Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Ivan vineee! :kick:

Poate daca sinteti cuminti mai aduc cu mine si haita de motociclisti din judet,vreo 10-20,citi 'or vrea sa arda gazu'...mai ales ca ÂŞuvelixu' face cinste ca sa ude capra! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru Razvanushu ca sa si vada ce a pierdut,nu numai ce a auzit la telefon.

Frumos, foarte frumos. Dar unde sunt fetele motocicliste ?

Am vazut fete prin poze dar alea erau pitzi si Âşpanki. Ideea mea de Miss moto, e o tipa de aia buna in draci, care sta pe motor/motoare, imbracata in piele, semidezbracata,vesta cu ținte, cu un tatuaj cu un motor pe un mamelon țâță si un drac/zvastica pe cealalta(aici se exclud tribalele si fluturasii de pe coapse si de pe Âşale, care stie sa danseze pe motor mai bine decat in club etc. Prindeti voi ideea.

Stiu stiu, cand vezi lumea de la 500km distanta e altfel si e usor sa comentezi.

Ofof trebuie sa ma bag si eu in organizare de la anul, sa vedeti acolo Miss.

Hai :disappointed: ca vad ca v-ati distrat copios la asa o petrecere.

Sper sa prin si eu un eveniment la fel de frumos cand ajung si eu prin bucipoponeataesti.

Salutari de prin Bucovina <--

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan vineee! :kick:

Poate daca sinteti cuminti mai aduc cu mine si haita de motociclisti din judet,vreo 10-20,citi 'or vrea sa arda gazu'...mai ales ca ÂŞuvelixu' face cinste ca sa ude capra! :disappointed:

 

 

Oooo..multumim nea Ivan... Dupa ce vom stii exact cati suntem, o sa fac un anunt si pe topicul de Gorj pentru cei care doresc sa ne insoteasca ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo..multumim nea Ivan... Dupa ce vom stii exact cati suntem, o sa fac un anunt si pe topicul de Gorj pentru cei care doresc sa ne insoteasca ;)

Stai tu linistit,jumatate deja stiu si asteapta cu buzele umflate berea...ca sa te tina capra! :kick:

Iar jumatatea cealalalta va afla cit de curind,ca doar avem club si vestea buna umbla repede!Tu pune maruntisu' deoparte,ca astia-s nemilosi! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La partea cu alcoolul esti fratele meu al mic!Nu consum alcool si nici nu indemn pe nimeni sa consume,dar berea se fabrica si fara alcool...si-a dracu' ca-i mai scumpa decit aia cu octane! :disappointed:

Asa ca vezi cum faci,pe criza asta nu-i de joaca!

Deja la sectiunea Gorj s-a anuntat vestea...atit pe site cit si telefonic la citiva membri de vaza ai miscarii moto de-aici! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Didi, taica, stii tu ce mai vorbeam noi de goarne pe motor.

Am fost azi sa caut goarna si iote ca am gasit un set de 2 goarne la 10 lei.

Le-am pus frumos pe motor, una pe o parte si una pe cealalta si acum sa dea dracu' sa fiu nevoit sa claxonez(gornuiesc), ca zic aia ca trece trenul.

O mica demonstratie cand ajung si eu pe la voi.

 

Pai daca zici ca suna bine, ia-mi si mie vreo 3 seturi.

Glumeam, ia-mi unul, daca poti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca zici ca suna bine, ia-mi si mie vreo 3 seturi.

Glumeam, ia-mi unul, daca poti.

Hai noroc Didi,

Am mai trecut azi prin targ sa-ti iau goarne dar n-am mai gasit. Am gasit ceva de genul cum am eu, doar ca e pe 24v nu pe 12v, deci sunt pt camioane.

Daca mai trec si mai vad, iti iau.

Aaa, sa va dau raport de pret la Suceava.

 

Cauciuc Sh fata in stare excelenta: 70 ron

Schimbat cauciuc, echilibrat, curatat garnituri etrier, uns si curatat ce mai e pe acolo: 10 Ron

 

Bucovina: Priceless :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc Didi,

Am mai trecut azi prin targ sa-ti iau goarne dar n-am mai gasit. Am gasit ceva de genul cum am eu, doar ca e pe 24v nu pe 12v, deci sunt pt camioane.

Daca mai trec si mai vad, iti iau.

Aaa, sa va dau raport de pret la Suceava.

 

Cauciuc Sh fata in stare excelenta: 70 ron

Schimbat cauciuc, echilibrat, curatat garnituri etrier, uns si curatat ce mai e pe acolo: 10 Ron

 

Bucovina: Priceless ;)

Si zici ca mai tine frana fata? :disappointed: Sa mergi si la vreo manastire din zona sa-ti binecuvanteze cauciucu', ca daca o fi batran, saracu... nici nu vreau sa ma gandesc! Apropos, te-ai uitat pe el sa vezi cand e fabricat? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si zici ca mai tine frana fata? :disappointed: Sa mergi si la vreo manastire din zona sa-ti binecuvanteze cauciucu', ca daca o fi batran, saracu... nici nu vreau sa ma gandesc! Apropos, te-ai uitat pe el sa vezi cand e fabricat? :kick:

 

Pai cine franeaza? Nu e in spiritul reising sa franezi!

P.S.: Razvan oricum s-a lasat de "stoppie-uri"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cine franeaza? Nu e in spiritul reising sa franezi!

P.S.: Razvan oricum s-a lasat de "stoppie-uri"...

Pai si io o sa ma las dupa ce o sa fac stoppie pe roata din spate si wheelie pe aia din fatza :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Booon, deci pentru Tg-Jiu, cine se baga?? Tinand cont de faptul ca eu nu ma voi mai prezenta pe la birou de aici inainte si nici pe topicul asta n-o sa mai prea scriu, imi puteti comunica la telefon prezenta. Si, mai jos, si motivele pentru care fac asta (si cu asta, e ultima drama scrisa de mine :disappointed:, insa sunt foarte multi care gandesc treaba asta, numai ca si-au bagat picioarele si n-au mai venit, iar eu ii inteleg sincer)... Tot ceea ce insemna acest grup, cel putin in forma in care l-am gasit eu exact acum un an, s-a dus pe apa sambetei. S-au despartit cupluri, s-au creat bisericutze, a inceput barfa, iar lucrul cel mai nasol: au aparut persoane care, fara sa cunoasca pe vreunul din noi, au inceput sa se bage cu forta, sa scoata idei, sa incerce sa se impuna, sa incerce sa devina lideri. O parte din ei au fost acceptati de restul, insa unii absolut deloc si asta in ciuda a ceea ce se observa de la distanta.. Lumea a inceput sa se plimbe mai putin (pe motive ridicate de unii cum ca ploua, ninge si da cu tunete) si sa vorbeasca mult..Personal simt ca am stagnat din punct de vedere al pasiunii numita de unii cu gura plina-motociclism. Vreau sa ma plimb, la fel cum am facut-o vara trecuta, vreau ca nimeni sa nu se mai suceasca cand se stabileste ceva, ca el nu vrea acolo, ca vrea dincolo si trebuie sa ne reorganizam toti sa-i facem pe plac, ca trebuie sa mergem in barul X pentru ca acolo sunt prietenii lui Y...Ei bine, nu sunt prietenii nostri, vrei sa te duci, go for it!!!! Anul trecut se facusera zeci de planuri pentru sezonul asta: ca facem turul Romaniei, ca mergem in Moldova, ca etc......Nu s-a mai respectat nimic..De ce?? Pentru ca 1-2-3-4 insi doresc sa faca ei regulile si nu vor muschii lor...Iar aici am gresit toti: incercand sa fim un grup, le-am luat sugestiile in seama si am pierdut. Personal nu vreau sa ma dau cu genunchiul jos pe curbe, vreau doar sa ma plimb, indiferent ca suntem 2 motoare sau 20.Vreau doar sa ma simt bine!!!!! Au disparut din peisaj persoane care imi sunt dragi, persoane de la care am invatat multe.Si au disparut tocmai ca s-au saturat de drame si de unii indivizi..Cei care se simt criticati aici ar face bine sa nu dea reply din respect pentru ceea ce a insemnat acest grup inainte sa apara ei...Nu simt nevoia sa ma intalnesc sa beau, nu simt nevoia sa ma intalnesc sa barfesc viata unuia/uneia..Vreau doar sa ma plimb si asta e si esenta intalnirii de joi...Iar lezatii daca simt nevoia sa injure si sa dea p-afara de destepti, pot sa o faca cu mare placere, nu dau 3 lei pe ei, dar pe parerile lor?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu pana la ultimul cuvant.

 

Pentru mine, intrunirea de joi a fost intotdeauna despre si intre motoare si prieteni.

In momentul de fata, dintr-un motiv sau altul (nu ma intereseaza sa arat cu degetul si sincer nici macar sa cheltui 3 neuroni sa ma gandesc la cine si cum) chestia asta s-a transformat, prin drame, prin diverse subterfugii, stiu io ce alte interese, si o gramada de lume cu care personal nu am nici o treaba, si pe care i-am simtit intotdeauna adaugati, intr-un fel sau altul, cu forta.

 

E multa lume acolo despre care eu nu stiu nimic, si altii despre care stiu, si nu imi convine.

 

Deci, in momentul in care cercul meu de prieteni si apropiati se transforma intr-o aglomeratie de diverse caractere mai mult sau mai putin compatibile, cu a caror introducere in grup nu am avut de a face si nu as fi vrut sa am vreodata ceva de a face, eu ce loc mai am acolo? Nu, gresit, loc am, asta stiu, dar nu mai vreau. Nu mai imi face placere.

 

Prietenii, care imi sunt, se stiu. Si n-am nevoie de formalitati gen Bordo sau forum unde ne adunam si zambim frumos protocolar si ne injuram pe la spate, ca sa continui sa le fiu loial.

 

Cam atat.

 

Realizez, multi se vor simti atacati, poate. Nu prea ma intereseaza. Probleme cu persoane specifice nu am, nu am avut, si nu voi avea niciodata. Cativa dintre voi ma cunoasteti, si poate stiti ca sunt deasupra ranchiunilor personale, si chiar daca ma apuca, imi trec repede. Nu, asta pur si simplu e exprimarea unei stari de spirit, unor nemultumiri personale (si nu numai), si nu ar trebui sa serveasca decat poate sa faca pe unii sa realizeze niste lucruri.

 

Pace voua, asfalt uscat, si va salut pe toti de pe doua.

 

P.S. R.I.P :disappointed: , lol, completely unrelated.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si zici ca mai tine frana fata? :disappointed: Sa mergi si la vreo manastire din zona sa-ti binecuvanteze cauciucu', ca daca o fi batran, saracu... nici nu vreau sa ma gandesc! Apropos, te-ai uitat pe el sa vezi cand e fabricat? :kick:

 

Seby, are DOT 2009 saptamana 15(sau 17?). Cauciucul e aproape nou, rulat doar pe centru ca me margini mai are inca putzele alea de cauciuc.

 

Pai cine franeaza? Nu e in spiritul reising sa franezi!

P.S.: Razvan oricum s-a lasat de "stoppie-uri"...

 

Asa e, asa e. Tot ce am invatat despre motor ii datores lui didi. El m-a invatat sa ma dau reising.

 

...

 

Amin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai veveritelor,sa vedeti ce veveritoi vedeta aveti printre voi.Puneti mana si cumparati Univers Moto nr7 (Iulie) ca sa ma vedeti in toata splendoarea mea printre ceilalti mosneguti.Stiu ce o sa ziceti , ca mai sunt doi din gasca noastra care au poza acolo .Da,dar eu am doua poze asa ca Yessss,v-am facut. :P

post-16372-1246383481_thumb.jpgpost-16372-1246383493_thumb.jpg

 

Textul e blurat (nu de mine,un tip care lucreaza acolo a postat pozele) tocmai ca sa cumparati revista. :D Bine, revista e interesanta si pentru alte aspecte gen teste comparative la motociclete si la pneuri.

Poop you all.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..

Dan, felicitari ! Esti celebru de acum...imi iei si mie.........un bandit nou? (Nota: Nu am zis hayabusa pentru a nu fii cu Âşoricul gros pe obraz si sa nu dau in cocalar cu limba de un metru)

 

Just my 2 cenț

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan, felicitari ! Esti celebru de acum...imi iei si mie.........un bandit nou? (Nota: Nu am zis hayabusa pentru a nu fii cu Âşoricul gros pe obraz si sa nu dau in cocalar cu limba de un metru)

 

Just my 2 cenț

Gata shefu,pentru tine oricand.Sigur vrei doar un bandit?Nu vrei mai multi?Hai ca o sa fie full option(baston,tomfa,catuse,cagula,bata de baseball ,spray paralizant...etc.) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai veveritelor,sa vedeti ce veveritoi vedeta aveti printre voi.Puneti mana si cumparati Univers Moto nr7 (Iulie) ca sa ma vedeti in toata splendoarea mea printre ceilalti mosneguti.Stiu ce o sa ziceti , ca mai sunt doi din gasca noastra care au poza acolo .Da,dar eu am doua poze asa ca Yessss,v-am facut. :P

post-16372-1246383481_thumb.jpgpost-16372-1246383493_thumb.jpg

 

Dane si io sunt in doua poze (cea de grup si cea de la Arc, la plecare), asa ca suntem chit! :rose:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane si io sunt in doua poze (cea de grup si cea de la Arc, la plecare), asa ca suntem chit! :P

Ba nu, ca a mea e mai mare :D

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...