Sari la conținut

Hyosung Gtr 125


Postări Recomandate

produs in fabricile suzuky.... asa ca mai documentati-va dreaq... si nu mai vorbiti aiurea... uneori imi vine sa imi iau campii cand va aud...las-o in (cuvant urat) de treaba...

 

suzuki, mai documentează-te dreq ....

 

14-71 Ðr3q (4mp11 p4n4 £4 $(04£4 pr1m4r4 $1 1nv474 $4 $(r11

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica, ia-ti ce vrea inimioara ta si tu sa fi fericit asta e cel ma important, nu inteleg de ce ai mai facut topicul asta daca noi iti spunem de alte variante mult mai bune iar tu incepi sa te certi/contrazici cu noi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica, ia-ti ce vrea inimioara ta si tu sa fi fericit asta e cel ma important, nu inteleg de ce ai mai facut topicul asta daca noi iti spunem de alte variante mult mai bune iar tu incepi sa te certi/contrazici cu noi :moto:

 

:) Bine punctat! :peace:

Dac-o fi sa ma las vreodata de meseria de jurnalist moto, din cauza unora ca mishulik aka "suzuky" :D o s-o fac (clar apartinator generatiei "de teflon" - aia de care nu se prinde mai nimic) :scratch: P.S. Niste ingineri de la "suzuky" :) au contribuit, intr-adevar, la proiectarea motoarelor V2 Hyosung (copiate de fapt dupa SV-ul de 650, mai ales), dar nici vorba ca Hyosung ar fi FABRICAT in Japonia, baiete!

Daca opinia mea "nedocumentata dreaku' :moron: privitoare la cele 182 kg cu care cei 14 CP ai GTR-ului Hyosung 125 trebuie sa se screama :) are valoare zero, uite ca nu ma mai abtin (chiar daca se supara importatorul ATS al lui Tariceanu) si vin cu ultima stire de la testerii nemti Motorrad care sint in curs de probare pe 25.000 km a "micutului coreean" - fiindca s-au gindit ca uzualii 50.000 km ai testelor de anduranta ar fi prea multi pentru motorasul ala turat.

La putin peste 8.000 km, o biela indoita a facut praf micul V2. Punct. :smoke: Nu-i vorba, a fost reparat in garantie, in plus asa ceva s-a intimplat si la case mai mari (MV Agusta F4, de exemplu), nu trebuie generalizat, dar inseamna cumva ceva, nu credeti???...

 

Succes la trasu' de fiare, Mishulik! :wave: (nu de alta, dar o sa-ti foloseasca la ridicarea celor 182 kg...)

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: 100 km/h cu vintul din spate si toate pinzele sus! :)

Serios acum, viteza maxima n-are vreo legatura cu greutatea ansamblului pilot-motocicleta (GTR-ul de 125 prinde tot vreo 115 cronometrati, adica 130 indicati la bord, ca si CBR_ul 125 R, de ex), ci doar cu aerodinamica (la naked mai ales, conteaza de ex. daca ai 1,65 sau 1,95 m inaltime).

Acceleratiile si reprizele insa sint afectate serios de greutate. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am nici o parere despre motor, dar pot sa spun ca eu am mers pe un rs de 80 un an si o luna si nu m-am plictisit (cel putin nu foare tare) de el. Si nici un incident, deci 125 cmc o sa iti ajunga pana la 18 ani daca ai minte. Eu de abia acum, dupa 1 an si 2 luni de rs m-am hotarat sa trec pe ceva de 400. Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu contest nimic din ce spuneti voi... toate lucrurile pe care el spuneti sunt reale.. da stiti cum e.. la 16 ani vezi lumea altfel decat ceilalti trecuti prin viata.. scuze ca nu am demonstrat ca am 7 ani de acasa... faptul ca nu mi-am loat motor si pun intrebari aici pe forum este pentru ca nu vreau sa fac o alegere gresita... vreau sa am bucur de motocicleta si nu vreau sa intru in clubul reiserilor cu rs 125... singurul lucru la care ma gandeam cand spuneam ca o sa aleg hyosung a fost faptul ca viitoare motocicleta de 600 de la 19-20 de ani.. o sa aiba 180 kg.... daca mi-as lua hyosung m-as obisnui cu greutatea....

 

in concluzie.... inca oscilez... inbre Honda CBR si Hyosung.. cum am mai spus-o... dar astept sa termin scoala... si sa fac cat mai multi km cu scooterul prin bucuresti....

 

in rest imi cer scuze pentru ca am raspuns si m-am purtat prosteste, dar ce sa te faci cu hormonii:))

 

daca mai aveti ceva de spus nu ezitati pentru ca eu chiar vreau sa fiu ajutat...:scratch: salutare si sa auzim de bine

 

apropo "cataaa" am 1.71 si 62 de kg.. asa ca la faza asta te-ai inselet=))

Editat de misulik_4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu contest nimic din ce spuneti voi... toate lucrurile pe care el spuneti sunt reale.. da stiti cum e.. la 16 ani vezi lumea altfel decat ceilalti trecuti prin viata.. scuze ca nu am demonstrat ca am 7 ani de acasa... faptul ca nu mi-am loat motor si pun intrebari aici pe forum este pentru ca nu vreau sa fac o alegere gresita... vreau sa am bucur de motocicleta si nu vreau sa intru in clubul reiserilor cu rs 125... singurul lucru la care ma gandeam cand spuneam ca o sa aleg hyosung a fost faptul ca viitoare motocicleta de 600 de la 19-20 de ani.. o sa aiba 180 kg.... daca mi-as lua hyosung m-as obisnui cu greutatea....

 

in concluzie.... inca oscilez... inbre Honda CBR si Hyosung.. cum am mai spus-o... dar astept sa termin scoala... si sa fac cat mai multi km cu scooterul prin bucuresti....

 

in rest imi cer scuze pentru ca am raspuns si m-am purtat prosteste, dar ce sa te faci cu hormonii:))

 

daca mai aveti ceva de spus nu ezitati pentru ca eu chiar vreau sa fiu ajutat...:scratch: salutare si sa auzim de bine

 

apropo "cataaa" am 1.71 si 62 de kg.. asa ca la faza asta te-ai inselet=))

Degeaba faci multi km cu scuteru in bucuresti, nu este acelasi lucru ca si cu motorul.

De cand am permis si am mai mers pe moto este mult mai greu in oras.

 

Azi este ziua cea mare :)) , de maine plimbari non-stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

:)

 

 

in concluzie.... inca oscilez... inbre Honda CBR si Hyosung.. cum am mai spus-o... dar astept sa termin scoala... si sa fac cat mai multi km cu scooterul prin bucuresti....

 

 

Salut,si eu am deschis un topic asemanator cu al tau si m-am hotarat cbr 125 r 2007 o sa-mi iau deoarece hyosung nu e hoonda si mai intervine greutatea......pff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Si eu am ales hyosung, ce-i drept la mine nu e vorba de 125, dar pana la urma e acelasi cadru. Bord electronic, furca inversata, lupe-n faruri, aerodinamica ok, ciclistica ok, construita cu frija la detaliu si materiale. Am cumparat-o de mai putin de 2 luni si am 3 000 km. Sper ca aceasta satisfactie sa se resimta si la 30 000. Lasa parerile celor care confunda coreea cu china, ca doar hyundai sau kia nu e acelasi lucru cu Geely sau Chery

post-33673-1209081767_thumb.jpg

Editat de Adydum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am Hyosung,doar ca versiunea naked.Nu puteam fi mai multumit.Ma distreaza faptul ca sunt cativa care sunt impotriva marcii Hyosung,doar ca defapt nu au pus mana sau macar vazut unul in realitate.Motorasul V2(momentan al meu e desfacut,are 20000 km,vreau sa verific tot) e absolut IMPRESIONANT,ma refer la modul lui de constructie,toate piesele sunt de buna calitate,nimic facut "ieftinici".Confort 120%.Va garantez ca in cativa ani MAXIM!!! Hyosung o sa fie o marca ca si Yamaha,Suzuki,etc...

NUMAI BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

Si eu sunt nou posesor de Hyosung, SM-ul de 125cmc. Am luat-o special pentru oras, sunt inca in rodaj si pot sa afirm ca isi face bine

treaba deocamdata. In cazul meu cred ca balanta calitate/pret este ok cu toate ca nu se ridica la nivelul unei marci de renume, deci

mai inchid ochii cand este vorba de finisaje cat despre performanta astept sa ies din rodaj. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

si eu astept primavara sa dau de carnet si sa imi iau un hyosung...

cred ca e cea mai buna alegere deoarece nu iti iei un 125 pentru viteza...si arata cel mai bine....(spunea cineva ca un necunoscator il confunda cu unu de 600 cand il vede)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...