Sari la conținut

Schimb Ulei Honda Cbr F3


Marius23
 Share

Postări Recomandate

Va salut pe toti , am si eu o mare rugaminte , vreau sa schimb uleiul la o Honda Cbr F3 din 98' . vreau sa stiu ce ulei sa pun , cat ulei sa pun +Filtru , si unde il schimb , il pot schimba eu , s-au unde imi recomandati sa ma duc sa fac treaba asta , pt ca sincer am observat , lipsa magazinelor de domeniu , si niste preturi destul de mari (na tre sa aiba si eu profit ).

Multumesc astept si eu niste raspunsuri si eventual niste preturi .

Las si un id de mess , eventual pt cei care au placerea sa imi spuna mai multe cristea_armany@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se scimba destul de usor uleiul..... ulei gasesti la mag de profil..... i-ti recomand motul 7100 10w 40, iar filtru gasesti la mag de piese auto de import..... i-ti trebuie un filtru Mann MW64, sau Champion F301..... de schimbat..... nu stiu pe cine sa-ti revcomand ca nu stiu de unde esti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Te ajut eu cu manualul.

Ulei ai vrea sa-i pui Motul Esther 10W40 sau un 10W50, cam nu mai sus de 6000 km. Eu il schimb la 5000. Te ajunge in jur de 160 RON cu tot cu filtru K&N. Referitor la cantitate, mi se pare ca e 3,6 litri, dar cel mai sigur e sa te uiti in manual.

 

 

0722/485.968, Stefan

 

 

Bafta

 

 

PS: poti intra si aici pentru ce am vb mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ajut eu cu manualul.

Ulei ai vrea sa-i pui Motul Esther 10W40 sau un 10W50, cam nu mai sus de 6000 km. Eu il schimb la 5000. Te ajunge in jur de 160 RON cu tot cu filtru K&N. Referitor la cantitate, mi se pare ca e 3,6 litri, dar cel mai sigur e sa te uiti in manual.

0722/485.968, Stefan

Bafta

PS: poti intra si aici pentru ce am vb mai sus.

 

Merci mult! Am reusit azi sa dwn un manual si si-a gasit si prietena mea manualul cbr-ului sau...asa ca problema asta rezolvata! Am vazut ca ulei se recomanda 10w40 sau 50 dar nu stiam ce marca ar fi cel mai bine...la fel si filtru! Acuma is lamurit...merci mult pentru ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

intrebarea mea era cu un anumit rost..daca imi argumentai de ce ar fi mai bine 7100 poate intelegeam...de asta am dat si cati km are motocicleta si am specificat ca nu se va merge tare cu ea...intr-adevar pretul este mai mare pentru 7100, pe acesta tind sa il aleg..dar nu intodeanuna ce este mai scump este si mai bun si de aceea vroiam un raspuns cat mai explicit, oricum iti multumesc pentru timpul acordat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...