Sari la conținut

Cursa Scutere - Amckart - Cupa Ferodo


mau
 Share

Postări Recomandate

http://www.cursascutere.com

CUPA FERODO

 

Sper ca va readuceti aminte cu placere de prima cursa de scutere organizata anul trecut pe AMCKART in Iulie 2006. Ei bine o facem lata din nou ... Ne-am gandit sa va anuntam cat mai din timp astfel incat pe 25.05.2007 orele 20.00 sa fiti gata pentru adevarata distractie pe scuter. Va fi o cursa in nocturna, circuitul are un sistem de iluminare mai mult decat perfect pentru a asigura conditii ideale. Mai mult spectacolul va avea de castigat (Antena1 si TVR2 ne-au confirmat deja prezenta)

 

Toti posesorii de scutere cu capacitatea cilindrica intre 50-200cc (plus clasa motoretelor pana in 200 cmc gen CBR125, RS125, MITO) ... sunt asteptati la etapa a 2a cursei de scutere organizata pe circuitul AMCKART.

 

- CUPA FERODO - organizata cu spijinul importatorului Ferodo in Romania Auto Total, si sub patronajul Federatiei Romane de Motociclism

 

Toate detaliile referitoare la cursa si inscriere le gasiti pe http://www.cursascutere.com

 

Orice alte intrebari aveti va rog sa le adresati aici, in privat sau pe mail la mau@cursascutere.com

Deasemeni cu raspunsuri si inscrieri in concurs va poate ajuta si ciprian ... de la service-ul de scutere Scuter Centre (zona Budapesta-Sincai) ... care este si unul din sponsorii nostri (tobe Giannelli)

 

Toti spectatorii au intrarea libera si sunt asteptati in numar cat mai mare ... special pentru ei va exista in pauzele dintre calificari si cursa un show de stunt motociclist cu piloti profesionisti. Deasemeni cu ajutorul clubului HOG caruia ii multumesc pe aceasta cale vom avea placerea sa urmarim o parada de motociclete custom Harley Davidson chiar pe circuitul Amckart.

 

 

Iata cateva link-uri de la discutiile de pe forum avute cu ocazia primei curse din 2006

/index.php?showtopic=52685

/index.php?...48344&st=60

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...208&start=0

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...opic&t=9201

 

Premii vor oferii deasemeni :

www.revaromania.ro - importator GOPOP

www.pam.ro - importator CONTINENTAL si SAVA

www.scuter-centre.ro - importator tobe GIANNELLI si service/tunning scutere

www.asista.cabanova.ro - distribuitor consumabile auto/moto/scutere

 

Va rog sa va inscrieti pana la 01.05.2006, dupa aceasta data taxa de inscriere de 50 ron se majoreaza pana la 75 ron (daca va inscrieti din timp va veti putea rezerva numarul de concurs dorit, veti plati o taxa mai mica si noi vom putea sa stim pe ce numar de concurenti ne bazam )

 

Echipamentul este obligatoriu

 

http://www.cursascutere.com

post-2075-1176997771_thumb.jpg

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Anul trecut am avut o fata care a avut curaj sa intre in antrenamentele cronometrate

 

Ei bine anul acesta avem deja inscrisa in concurs o fata ... care nea promis ca ia podiumul si ne face de ras ...

 

O cunoasteti sigur ... a fost si anul trecut ... la cursa ... dar nu era concurenta ... acum este :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost intrebat de viteza maxima atinsa anul trecut

 

scuterele au prins maxim 80 km/h pe linia dreata ... si tot acolo motoretele ... gen mito au prins cam 95-100

 

tot in privat am fost intrebat daca exista clase separate ... DA sunt clase separate de concurs si premiere ... www.cursascutere.com ... este totul explicat detaliat.

 

HINT - anul trecut nu au castigat cei cu cele mai tari scutere/motorete ci pilotii cei mai buni (de ex la clasa motorete a castigat un cbr125). Cursa asta sper insa sa vad si cateva scutere tunate serios. Eu de ex vreau sa skimb caucioacele :nono:

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost intrebat daca este necesar carnetul de conducere : ... NU ESTE

 

daca cititi cu atentie pe www.cursascutere.com o sa vedeti ca limita minima de varsta este 14 ani :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Io-s fata despre care se vorbeste :moto: Asa ca pazea! :D

Abia astept sa ma dau

:rock: :rock:

off-topic , n`ai vazut limitatorul ala .. , sau l`ai luat intentionat.

zburasi peste scuter ? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io-s fata despre care se vorbeste :P Asa ca pazea! :D

Abia astept sa ma dau

:rock: :rock:

 

Buna Cris. Sa inteleg ca anul asta nu mai faci poze ? :lol: Bafta multa in cursa :P

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :moto: :rock:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bey,ce frumos a fost anul trecut

Multa bafta si anul acesta :rock:

 

a fost frumos ... mai ales ca iai batut pe toti cu o motoreta care era cred sub celelalte ca putere :rock: ... am inteles ca anul asta ai dat bir cu fugitii ... te retragi in glorie ... ca o vedeta ... cu scuza penibila ca dai bacu si ai balul de sfarsit de an :D ... sa aveti distractie placuta nene cobraart si te asteptam la urmatoarele curse ca pilot - daca o sa mai poti :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13.05.2007 la orele 11 sunt primele antrenamente pe Amckart ... asteptam toti concurentii mai ales pe cei care nu cunosc acest circuit ... este foarte important sa il invatati cat mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mam intors de la primele antrenamente oficiale ... erau vo 25 de scutere in parcare ... a fost o zi superba ... aderentza a fost peste asteptari ... a facut fata pana si cauciucul meu varza. Super senzatii pe circuit ... nu ai cum sa te dai asa in oras niciodata. Dar am constatat dupa primul rand de antrenamente cricul trebuie neaparat dat jos ca sa te dai cum trebuie :bounce:

 

Diseara o sa punem cateva poze ... si va asteptam intre timp cu inscrieri si sa veniti la urmatorul antrenament oficial (la fel ca azi o intrare pe circuit va fi gratis pt orice scuter) Toate pozele vor fi disponibile pe siteul cursei http://www.cursascutere.com

 

Urmatorul antrenament oficial va fi cred vineri seara 18.05.2007 ... in conditii de nocturna de la ora 20.00 pe circuitul AMCKART - dupa cum vam spus prima intrare va fi gratis pt toti concurentii si cei care intentioneaza sa se inscrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vroiam sa zic ca nu ai avut probleme cu militienii din cauza asta ? ai voie sa scri asa ceva pe motor ?

 

Nu ai voie sa scrii asa ceva pe motor si poti avea probleme si daca lipseste o litera. Afisarea fara drept a insemnelor politiei se pedepseste cu amenda. Dar amenda e babana, vreo 15 milioane. Probabil omul isi permite. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai voie sa scrii asa ceva pe motor si poti avea probleme si daca lipseste o litera. Afisarea fara drept a insemnelor politiei se pedepseste cu amenda. Dar amenda e babana, vreo 15 milioane. Probabil omul isi permite. :huh:

 

atat am vrut sa stiu... ca vreau sa ma apuc sa imi vopsesc scuteru' ;)

 

ce rau imi pare ca nu pot participa si eu la cursele astea... :bounce: :angry: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc sabinrace de la RaceTek care pune la dispozitia cui este pasionat de aceste curse dar nu are material de concurs ... 2 scutere ... un sr50 si un f12 ... foarte tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antrenamentele oficiale de maine orele 20.00 ... se amana pt SAMBATA - 19.05.2007 orele 20.00 din motive organizatorice legate de circuitul amckart.

 

au fost ceva probleme datorate unor concurenti care la antrenamentele anterioare au veniit echipati partial ... uni nu iam lasat sa intre pe pista deloc ... alti au intrat si nu am observat ca nu aveau cizme ci pantofi sport ... am fost atentionat ca nu vor mai avea acces sub nici o forma nici macar la antrenamente ... fara discutii.

 

ramane valabila regula ... o intrare este GRATIS pentru toati participanti la cursa ... precum si pentru cei care intentioneaza sa se inscrie in cursa. orice alt antrenament 15 ron/ 15 min.

 

va astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca foarte multi dintre cei implicati in cursa o sa vina si maine la ora 20.00 si no sa poata afla din timp de modificarea antrenamentelor oficiale pt sambata ... cine vrea poate veni si maine la circuit la amckart tot la ora 20.00 - daca reusim sa intram ok ... daca nu vom avea oricum o sedinta cu pilotii si organizatorii in care vom explica detalii legate de calificari si cursa, montare transpondere, echipament, semnificatia steagurilor aratate de arbitri de traseu si ne vom cunoaste mai bine toti

 

va astept si vineri si sambata :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...