Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

trebuie sa rezolv niste treburi asa ca nu pot sa vin maine, iar pentru viziionare HD a ramas pe duminica. si daca e frumos fac o primbare cu moto pana la Calarasi.

distractie faina si asfalt uscat! sa ne vedem cu bine

daca te duci la Calarasi, fa-i niste poze sa-l vedem si noi :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca te duci la Calarasi, fa-i niste poze sa-l vedem si noi :bounce:

 

 

da bineinteles, oricum o sa am nevoie de sfatul vostru

care este suma pe care ati investi-o intr-un motor? nu vorbim aici de ce ne-am dori.

raportat la perioada de utilizare/calitate/modelul dorit, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bineinteles, oricum o sa am nevoie de sfatul vostru

care este suma pe care ati investi-o intr-un motor? nu vorbim aici de ce ne-am dori.

raportat la perioada de utilizare/calitate/modelul dorit, etc.

 

 

depinde de motor si pana la urma di disponibilitatile fiecaruia... e greu sa generalizezi. Una e sa ai un venit de 1000 de euro alta e sa ai un venit de 3000 de euro, una e sa te gandesti la o yamaha sau honda alta e sa te gandesti la un HD ... si exemplele pot continua. Ideal este sa stabilesti ce motor vrei si pe urma sa vezi care este pretul cel mai bun pt motorul respectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bineinteles, oricum o sa am nevoie de sfatul vostru

care este suma pe care ati investi-o intr-un motor? nu vorbim aici de ce ne-am dori.

raportat la perioada de utilizare/calitate/modelul dorit, etc.

Vorbind de 883 SH, eu mai mult de 6500 EUR nu as da(daca as avea bani :grinbandit: ).Si asta daca ar fi model mai nou de 2008. Este o parere personala, desigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind de 883 SH, eu mai mult de 6500 EUR nu as da(daca as avea bani :grinbandit: ).Si asta daca ar fi model mai nou de 2008. Este o parere personala, desigur.

 

Poate nici mãcar atâta ! Mi-i se pare cã ceva-n jur de 5000 euro ,a dat @Cria,pe XL1200-le ei...Si-acum 2 ani,i-a adus din Olanda,o prietenã,unui alt prieten comun,tot un XL1200,din '97 parcã,pe carburatie,cu ape-hanger,twin lights,negru mat si cauciucuri cu white wall,aratã de la exceptional în sus...Si-a costat vreo 5000-5500 euro.... Vorbim de mobre de 1200 cc,nu doar de 883.Si care-s la aceleasi dimensiuni cu 883. Si drept sa fiu,as prefera unu' pe carburatie,cã se preteazã mai usor la personalizare (customizare),plus c-are alt sunet... Si dacã-i lasi relanti-ul,simai jos...uaaaaa!!!...l-am auzit pe-unul,care-l avea la vreo 400-600 ture...Pe injectie,kanietz filma,sã mai poti asa ceva.

Si apropos,acu' câteva zile,mesteream la coburi,si m-a agãtzat un tip,la mine pe stradã, Cicã s-a mutat aicea,de curând,si vroia sa stie cât de "safe" ar fi sã-si parcheze motoru',pe strãdutza asta. Si cã-i nou în bransã., si cã nu cunoaste pe nimeni,motociclist.Are-un 883...I-am zis sã vinã cu mine,joia ...Mãrim gasca....

 

As mai propune si eu,un traseu: Sinaia. Nici aproape da' nici departe,ceva peisaje,ceva serpentine...Eventual,urcãm si la Cotã...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor sunt la 100 km de Constanta...sunt singur la drum...chiar voiam sa fac o tura singur...pana acum e bine...avantajul cand esti singur : viteza mai mare de deplasare...va tin la curent!!!

 

Bravo Vali. Un om hotarat.

 

Drum bun si sa ne povestesti cum a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei amici de motocicleala...tocmai ce am iesit din apa marii noastre negre...stau pe sezlong si beau o bere...cu lamaie bineinteles...vremea-i buna de tot,apa e exact cum trebuie...un pic rece la inceput dar dupa ce se obisnuieste corpul este belea...imi pare rau ca nu sunteti cu mine,dar,ma incanta si ideea de a fi singur cu motoru'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei amici de motocicleala...tocmai ce am iesit din apa marii noastre negre...stau pe sezlong si beau o bere...cu lamaie bineinteles...vremea-i buna de tot,apa e exact cum trebuie...un pic rece la inceput dar dupa ce se obisnuieste corpul este belea...imi pare rau ca nu sunteti cu mine,dar,ma incanta si ideea de a fi singur cu motoru'...

 

 

 

 

este placut si singur doar tu si motorul si natura,

 

forate bine ca ai plecat eu am terminat treburile si acum nu-mi gasesc locul...

 

drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei amici de motocicleala...tocmai ce am iesit din apa marii noastre negre...stau pe sezlong si beau o bere...cu lamaie bineinteles...vremea-i buna de tot,apa e exact cum trebuie...un pic rece la inceput dar dupa ce se obisnuieste corpul este belea...imi pare rau ca nu sunteti cu mine,dar,ma incanta si ideea de a fi singur cu motoru'...

Adevarul e ca din cand in cand o plimbare solo este,, just wat the doctor ordered''. Vara am facut si eu vreo 700 de km singur singurel in doua zile si a fost demential... Sa vezi cum apune soarele in spatele tau si ai tot drumul liber pentru tine este....pur si simplu... OAU.

 

Drum bun la intoarcere! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este placut si singur doar tu si motorul si natura,

 

forate bine ca ai plecat eu am terminat treburile si acum nu-mi gasesc locul...

 

drum bun!

 

Ai chef de-o turã scurtã,gen Snagov sau chiar Sinaia ? Vrea si Alex,cu Vulcanu' de 900...sau dac-ai vreo altã idee de traseu....

angryfire.gif Al dreacu' Vali,cum stie sã rãsuceascã cutzitu-n ranã...Ce-as fi mers si eu,la mare....N-am fost vara asta decât o singurã datã,la reuniunea Seawolfes...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am chef ca tocmai s-a intunecat rau de tot :angryfire: asa ca nu stiu ca sa faaaaaaaac

 

Haaa?! La mine-n Centru,e soare....

 

Dacã te hotãrãsti sã iesi pe-undeva si nu vrei singurã,poti sã mã suni pe nr. de Vodafone,din banner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei amici de motocicleala...tocmai ce am iesit din apa marii noastre negre...stau pe sezlong si beau o bere...cu lamaie bineinteles...vremea-i buna de tot,apa e exact cum trebuie...un pic rece la inceput dar dupa ce se obisnuieste corpul este belea...imi pare rau ca nu sunteti cu mine,dar,ma incanta si ideea de a fi singur cu motoru'...

 

Aia a fost berea pe care trebuia sa o bei gandindu-te la mine, nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nebunaticilor motorizati...am avut o zi ff faină...cu un singur amendament...ba nu...cu doua...primul ar fi ca nu ati fost cu mine ( stiu ca suna un pic cam gay dar chiar as fi vrut sa fiti cu mine)...si al doilea este ca m-a batut un vant la intoarcere intre Constanta si Fetesti de mă muta de pe o banda pe alta...groaznic...am mers chiar si cu 70 km/h...

Am facut vreo cinci băi in mare,am dormit juma' de ora ca betivii pe sezlong...chiar am prins si un pic de bronz :scratch: ...si vorba lui Nocturnus : o data pe sezon e misto si o tura de unul singur...nu de mai multe ori ca doar io nu's ăla vitreg,ce dreaqu !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nebunaticilor motorizati...am avut o zi ff faină...cu un singur amendament...ba nu...cu doua...primul ar fi ca nu ati fost cu mine ( stiu ca suna un pic cam gay dar chiar as fi vrut sa fiti cu mine)...si al doilea este ca m-a batut un vant la intoarcere intre Constanta si Fetesti de mă muta de pe o banda pe alta...groaznic...am mers chiar si cu 70 km/h...

Am facut vreo cinci băi in mare,am dormit juma' de ora ca betivii pe sezlong...chiar am prins si un pic de bronz :scratch: ...si vorba lui Nocturnus : o data pe sezon e misto si o tura de unul singur...nu de mai multe ori ca doar io nu's ăla vitreg,ce dreaqu !!!

 

rolleyes.gif Având în vedere cã majoritatea a rãmas în Bucuresti,si unii chiar au si muncit,as propune ca tuciuriul cool.gif,la plimbãreala de joia viitoare,sã stea-n coada grupului,drept pedeapsã.Whip.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolleyes.gif Având în vedere cã majoritatea a rãmas în Bucuresti,si unii chiar au si muncit,as propune ca tuciuriul cool.gif,la plimbãreala de joia viitoare,sã stea-n coada grupului,drept pedeapsã.Whip.gif

Si sa-l punem sa stea pe coji de nuca :kick: ...sa-i punem ciob de sticle in pantofi :eek:...sa-i rupem mana cu care trage de gaz :hurt: ...al naibii tu Dariane :lol: ...hai te pup ca-mi esti simpatic :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolleyes.gif te-ai si bronzat,ai...?! de-aia am zis "tuciuriul"...Nuuuu...cea mai mare pedeapsã,stiu care-ar fi...Las' ca sacrific eu 2 cartofi si ti-i bag în tobe,pe post de silence-uri,sã nu mai faci tu hãrmãlaie ...embarrassed.gif banana.gif crackup.gif

 

rolleyes.gif te-ai si bronzat,ai...?! de-aia am zis "tuciuriul"...Nuuuu...cea mai mare pedeapsã,stiu care-ar fi...Las' ca sacrific eu 2 cartofi si ti-i bag în tobe,pe post de silence-uri,sã nu mai faci tu hãrmãlaie ...embarrassed.gif banana.gif crackup.gif

 

Are-un prieten,de vânzare,un Moto Guzzi California Stone,cu 26.000 km la bord.A avut accident grav,pe mobra asta.Toate coastele de pe dreapta,rupte,plãmân perforat,17 zile de reanimare,3 de comã...Motocicleta,a scãpat cu avarii minore,gen oglinzi rupte,ghidon îndoit,crash-bar raschetat...Renuntã de tot,la motociclism.De-aia,vrea sã-l dea cu 3000 euro.Poate stiti pe careva,doritor...Se dã si-n rate.L-as fi luat eu,da' nu stiu ce bani reusesc sã fac iarna asta,si nu vreau sã-l încurc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rolleyes.gif te-ai si bronzat,ai...?! de-aia am zis "tuciuriul"...Nuuuu...cea mai mare pedeapsã,stiu care-ar fi...Las' ca sacrific eu 2 cartofi si ti-i bag în tobe,pe post de silence-uri,sã nu mai faci tu hãrmãlaie ...embarrassed.gif banana.gif crackup.gif

 

 

 

Are-un prieten,de vânzare,un Moto Guzzi California Stone,cu 26.000 km la bord.A avut accident grav,pe mobra asta.Toate coastele de pe dreapta,rupte,plãmân perforat,17 zile de reanimare,3 de comã...Motocicleta,a scãpat cu avarii minore,gen oglinzi rupte,ghidon îndoit,crash-bar raschetat...Renuntã de tot,la motociclism.De-aia,vrea sã-l dea cu 3000 euro.Poate stiti pe careva,doritor...Se dã si-n rate.L-as fi luat eu,da' nu stiu ce bani reusesc sã fac iarna asta,si nu vreau sã-l încurc

 

aoleu Dariane, nu mai scrie de astea...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo c-am aflat si de 2 mobre care-ar fi bune pt. tine...Marauder de 800 si-un Intruder VS tot de 800.La 2500 euro,ambele.Si astea nu-s de vânzare,din motive tragice...

 

Eu cred cã iau o pauzã,cã tot am terminat o sea de KTM,si ies la o turã,pânã-n Herãstrãu.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BabyAngel ???...ceva vesti???...cand udam HD-ul???...hai ca-mi e o sete de mor. :friends: ...

 

Choperistilorrrrrrr...miercuri 19 septembrie vreau sa dau o fuga pe la munte pe undeva...poate o tura pe Cheia,poate un Baraj Siriu...nu stiu sigur...inca nu sunt hotarat...stiu ca nu e o zi obisnuita de plimbare,dar,wtf?...sa nu ma injurati rau dar eu sunt 100% chitit pe plecare...plecare dimineata-intoarcere undeva pe seara...ce ziceti???...alergam calutzii la o plimbare???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mã,eu as fi mers,mai ales cã -mi fac programul,cum vreau eu...Doar cã "e" douã probleme : financiarã ( bussiness-ul merge cam prost,mai ales acuma) si bineînteles,viteza de deplasare angryfire.gif...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BabyAngel ???...ceva vesti???...cand udam HD-ul???...hai ca-mi e o sete de mor. :friends: ...

 

Choperistilorrrrrrr...miercuri 19 septembrie vreau sa dau o fuga pe la munte pe undeva...poate o tura pe Cheia,poate un Baraj Siriu...nu stiu sigur...inca nu sunt hotarat...stiu ca nu e o zi obisnuita de plimbare,dar,wtf?...sa nu ma injurati rau dar eu sunt 100% chitit pe plecare...plecare dimineata-intoarcere undeva pe seara...ce ziceti???...alergam calutzii la o plimbare???

Eu lucrez din pacate miercuri :(

 

In alta ordine de idei, unde ne vedem joi? ramane tot la rond sau stabilim un loc nou cu o terasica unde bem o bere fara alcool?

 

@BabyAngel, cum e cu sportsterul? Nu ne mai tine in suspans :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...