Sari la conținut

INTALNIREA DE LA ARC


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

Azi este prima oara in 4 ani cand nu ni se permite accesul in parc, pe baza noilor dispozitii date de catre Primarie, referitoare la accesul in parcuri cu autovehicule.

Cu toate ca am vazut foarte multi motociclisti care comenteaza pe baza acestei legi, o fac total nefondat. Legea e lege si e clara. Eu zic sa ne gandim la ce optiuni viabile avem, si eu le vad asa:

 

1. alegem o alta locatie

2. facem o scrisoare catre primarie si le cerem sa ne permita accesul miercuri doar pentru 2 ore, pe o singura parte a aleii. Eventual ne putem sustine cererea cu o plimbare si o mica pauza vis-a-vis de Primarie.

3. asteptam sa treaca 2-3 saptamani, si poate uita sa mai trimita gardienii acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto Union Bucharest va propune urmatoarele locatii:1.Incinta Pavilionului Expozitional sau parcarea din fata lui(avem putine sanse sa deranjam acolo) 2.parcarea de la pavilionul H unde sunt terase si locul e suficient de mare, 3.parcul Herastrau intrarea dinspre ambasada Chinei spre terenurile de tenis sau disco Herastrau(acolo e drum public, nu au traba gardienii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal sunt de acord cu ambele propuneri facute de colegul salcudeanu :baldy: Sunt relativ aproape de locatia de la Arc, deci cine vrea sa ne vada poate sa treaca pe acolo si accesul e foarte usor. Cu o mentiune: parcarea in H este cu plata din cite stiu. Dar cum noi ne adunam dupa inchiderea complexului poate reusim cumva. Pentru unii este o problema. :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti parcarile cu plata functioneaza intre 9-18 si nu cred ca ne afecteaza in plus ar fi frumos sa ramanem in zona Herastraului unde si noi motociclistii putem da o culoare acestui oras mohorat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

polivalenta.

pe forumu vecin, s-a facut poll, si e in top.

 

avantaje: intrari din toate partile, terase cacalau, loc cacalau (chiar mai mult ca la arc), politie nema.

 

dkz: sustine-ma :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca sustin ideea, eu am promovat-o pe forumul vecin (SBZ) ...

Access din Bd. Tineretului si din Brancoveanu, terase, loc degajat, umbra ....etc etc etc ....

 

POLIVALENTA :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi pe Kiseleff ... la mijlocul soselei e un spatiu deschis mare.

E doar o sugestie.

 

 

Conform legii putem parca pe trotuar .. la intrarea in Herastrau ... unde ne-am intalnit pana acum.

 

Legea spune in parcuri ... NU PE TROTUARE... deci trotuarul poate fi o alternativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'neata.

 

Poate vorbesc prostii, dar stiu ca este o circiuma vis-a-vis de ARC.

Poate reusim sa vorbim cu cei de acolo. Problema ar fi cu locul cam mic pentru motoare, dar practic ar fi "tot la ARC".

 

Ce ziceti??

 

:baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la baneasa la gradina zoologica, au cateva custi libere ca au murit maimutzele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca ar trbui sa scrieti fiecare cate un mail la primar@pmb.ro in care sa explicati frumos de ce e important pentru noi locul ala, la arcul de triumf si nu in alta parte. si abtineti-va sa injurati primaria, da? :>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto Union Bucharest va propune urmatoarele locatii:1.Incinta Pavilionului Expozitional sau parcarea din fata lui(avem putine sanse sa deranjam acolo) 2.parcarea de la pavilionul H unde sunt terase si locul e suficient de mare, 3.parcul Herastrau intrarea dinspre ambasada Chinei spre terenurile de tenis sau disco Herastrau(acolo e drum public, nu au traba gardienii)

Despre incinta Pavilionului expozitional, sunt putine sanse sa fie de acord conducerea Romexpo, dat fiind ca sunt niste indivizi anchilozati in gandire.Dealtfel sunt bariere si gardieni la fiecare intrare.In spatiul dintre poarta Romexpo si Piata Presei ar fi loc pt o multime, ar fi un loc bun, doar ca peste putin timp va incepe constructia a 2 hoteluri, pe spatiile verzi din stanga/dreapta care s-au si ingradit de vreo luna.

Cat despre parcarea de la pav H : nu e tot in parc? Adica nu se aplica si acolo HCL-ul respectiv?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sustin ideea cu parcul tineretului... si pe kiseleff e bine dar nu exista nici un chiosc unde sa cumperi o cola, ceva...

Baiazide, ce zici ii facem o vizita lu' Basescu?! :baubau: .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sala Polivalenta este cea mai buna locatie.

Parerea mea.

Ai si :D terase.

Ai si :baubau: spatiu.

Si nu prea ai :baldy: politisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar mai fi pe Kiseleff ... la mijlocul soselei e un spatiu deschis mare.

E doar o sugestie.

 

 

Conform legii putem parca pe trotuar .. la intrarea in Herastrau ... unde ne-am intalnit pana acum.

 

Legea spune in parcuri ... NU PE TROTUARE... deci trotuarul poate fi o alternativa.

This is fun... LOL ....

 

Mestere Baiazid, acu' ceva vreme dupa Arc-Snagov ne strangeam in alveola respectiva (cea de pe stanga) ... iar pe dreapta erau baietii cu masinile la o liniuta mica de seara (n-ai avea cum sa stii asta, pentru asta trebuia sa iesi si din casa -- lucru urit, nu ?) ... E chiar o idee foarte proasta locul avand in vedere proximitatea guvernului, politia vine din 2 in 2 minute, filmeaza, da amenzi, samd :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati vreajeala si discutiile interminabile ca tot nu ajungem la o intelegere comuna. Fiecare o sa traga spre locatiile proxime domiciliului lor sau unde le place lor... :D

Pe moment, aseara intalnirea s-a tinut la gara Baneasa, in dreapta fantanii Miorita si a fost EXACT ca la Arc, mai putin au lipsit sucurile (pe viitor venim cu Fanta in traista si basta...). A fost fain si super OK :P (chiar a venit politzia, ne-a intrebat ce facem, le-am spus ca am mutat intalnirea de la Arc si au spus ca e OK pentru ei, doar sa nu plecam in gasca mare la final...dupa care ne-au salutat politicos si dusi au fost) :D .

Eu ma voi duce in continuare acolo :P , in fiecare Miercuri... :D

 

:baubau: :baldy: :D

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

YEEEEES, ramai la Mioritza pop'O :D :baldy:

 

Inca nu ma agit cu intalnirea, astept sa vedem ce mai zic si altii, poate au idei mai bune :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

YEEEEES, ramai la Mioritza pop'O  :D :baldy:

 

Inca nu ma agit cu intalnirea, astept sa vedem ce mai zic si altii, poate au idei mai bune  :baubau:

 

 

 

:D Degeaba te agiti ca se pare ca majoritatea vor ramane acolo. Daca nu vrei, esti liber sa-ti ambalezi scuteru' oriunde doresc calutii tai... :D :D :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POLIVALENTA!

 

La Polivalenta cred ca vor veni mai multi si din paritile astea! Eu voi fi unl dintre ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as permite sa atrag atentia asupra faptului ca :

-locatia de pana acum a fost folosita de zeci de ani :baldy:

-a devenit traditie {si o traditie trebuie pastrata} :baubau:

-exista o gramada de persoane care vin la Herastrau sa vada operele de arta cu care va prezentati acolo; pentru multi este un prima intalnire de gradul 3 cu motocicleta :D

 

In concluzie : mi-as dori o intalnire civilizata cu Basescu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as alege:

 

1. facuta scrisoare catre primarie pentru permiterea accesului pe o perioada limitata intr-un anumit interval de ore (exact ce propunea Dobrescu)

 

2. alegerea unei alte locatii:

Sincer mi-ar placea sa ne intalnim in Parcarea din fata Pavilionului Expozitional, loc berechet si nu incurcam circulatia.

 

PS. cat despre Miorita: nu vad deloc bine opririle bruste si plecarile in tromba pe zona aceea de sosea unde, in general, se intampla multe accidente din cauza lipsei de vizibilitate si a vitezei sporite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Polivalenta cred ca vor veni mai multi si din paritile astea! Eu voi fi unl dintre ei!
A LA FANTANA MIORITA !

 

Sper ca glumiti... ca altfel astia au rezolvat cu un rahat de lege ceea ce n-au reusit in 4 ani.... sa (va) ne imprastie in grupulete prin Bucuresti sau prin imprejurimi. :baubau: :baldy:

 

Mai bine, hai sa cadem de acord :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e greu sa renunt la ARC dupa 4 ani de zile in care am lipsit nemotivat doar de vreo 3-4 ori!

Pana miercurea viitoare facem o petitie, o semnam toti si mergem la primarie. Macar am incercat. Nu cedam fara lupta, dar legea e lege.

Terminati cu aberatiile de genul "merg cu motocicleta impinsa, deci nu are propulsie"... daca vreti sa luptati pentru o idee faceti-o cu argumete pertinente, si in baza legii.

 

Obisnuiti-va sa va sustineti ideile cu argumente valabile pentru majoritate, nu pentru anumite grupulete.

Intalnirea de la arc a rezistat tocmai datorita faptului ca am fost pe aceeasi lungime de unda.

 

Aseara, pe la 11pm am fost la ARC. Am vrut sa ma conving personal daca acei gardieni au fost pusi special pentru noi sau daca oricum ar fi fost acolo. Ei bine, am parcat langa intrarea in parc, in fata garduletului verde. La terasa din stanga erau 2 gardieni, si au mai trecut doi jandarmi in cateva minute, astfel ca m-am linisiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...