva, pls! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata domle .. nu ma mai dau tare .. fuseram pe cheia (eu si cojo) toate bune si frumoase pana cand curba + piata / nisip => pierdut controlu iesit pe pasune .. in urma celor intamplate m-am alsc cu dejtu atratator fracturat si drujba a ramas fara maneta de frana si oglinda pe dreapta

 

urmeaza 4 saptamani de gips si plictiseala extrema

 

aa de ajuns acasa am ajuns calare folosit frana de motor si spare ... cel mai adevarat a fost ca de la floreasca am venit gipsat .. dar tot calare ...

 

cojo sorry ca ti-am stricat juma de zi si ms ca fusasi langa mine

 

stiu ca multi zic despre mina ca sunt un accident waiting to happen si sincer incep sa cred ca au dreptate

 

 

Sniky frate, ai patit-o, dar se putea si mai nashpa. Iti spun din cele vazute azi, cand m-am intors de la Valenii de Munte...

 

In Scaieni, (ultima localitate pana in Ploiesti), in sensul dinspre Cheia spre Bucuresti, imediat dupa o curba destul de stransa, un accident nashpa de tot: un motociclist dintr-o trupa de alte 4-5, si-a tavalit vitezana rau de tot (spre "muci"), iar o conserva - care presupun ca venise din sens opus si s-au incomodat reciproc - era frumos "parcata" intr-un magazin pe dreapta. Victima nu mai era acolo, iar o sleahta de politisti se chinuia sa reconstituie. Si a fost nashpa pentru ca la vreun km mai departe, redirijau traficul pe o artera secundara, ca sa nu-i incomodeze la activitate...

 

Din pacate eu eram in conserva (deh, familie numeroasa) si nu m-au lasat sa ma opresc in zona.

 

Sper din tot sufletul ca victima sa scape (sa fi scapat) cu ceva cat mai usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saltare lume

 

mars=pierdere de timp (da... nu comentam ca da pitica cu paru :angryfire: )

sniky=daca ai nevoie de ceva poti sa apelezi cu incredere

merenptah= sefu cred ca am comportat exemplar si imi pare rau ca a trebuit sa te las acolo insa deh situatie naspa

 

si vestea naspa estem ca am ramas fara capra ,care tocmai ce isi schimba propetaru ,deci care stiti pe undeva o HONDA HORNET 600 de vanzare ca vine pastele si tre sa pasc si eu cu restul lumi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut foarte mult la mars :baldy: . a fost frumos, bine organizat (normal, doar era pitika implicata, a facut cred instructie cu toti :baldy: :angryfire: ), fara incidente.

 

gata domle .. nu ma mai dau tare .. fuseram pe cheia (eu si cojo) toate bune si frumoase pana cand curba + piata / nisip => pierdut controlu iesit pe pasune .. in urma celor intamplate m-am alsc cu dejtu atratator fracturat si drujba a ramas fara maneta de frana si oglinda pe dreapta

 

urmeaza 4 saptamani de gips si plictiseala extrema

 

aa de ajuns acasa am ajuns calare folosit frana de motor si spare ... cel mai adevarat a fost ca de la floreasca am venit gipsat .. dar tot calare ...

 

cojo sorry ca ti-am stricat juma de zi si ms ca fusasi langa mine

 

stiu ca multi zic despre mina ca sunt un accident waiting to happen si sincer incep sa cred ca au dreptate

 

sniky, imi pare foarte rau pentru ce ai patit. eu nu zic sa te lasi de motociclism. totul se invata. poate insa ar trebui sa schimbi motorul :baldy: . ulciorul nu mere de multe ori la rau. sa te faci bine si daca ai nevoie de ceva, da un semn :angryfire: .

 

 

merenptah= sefu cred ca am comportat exemplar si imi pare rau ca a trebuit sa te las acolo insa deh situatie naspa

 

 

mon cher, multumesc ca m-ai luat la mars si ca nu te-ai dat extrem :baldy: :angryfire: . in rest, nu-ti face griji, am ramas pe cele mai bune maini, adica ale iubitului meu :angryfire: .

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cojo sorry ca ti-am stricat juma de zi si ms ca fusasi langa mine

 

stai linistit, ma bucur ca am fost acolo langa tine. uite ca sa te mai destinzi, cateva poze. insanatosire grabnica si psihic strong!

 

 

(se pare ca e o eroare la upload; pun pozele mai incolo)

 

 

ps: joi am uitat la birou ultimul numar din Motociclismo. l-ati luat careva?

Editat de cojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh am mai invatat ceva .. when riding a bike it is essential to have a clear mind, to be there and then. din nefericire nu prea am fost eu concentrat la drum ... si cand am luat-o spre buc, nu stiu daca ai obs .. dar era sa mai ratez o curba .. deh ma gandeam in plopi .... si deci cand sunteti suparati si ingandurati nu va urcati pe biciclete

 

gasca va multumesc pt suport :bigstar: :finger: deocamdata am nevoie de o metoda eficienta de omorat timpul .. sau de impins timpu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh am mai invatat ceva .. when riding a bike it is essential to have a clear mind, to be there and then. din nefericire nu prea am fost eu concentrat la drum ... si cand am luat-o spre buc, nu stiu daca ai obs .. dar era sa mai ratez o curba .. deh ma gandeam in plopi .... si deci cand sunteti suparati si ingandurati nu va urcati pe biciclete

 

gasca va multumesc pt suport :finger: :moron: deocamdata am nevoie de o metoda eficienta de omorat timpul .. sau de impins timpu

 

 

ti-o dau pe fii-mea cateva zile :bigstar: . iti va omori si timpul, si nervii si pe tine si ce mai vrei tu :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah Snikule... Da-o in rahat de mobra, ca e mult prea mare si cred ca ti-a dovedit asta destul de clar!! Nu zic sa te lasi.. Mai incearca, dar ia-o si tu ca tot omul, de la inceput.. Nu cu RR-uri, SS-uri si alte d-astea! Sa mor daca inteleg ce e asa greu de pricipit :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit, ma bucur ca am fost acolo langa tine. uite ca sa te mai destinzi, cateva poze. insanatosire grabnica si psihic strong!

(se pare ca e o eroare la upload; pun pozele mai incolo)

ps: joi am uitat la birou ultimul numar din Motociclismo. l-ati luat careva?

e la mine. il aduc joi dar daca iti trebuie mai repede da un semn. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sniky - asta-i un nou semn ca ai bulan, da neaparat lasa viteza ca vezi cum te fura. Recuperare usoara.

"Take it again and again, but very easy and just from the begining".

 

@oryon - multa bafta maine, mai ales cu vremea, dar fi foarte atent la sala! :baldy: :peace:

 

:bigstar: :finger: :moron:

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of.

 

O sa-ncerc. Teoria acasa merge bine, dar oricum sunt "ud" tot :finger:

Sper sa se dea traseu maine...

 

 

multa bafta, mon cher. iti tinem pumnii :moron: (si ti-i dam cand ne vedem daca nu ai luat examenul :bigstar: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meh...io n-am nimic special de raportat, dar pot sa zic ca dintr-un set de 50 intrebari am gresit 3. O fi bine?

 

See you on the road.

 

Cam putine intrebari :moron:

 

Am un vecin care va fi coleg de "suferinta" cu tine maine, la Ilioara, si face cateva sute pe zi :bigstar: Apropos de asta, m-a rugat sa-l duc maine dimineata cu masina la Ilioara, daca n-ai cu ce sa mergi si te intereseaza, am locuri libere pentru "heringi" in "conserva" :finger: Cu alte cuvinte, daca vrei sa mergi cu noi, da un semn pe PM si stabilim detaliile.

 

Anyway, bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de asta, m-a rugat sa-l duc maine dimineata cu masina la Ilioara, daca n-ai cu ce sa mergi si te intereseaza, am locuri libere pentru "heringi" in "conserva" :bigstar: Cu alte cuvinte, daca vrei sa mergi cu noi, da un semn pe PM si stabilim detaliile.

 

Anyway, bafta maxima!

 

asta e super oferta, raducule :finger: . eu zic sa nu o ratezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ina: Daca pic, fug in lume :moron:

 

@Cold: :bigstar: O punem o punem

 

@Cojo: Daca e ud afara, ma dau numa-n drifturi :peace:

 

@Dominator: Ala era un set de intrebari. Ca sa fiu mai specific, din 824 intrebari cat are cartea, initial am gresit 169. Pe care le-am reluat, si am gresit 39. Pe care le-am reluat.

Momentan n-am picat nici un chestionar de test.

 

Multumesc pentru oferta, dar trebe sa mai adun un parazit de la metrou Crangasi maine dimineata, dupa care cred ca o luam incetisor spre Ilioara. Ne vedem/auzim pe-acolo (0742139393)

 

@Apocalypse: Oooooo, sa traiti boss. Cu putin noroc, ne vedem pe doua roti. Nu-ti face griji, am avut grija de capra :finger:

 

@Snik: Sa fie, ca nevoie e destula, la ce intrebari pun astia pe hartii.

 

 

Trecand peste toate, sunt relativ increzator, dar tot imi tremura kooru. Pas important, ceva ce-am vrut sa fac ce e pe cale sa se realizeze bla bla bla si alte abureli de-astea sentimentale.

 

Hai noroace si sa spargem o bere pe plasticu' proaspat! (sper)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...