Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa....... De curiozitate! Care veniti diseara?

 

 

generale, am sa plec diseara mai devreme de la servici sa pot sa ajung si eu in GENERAL la ora 8 :moto:

 

tre sa ma ridici in grad :) ....ma faci SERIF STELAR :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

generale, am sa plec diseara mai devreme de la servici sa pot sa ajung si eu in GENERAL la ora 8 :moto:

 

tre sa ma ridici in grad :moto: ....ma faci SERIF STELAR :(

Onorific :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de acum incolo o sa zic pas (foxu here)

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shi se pare ca bine am facut ca nu mi-am mai facut timp :)

 

Ai venit si des al naibii in ultima vreme :(
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu pe la 8 si putin .. da acum intrebare e .. cu za bike sau fara za bike :| ca tare as bea o bere .. si dupaia stinsa cu 3 pepsi :(

 

zis iz a rial problem! cu berea si cu bicicleta... la cat esti tu de baftos... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pentru traseul acesta nu trebuie sa ai enduro si nici vitezana. Cine se inscrie? ;)

 

 

Interesant...si scarry! ;) , insa o sa avem si noi parte de ceva trasee de genul asta numai ca sunt mai interesante, mai putin monotone. Acolo princippiu nu e sa mergi pe o poteca ci sa urci pe munte - pe stanca tinindu-te de "lanturi" = niste cordeline de otel. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma, cine se inscrie la pescuitul de maine?

Pana acum s-au incris urmatorii:

- Eu + pasagera (nevastuica ;) )

- Catalin de pe forum

- Larry

 

Locatia este situata la 5km pana in localitatea Oltenita. Drumul este ok. Balta de destinatie este salbatica, respectiv nu are proprietar, deci nu se percepe taxa (cel putin asa era asta-toamna cand am fost ultima data si nu cred ca s-a schimbat ceva).

 

Se pot prinde si pestisori, dar si pesti; depinde de noroc (in special, norocul incepatorului :hug:) Se poate da si la lanseta, fundul baltii e curat.

 

Un mare AVANTAJ: pe malul baltii, intr-un loc stiut numai de mine :laugh: se afla cativa copaci cu coroana mare, care asigura umbra binemeritata pe o suprafata destul de mare. In preajma lor sunt si locuri unde se poate pescui la umbra in special dupa-amiaza si spre seara.

 

Loc de gratar la greu :laugh:

 

se face si plaja? :P

Da, se poate face si plaja, pentru ca nu se sperie pestii :hug:

 

Si, in plus, se poate face si baie; pe seara vin si pusti din zona, asa ca se pot face si concursuri de inot, premiul cel mare fiind un plumb de lanseta in cap (asta face parte din concursul de lansat la capul inotatorului ;))

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem si noi vreo 2-3 care voiam sa mergem la padure...daca ne hotaram sa merem cu voi ne primiti? siiiiii...la ce ora si de unde plecati maine?

Da, va primim, cum sa nu!

 

Programul este in urmatorul:

- 5:30 (dimineata, bineinteles :laugh:) intalnirea; adica noi intre noi si noi cu cafeaua. In scop de cafea, intalnirea va avea loc vis-a-vis de Ciuperca, pe b-dul Ion Mihalache, langa statia lui 300 in sensul de mers catre P-ta Domenii/P-ta Victoriei (statia se numeste Aviator Popisteanu). La 15m de statie e un chiosc deschis non-stop, unde servim si cafeaua ;)

- se pleaca mai departe la cel tarziu 5:45-5:50.

 

Plecarea este atat de matinala nu atat din motive pesciut, cat din motive de prins locul cu umbra de pe balta.

 

Ar fi bine ca pana in seara asta, la ora 19:00:FIX, sa aflam cate persoane ne strangem, deoarece dupa aceasta ora mergem la aprovizionare, adica: rame, viermusi, mici, carnaciori, cefe si alte etc-uri, astfel ca trebuie sa stim ce cantitati aprovizionam. Apropos, se inscrie cineva la... pastrama de oaie/berbec? (stiu o macelarie arabeasca unde se prepara o pastrama d e l i c i o a s a !)

 

Cam asta ar fi. Pana acum sunt 4 motoare (daca prietena lui Larry isi recupereaza azi capritza) si aproximativ si-o masina (asta ramane de confirmat). Lista e deschisa! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecam pe la 5.30 dimineata dupa ce bem cafeaua. Noi ne strangem pe seara sa cumparam cativa mititei piept si aripioare de porc, bericioaice viermusi etc.Dati un semn sa stim sigur cati suntem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...pai eu personal ca sa merg cu voi la ora aia..inseamna sa nu mai dorm deloc...ca de trezit nu ma trezeeeeeeeesc

Pentru cei care se trezesc mai tarziu, dar nu vor sa rateze plaja, gratar etc, exista posibilitatea de a veni mai tarziu ;) Exista telefonie mobila, ne putem repera usor, mai ales ca balta e aproape de sosea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...