Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Din pacate vremea se anunta nu tocmai perfecta sambata, si cu sanse mari de ploaie duminica.

 

Eu as zice sa dam o tura scurta, de exemplu Valea Doftanei, sau foarte scurta, de exemplu Caldarusani (unde nu e absolut nimic de facut), cu intoarcere pe DN1 si mancat pe langa Snagov.

Editat de Paladin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate vremea se anunta nu tocmai perfecta sambata, si cu sanse mari de ploaie duminica.

 

Eu as zice sa dam o tura scurta, de exemplu Valea Doftanei, sau foarte scurta, de exemplu Caldarusani (unde nu e absolut nimic de facut), cu intoarcere pe DN1 si mancat pe langa Snagov.

 

 

si eu as merge pe o ruta mai scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuuuu...!!!Ce-as merge pânã-n Vamã...Da' cu mobra asta micã,trece uichendu',pân' ajung si eu,acolo..Apropo...i-am schimbat uleiu' (m-am si speriat ce negru si putzin era ),si-acuma,pe cheiul gârlei,am atins si 80 km/h.banana.gifM-apropiam de semafor,cã poate trecea si de 140/h...crackup.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuuuu...!!!Ce-as merge pânã-n Vamã...Da' cu mobra asta micã,trece uichendu',pân' ajung si eu,acolo..Apropo...i-am schimbat uleiu' (m-am si speriat ce negru si putzin era ),si-acuma,pe cheiul gârlei,am atins si 80 km/h.banana.gifM-apropiam de semafor,cã poate trecea si de 140/h...crackup.gif

 

noroc cu semaforul ca altfel te lua radarul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, daca gasiti careva in zona Colentina una bucata cobur piele Held cu tinte si trei catarame va rog sa va adresati subsemnatului care in prostia lui nu l-a asigurat corespunzator si care are pregatite o sama de beri reci ca recompensa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nene ce vreme e afara...daca e asa si maine nici nu ma gandesc sa scot Printzesa la plimbare...da' vedem noi ce-o mai fi până maine,nu?

 

Eu am ajuns pe intuneric la servici si abia acum mi-au dat drumu din beci (doar sa dau o tura pe afara, dup-aia trec inapoi), da' vad ca e soare. A fost furtuna ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns pe intuneric la servici si abia acum mi-au dat drumu din beci (doar sa dau o tura pe afara, dup-aia trec inapoi), da' vad ca e soare. A fost furtuna ceva?

 

 

cine-mi spune si mie cat consuma intruderul de 1800?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine se baga la o tura sambata?

 

Variantele ar fi asa:

 

1 - tura foarte scurta (85 km), cu oprire la un restaurant pe malul lacului: Caldarusani - Snagov - DN1

 

2 - tura scurta (120 km), Barajul Paltinu: Valea Doftanei

 

3 - tura medie (350 km): Barajul Siriu, variante prin ploiesti sau Urziceni.

 

Ar mai fi varianta propusa de Valentino (4), cu drum la mare, sau sa mergem cu Dana (daca se mai duce) la Calarasi sa vada (vedem) un Harley (5).

 

Va rog spuneti care veniti si votati, sau si mai bine, mai propuneti variante. Dar tineti cont ca dupa ora 5 sunt sanse de ploaie, mai ales spre munte; de altfel lumea nu prea parea entuziasmata de trasee lungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa vad marea la sfarsit de sezon...o sa mai vina un bun prieten de-al meu...asa ca eu propun plecare spre mare sambata dimineata la ora 08:30 la intrarea pe A 2 de la Policolor

 

sa alergam...zic

Compania Națională de Autostrăzi Âşi Drumuri Naționale din România /CNADNR/ a anunțat, vineri, într-un comunicat de presă, că anulează restricția de viteză de 100 km/h, impusă pe A3 BucureÂşti-PloieÂşti, sectorul cuprins între Moara Vlăsiei-PloieÂşti.

 

Astfel, începând din 14 septembrie, se ridică restricția de viteză impusă pe Autostrada A3 BucureÂşti-PloieÂşti, pe sectorul cuprins între km 26+000 - km 68+250, Moara Vlăsiei-PloieÂşti.

 

Potrivit CNADNR, pe acest tronson viteza maximă de deplasare va fi de 130 km/h, conform reglementărilor legale în vigoare, ca urmare a finalizării lucrărilor de optimizare a siguranței traficului rutier.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa alergam...zic

Compania Națională de Autostrăzi Âşi Drumuri Naționale din România /CNADNR/ a anunțat, vineri, într-un comunicat de presă, că anulează restricția de viteză de 100 km/h, impusă pe A3 BucureÂşti-PloieÂşti, sectorul cuprins între Moara Vlăsiei-PloieÂşti.

 

Astfel, începând din 14 septembrie, se ridică restricția de viteză impusă pe Autostrada A3 BucureÂşti-PloieÂşti, pe sectorul cuprins între km 26+000 - km 68+250, Moara Vlăsiei-PloieÂşti.

 

Potrivit CNADNR, pe acest tronson viteza maximă de deplasare va fi de 130 km/h, conform reglementărilor legale în vigoare, ca urmare a finalizării lucrărilor de optimizare a siguranței traficului rutier.

 

 

 

 

trebuie sa rezolv niste treburi asa ca nu pot sa vin maine, iar pentru viziionare HD a ramas pe duminica. si daca e frumos fac o primbare cu moto pana la Calarasi.

distractie faina si asfalt uscat! sa ne vedem cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...