Sari la conținut

Turma De Oi


pustia neagra
 Share

Postări Recomandate

salutare motociclisti baiet si fete, acum nici 2 zile am avut un accident de motocicleta la intrare in suceava dinspre botosani , eram in afara localitatii mergeam cu vreo suta la ora in linie dreapta , cand deoadata ma trezesc cu ditamai turma de oi ca incepe sa traverseze strada la apreciez eu , cam 100 de metri in fata mea. Vreau sa mentionez mai intai ca pe partea din dreapta drumului, de unde le-a manat ciobanul in drum nu aveam vizibilitate sa pot vedea turma ,din cauza unui shantz mai inalt de pe marginea soselei, si m-a trezit cu ele drept in bot neavand timp nici de franare nici de nimic, LE-AM LUAT DIN PLIN.

DUPA IMPACTUL CU PRIMELE OI AM PLONJAT CATIVA METRI BUNI PE RESTUL DE OI CARE TRECEAU DRUMUL [ APROPO drum national] dupa care au urmat cateva rostogoliri pe asfalt, dupa care m-am tras pe marginea drumului ca nu mai puteam de durere , am suferit o fractura la unul din metacarpiene de la mana stanga , contuzzi la tibia stanga si o lovitura in spate aproape de rinichi, in rest mai nimic , nici macar o zgarietura pe casca.

in fine dupa impact ciobanul bineinteles era preocupat de mioarele lui , eu eram invizibil pentru el , dar un sofer de camion care abia oprise din contrasens , sa nu-i omoare oile la cioban in acelasi timp in care eu avusesem impactul , a sunat la ambulanta si politie , si tin sa-i multumesc pentru acest lucru, plus el si inca un martor cu un vectra care era oprit l-au luat pe cioban la 11 metri , acesta din urma vrand sa plece de la locul accidentului, la scurt timp ajungand si politia. motorul a fost avariat destul de binishor , rezervor semnalizari , aripa fatza,ghidoane strambe , mai multe.Acum astept sa ma sune politia sa ma intalnesc cu nea ciobanu sa vad cum o rezolv cu pagubele.

io va urez la toti numai bine si asfalt curat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta ca ai scapat cat de cat intreg shi nu esti prin spital . Iti urez insanatosire grabnica shi data viitoare circula cu mai multa atentie shi cu ciobanasul ... vezi tu ce rezolvi cu el pe la politie macar motorul sa reusesti sa ti-l repari de pe urma lui dar intr-un fel nu avea ce cauta cu oile pe asfalt .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA LE-AS FI VAZUT CREDETI-MA AS FI REDUS VITEZA DOAR NU AM LUAT PERMISUL MOCA SI STIU CA IN APROPIEREA ANIMALELOR VITEZA TREBUIE REDUSA, ANIMALUL E ANIMAL NU STIE CE FACE DAR'' BOUL '' ALA DE CIOBAN TREBUIA SA AIBA GRIJA DE ELE iar in legatura cu stare

 

STAREA DE SANATATE E MAI BINE, DEJA AM INCEPUT SA MERG MAI BINE FARA SCHIOPATAT , NUMAI SPATELE MA MAI SUPARE , DAR TRECE REPEDE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate Maxima!

 

eu am patzit tot cu o ..oaie! eram la Vulcanii Noroiosi! e drum ingust pe akolo si asa c mergeam incet 40 km...aprox..!

 

dintr un tufis apare o oaie! care practic mi a sarit in roata! pe o parte! adika ea m a lovit mai mult pe mine!

 

am cazut direct in cap! am calcat oaia, care a fugit de la lokul accidentului...cred k am atins-o un pik cu roata fatza..erau urme de la oaie pe asfalt!

 

ma rostogoleam de durere si in acelasi timp imi venea sa ma prapadesc de ras!

 

Eram pe un Enduro! Moto nimik! eu julituri!

 

aveti grija , c si din tufis poate sa iasa ceva!

 

la ditamai turma de oi!..Jesus! era bine dak pikai pe ele, k astea stau inghesuite !

 

vezi k ciobanii se dau loviti, dar au parale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca si in cazul carutasilor fara semnalizare

ca si in cazul biciclistilor fara semnalizare

si in cazul de fata ciobanilor

PISTOLUL DE PAINTBALL cu lovituri din spate cat cuprinde

sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca oile ti-au amortizat caderea.. si totusi te-ai ales cu fracturi, deci putea fi si mai grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MotoPlus: deci sa inteleg ca dupa de te-a lovit, a naibii oaie a si fugit de la locul faptei ? :bigstar: I-ai luat numarul de inmatriculare? :bigstar:)

Nasoale accidente (MotoPlus sper ca nu te-ai suparat la glumita mea :*), bine ca n-ati patit nimic grav.

Multa bafta si drumuri fara oi :D)

Editat de alecu_ultras06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar te-ai dedulcit la oi. Vrei sa-ti cumperi club de fotbal? :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 13 Oct 2007 16:44 -------------

ca si in cazul carutasilor fara semnalizare

ca si in cazul biciclistilor fara semnalizare

si in cazul de fata ciobanilor

PISTOLUL DE PAINTBALL cu lovituri din spate cat cuprinde

sanatate maxima

 

 

LOL. Cat este un pistol de paintball? si de unde cumparam? :bigstar: Dar "munitia"? Se da la chil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :bigstar: 2 moarte , pentru hellrider 2 de care stiu eu ca de restu nu mai stiu, ma gandesc acu , cum o sa cad la o intelegere cu oieru :D

 

la ce intzelegere sa cazi ca el este vinovat . daca tre sa ii plateshti oile mai bine le luai pe alea moarte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma sa te proptesti intr-un stol de oi? :P frate, ma intreb ce-ai simtit in secunda magica in care constientizezi ca ai accident, vazand in fata ta multime de mioare :bigstar: bine ca nu erau vaci ca ajungeai salam de sibiu :D

 

ma, acu, gluma ca gluma, da bine ca nu a fost mai grav....traiasca mioarele a caror blana ai incercat-o...

 

PS: io rad numai cand ma gandesc ce fata as face sa patesc asta :D si daca stau sa ma gandesc si la bietele animale, ce-or fi zis ele.... :bigstar:

 

clar, ciobanu tre sa vanda juma de turma(care nici nu cred ca e a lui) sa iti achite motoru si daunele, plus ca tre sa justifice oile moarte, proprietarilor :laugh:

 

poti sa dai in tara asta cate legi vrei, ca taranu ramane taran si in ziua de paste.....dachiar...."grupul" care trecea strada era semnalizat corect? :(

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare motociclisti baiet si fete, acum nici 2 zile am avut un accident de motocicleta la intrare in suceava dinspre botosani , eram in afara localitatii mergeam cu vreo suta la ora in linie dreapta , cand deoadata ma trezesc cu ditamai turma de oi ca incepe sa traverseze strada la apreciez eu , cam 100 de metri in fata mea. Vreau sa mentionez mai intai ca pe partea din dreapta drumului, de unde le-a manat ciobanul in drum nu aveam vizibilitate sa pot vedea turma ,din cauza unui shantz mai inalt de pe marginea soselei, si m-a trezit cu ele drept in bot neavand timp nici de franare nici de nimic, LE-AM LUAT DIN PLIN.

DUPA IMPACTUL CU PRIMELE OI AM PLONJAT CATIVA METRI BUNI PE RESTUL DE OI CARE TRECEAU DRUMUL [ APROPO drum national] dupa care au urmat cateva rostogoliri pe asfalt, dupa care m-am tras pe marginea drumului ca nu mai puteam de durere , am suferit o fractura la unul din metacarpiene de la mana stanga , contuzzi la tibia stanga si o lovitura in spate aproape de rinichi, in rest mai nimic , nici macar o zgarietura pe casca.

in fine dupa impact ciobanul bineinteles era preocupat de mioarele lui , eu eram invizibil pentru el , dar un sofer de camion care abia oprise din contrasens , sa nu-i omoare oile la cioban in acelasi timp in care eu avusesem impactul , a sunat la ambulanta si politie , si tin sa-i multumesc pentru acest lucru, plus el si inca un martor cu un vectra care era oprit l-au luat pe cioban la 11 metri , acesta din urma vrand sa plece de la locul accidentului, la scurt timp ajungand si politia. motorul a fost avariat destul de binishor , rezervor semnalizari , aripa fatza,ghidoane strambe , mai multe.Acum astept sa ma sune politia sa ma intalnesc cu nea ciobanu sa vad cum o rezolv cu pagubele.

io va urez la toti numai bine si asfalt curat

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Oct 2007 11:39 -------------</small><br/>scuze ca l-am postat de 2 ori , FARA INTENTIE

E incredibil!M-ai lasat masca, bine ca esti intreg :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea e ca oile ti-au amortizat caderea.. si totusi te-ai ales cu fracturi, deci putea fi si mai grav.

pai s-a ales cu fracturi ca la urma s-a lovit de berbec ... :bigstar: s-apoi asfaltul ...

cred ca o sa plateasca ciobanu despagubiri in branza si lana ... ca altfel...ce sa iei de la un biet cioban ?

offff deh ma . .se intampla. insanatosire grabnica. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma sa te proptesti intr-un stol de oi? :bigstar: frate, ma intreb ce-ai simtit in secunda magica in care constientizezi ca ai accident, vazand in fata ta multime de mioare :bigstar: bine ca nu erau vaci ca ajungeai salam de sibiu :D

 

Din pacate a fost un astfel de eveniment cu o vaca in Iasi iar motociclistul a decedat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti , ce sa zic io acum nu stiu ce au simtit oile cand au vazut motoru ca vine in ele dar cred ca s-au (cuvant urat) pe ele ca am numai rahat de oaie pe motocicleta , in special pe roti , cat despre mine , si ce am simtit in secunda dinaintea impactului? mi-am zis in sine NU SE POATE fiindca cu o saptamana inainte postasem pe forum numai ca pe id- ul lui framiu , accidentul ce baiatul cu dubita care ma scosese intentionat de pe drum, asta-i o surpriza pentru cei care au postat comment-ri la accidentul asta :bigstar: , cred ca am 9 vietzi sau ceva de genu asta , sau 7 cate mi-or fi ramas :bigstar: , rad io rad dar nu-i frumos deloc ce se intampla pe drumurile din romania. si apropo de baitu cu vaca ar trebui sa fiu fericit ca nu au fost vaci in cazul meu altfel primeam numai RIP-uri pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :D 2 moarte , pentru hellrider 2 de care stiu eu ca de restu nu mai stiu, ma gandesc acu , cum o sa cad la o intelegere cu oieru :(

Era vreuna dintre decedate neagra ?? :P (pustia neagra) :D

Oricum, ai avut bafta ca ai scapat numai cu atat. Un pic de mai multa atentie nu strica niciodata, mai ales cand de asta poate depinde viata ta. :bigstar:

In general, din greseli se invata. Totul e sa nu gresesti prea tare.

Editat de comieu2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...apropo...imi permit sa dau un sfat...fratilor...daca aveti viteza..vedeti turma ca traverseaza..incetiniti...trece turma...mai stati un pic!!...ca am patit-o in turcia..noroc ca eram cu masina..da` era o inchiriata decapotata,ca astia nu dau moto..si mi s-a intamplat ce vedeti mai sus...pe o sosea gen autostrada spre pamukale..si cand mi-era lumea mai draga mai apare una din santul dintre benzi,care nu-si terminase la timp de mestecat frunza....si fix la 10 m in fata...am ratat-o da` m-am rasucit de cateva ori...noroc ca eram singur pe sos...atunci am inteles semnele disperate ale ciobanului turc..ca io am crezut ca se bucura ca vede masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mai, dar te credeai vedeta si tu. sa dea ciobanu' din labute ca te vede.

nu draguta..tocmai asta e..da daca vedeai ce semne facea...nu semanau cu o avertizare...natia turca e ff simpatica si expresiva..dar de neinteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...