Sari la conținut

Accident Grav Pe Constructorilor 15.04.2007 - Bucuresti


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

E TIMAPITA INTERSCTIA AIA PENTRU CA ACELE PERSOANE CARE IES DE PE STRADA CU ALBINUTA SI INTRA DESTUL DE MULT IN INTERSECTIE SA VADA DACA VINE CEVA DINSPRE CRINGASI SI UITA SA OPREASCA. SI MIE MI SE INTAMPLA DES ACEEASI FAZA CAND MA DUC SPRE GIULESTI SI AM ALES CA SA MERG APOAPE DE LIMITAREA DINTRE SENSURI CA SA FIU VAZUT DE CEI DIN DREAPTA

SE PARE CA CONSERVARUL A INTRAT DIRECT IN INTERSECTIE FARA SA MAI OPREASCA, OARE MOTOCICLISTUL NU CUNOASTEA ZONA? SE OBSERVA DESTUL DE BINE INTERSECTIA DINSPRE CRINGASI. EU CRED CA A GRESIT PE MANA LUI.

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:what: soferilor care ies ca turtele de pe stradutele secundare si dintre masini si uita sa mai opreasca daca te vad venind... am patit-o de nici nu stiu cate ori... oricum insanatosire grabnica baiatului si sa ii iei banii la mosu ala. :hug:

 

ASA ESTE DAR BANII NU REZOLVA OASELE RUPTE SAU ALTE COMPLICATII MEDICALE.

TREBUIE SA FIM SI NOI MAI ATENTI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc zona ,da.Si am fost si acolo cand s-a intamplat accidentul.Deci ca sa ma intelegi mai bine.Cristi venea dinspre piata Crangasi.Ceea ce vezi tu in poze,intr-adevar te duce la ideea ca el venea dinspre Giulesti.Insa nu este asa.S-a ajuns in pozitia aia dupa impact.In momentul cand a lovit in masina,conserva s-a rasucit,din cauza impactului.Sper ca intelegi ce vreau sa spun.Asa s-a ajuns la ceea ce ai vazut tu in poze.Pot confirma si altii care au fost acolo la momentul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CITAT DINTR-UN MESAJ PRIMIT DE LA CINEVA CARE STIE MAI MULTE :hug:

"...are doar un picior rupt....dar are fractura deschisa, i-a iesit osul de la tibie afara...intra acu' in operatie cica ii baga tija...ce scrie pe forum de coaste rupte, plamani perforati sunt vraji...."

 

Asta inseamna ca e ...de bine! Ma rog, adica nu e foarte grav...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motociclist il cheama Cristi Paul, are o fractura deschisa la piciorul drept, este la Municipal etj 3, miine dimineata va intra la operatie, in rest multumita lui Dumnezeu e teafar. "Conserva" e un Renault Symbol condusa de un idiot care bineinteles ca a iesit de pe cedeaza trecerea la intersectia de la Mehadia (Constructorilor). Antena 1 spun numai tampenii la TV, soferul din Renault se cam da nevinovat, dar nu are cum sa se scape.Motocicleta distrusa cam paguba totala. O sa mai revin cu amanunte.

 

Insanatosire grabnica motociclistului.

 

Ce viteza avea oare de arata in halul ala mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste viteza....Cristi nu avea mai mult de maxim 70/h.Numai ca pe jos era putin umed....Ploaia incetase cu vreo 10 minute inaintea accidentului.Deci chiar nu avea viteza.....

 

Nu vreau sa acuz pe nimeni, nu vreau sa fac pe desteptul, dar 70 la ora e mult pt sosea umeda, in oras...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare Si eu stau in zona si intersectia aia e un fel de ruleta ruseasca. Vizibilitate ioc, eu unu cand merg cu titiu pe acolo incetinesc din reflex .. cand ies de pe strazile alea laterale e jale, cel putin cand vii dinspe strada cu digu' (pizzeria pe colt dreapta) trebuie sa intri cu masina pana la jumate intersectiei casa poti sa te asiguri calumea .. sunt proaspat posesor de moto (peste 2 sapt o sa il si inscriu) si sicer mi-e groaza si nici nu vreau sa ma gandesc ca o pot ajunge intr-o situatie asemanatoare .. vorba cuiva de pe forum

BAFTA CRANSENA si BULAN EXAGERAT

.. deabia am venit din IT si nu am vazut nici o cisterna care sa spele strazile sau ceva de genu (ziua cel putin) nu am vazut soferi care sa faca manevre proaste(schimbat brusc directie si alte rahaturi) si acolo sunt motociclisti nu gluma .. in fine .. mai trebuie ceva educatie rutiera la rumani

despre ce se petrece in giulesti nu comnetez .. spun doar ca nu se simte prezenta politiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI DACA ISI FACE SIMTITA PREZENTA CREZI CA SE BAGA???

LA MINE IN FATA BLOCULUI (CRINGASI, POSTA ROMTELECOM) S-AU LOVIT SIMBATA DIMINEATA UNII (NU STIA CARE ARE PRIORITATE) SI MASINA POLITIEI LA 30 DE METRI DE EI CAND S-AU BUSIT S-AU UITAT SI CAND AU IESIT CEI 2 DIN MASINI AU PLECAT LINISTITI. ASA CA ..............................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea Pisoi stie ce scrii tu aici

:hug: te spunem lui nea pisoiu

tot azi il opereaza si pe un prieten de al meu care a cazut vineri de pe manastirea chijna de la 13 15 metri , eram la catarat , tot la etaju 3 e. are femuru in 3 bucatzi , tot fiare ii baga . bafta la amandoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comentarii aiurea... viteaza sau nu .... trebuie facut ceva .... Cum a ramas cu politia cine stie? sa nu il scoata tot pe el vinovat !!! ca suntem in RO si stim cu totii ce se face si cum !!!¬!!! Sa se intereseze careva..... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica lui Paul!

 

Fiti atenti mai copii (no offence) si mai oameni buni la cum circulati!

Ganditi-va tot timpul la herghelia de cai (chiar daca sunt si numai cativa) pe care o aveti sub voi, mai ales atunci cand ii dati gas!!! Fiti constienti ca in ciuda faptului ca voi sunteti extraordinar de atenti, din pacate sunt o droaie in jurul vostru (pe doua sau mai multe picioare si pe mai multe roti) care nici nu vad si nici nu aud ce trebuie.

Orasul a devenit ceva de groaza si asta se vede, din pacate, in post-urile din ce in ce mai dese de pe acest topic, pe care toti cred ca l-am dori nud si in pielea goala si mai ales fara floricele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste viteza....Cristi nu avea mai mult de maxim 70/h.Numai ca pe jos era putin umed....Ploaia incetase cu vreo 10 minute inaintea accidentului.Deci chiar nu avea viteza.....

 

Eu pe asta cu " ... chiar nu avea viteza ... " chiar nu o inteleg.

Ma intristeaza cand citesc astfel de pareri. Pacat ca multi motociclisti au aceasta conceptie despre viteza...

 

In conditiile in care era umed pe jos, iar viteza legala in oras este 50 km/h, 70 km/h sunt suficienti, nu crezi?

 

Ma abtin de la alte comentarii.

Editat de cristiroma
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da credca este foarte suficient 70/h .Nu vreau sa o dau la intors dar poate m-am exprimat si gresit.Si am spus ca nu avea viteza foarte mare asta pentru ca multi "martori" care nu stiu daca erau prieteni cu soferul sau nu,declarau prin fata politiei ca ei cred ca , Cristi avea cel putin 100-120 km/h.Ceea ce chiar este o exagerare.Spun asta pentru ca stiu ce inseamna 120/h....Cat despre mine ,da,consider ca este mult chiar si 70/h acolo in conditiile care am scris mai sus ca eu personal aproape opresc de fiecare data in acea intersectie care nu este tocmai vizibila si prin care circula o gramada de baietasi din Crangasi si Giulesti fara permise.Si asta nu o spun numai eu vad ca a mai scris cineva care locuieste in zona si stie foarte bine ca asta este.....Deci ma repet,am scris asta pentru ca totusi nu trebuie sa ii lasam pe cei care exagereaza si care nu s-au suit in viata lor pe un motor sa dea declaratii aiurea.Daca ei aud o toba ca suna putin mai tare,chiardaca esti in viteza 1 impresia este ca ai peste 120/h....pentru necunoscatori.Nu ii iau apararea lui Cristi,dar nici nu mi-ar placea sa aflu ca a fost gasit vinovat ca avea omul superviteza......

Scuze daca am deranjat pe cineva...

Multa bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Handicapatul ala de conservar e vinovat 100%,am vazut la stiri.Trebuia sa se asigure,nu sa faca gat ca motociclistul circula cu viteza excesiva.Sunt si eu sofer si am si motor.Dar sincer de cand am permis pe categ A ma asigur de o suta de ori.Ar trebui suiti pe motociclete sa vada si ei cum este cand un TAMPIT, ca nu pot sa -i spun altfel, nu se asigura. :hug:

Insanatosire grabnica TIPULUI !! :what: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire cat mai rapida!!! Azi am iesit si eu cu motoru prin oras, dupa o pauza de 1 saptamana (nu am avut motor ca l-am vandut) si m-am speriat de ce se intampla in trafic :intoarceri peste linie continua fara semnalizare si asigurare, neacordari de prioritate etc. Trebuie sa fim atenti, sa prevenim orice eveniment neplacut. Daca noi nu o lasam mai moale si nu ne cascam ochii at conservarii sigur nu o vor face. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...