Sari la conținut

Accident Grav La Sucevita 9.04.2007


invictus
 Share

Postări Recomandate

In data de 9.04.2007 in localitatea Sucevita, jud. Suceava, a avut loc un accident grav intre un volkswagen passat negru si un scuter tot negru. Scuteristul era intins pe asfalt, in stare de inconstienta, cu o rana urata la cap. Casca, un agv negru, era aruncata la ceva distanta de locul accidentului, ceea ce ma face sa cred ca nu a fost legata si practic nu i-a folosit la nimic. Asa ca luati aminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii pot intelege pe astia care isi pun casca pe cap si nu o inchid,nu cred ca fie din comoditate din moment ce o poarta pe cap :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am constatat cu stupoare ca daca nu strang curelusa aceea bine la gat si trag de ea o pot scoate pe dupa barbie .

asta inseamna ca in cazul unei tavaleli serioase casca iti zboara fara doar si poate de pe mecla .

 

probabil multi isi pun casca pe cap insa putini o si leaga cum trebuie .

 

ia faceti probe sa vedeti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am constatat cu stupoare ca daca nu strang curelusa aceea bine la gat si trag de ea o pot scoate pe dupa barbie .

asta inseamna ca in cazul unei tavaleli serioase casca iti zboara fara doar si poate de pe mecla .

Ai casca prea larga, ar fi bine sa o schimbi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar casca pusa de forma si nelegata?? :ok:

 

Cred ca intradevar isi pun casca doar de forma sa nu aiba probleme cu politia, cum fac unii cu centura la masina, o trag peste ei, dar nu o mai inchid in suport. Din pacate din toate topicurile astea cu casca reiese clar cine e cel pacalit. Ei insisi.

 

Sper sa se faca bine, oricum.

Editat de nick28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca mea nu este larga deloc , imi tine falcile si obrajii chiar foarte strans iar eu sunt oarecum capatanos .

 

o fi conformatia capului , cea a gatului , nu stiu ... a castii , locul unde este prinsa curelusa pe ea sa fie nepotrivit ...

am strans-o la maxim si se afla la limita la care deranjeaza .

este un Nolan de 250 Eur .

 

anyway ... trebuie stranse bine cu siguranta daca vrem sa nu zboare de pe cap .

am mai vazut accidente pe la curse si m-am speriat cum se poate zgudui o capatana atunci cand muschii gatului nu o mai pot tine drept .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FACETI UN EXPERIMENT: Luati-va o pereche de adidasi/incaltari cu un numar mai mare, Dezlegati/desfaceti fermoarele/"aricii"/sireturile si dati tare in gol cu picioru. Zboara pana in peretele din fata, nu? Acum luati acelasi incaltari dar masura voastra si legati-o strans. Si incearcati sa va descaltati asa cum puteti scuturat picior, tras de ele etc.

ACUM: Avand in vedere ca pe la accidente cu pietoni sau chiar cu moto se vad la urmari si incaltari iesite din picior... ganditi-va cam ce forte apar la un accident.

Se aplica si in cazul castii. Trebuie legata strans.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce iti mai pui casca daca nu o legi,mare rahat sa strani curelusa aia?Multi se gandesc ca o casca te potejeaza si larga,sa cu curelusa larga dar nu este deloc asa,la scoala de soferi nu te invata nimic despre cum sa iti cumperi o casca si cum sa o asiguri astfel incat sa iti ofere maxim de protectie.Deci daca nu te invata in scoala de soferi notiunile elementare de siguranta ce pretentii sa mai ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor acum am lucrare in fata manastirii si am aflat si eu de accident

din ce am auzit cica ar fi facut vreo liniuta cu alt scuter

a fost in coma la spital pe la iasi pana ieri sau azi

azi am aflat ca si-a revenit

ii doresc insanatosire grabnica si vreo 2 pumni in cap educativi (asta daca isi revine complet)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...