Sari la conținut

TURUL ROMANIEI!


orestte
 Share

Postări Recomandate

Denis care a facut o cursa buna la SB!! Totusi concurentul favorit a fost Pascota care inca din primul tur s-a distantat de rest. Si nu numai... Dupa cateva ture avea un asemenea avans incat isi permitea sa faca wheele-uri ca sa incante publicul :baubau:

post-13-1090304542_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si ... o poza cu castigatorul SB care trecea linia de sosire intr-un wheelie acompaniat de urlalele spectatorilor... Merita!!!

post-13-1090304673_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. ce vroiam sa mai precizez...

Cat am reparat motorul la mama dracu in mijlocul a nowhere au trecut cateva masini. Motorul era mai mult decat bucati insa nu a oprit NIMENI, nici macar sa ma intrebe de sanatate. Nu mai aveam nici tigari si nici apa... Nu ceream sa ma ajute ca nu puteau dar... te face sa te simti mai bine stiind ca suntem totusi in ROMANIA!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Cine are o cutie de viteze de DNEPR sa-mi imprumute :baubau: Vreau sa ajung cu motorul la Timisoara! Mana nu-i bai, n-o sa folosesc prea mult ambreiajul iar bordul cine dracu are nevoie de el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu sufletul la gura aventurile tale,mi-au dat lacrimile ca ti-ai nenorocit Galinutza si te-am invidiat la maxim pentru tupeul de a-ti trai viata asa cum visezi.

Pe unde sunt eu nu prea au astia cutii de MT-uri, dar daca tu crezi ca ar merge

altceva compatibil, spune-mi si-ti promit ca fac pe dracu-n patru si te rezolv.

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Tot plec pana la urma la Timisoara... Nu cu nepra ca e cam varzuita saraca, zace lesinata la Baiazid in curte. N-aveam cand sa schimb cutia dar merg cu Baiazid cu CB-ul si conducem cu schimbul ca sa ne fie mai usor. :D SIC! :baldy:

Uite un lucru tare interesant! La drumuri lungi prinde tare, tare bine un copilot!! Daca face fiecare cate 100 de km nu-ti nenorocesti nici mainile si iti permiti sa ajungi fresh la destinatie! Nu te rupe! Imi aduce aminte de drumul cu simsonache pana la Sibiu de anul trecut cand am ajuns atat de obosit incat nu puteam nici macar sa mananc si aveam impresia ca o sa-mi cada mana din incheietura si ca mi s-au incalcit matele! Am facut 12 ore pe drum!!!! Ptiu!! :P

See ya la o bere diseara in Timisoara! :baubau: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

adevaratul tur al romaniei pe care noi cei din east side dogs mc iasi l-am facut are 3300km care a cuprins toata romania de la campie, munte, mare si delta

au "participat" 2 masini si 7 motoare

traseul a fost urmatorul: iasi-tg neamt-vatra dornei-bistrita-viseul de sus-sighetu marmatiei-cimitirul de la sapanta-negresti oas-baia mare-huedin-lacul fantanele-catatile ponorului-oradea-arad-timisoara-moravita-oravita-moldova veche-orsova-baile herculane-tg jiu-petrosani-lacul vidra-valea oltului-transfagarasan-curtea de arges-pitesti-bucuresti-constanta-vama veche-constanta-babadag-murghiol-tulcea-galati-tecuci-barlad-vaslui-iasi

tot acest tur a durat 14 zile in care ne-am distrat de minune...

de la timisoara spre baile herculane au fost alaturi de noi si cei din silver pistons, doru, radu...adica 14 motoare si 3 masini

voi reveni cu poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica intrebare? :baldy:

 

La anu(2005) mai avetzi planuri sa mai facetzi turul romaniei?

 

 

Nu de alta dar pana atunci termin de facut si io motorul meu(sper,doamne da :blbl: ) si daca mergetzi cam pe acelasi traseu(ma refer spre si prin Vatra Dornei), cum eu stau intre Vatra Dornei si Bistrita(dar nu pe unde atzi mers voi) as putea sa va arat un alt drum mult mai frumos si mai pitoresc intre aceste orase.

 

Pb e ca o sa fie vreo catziva km(nu zic catzi ca nu stiu exact-oricum in jur de 35-dar s-ar putea sa fie mult mai putini) pe care o sa fie drum forestier.

 

E de inteles ca o sa vin si eu(si o sa ramanem peste noapte acolo la mine,daca e nevoie).

 

Stiu ca e prea devreme de facut planuri,dar daca tot atzi facut anu asta turul Romaniei ma gandeam ca si la anu o sa-l facetzi,si daca motorul meu o sa fie gata as vrea sa ma bag si io la o treaba de asta.

 

Bafta si sa auzim doar de bine. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...