Sari la conținut

Hyosung Gtr 125


Postări Recomandate

se pare ca smaeb-ul a fost benefic... am fost am vazut si m-am hotarat...

fericita este hyosung GTR 125.... motor cu 2 cilindri in v la 75 grade.... 4 supape pe cilindru, racire ulei aer, 5 trepte, 15 hp la 10500 rpm, 115 km/h, cauciuc de 120 fata, 150 spate, 160kg gol... si pretul este de 4000 euro TTI cu 2 ani garantie fara limita de kilometri.

 

www.hyosung.ro

post-14573-1178052491_thumb.jpg

post-14573-1178052500_thumb.jpg

post-14573-1178052508_thumb.jpg

post-14573-1178052517_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos motor dar sunt 2 chestii care nu imi plac la el, si anume greutatea care mi se pare destul de mare si racirea pe aer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca smaeb-ul a fost benefic... am fost am vazut si m-am hotarat...

fericita este hyosung GTR 125.... motor cu 2 cilindri in v la 75 grade.... 4 supape pe cilindru, racire ulei aer, 5 trepte, 15 hp la 10500 rpm, 115 km/h, cauciuc de 120 fata, 150 spate, 160kg gol... si pretul este de 4000 euro TTI cu 2 ani garantie fara limita de kilometri.

 

www.hyosung.ro

 

O fi fost smaeb-ul benefic, dar a si prostit multe persoane, cum frate sa dai 4000 pe asa ceva ? NO OFFENCE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma eu m-am gandt.... si nu m-a prostit nimic.... dupa ce am fost la smaeb, am rascolit netul si se pare ca este una dintre cele mai confortabile motociclete la clasa 125... un mare avantaj este bicilindrul in v care confera echilibru... fata de un moncilindru.... racirea cu aer nu este o problema pentru ca si bmw-ul are racire cu aer si nu cred ca sunt probleme.... pretul mi se pare ok... dar inca oscilez... exista 3 motociclete aprilia rs, honda cbr, sachs (ala sport de 125)... in momentul asta sunt axat pe hyosung.... apropo ei au experienta 30 de ani si motoarele sunt facute in japonia in fabricile suzuky.... asamblarea se face in coreea si spun eu ca pretul nu este exagerat, adica decat sa imi iau in riju rs mai bine aleg asta.... marea mea dezamagire la smaeb a fost lipsa hondei cbr de 125, de aceea nu am putut sa imi fac o parere, pentru ca pana acum am vazut-o doar din poze.. mai e mult pana la vara, oricum o sa va tin la curent si nu ezitati sa va dati cu parerea, ca asa mai aflam si noi cate ceva... la mai mare si salutari cu farul:))

Editat de misulik_4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as cumpara sachs xtc 125 , pret 2990 euroi.

Un motor de 125 cm nu merita 4000 d euro,Cu banii astia iti iei din italia una de 600 de maxim 2 ani.

Si mie imi place acel hyosung dar prea scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia ti ce vrei tu

arata bine,cred ca e si destul de fiabil

e cam greu,dar asta e..depinde si de ce fizik ai tu

si la bani,ideea e ca e nou,deci merita,iar in orash eu cred ca e suficient.doar daca mergi mult in afara sau cu pasager vei simti acut lipsa de putere

dar pt inceput e ok asa,mai linistit,macar ai sanse mici s ajungi la accidente.

succes la akizitie

dar ia in calkul si alte variante :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai spus pe langa astea mai sunt inca 4 optiuni

1.Honda CBR

2.Yamaha XT 125

3.Aprilia RS (eu unul sunt sceptic in privintza ei)

4.Sachs X-road si XTC

 

Singurul lucru care m-a atras la motocicleta asta este motorul si apoi aspectul, mie mi se pare ca nu este de neglijat un bicilindru de 125... cred ca are un cuplu mai mare.. si vibratiile sunt mai mici... eu m-am uitat pe youtube si sunt destul de multe filme cu hyosunguri... cu toate ca multe cut de 250.... sunt intr-adevar multe... iar alt lucru care ma determina sa fac aceasta alegere este faputl ca a fost desemnata una dintre cele mai confortabile motociclete din clasa ei (125 sport) in rest nush... ma mai gandesc, dar oricum principalele sunt honda, yamaha si hyosungul.... salutari su farul si la mai mare;)

 

Later Edit: eu nu vreu sa imi rup gatl pe motor si consider ca al 16 ani este de ajuns 120 km/h... poate chiar prea mult...

 

Second Later Edit: baiatul de al stand, de al smaeb nu cel de la standul amre cel de la standul mic (reprezentanta din timisoara) mi-a spus ca am mers cu una de 125 si a loat 140 si inca mai ducea... 14o cu 500 km al bord si fara modificari ulterioare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate eu zic sa nu iti faci iluzii!o sa iti para rau dupa maxim 4 luni k ti l-ai luat!(asta dak mergi zi de zi cu el)!eu am xt si pot spune k m-am plictisit!il am din iarna si il vand la vara!poate dak mai astepti discutam!parerea mea e sa cauti ceva la mana 2a neobosit cu care sa te plimbi pana faci 18 ani!nu da 4000E pt k o sa iti para rau!ar mai fi o chestie.....k sa zici k nu te plictisesti sa iti iei 2t ceva enduro (un dt) si poate mai iesi cu prietenii pe un deal ceva!motoru poate!concluzia finala e sa stai linistit cu 4000E si sa nu cumva sa ii dai pe hyosung k nu merita!(nu k ar fi ea naspa dar pur si simplu mai bine strangi bani si astepti 18 ani si dai banii pe un motor kre merita)!parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a pus niciodata probleme de asta... ai mei ma sprijina sa mi-o iau pe asta si de aici in colo ma priveste... intelegi.. nu am de ce sa astept pana al 18 ani.. oricum parerea ta este foarte buna si ma voi gandi al ea, dar lucrurile sunt deja batute in cuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
:drums: ce mai ziceti?.... latul se strange din ce in ce mai mult.... am ajuns sa aleg dintre hyosung si cbrica...... ce sa fac... amandoua sunt frumoase.... oare cum sa fac.. cred ca pana al urma il rog pe dumnezeu sa imi trimita varianta optima intr-un vis:)).. nush.. in momentul asta sunt foarte confuz.. voi ce mai ziceti?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:clap: Hyosung nu-s rele, dar GTR-ul asta de 125 te anunt cu tristete ca are... 182 kg la plin :wave: (greutate masurata de MOTORRAD) - vezi test comparativ 125 in Univers Moto. E ca si cum ai merge pe un CBR cu pasager de 60 kg (dar de fapt pe Hyosung esti singur) :drums:

In plus, ca si altii, nu te sfatuiesc sa dai o caciula de bani pe o mobra noua de 125 (pe care oricum o s-o scapi macar o data la parcare, inevitabil). Si CBR-ul 125 R e nerusinat de scump la noi (tot 4.000 de euro), mai bine il iei macar de afara, iesi mult mai ieftin.

P.S. Sachsul XTC 125 e totusi o optiune la 3.000 (motorul in 4 t e OK, facut in Italia de Morini, restul insa e asamblat in China).

Pina la urma, gusturile nu se discuta, doar tu decizi!

Succes! :(

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu m`am tot gandit ce sa`mi iau..si intr`o noapte m`am visat pe un gsx ce l`am vazut la timisoara..si dupa ala o sa merg sapt viitoare..sper sa fie bun :drums: asa ca ia`ti ce iti place tie(mai ales dak nu e pb de bani) eu am strans bine balamalele sa adun bani de gsx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la motoarele in 4t nu trebuie sa-ti mai pui problema de fiabilitate.acum cred ca cel mai bine e sa-ti cumperi ce iti place.eu de exemplu raman la sachs,pentru ca merg pe ideea ca in 2-3 ani ce poate sa se strice ca doar nu incepe sa-i pice parti din ea.si trebuie sa te mai gandesti la inca o informatie in afara motoarele in 4t timpi la pret toate sunt intre 2.500-3.000 de euro.(in romania e cbr 4.000 ca asa e in tara noastra,de ce sa nu fim la fel ca germania unde e 3.000 sau nush unde am mai vazut 2.600)

Editat de gabi18051991
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

E SUPER SUPER SUPER BUN, shi eu imi iau in o saptamana pe NEGRU. e foarte fiabil, spre deosebire de aprilia, si merita 4000 de euro din multe privinte...e si mai sigur, mult mai confortabil, 2V, si trage foarte bine...viteza maxima e de 120 km/h limitat...deci..poate si mai mult......am fost si l-am vazut, deja mi l-am rezervat, si intr-o saptamana, maxim 2 dupa ce iau karnetul de a1, pt k nu am karnetul, e al meu..... cei de la hyosung nu au pus accent doar ca sa impresioneze din punct de vedere vizual ci shi tehnik...e foarte bun la 125, parerea mea cel mai bun... si oamenii care au laudat Hyosung, au fost chiar dealerii...care vindeau si aprilia....care e 5000 de euro...deci nu ar fi avut nici nu interes sa minta..... ramane sa tinem legatura, abia ashtept sa il iau :(

 

NU O SA REGRETI DELOK DAK ALEGI HYOSUNG. Honda CBR sunt bune dar nu la 125...la 125 sunt praf, cel putin iti zik pentru ca am vazut cbr 125 shi e BICIKLETA...e foarte subtzire...roata spate prea subtzire...si dak te-ar prinde o ploaie te-a luat draku... eu zik ka pentru 2 ani hyosung 125 e cea mai buna, arata shi cel mai bine si krede-ma k eu m-am interesat de ea inka de vreo 5-6 luni.....si am vorbit ku o groaza de lume...inclusiv cu dealerii, domnul care le aduce se numeshte Troia nush kum shi e motociklist inrait...shtie multe despre motoare... si la CBR dak faci un drum mai lung de 100 de kilometri, deja iti tremura kuru...asha k dak te gandeshti sa mergu ku aprilia, rieju, honda 125 pana la mare vara asta...eu zik sa nu mai visezi... daca vrei iti dau nr de telefon si iti zik tot ce shtiu....krede-ma k m-am interesat kalumea...pentru ca inainte sa aflu de hyosung, aprilia era principala optiune... a, shi yamaha xt e deklarata de multzi un eshek... idu de mess al meu e: zeppelin_hacker@yahoo.com daca e da-mi add shi vorbim..dak iti iei tot hyosung, dupa ce o iei ieshim la o plimbare :P eu ti-am zis, imi iau pe negru deshi pe roshu e mai agresiva.... hai norok, toate cele bune shi ashtept sa vorbim :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.viteza maxima e de 120 km/h limitat...deci..poate si mai mult

 

2. Honda CBR sunt bune dar nu la 125...la 125 sunt praf, cel putin iti zik pentru ca am vazut cbr 125 shi e BICIKLETA...e foarte subtzire...roata spate prea subtzire...si dak te-ar prinde o ploaie te-a luat draku...

 

3.si la CBR dak faci un drum mai lung de 100 de kilometri, deja iti tremura kuru...

 

4.a, shi yamaha xt e deklarata de multzi un eshek...

 

 

1.asta e viteza maxima punct.

2. e vorba de gusturi , ce faci cu "bicicleta" aia nu faci cu hyosungu care are 14 cai si e la fel de greu ca 600`le meu... asta cu ploaia ai spus-o din parerea ta de expert?adevaru` e ca ai experienta..rupere...

3. gresit , e cel mai comod de la 125 (in afara de choppere) , poti sa mergi o gramada..dar din nou nu ai de unde sa stii asta daca nu mergi sau daca nu citesti CE TREBUIE ...intreaba si tu pe forum posesorii cum sta treaba

4 e na?multi experti dastia ca tine?

 

PS : lasa limbajul de mIRC,scrie normal in limba romana

PPS : bafta cu noua achizitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre zeppe, trebuie sa recunosc ca esti taricel tu asa. Nu vreau sa comentez prea mult, dar o sa-ti zic cateva lucruri. In primul rand nu mai vorbi din auzite, deci, nu vorbi despre fiabilitatea aprilia daca nu te-ai urcat in viata ta pe una, nu spune ca a ta e cea mai tare deodata ce nu ai avut alta (tu nici macar p-asta n-o ai inca dar spui despre ea ca este fiabila, confortabila etc... LOL), la fel si cu CBR-ul, ai mers cu unul pe ploaie sau cu alt motor cu cauciuc mai lat sa vezi cum e (eu am mers cu bicicleta pe ploaie care stii foarte bine cat de late are cauciurile si nu am intampinat nici cea mai mica problema, iar cu aprilia imi fugea funduletzul fara sa accelerez sau sa franez pe curbe).

 

In concluzie, fiecare are cel mai tare motor si e foarte bine daca si tu gandesti asa. Dar nu mai spune lucruri negative despre alte motociclete daca nu ai dovezi clare sau motive intemeiate.

 

Succes in achizitionarea motorului si multi km fara incidente !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:finger: Hyosung nu-s rele, dar GTR-ul asta de 125 te anunt cu tristete ca are... 182 kg la plin :rose: (greutate masurata de MOTORRAD) - vezi test comparativ 125 in Univers Moto. E ca si cum ai merge pe un CBR cu pasager de 60 kg (dar de fapt pe Hyosung esti singur) :(

In plus, ca si altii, nu te sfatuiesc sa dai o caciula de bani pe o mobra noua de 125 (pe care oricum o s-o scapi macar o data la parcare, inevitabil). Si CBR-ul 125 R e nerusinat de scump la noi (tot 4.000 de euro), mai bine il iei macar de afara, iesi mult mai ieftin.

P.S. Sachsul XTC 125 e totusi o optiune la 3.000 (motorul in 4 t e OK, facut in Italia de Morini, restul insa e asamblat in China).

Pina la urma, gusturile nu se discuta, doar tu decizi!

Succes! :finger:

:finger: Vad ca trebuie sa ma repet... :ok: 125-ul re cadrul lui GT 650, de unde si greutatea "record" (negativ) :P pt. un 125, natural !!. Hyosung GT 250 (28 CP) si mai ales 650 (79 CP) sint OK, nu si 125-ul (opinie documentata, cred). Nu de alta, dar e o vorba printre"batrini": nu-ti lua un motor pe care nu-l poti ridica singur de jos! :P

Pina la urma, iar ma repet, gusturile nu se discuta... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine ia un calcul tu alte variante: rs, mito, cbr.. asta ca sa nu regreti dupa aia ca ai dat 4000e p o chinezarie! :P Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin..

hyosung nu este CHINAEZARIEEEEE

utati-va dreaq pe site-uri in germania cati oameni au hyosung si nu mai trancaniti atata cu chinaezarie in sus chinezarie in jos.... crezi ca ar da cineva 4000 de euro pe o tzeapa..

in al doile arand oameni buni tin sa va dezamagesc... HYOSUNG este proiectat si produs in fabricile suzuky.... asa ca mai documentati-va dreaq... si nu mai vorbiti aiurea... uneori imi vine sa imi iau campii cand va aud...las-o in (cuvant urat) de treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...