Sari la conținut

Kymco Quannon


Postări Recomandate

nu mai zice nimeni nimic despre modelul asta?

a mai avut cineva belele? probleme tehnice ?

sau cine astia cu quannon nu mai aveti timp de forum :P :D

le reparam mereu si deaia nu avem timp :lol: (glumeam),se termina scoala acum.........medii,note.....o sa vina vacanta si o sa mai postam atunci. Despre intalnire nu se mai aude nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am si eo o intrebare sio schimbar cineva toba la quannon???dak da ce toba,ce pret si se simte ceva la viteza sau doar la suneT??:(

 

Asfalt uscat!si drum intins!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salza :( ,ma numesc Madalin si vreau sa-mi cumpar un kymco quannon,dar nu stiu dak se merita si de unde as putea sa-l achizitionez.Dak aveti ceva de spus despre acest model as vrea si eu sa aud :D .

 

 

Multumesc anticipat

 

Salut.....am si eu un Kymco Quannon. L am cumparat vara trecuta si vreau sa tzi zic k sunt foarte multzumit de el....merge f bne. Pana acum nu am avut nicio problema cu el si am vreo 5000 km. De viteza ce sa zic.....eu am prins max 125...ar fi perfect daca ar merge mai tare....dar nu trebe uitat k e de 125 cmc. Asa ca in concluzie....nu avetzi de ce sa va facetzi probleme k nu sunt de calitate.....merg f bne......EU SUNT F MULTZUMIT!!! :kali:

 

Salza :D ,ma numesc Madalin si vreau sa-mi cumpar un kymco quannon,dar nu stiu dak se merita si de unde as putea sa-l achizitionez.Dak aveti ceva de spus despre acest model as vrea si eu sa aud :hug: .

 

 

Multumesc anticipat

Salut.....am si eu un Kymco Quannon. L am cumparat vara trecuta si vreau sa tzi zic k sunt foarte multzumit de el....merge f bne. Pana acum nu am avut nicio problema cu el si am vreo 5000 km. De viteza ce sa zic.....eu am prins max 125...ar fi perfect daca ar merge mai tare....dar nu trebe uitat k e de 125 cmc. Asa ca in concluzie....nu avetzi de ce sa va facetzi probleme k nu sunt de calitate.....merg f bne......EU SUNT F MULTZUMIT!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kymko quannon e cea mai buna in raportul calitate-pret. o recomand cu incredere. degeaba spun unii k e chinezarie. nu e. Kymko se afla printre primele locuri in lume in materie de scootere, ATV-uri. mai nou au inceput sa produca si motoare (125 cc ce-i drept). sunt foarte fiabile si se comporta perfect pe asfalt. nu va asteptati sa ajunga la performantele unei aprilia sau mai stiu eu ce.....k va-ti fi cam dezamagiti. am auzit de la altii si m-au facut curios. am probat si da.........isi merita banul pe deplin. k motorizare nu veti avea probleme.pt INCEPATORI e perfecta!!!

 

PE SOSEAUA PIPERA........LA MOTOMANIA, EXISTA UN SHOWROOM CU VANZARE...KYMKO. 2690 EURO BUCATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Chiar nimeni???

 

Avram Iancu nr.3

Oradea, cod postal: 410094

Bihor

Romania

 

+40 729 106 262

 

se vinde Quannon aproape nou, inscris, stare f buna, albastru. pozele vor aparea la vanzari sau aici.

 

se vinde Quannon prototip, neinscris, nou, negru mat/rosu

Editat de valicaddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Ati vazut vreun test intre kymco,aprilia rs 125,honda cbr 125 r si yamaha YZF-R 125?e pai kymco se comporta ca un rs 50 nu ca un 125 consuma mult ,fuge cel mai greu ,arata cel mai urat si nu e de calitatea de care sunt Yamaha,honda,aprilia...decat sa va luati kymco mai bine va luati RS 50 ca tot acelasi pret e;) si e mai bun rs 50

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te`ai gandit tu asa bine si ai zis ca RS 50 e mai bun !

 

1 motoare total diferite rs 2T kymco 4T bag mana in foc ca duce mai mult ca un rs 50 ! il cunosc pe unu care are destul de multi km cu una si nu a avut probleme

2 pretul al rs 50 e de 3000 si ceva de euro mi se pare fata e 2600 de la kymco !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut vreun test intre kymco,aprilia rs 125,honda cbr 125 r si yamaha YZF-R 125?e pai kymco se comporta ca un rs 50 nu ca un 125 consuma mult ,fuge cel mai greu ,arata cel mai urat si nu e de calitatea de care sunt Yamaha,honda,aprilia...decat sa va luati kymco mai bine va luati RS 50 ca tot acelasi pret e;) si e mai bun rs 50

Din partea cui vine parerea asta ? Ai condus tu vreuna ? Ce motocicleta/motociclete ai/avut ?

 

Later edit: acum ti-am vazut id-ul de cocalar "printzishorul_smecherit" si pagina de hi5 http://printzishorul39.hi5.com

 

Are 15 ani , nu il bagati in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Eu am dat informatiile alea din revista universmoto de anu trecut si testul a fost facut de cei care conduc la motogp alea de 125...

 

Luci majorule,cultule...eu zic s te duci tare;)

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm. Am citit si eu testul (test la care a participat si S.Bradl) si Quannon-ul a iesit total sifonat din comparativ. Uneori nici nu apareau rezultatele masuratorilor pentru Kymco deoarece nu se aflau in "aria" celorlalte.

 

In UniversMoto pe ian-feb e test cu Derbi GPR125 si a iesit "numai de bine" .... nu ca am GPR dar pana la ora asta sunt super multumit de calitate, componente...

 

Caut revistele si poate fac un scan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alin cunoscatorule , fa 16 ani ia carnet si mergi pe rs 50 ceva km si dupaia si pe quannon. Quannonu e o motocicleta f buna , si nu mi se pare urata, ca sa nu mai zic si de pret.

 

 

Nu poti sa compari 50cc 2T cu 125 4T ....asadar vorbim degeaba de care e mai buna dintre RS50 si Kymco.

O fi Quannonul "o motocicleta f. buna" cand se bate cu RS50 da in comparatie cu RS125, YZF-R125, CBR125, Cagiva Mito125, Derbi GPR125 (4T de anu asta)... e cam la coada clasamentului... singurul "podium" e la pret!

Vrem sa recunoastem sau nu... in linii mari e o facatura asiatica dupa Honda asadar teoretic nu prea avem ce compara daca in "batalie" se afla deja "originalul".

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e facatura ... a fost sub licenta honda o perioada buna de timp (nu mai stiu anii). Nu mai stiu unde auzisem ca sunt no.1 la vanzari la scutere.

 

cat despre comparatia intre 50cc 2T si 125cc 4T , alin zice ca e mai bun un rs 50... cu ce? ca iti consuma dublu ? ca scoate fum ? ca merge greu ? ca se aude urat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Fiecare are dreptul la opinie!...cu cine colaboreaza kymco? sa ma lamuresc si eu ca pentru mine kymco e ca si firstbike:))... recunoasteti si voi ca nu poate fi comparat un kymco cu restu 125...eu am pus rs50 vs kymco asta pentru ca au aceleasi performante(viteza max,acceleratie,consum apropriat nu dublu cum ziceti voi)si nu putem compara kymco cu aprilia...e adevarat ca 2 t is pacatoase.

 

Imi cer scuze daca v-am deranjat...nu spun ca sunt mare cunoscator dar ce am spus am spus din parerea facuta citind reviste si pe net.

 

 

@frn iau carnetu stai linistit:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are dreptul la opinie!...cu cine colaboreaza kymco? sa ma lamuresc si eu ca pentru mine kymco e ca si firstbike:))... recunoasteti si voi ca nu poate fi comparat un kymco cu restu 125...eu am pus rs50 vs kymco asta pentru ca au aceleasi performante(viteza max,acceleratie,consum apropriat nu dublu cum ziceti voi)si nu putem compara kymco cu aprilia...e adevarat ca 2 t is pacatoase.

 

Imi cer scuze daca v-am deranjat...nu spun ca sunt mare cunoscator dar ce am spus am spus din parerea facuta citind reviste si pe net.

 

 

@frn iau carnetu stai linistit:)

De ce nu poate fi comparat?Argumenteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are dreptul la opinie!...cu cine colaboreaza kymco? sa ma lamuresc si eu ca pentru mine kymco e ca si firstbike:))... recunoasteti si voi ca nu poate fi comparat un kymco cu restu 125...eu am pus rs50 vs kymco asta pentru ca au aceleasi performante(viteza max,acceleratie,consum apropriat nu dublu cum ziceti voi)si nu putem compara kymco cu aprilia...e adevarat ca 2 t is pacatoase.

 

Imi cer scuze daca v-am deranjat...nu spun ca sunt mare cunoscator dar ce am spus am spus din parerea facuta citind reviste si pe net.

 

 

@frn iau carnetu stai linistit:)

 

habar n-ai ce inseamna aprilia :crack: asa de curiozitate, ai avut vreodata o aprilia? in fiecare sapt tre sa mesteresti ceva la ea sa fii sigur ca totul e ok. dar cum zic si ceilalti de mai sus, ai 15 ani si habar n-ai pe ce lume traiesti, no offense

 

cat despre kymco, sunt motociclete facute sub licenta yamaha :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

PRD am spus si eu ca-s pacatoase deci stiu despre ce vorbesc mai adultule...am 16 ani;)

 

 

Nu se pot compara pentru ca toate performantele de pe kymco is praf pe langa celelalte 125 si gata terminati...au fost facute teste de profesionisti nu de voi care va credeti mari profesionisti si nu stiti cum va cheama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PRD am spus si eu ca-s pacatoase deci stiu despre ce vorbesc mai adultule...am 16 ani;)

 

 

Nu se pot compara pentru ca toate performantele de pe kymco is praf pe langa celelalte 125 si gata terminati...au fost facute teste de profesionisti nu de voi care va credeti mari profesionisti si nu stiti cum va cheama...

Ai mers ma pe vreo motocicleta de zici ca nu e buna?Testele sunt facute pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu juma de cal in minus cat are kymco conteaza cel mai mult!! e o motocicleta cu care poti capata suficienta experienta pt un incepator!

nu mai faceti atatea comparati intre firme si producatori pt ca de cele mai multe ori pretul reflecta nu numai performantele ci si calitatea materialelor. cat despre testele facute de marile reviste, acolo vine vorba si de marketing!

in plus, degeaba ai motocicleta tare daca nu stii sa te dai pe ea...

 

fiecare isi alege motocicleta dupa diferite criterii: vrei sa fuga si sa mesteresti la ea toata ziua(daca stii) alegi 2t, vrei sa capeti suficienta experienta(cat sa treci la o categorie mai mare) si sa nu mesteresti deloc la ea, alegi 4t

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Parca mai vii de acasa prd:D nu mai ai atitudinea aia de arogant.

 

Sunt de acord cu tine si sa stii ca tot ce am zis nu am zis cu rautate mi-am dat doar cu parerea...parere formata din informare!

 

Eu pe 17-18 aprilie imi iau YZF-R 125...am ales-o pentru consum mic,pentru ca e yamaha,suna si arata frumos,fuge tarisor si e in 4T,nu m-am gandit nicio clipa la kymco si aprilia,am optat mereu intre honda cbr 125R si yamaha YZF-R 125.Mai ramane sa iau carnetu:)

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba tatica nu ai condus nici o motocicleta nu ai una asa ca nu iti mai permite sa`ti dai cu parere din auzite si ce citesti in reviste ! am condus si RS50 si quanon ! si stiu despre ce vb numai veni tu cu tot felul de ipoteze !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...