Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Inca o data sa ne traiesti mrs Shadow !!! Buna palinca, mare focul de tabara si gustos gratarul.

Pentru cei care v-ati intors in buc sambata va spun eu in 2 vorbe cam cum a fost la predeal :

Multi motociclisti, super concerte, super fete, partyuri, etc. Faza nacipa e ca a plouat tot timpul. Noi am stat la o pensiune si la gura sobei am jucat o tabla si am baut o berica.

aici vedeti cam cum m-am simtit eu prin padure cand m-am rasturnat cu ATW-ul.

Restul de poze zilele astea.

 

Ps : votca si visinata erau ieftine si bune.

Ps 2 : nu am reusit sa castig concursul de baut bere.

post-20447-1247429651_thumb.jpg

post-20447-1247429721_thumb.jpg

post-20447-1247429794_thumb.jpg

post-20447-1247429846_thumb.jpg

Editat de larryboss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno bre, da' bine ati revenit. Acum apucati-va de povestit. Sper ca maine nu mergeti la servici :lol:

Nu cred ca vrei sa auzi ce avem de povestit :)

Eu vreau doar sa-i multumesc lui Sebi pentru palinca si friptura excelente :)

Editat de Neamtu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE

 

Vreau sa va multumesc pentru participarea voastra in Plaiul Foii la ziua mea de nastere.

M-am bucurat sa va vad ca totusi o parte din voi ati venit desi ati avut o vreme destul de naspa pt calarit motoare.

Oricum eu unul m-am simtit bine alaturi de voi. :)

SI VORBA AIA: ALTA DATA O SA O FACEM SI MAI LATA!!! :lol:

 

VA MULTUMESC PENTRU CADOUL DIN PARTEA VOASTRA - prinde bine ca am de gand sa bag si Dericica la doctor.

 

Acum astept pozele - cine le-a facut sa le incarce.

 

Multumesc Sorin si Sniky de urari si tuturor celorlalti care au dat un tel/ mesaj. :)

 

Asfalt uscat! sau Noroi in crampoane!

 

PS: povestim la bordo ce si cum siii - - in week-end daca o fii frumos poate tragem o tura pan la Giurgiu - plaja, baie in Dunare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca vrei sa auzi ce avem de povestit :)

Eu vreau doar sa-i multumesc lui Sebi pentru palinca si friptura excelente :lol:

Pacat ca Sebi si Ruxi nu au mancat in seara aia.Am stat cu farfuriile lor in mana si nu au mai iesit din cort.

Le spun eu ca au fost gustoase,la fel si puiul.Carnatii nu stiu ca ma saturasem deja dupa fripturi.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca vrei sa auzi ce avem de povestit :laugh:

Eu vreau doar sa-i multumesc lui Sebi pentru palinca si friptura excelente :laugh:

 

Ba da, chiar vreau sa aud ce aveti de povestit, dar sa fie doar de bine.

 

Pacat ca Sebi si Ruxi nu au mancat in seara aia.Am stat cu farfuriile lor in mana si nu au mai iesit din cort.

Le spun eu ca au fost gustoase,la fel si puiul.Carnatii nu stiu ca ma saturasem deja dupa fripturi.

 

Nenea Enduristul, ce faci bre ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca si poze ,putine ca mai mult am filmat iar filmul meu o sa-l combin cu al lui Sebi sa facem ceva artistic .Dup-aia va dau DVD-uri.

post-16372-1247493077_thumb.jpgpost-16372-1247493100_thumb.jpgpost-16372-1247493116_thumb.jpgpost-16372-1247493137_thumb.jpg

post-16372-1247493153_thumb.jpgpost-16372-1247493167_thumb.jpgpost-16372-1247493174_thumb.jpg

 

post-16372-1247493033_thumb.jpgpost-16372-1247493045_thumb.jpgpost-16372-1247493180_thumb.jpg

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot suntem la regionale, sper sa nu supar pe nimeni.

 

Mi s-a furat un scuter aprilia SR 50, culoare argintiu cu rosu. Pe fata deasupra farului are un #46 scrie mare pe un fond albastru.

Pe spate are 2 stopuri rotunde rosii. Are o toba argintie cu un final albastru pe care scrie r4r.

 

Daca cumva cineva il vede il rog sa sune la 0740501824 sau sa dea sms iar pe ym: speed_uhh.

Multumesc.

 

/index.php?showtopic=395022

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT:

 

Sarbatorirea zilei de nastere a Alinei ,programata sa aibe loc la Biker's Club pe 1 August se amana din lipsa de cvorum,pentru anul 2010.Cei care doresc sa-i ureze "La Multi Ani" o pot face pe 30 Iulie la birou unde vor primi o bere. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca Sebi si Ruxi nu au mancat in seara aia.Am stat cu farfuriile lor in mana si nu au mai iesit din cort.

Le spun eu ca au fost gustoase,la fel si puiul.Carnatii nu stiu ca ma saturasem deja dupa fripturi.

Mestesugite vorbe :laugh: Din cite vad insa, unii au jucat in alt film, cu happy-end! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii Dominatorului, sper ca v-ati simtit bine la Predeal.

 

In timp ce voi va luptati cu ploaia pe acolo, eu ma luptam cu ploaia in drum spre Sighisoara, iar a doua zi, tot cu ploaia dupa noi, am vizitat cateva biserici fotificate din zona, am prins ceva repetitii de concert de orga printr-una dintre ele, ne-am plimbat prin Medias. Luni am vizitat Sibiul si apoi catinel spre casa prin Valea Oltului (macar luni a fost soare full-time).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motto:

"Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie."

 

O intrebare frecventa pe Google pare a fi: “Ce este dragostea?“… ei bine, cea mai frumoasa explicatie am auzit-o cu cativa ani in urma de la o prietena asistenta medicala.

 

Zilele astea ploioase mi-au reamintit povestea pe care astazi m-am gandit sa o impartasesc cu voi..

 

“Era o dimineata aglomerata la cabinet cand, in jurul orei 08:30, intra un domn batran cu un deget bandajat. Imi spune imediat ca este foarte grabit caci are o intalnire fixata pentru ora 09:00. L-am invitat sa se aseze stiind ca avea sa mai treaca cel putin o jumatate de ora pana sa apara medicul. Il observ cu cata nerabdare isi priveste ceasul la fiecare minut care trece.

 

Intre timp ma gandesc ca n-ar fi rau sa-i desfac bandajul si sa vad despre ce este vorba. Rana nu pare a fi asa de grava… in asteptarea medicului, ma decid sa-i dezinfectez rana si ma lansez intr-o mica conversatie. Il intreb cat de urgenta este intalnirea pe care o are si daca nu prefera sa astepte sosirea medicului pentru tratarea ranii. Imi raspunde ca trebuie sa mearga neaparat la casa de batrani, asa cum face de ani buni, ca sa ia micul dejun cu sotia.

 

Politicoasa, il intreb de sanatatea sotiei. Senin, batranul domn imi povesteste ca sotia, bolnava de Alzheimer, sta la casa de batrani de mai bine de 7 ani. Gandindu-ma ca intr-un moment de luciditate sotia putea fi agitata de intarzierea lui, ma grabesc sa-i tratez rana dar batranul imi explica ca ea nu-si mai aduce aminte de 5 ani cine este el... Si-atunci il intreb mirata: “Si dvs. va duceti zilnic ca sa luati micul dejun impreuna?“. Cu un suras dulce si o mangaiere pe mana, imi raspunde: “E-adevarat ca ea nu mai stie cine sunt eu, dar eu stiu bine cine este ea“.

 

Am ramas fara cuvinte si un fior m-a strabatut in timp ce ma uitam la batranul care se indeparta cu pasi grabiti. Mi-am inghitit lacrimile spunandu-mi in sinea mea: “Asta este dragostea, asta este ceea ce imi doresc de la viata!... Caci, in fond, asa este dragostea adevarata ?!… nu neaparat fizica si nici romantica in mod ideal. Sa iubesti inseamna sa accepti ceea ce a fost, ceea ce este, ceea ce va fi si ceea ce inca nu s-a intamplat. Persoanele fericite si implinite nu sunt neaparat cele care au tot ce-i mai bun din fiecare lucru, ci acelea care stiu sa faca ce-i mai bun din tot ceea ce au”.

 

Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motto:

"Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie."

 

O intrebare frecventa pe Google pare a fi: “Ce este dragostea?“… ei bine, cea mai frumoasa explicatie am auzit-o cu cativa ani in urma de la o prietena asistenta medicala.

 

Zilele astea ploioase mi-au reamintit povestea pe care astazi m-am gandit sa o impartasesc cu voi..

 

“Era o dimineata aglomerata la cabinet cand, in jurul orei 08:30, intra un domn batran cu un deget bandajat. Imi spune imediat ca este foarte grabit caci are o intalnire fixata pentru ora 09:00. L-am invitat sa se aseze stiind ca avea sa mai treaca cel putin o jumatate de ora pana sa apara medicul. Il observ cu cata nerabdare isi priveste ceasul la fiecare minut care trece.

 

Intre timp ma gandesc ca n-ar fi rau sa-i desfac bandajul si sa vad despre ce este vorba. Rana nu pare a fi asa de grava… in asteptarea medicului, ma decid sa-i dezinfectez rana si ma lansez intr-o mica conversatie. Il intreb cat de urgenta este intalnirea pe care o are si daca nu prefera sa astepte sosirea medicului pentru tratarea ranii. Imi raspunde ca trebuie sa mearga neaparat la casa de batrani, asa cum face de ani buni, ca sa ia micul dejun cu sotia.

 

Politicoasa, il intreb de sanatatea sotiei. Senin, batranul domn imi povesteste ca sotia, bolnava de Alzheimer, sta la casa de batrani de mai bine de 7 ani. Gandindu-ma ca intr-un moment de luciditate sotia putea fi agitata de intarzierea lui, ma grabesc sa-i tratez rana dar batranul imi explica ca ea nu-si mai aduce aminte de 5 ani cine este el... Si-atunci il intreb mirata: “Si dvs. va duceti zilnic ca sa luati micul dejun impreuna?“. Cu un suras dulce si o mangaiere pe mana, imi raspunde: “E-adevarat ca ea nu mai stie cine sunt eu, dar eu stiu bine cine este ea“.

 

Am ramas fara cuvinte si un fior m-a strabatut in timp ce ma uitam la batranul care se indeparta cu pasi grabiti. Mi-am inghitit lacrimile spunandu-mi in sinea mea: “Asta este dragostea, asta este ceea ce imi doresc de la viata!... Caci, in fond, asa este dragostea adevarata ?!… nu neaparat fizica si nici romantica in mod ideal. Sa iubesti inseamna sa accepti ceea ce a fost, ceea ce este, ceea ce va fi si ceea ce inca nu s-a intamplat. Persoanele fericite si implinite nu sunt neaparat cele care au tot ce-i mai bun din fiecare lucru, ci acelea care stiu sa faca ce-i mai bun din tot ceea ce au”.

 

Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie

 

 

 

 

impresionanta poveste. ar fi frumos sa o intilnim cit mai des si in realitate[indiferent de virsta]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:)

ce tare, au ajuns povestile din PPS-uri si la motociclisti...

credeam ca numai maica-mea se ocupa cu chestii d'astea :rock:

Acuma suntem doi: Eu si maica-ta :D

Mesaj completat

Dragii mei,

Avand in vedere ca un element recalcitrant si veninos de pe acest forum isi conditioneaza sublima aparitie in public de aparitia mea si a altora in acelasi peisaj (lucru intalnit des la copii de gradinita) am decis sa nu mai ma prezint la sedintele de Joia de la birou.Sper astfel sa contribui si eu la reunirea minunatului "fost grup" care s-a destramat tocmai din cauza aparitiei mele si a altora (dupa cum afirmau doi copilasi certati cu aerul curat) si asta din respect pentru cei care acum sunt pusi in nefericita situatie de a se imparti in schimburi prin rotatie ca sa impace capra cu varza (eu fiind capra :lol: )

Cei care doresc sa bea o bere cu noi (marea majoritate de altfel) ne poate gasi Miercurea la Arc, si, mai nou ,de Vineri seara pana Duminica seara la Biker's Club unde se va angaja Alina pe perioada vacantei.

In incheiere am sa parafrazez un clasic in viata care elucubra astfel plin de angoasa intr-una din paginile anterioare:

"lezatii daca simt nevoia sa injure si sa dea p-afara de destepti, pot sa o faca cu mare placere, nu dau 3 lei pe ei, dar pe parerile lor" cu o singura modificare. In loc de "nu dau 3 lei" se va inlocui cu :" imi fac necesitatile fiziologice"

Va pup pe toti (chiar si pe lezati ca nu tin dusmanie,sunt mult prea inteligent). :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...