Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in sfarsit cineva care apreciaza si munca fotografilor :bounce:

Stelica tata MULTUMIM PENTRU POZEEEEE....fara tine ca fotograf si fara mine ca deschizator de drumuri si beri , nush ce se faceau oamenii ăstia... :makeout:

 

intr-adevar sunt foarte frumoase si artistice, doar am declarat-o anticipat :rolleyes:

Si intr-adevar Dana a facut-o vreo douapagini in urma.....declaratia perversilor,la ce va ganditi???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo cã mi-i s-a pus pata sã-mi iau camerã de-aia care se monteazã pe cascã. Iau una model si cu telecomandã.(o chestie micã,cu 2 butoane si pe care,evident ,o montez pe ghidon).Camera e waterproof,5MP,si cu ecran de 1,5 inci.Cum vãd ceva drãgutz,cum i-am tras pozã sau filmez. OK,clar cã nu la calitatea ãstora fãcute cu aparatul lui musiu Steliadis...În schimb, pot sã fac în mers...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo cã mi-i s-a pus pata sã-mi iau camerã de-aia care se monteazã pe cascã. Iau una model si cu telecomandã.(o chestie micã,cu 2 butoane si pe care,evident ,o montez pe ghidon).Camera e waterproof,5MP,si cu ecran de 1,5 inci.Cum vãd ceva drãgutz,cum i-am tras pozã sau filmez. OK,clar cã nu la calitatea ãstora fãcute cu aparatul lui musiu Steliadis...În schimb, pot sã fac în mers...

Ce buget ai? iti recomand GoPro Hero/Hero2. Este exceptionala si nu numai ca e water-proof, e bullet-proof. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GoPro/Hero 2 sunt scumpe,chiar si pe ebay...Eu mã gândeam la asa ceva: http://www.ebay.com/...984.m1432.l2649

Chiar...! Cei care vã pricepeti,vã rog uitati-vã la caracteristicile ei,si ziceti-mi dacã meritã.Costã 112 $,dar acceptã si ceva mai putzin -am dreptul la 3 oferte,prima i-am fãcut-o la 95$. Probabil c-o lasã la 110,poate chiar si la 100 $.Chiar dacã nu-i super-sculã,la banii ãstia,meritã ? Sunt altele ,la 720P (asta-i la 1080p),care costã doar 35-50 $,cu transp. gratuit. Scuze dac-am fost off-topic.

....@BabyAngel: joi,numa' asa,ca sã-ti dau cu sâc,uite cu cine vin,la-ntâlnire:

 

post-2143-0-96159200-1346682465_thumb.jpgpost-2143-0-86514900-1346682504_thumb.jpgpost-2143-0-51521700-1346682541_thumb.jpgpost-2143-0-18167600-1346682582_thumb.jpg

Asta-i veteranã pe moto...De 6 ani,merge cu mine...biggrinbounce2.gif

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GoPro/Hero 2 sunt scumpe,chiar si pe ebay...Eu mã gândeam la asa ceva: http://www.ebay.com/...984.m1432.l2649

Chiar...! Cei care vã pricepeti,vã rog uitati-vã la caracteristicile ei,si ziceti-mi dacã meritã.Costã 112 $,dar acceptã si ceva mai putzin -am dreptul la 3 oferte,prima i-am fãcut-o la 95$. Probabil c-o lasã la 110,poate chiar si la 100 $.Chiar dacã nu-i super-sculã,la banii ãstia,meritã ? Sunt altele ,la 720P (asta-i la 1080p),care costã doar 35-50 $,cu transp. gratuit. Scuze dac-am fost off-topic.

....@BabyAngel: joi,numa' asa,ca sã-ti dau cu sâc,uite cu cine vin,la-ntâlnire:

 

post-2143-0-96159200-1346682465_thumb.jpgpost-2143-0-86514900-1346682504_thumb.jpgpost-2143-0-51521700-1346682541_thumb.jpgpost-2143-0-18167600-1346682582_thumb.jpg

Asta-i veteranã pe moto...De 6 ani,merge cu mine...biggrinbounce2.gif

Te rog sune-mi de unde ai gasit ochelarii pt. catelusi?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut Dana oricum tu erai bagata in tagma fotografilor :wave:

 

 

Hello, te rog spune-mi pana la urma daca ar fi sa plec de vineri cu Adina care ar fi ora max la care as putea pleca sa nu prind intuneric.

pe autostrada ... si cu viteza max pe care o stii. merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au bagaje sa tineti cont ca sotia mea vrea sa mearga cu masina... prin urmare avem si portbagaj.

 

Acum trebuie sa vedem cum ne organizam, cand plecam si de unde.

 

Asadar cine vine sambata la Rasnov??????

 

avti grija cu cazarea ca nu prea mai sunt locuri...

 

noi ne-*am cazat aici si am inteles ca mai sunt vreo 5 camere - http://www.turistinf...ria-c43175.html

 

Hello, te rog spune-mi pana la urma daca ar fi sa plec de vineri cu Adina care ar fi ora max la care as putea pleca sa nu prind intuneric.

pe autostrada ... si cu viteza max pe care o stii. merci

 

 

Pai e simplu se intuneca pe la 19:30 Pana acolo sunt cam 174 de km, eu spun sa calculati aproximativ 3 ore chiar 3/30 fiindca e vineri si o sa fie f aglomerat. Asta inseamna ca sa fiti ffff safe ar fi bine sa plecati pe la 15:45 - 16:00.

drum bun si sa ne vedem cu bine. Daca va razganditi noi probabil plecam sambata as vrea tot pe la ora 9 din acelasi loc

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sune-mi de unde ai gasit ochelarii pt. catelusi?!

 

biggrinbandit.gif ebay...ãia pe care-i vezi pe mutra westie-ului,sunt vreo 24 $...americani.Cei rosii,pe care-i are brãcutza,sunt chinezesti,si costã fabuloasa sumã de 4,5 $....buretzel pe interior,si unii si altii.Din ãstia rosii,mai am o pereche,pe drum...Am zis sã am de rezervã.Azi,am gãsit la fel,si negri,dar ceva mai scumpi, 6,5 $....Dacã vrei echipament pt. cãtzel,mã suni.Existã o sumedenie de chestii...

 

Tocmai am vorbit c-o don'soarã care se-ocupã cu un casting,la Antena 1,pt. un concurs.Are nevoie de 5 chopperisti(e).E-un concurs cu premii.Azi,mã duc la casting.Care vrea,e bine-venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg si eu la Rasnov.

 

steliadis, pensiunea aia e aproape de camping?

 

Merge cineva cu cortul?

 

La cat e rasnovul de mare nu cred ca poate sa fie mai departe de 2-3km. Sincer sa fiu nu stiu exact in care loc are reuniunea. Pensiunea se afla la intrarea in rasnov pe partea dreapta.

 

Plecarea la Rasnov se va face SAMBATA dimineata la ora 9:00 din benzinaria AGIP care se afla in capatul stra. FUNDENI la intersectia cu COLENTINA. La 9:15 se vor invarti rotile. :ChopperEmo:

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg cu cortul...Si as pleca de vineri insa pe la ora 6 deoarece atunci scap de pe plantatie. Din cate am inteles fetele mai pleaca vineri.Alti doritori? :burnout:

 

 

daca stie cineva unde are loc exact evenimentul poate pune o harta sau ceva de genul

 

atentie la cei care mergeti cu cortul temperaturile noaptea se anunta sub 5 grade

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stie cineva unde are loc exact evenimentul poate pune o harta sau ceva de genul

 

atentie la cei care mergeti cu cortul temperaturile noaptea se anunta sub 5 grade

Sa vezi frigul dracului ce tragem :crack: Totusi cu putin noroc , Mr Daniels si MR Walker ne vor tine de cald :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrunirea are loc in campingul de la poalele cetatii Rasnov. Asa ca daca veniti din Brasov va luati dupa semnele catre cetate si la urcarea spre cetate vor fi si semnele spre camping. Daca veniti din Poiana Brasov, este exact la finalul serpentinelor ce leaga Rasnov de Poiana Brasov.

 

Ne vedem acolo :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrunirea are loc in campingul de la poalele cetatii Rasnov. Asa ca daca veniti din Brasov va luati dupa semnele catre cetate si la urcarea spre cetate vor fi si semnele spre camping. Daca veniti din Poiana Brasov, este exact la finalul serpentinelor ce leaga Rasnov de Poiana Brasov.

ne vedem acolo :cheers:

superrr, multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stelian: in principiu o sa fiu si eu la 9 la benzinarie sambata.

 

Trebuie neaparat sa mergem pe Valea Prahovei? Ce-ar fi pe Targoviste? Sau pe Siriu? Ca nu ne grabim nicaieri. Mi-e asa o scarba de VP...

 

Razvan: Cred ca eu o sa stau la cort, am un prieten care merge cu cortul acolo de vineri. Dar trebuie sa-mi fac rost de un sac de dormit care sa-mi intre in coburi, eu am d-alea comuniste care daca le tai in doua tot nu intra o jumate intr-un cobur.

 

Sau vorbesc cu prietenul meu Cpt. Morgan sa ma tina cald...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stelian: in principiu o sa fiu si eu la 9 la benzinarie sambata.

 

Trebuie neaparat sa mergem pe Valea Prahovei? Ce-ar fi pe Targoviste? Sau pe Siriu? Ca nu ne grabim nicaieri. Mi-e asa o scarba de VP...

 

Razvan: Cred ca eu o sa stau la cort, am un prieten care merge cu cortul acolo de vineri. Dar trebuie sa-mi fac rost de un sac de dormit care sa-mi intre in coburi, eu am d-alea comuniste care daca le tai in doua tot nu intra o jumate intr-un cobur.

 

Sau vorbesc cu prietenul meu Cpt. Morgan sa ma tina cald...

 

vezi ca eu am un portbagaj gol... important e sa tragi de ele pana la benzinarie si de acolo le bagam in masina.

 

Ideea e ca eu as vrea sa ajung cat mai repede pentru "dixtractie"...si gasca oricum se sparge duminica pe la 14...asa ca putem sa ne intoarcem pe targoviste.... e o posibilitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca eu am un portbagaj gol... important e sa tragi de ele pana la benzinarie si de acolo le bagam in masina.

 

Ideea e ca eu as vrea sa ajung cat mai repede pentru "dixtractie"...si gasca oricum se sparge duminica pe la 14...asa ca putem sa ne intoarcem pe targoviste.... e o posibilitate

 

Ok, multumesc. Daca nu gasesc un sac ca lumea bag sacu comunist intr-un rucsac mare, si ti-l pasez in portbagaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...