Sari la conținut

Aprilia Rs125 Vs Honda Nsr 125


Postări Recomandate

eu stiam ca ultimul model de nsr s-a facut in 2001 sau 2002

normal din cauza noxelor ar fi trebuit sa opreasca productia prin 2001-2002 dar fiindca se producea in mai multe locuri is cateva din 2003 dar foarte rar....pe www.bikez.com scrie si despre 2003

 

care stie un NSR in stare buna la un pret rezonabil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

normal din cauza noxelor ar fi trebuit sa opreasca productia prin 2001-2002 dar fiindca se producea in mai multe locuri is cateva din 2003 dar foarte rar....pe www.bikez.com scrie si despre 2003

 

care stie un NSR in stare buna la un pret rezonabil?

Vezi la Bursa este al lui Ubitzika89 si arata foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai de gand sa stricam si topicul asta?Eu nu.

Dar multe motocicliste mai cunosti tu pe aici, ce la faci?

si asa nu se discuta nimic concret pe niciun topic ...

 

ce le fac ? nu stiu , da` n-am primit reclamatii pana acum cum ca le-as face ceva rau :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a plictisit de cb`u ala de 500 si s-a gandit sa-si ia ceva mai puternic...un nsr`u

sa-ti luminez calea.....eu umblu cu tati cu un CB si la 16 ani vreau sa-mi iau ceva de 125 intelegi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-ti luminez calea.....eu umblu cu tati cu un CB si la 16 ani vreau sa-mi iau ceva de 125 intelegi??

Ca sa ne luminezi calea ai face bine sa ne lasi in pace...si sa nu ne mai f*ti la cap atata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iti recomand sa nu-ti iei rs...sunt praf la fiabilitate!!fug intr-adevar, dar o sa stai cu el mai mult in service...iti spun ptr ca asha am patit si eu si multi altii care-i mai stiu cu rs-uri!

Asa e frate sunt praf ...nu au nicio treaba...daia am facut ~600km in 2 zile in forja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iti recomand sa nu-ti iei rs...sunt praf la fiabilitate!!fug intr-adevar, dar o sa stai cu el mai mult in service...iti spun ptr ca asha am patit si eu si multi altii care-i mai stiu cu rs-uri!

 

 

Dc ? Pt ca nu are baie de ulei sau c ? Hai zi si tu ceva istet ;) . Si apropo , daca te dai cu el de pamant la fiecare colt de strada sau daca iti iei un jaf din 90` normal ca stai cu el tot in service . ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dc ? Pt ca nu are baie de ulei sau c ? Hai zi si tu ceva istet ;) . Si apropo , daca te dai cu el de pamant la fiecare colt de strada sau daca iti iei un jaf din 90` normal ca stai cu el tot in service . ;)

lasa-ma pe mine cu impresiile astea de mare motociclist!stiti toti foarte bine ca sunt praf rs-urile la fiab...eu am prieteni si cu rs de 2007 si tot au avut probleme cu ele si le foloseau absolut normal deci sa nu va aud cu dinastea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti nsr daca aia iti palce dar nu se va compara nici odata cu Rs-ul din nici un punct de vedere! ;)

 

 

nsr da clasa la rs din punct de vedere al fiabilitatii.

 

 

eu am avut si rs (ba chiar mai multe, doua din '98 si unul din '03) si un nsr din '01 daca nu ma insel - cu fiecare am facut ~1.000 km.

rs-ul are o ciclistica mai asemanatoare unui motor mai mare. nsr-ul in schimb m-a surprins in mod placut cum statea pe curbe, usurinta cu care se inclina in viraje, dar in acelasi timp stabilitatea.

 

daca as fi sa aleg, as alege nsr ;)

 

Asa e frate sunt praf ...nu au nicio treaba...daia am facut ~600km in 2 zile in forja.

 

 

hai ma ca 600 de km e putin :laugh: , de fiablitate se vorbeste cand sunt in discutie zeci de mii de km. nu 600 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nsr da clasa la rs din punct de vedere al fiabilitatii.

 

 

eu am avut si rs (ba chiar mai multe, doua din '98 si unul din '03) si un nsr din '01 daca nu ma insel - cu fiecare am facut ~1.000 km.

rs-ul are o ciclistica mai asemanatoare unui motor mai mare. nsr-ul in schimb m-a surprins in mod placut cum statea pe curbe, usurinta cu care se inclina in viraje, dar in acelasi timp stabilitatea.

 

daca as fi sa aleg, as alege nsr ;)

 

 

 

 

hai ma ca 600 de km e putin :laugh: , de fiablitate se vorbeste cand sunt in discutie zeci de mii de km. nu 600 ;)

Frate ... faza e ca io vorbesc de 600km in 2zile facut numai cum am stiut eu...si stiu rs`uri cu peste 10 mii de km fara nicio problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...