Sari la conținut

Vreau Sa=mi Iau Tobe?


Postări Recomandate

dupa ce o sa-l montez o sa fac un test dyno,e si in functie de ce mai ai pe ea.eu cu 2brothers am avut o crestere la roata de 5 cai ceea ce este mult spun eu.astept sa vad cu ajko care e treaba si o sa postez.oricum sistemul asta fata de 2broth. e mult mai usor si performanta creste.nu am link da cauta ajko exhaust pe google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bag seama ca au uitat toti de Arrow... :D mie mi-i se par alaturi de Akrapovic cam cele mai tari de pe piata... Cat despre sound...sunt multe care suna bine...

Parerea mea :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de tot "IUROX" , imi plac cum se aud. Multa lume imi spune ca dau banii banii aiurea daca imi iau un full system... R1 are destula putere...si eu nu o folosesc la maxim... sistemyul full te ajuta mult... dar ptr ce imi trebuie mie....nu cred ca imi trebuie. cica daca scot catalizatorul...se aude mai bine...acum...sa vad...tre sa dau comada de tobe...TwoBrothers...!!! Multi mai imi spuneau si de Graves...cica sunt bune la performanta....poate ati auzit si voi de ele...poate imi spune-ti ceva despre ele...Multa bafta si noroc cat cuprinde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de tot "IUROX" , imi plac cum se aud. Multa lume imi spune ca dau banii banii aiurea daca imi iau un full system... R1 are destula putere...si eu nu o folosesc la maxim... sistemyul full te ajuta mult... dar ptr ce imi trebuie mie....nu cred ca imi trebuie. cica daca scot catalizatorul...se aude mai bine...acum...sa vad...tre sa dau comada de tobe...TwoBrothers...!!! Multi mai imi spuneau si de Graves...cica sunt bune la performanta....poate ati auzit si voi de ele...poate imi spune-ti ceva despre ele...Multa bafta si noroc cat cuprinde...

Sa stii ca lumea are dreptate.NU stiu cat de des ai ocazia sa scoti tot ce poate motorul.Eu cel putin nu am avut ocazia prea des.E prea multa putere si sa tinem cont ca al meu nu e miar.Doar sa mergi noaptea pe unde stii ca nu e trafic si sa o turezi pana la rosu sau cel mai bine sa mergi pe track.Orcum sa stii ca tobele fac toti banii.Un full sistem iti mai da maxim 5 cai.Daca.Si aia la turatii mari.EU iti spun sincer ca in decizia mea de a cumpara 2 Bros, nu am luat in calcul caii putere care ii castig.Am mers pe look si sunet.NU fac track, asa ca puterea de cativa cai in plus e prea putin importanta ptr mine.La R1, deja ai sub shea o herghelie.Cel mai bine e sa ii strunesti cum trebe.Sa ne arati si noua minunatia cu tobele cele noi.am vazut un R1 la salon cu 2 bros si ce sa zic, arata si se aude super.O sa fii multumit de ele.

Ride safe si asfalt cat mai uscat si fara gropi , nisip sau pietris. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un full sistem iti mai da maxim 5 cai.

Tin sa te contrazic putin...eu ,am avut pe gsxr600(2005) full-akrapovic si pe site-ul lor spunea ca imi da 9cp.Ma rog ,eu nu am simtit acei 9cp in plus,dar ma iau dupa ce spun ei ,deci se poate mai mult de 5cp dintr-un full sistem :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te contrazic putin...eu ,am avut pe gsxr600(2005) full-akrapovic si pe site-ul lor spunea ca imi da 9cp.Ma rog ,eu nu am simtit acei 9cp in plus,dar ma iau dupa ce spun ei ,deci se poate mai mult de 5cp dintr-un full sistem :bounce:

Ai dreptate .Cred ca nu m-am exprimat bine.Ma refeream pe langa finala care spun ca iti da vre-o 5, un full sistem mai adauga 5.

Deci un full se invarte in jur de 10.Dar nu stiu cat de mult se observa diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va mai zic o chestie: mi-am cumparat spray de lant Motul(super-extra-naiba) si scria pe el ca se castiga ,prin utilizarea acelui spray motul , 1cp!!! :bounce: :what: .Am ras de nu mai puteam ,daca si printr-un banal uns de lant ,se spune ca castigi 1cp ,atunci prin inlocuirea semnalizatoarelor ,mai castigi vreo 5cp ,prin inlocuirea becurilor ,vreo 2-3cp ,prin inlocuirea stopului de frana ,alti 2-3cp ,ca sa nu mai vorbesc de un parbriz "reising" care iti da cel putin 10cp :huh: :angry: . Ce naiba fratilor ,sa fim seriosi putin ....chiar nu se poate putina seriozitate si sa NU ne mai laudam ca scoatem cp din orice cct schimbat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe R1 ul tau merg de minune (si ca design si ca performante) yoshimura tri-oval. :bounce:

 

p.s.: plus ca yoshimura iti ofera odata cu evacuarea si schita pt remaparea motorului.

Daca iti cumperi power comander , iti iei si schita de remapare de la ei de pe site ptr orice evacuare cu nume cunoscut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yoshimura nu imi prea plac, are un amic, se aud bine si ele dar nu sunt frumoase...eu vreau ceva frumos si sa se auda bine...asta imi doresc :bounce:

 

Hai sa va mai zic o chestie: mi-am cumparat spray de lant Motul(super-extra-naiba) si scria pe el ca se castiga ,prin utilizarea acelui spray motul , 1cp!!! :angry: ;) .Am ras de nu mai puteam ,daca si printr-un banal uns de lant ,se spune ca castigi 1cp ,atunci prin inlocuirea semnalizatoarelor ,mai castigi vreo 5cp ,prin inlocuirea becurilor ,vreo 2-3cp ,prin inlocuirea stopului de frana ,alti 2-3cp ,ca sa nu mai vorbesc de un parbriz "reising" care iti da cel putin 10cp ;) :what: . Ce naiba fratilor ,sa fim seriosi putin ....chiar nu se poate putina seriozitate si sa NU ne mai laudam ca scoatem cp din orice cct schimbat?

 

 

Ce nebuni ...cum poate sa scrie asa ceva pe sprayul ala....poate unii chiar cred....si daca ung lantul in fiecare zi....cresc si caii :huh:

Editat de The_One_Forever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce nebuni ...cum poate sa scrie asa ceva pe sprayul ala....poate unii chiar cred....si daca ung lantul in fiecare zi....cresc si caii :wave:

Uite si poza ,sper sa se vada ok

 

Ps:btw ,daca ai uns lantul de 3 ori in aceiasi zi ,ai si luat 3cp :clap: :( :drums:...asta dupa abureala lor

post-2320-1179525739_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yoshimura urate ? :drums:

 

Eu asta vreau sa-mi iau cam intr-o luna. Ma uitam si la Two Bros' dar mi se par mai frumoase cele de la Yoshi. Ma rog, in fond e chestie de gust...din ce am citit eu si Yoshi si Two Bros' se aud bine...ramane doar chestia de gust

post-10965-1179790188_thumb.jpg

post-10965-1179790220_thumb.jpg

post-10965-1179790340_thumb.jpg

Editat de Baracuda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Cand am fost la mare erau 2 motoare, unul rosu AR 99 SWE si unul negru, nu sunt sigur ce erau dar cred ca R6 ori CBR 600 F4, iar asta rosu scotea un sunet demential, urca in ture iar cand ajungea la o anume turatie bubuia pur si simplu toba!

Ce sa mai, aia era cea mai tare toba pe care am auzit-o eu! Nu stiu marca tobei ca nu scria nimic pe ea, era metal gol si atat... SWE asta o fi pe aici pe forum sa ne spuna ce toba e aia??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The One Forever..hai pune si tu o inregistrare sa auzim Cum se aude achizitia... :)...Salutari! :scratch:

 

<small>--- Mesaj completat în 05 Sep 2007 02:11 -------------</small><br/>Baracudat tu ai DEVIL.. Ce,nu te satisfac??

 

 

Salut...inca nu le-am pus...nu sunt langa motor acum...la inceputul lu`octombrie..o sa pun sigur sound...si cu tobele ei standard si cu Akra...sa se vada si diferenta...

 

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...