Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Bun avem 3 trasee. Haideti sa votam ... eu o sa centralizez voturile

 

(Paladin - 1VOT) TRASEUL 1 - Bucuresti - Vulcanii Noroiosi si retur (sau putem face intoarcerea prin Ploiesti pt diversificare) 300 km

 

TRASEUL 2 - Bucuresti - Oltenita - Daia - Bucuresti 306 km (aveti harta pusa de Paladin)

 

(Valentino -1VOT) TRASEUL 3 - Bucuresti - Giurgiu - Zimnicea -Bucuresti (asta este un pic mai lung dar nu de nefacut, tot cu harta de la Paladin) 372 km

 

TRASEUL 4 - Bucuresti-Predeal-Bran-Cheile Gradistei/Fundata-Targoviste-Bucuresti

 

Indiferent de rezultatul votului plecarea are loc sambata la ora 9:00 a.m. din benzinaria Petrom din capatul Colentinei.

 

votul se inchide azi la ora 15

 

START VOT

 

 

eu as vota sincer sa fiu pentru traseul 4... ma gandesc ca si fotografiile sunt mai faine la munte :-)

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In ordinea preferintelor:

 

1 traseu 4 - Predeal

2 traseu 1 - vulcanii noroiosi

...

9 traseu 3 - Zimnicea

10 traseu 2 - Giurgiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ordinea preferintelor:

 

1 traseu 4 - Predeal

2 traseu 1 - vulcanii noroiosi

...

9 traseu 3 - Zimnicea

10 traseu 2 - Giurgiu

 

(Paladin - 1VOT) TRASEUL 1 - Bucuresti - Vulcanii Noroiosi si retur (sau putem face intoarcerea prin Ploiesti pt diversificare) 300 km

 

TRASEUL 2 - Bucuresti - Oltenita - Daia - Bucuresti 306 km (aveti harta pusa de Paladin)

 

(Valentino -1VOT) TRASEUL 3 - Bucuresti - Giurgiu - Zimnicea -Bucuresti (asta este un pic mai lung dar nu de nefacut, tot cu harta de la Paladin) 372 km

 

(2 Voturi DStar si Steliadis )TRASEUL 4 - Bucuresti-Predeal-Bran-Cheile Gradistei/Fundata-Targoviste-Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu,din cauza limitãrilor impuse de mobrã,votez traseul 1 (vulcanii noroiosi),cã-i cel mai accesibil,si (sper) sã nu omor motopârtzul Disappointed.gif...Altfel,nu zic nu si la traseul 4...biggrinbounce2.gif.Cã de fapt,pe-ãsta,l-as prefera....La vulcani,n-am mai fost de vreo 3 ani...sunt curios ce s-a mai schimbat prin zonã...A apãrut cumva si vreun restaurant? Cã eu stiam doar acolo,la intrare,o tavernã amãrâtã,doar cu chipsuri ,tigãri,sucuri si bere...nici mãcar un sandwich...angryfire.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu,din cauza limitãrilor impuse de mobrã,votez traseul 1 (vulcanii noroiosi),cã-i cel mai accesibil,si (sper) sã nu omor motopârtzul Disappointed.gif...Altfel,nu zic nu si la traseul 4...biggrinbounce2.gif.Cã de fapt,pe-ãsta,l-as prefera....La vulcani,n-am mai fost de vreo 3 ani...sunt curios ce s-a mai schimbat prin zonã...A apãrut cumva si vreun restaurant? Cã eu stiam doar acolo,la intrare,o tavernã amãrâtã,doar cu chipsuri ,tigãri,sucuri si bere...nici mãcar un sandwich...angryfire.gif

 

Darian dar si traseul 4 e plan si poti merge f ok. Eu am fost anul trecut la Vulcani si nu era nimic amenajat... inclusiv taverna aia de 2 lei era inchisa. Deci... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Paladin - 1VOT) TRASEUL 1 - Bucuresti - Vulcanii Noroiosi si retur (sau putem face intoarcerea prin Ploiesti pt diversificare) 300 km

 

TRASEUL 2 - Bucuresti - Oltenita - Daia - Bucuresti 306 km (aveti harta pusa de Paladin)

 

(Valentino -1VOT) TRASEUL 3 - Bucuresti - Giurgiu - Zimnicea -Bucuresti (asta este un pic mai lung dar nu de nefacut, tot cu harta de la Paladin) 372 km

 

(2 Voturi DStar si Steliadis )TRASEUL 4 - Bucuresti-Predeal-Bran-Cheile Gradistei/Fundata-Targoviste-Bucuresti

 

Pentru traseul 4 il putem numara si pe valentino1, ca doar el l-a propus.

La vulcani mergem musai prin Ploiesti ca altfel nu are niciun farmec drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati km sunt la traseul 4?

 

Traseul 4 are 370 km.

 

In afara de cativa km de la Campulung catre Targoviste (in care e asfaltul prost, dar nu decopertat), drumul e foarte bun. Si avem multe locuri de popas.

 

S-ar putea sa apara probleme intre Comarnic si Busteni, cu inghesuiala in trafic.

 

 

Traseul 1 putem sa-l facem asa (314 km), sau asa (~340 km, Google maps nu vede intrarea pe A3). Cum ziceam, n-am probleme cu traseul 4.

Editat de Paladin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm...greu de-ales...1 sau 4...care-o fi .crackup.gifsper sã nu se-ajungã la balotaj,si eu sã trebuiascã sã am ultimul cuvânt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de invitatie Darian, dar din pacate am mici probleme la motor, regulatorul de tensiune imi scoate 18 v si a fiert bateria, i-am pus apa distilata si nimic. O sa incerc si cu electrolit poate scap sa nu cumpar baterie. Regulatorul il schimb azi sper. headscratch.gif

ramane pe alta data.

 

Va urez asfalt uscat si beer.gif.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fie traseul 4 - va fi primul meu drum la munte :rolleyes: cu moto, vreo problema?

 

Cam asta a fost si primul meu drum (bine, doar jumate, am ramas prin Bran peste noapte). Nu e nici o problema, mergem incet, cu pauze multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Paladin - 1VOT) TRASEUL 1 - Bucuresti - Vulcanii Noroiosi si retur (sau putem face intoarcerea prin Ploiesti pt diversificare) 300 km

 

TRASEUL 2 - Bucuresti - Oltenita - Daia - Bucuresti 306 km (aveti harta pusa de Paladin)

 

(Valentino -1VOT) TRASEUL 3 - Bucuresti - Giurgiu - Zimnicea -Bucuresti (asta este un pic mai lung dar nu de nefacut, tot cu harta de la Paladin) 372 km

 

(3 Voturi BabyAngel, DStar si Steliadis )TRASEUL 4 - Bucuresti-Predeal-Bran-Cheile Gradistei/Fundata-Targoviste-Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asta a fost si primul meu drum (bine, doar jumate, am ramas prin Bran peste noapte). Nu e nici o problema, mergem incet, cu pauze multe.

 

multumesc pentru incurajari :D daca simt ca obosesc si nu mai pot la intoarcere raman eu pe undeva.

dar simt ca va fi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Paladin - 1VOT) TRASEUL 1 - Bucuresti - Vulcanii Noroiosi si retur (sau putem face intoarcerea prin Ploiesti pt diversificare) 300 km

 

TRASEUL 2 - Bucuresti - Oltenita - Daia - Bucuresti 306 km (aveti harta pusa de Paladin)

 

(Valentino -1VOT) TRASEUL 3 - Bucuresti - Giurgiu - Zimnicea -Bucuresti (asta este un pic mai lung dar nu de nefacut, tot cu harta de la Paladin) 372 km

 

(3 Voturi BabyAngel, DStar si Steliadis )TRASEUL 4 - Bucuresti-Predeal-Bran-Cheile Gradistei/Fundata-Targoviste-Bucuresti

 

Gata domnule, nu mai numara. Traseul 4 ramane

 

multumesc pentru incurajari :D daca simt ca obosesc si nu mai pot la intoarcere raman eu pe undeva.

dar simt ca va fi ok.

 

In mod sigur va fi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru incurajari :D daca simt ca obosesc si nu mai pot la intoarcere raman eu pe undeva.

dar simt ca va fi ok.

 

crackup.gif lasã tu,cã dacã obosesti,o pun pe Yo-yo sã te tragã...

 

Apropo...Sã iau la mine si bilele de petanque ?

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BabyAngel - cum adica sa obosesti? nu pricep...

@Darian - n-am ma motor, ca e la service la reparat/revizie si dureaza pana o sa fie gata. O sa vin si eu dar doar daca veti vrea si putea schimba ziua intalnirii. La mine joia e singura seara din saptamana cand nu pot participa la astfel de evenimente.

 

Bafta!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul 4

 

 

(Paladin - 1VOT) TRASEUL 1 - Bucuresti - Vulcanii Noroiosi si retur (sau putem face intoarcerea prin Ploiesti pt diversificare) 300 km

 

TRASEUL 2 - Bucuresti - Oltenita - Daia - Bucuresti 306 km (aveti harta pusa de Paladin)

 

(Valentino -1VOT) TRASEUL 3 - Bucuresti - Giurgiu - Zimnicea -Bucuresti (asta este un pic mai lung dar nu de nefacut, tot cu harta de la Paladin) 372 km

 

(4 Voturi BabyAngel, Adinamhl, DStar si Steliadis )TRASEUL 4 - Bucuresti-Predeal-Bran-Cheile Gradistei/Fundata-Targoviste-Bucuresti

 

Cu 4 voturi traseul 4, propus de Valentino, a iesit castigator pentru excursia de maine. Asadar locul de intalnire ramane neschimbat ca sa nu apara animozitati si hotaram de acolo cum mergem mai departe

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde: Predeal - Bran - Targoviste

Cand: Sambata 1 Septembrie

 

Loc de intalnire: Petrom capat Colentina

Ora: 9:00

 

Daca ne mai numaram mult se face luni si nu mai mergem nicaieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor si doamnelor , ma bucur ca ati ales traseul propus de mine si sper sa nu va para rau...intr-adevar vom avea o portiune de 15-20 km de drum ceva mai vălurit dar , nu sunt probleme majore...ca si loc de intalnire e vorba despre Petrom-ul de la en-grosul Europa ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...