Sari la conținut

Plimbare Sambata Si Duminica Cu Cortul


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

Sambata dimineata ma indrept cu mobra,gagica si cortul spre:Transfagarasan prin Curtea De Arges,Sibiu,Sebes,Sugag innoptez undeva langa lacul Oasa sau chiar la lac,iar a doua zi merg spre Novaci,Valcea,Curtea De Arges,Campulung,Bran,Predeal si acasica.Sunt 950 de km dar care facuti in doua zile nu sint deloc multi.Doritorii sunt rugati sa se anunte.Drumuri bune si asfalt uscat la toata lumea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dimineata ma indrept cu mobra,gagica si cortul spre:Transfagarasan prin Curtea De Arges,Sibiu,Sebes,Sugag innoptez undeva langa lacul Oasa sau chiar la lac,iar a doua zi merg spre Novaci,Valcea,Curtea De Arges,Campulung,Bran,Predeal si acasica.Sunt 950 de km dar care facuti in doua zile nu sint deloc multi.Doritorii sunt rugati sa se anunte.Drumuri bune si asfalt uscat la toata lumea :)

Bai nebunule ma impresionezi... :laugh: Vineri cand ma intorc de la Sibiu, iti dau de stire poate vin si eu... :cheers: Dar inainte tre sa aflu daca nu am ceva treaba in familie cu un necaz :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce te impresionez mai,nu stii ca golanesc toata ziua,oricum te astept si sper sa nu fie mare necazu.te pooop,oricum sper sa ne vdm ca nu ne-am mai vazut demult :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o kawa 636 dar merg 120 max :blink:

 

Mai putin cand prinzi vreo centura ca cea a Buzaului undi zburzi cu 250 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu recunosc nimic :D

Foarte misto traseul pe care l-ai ales insa am o nedumeriere... Poti sa faci Transalpina (Sugag-Novaci) cu motorul tau + pasager, fara probleme prea mari sa zicem? Te intreb in necunostinta de cauza caci nu am fost inca pe-acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cam greu dar merge,acum 3 saptamani am fost Petrosani-Brezoi care si ala e calamitat si nu au fost probleme

 

pe transalpina nici eu nu am fost pana acum dar mi-au spus alti posesori de SS ca in afara de cateva portiuni mai urate nu e prea departe de cel mentionat mai sus,ei facandu-l fara prea mari probleme

 

si iata si starea vremii...http://www.meteo.ro/romania/vremea-poimaine.html daca stie cineva vreun site mai precis,il rog sa posteze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Horia eu nu te sfatuiesc sa mergi pe Transalpina! E drum fara asfalt, numai pamant si pietre...

Cauta si tu la rubrica de poze din excursii, poze de pe traseu ca sa vezi ce te asteapta pe Transalpina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpina era acum 1 week-end inca blocata de zapada

Sebes - Oasa - Obarsia Lotrului = sa-ti bati copiii daca ai altceva in afara de enduro/enduro-touring. Nu zic, poti sa treci, dar iti bati joc de motor.

Peisajele merita in schimb. 2164504610076171649tKEpib_th.jpg

 

De la Obarsia Lotrului se merge mai simplu si spectaculos spre Targu Jiu (dreapta cum vii dinspre Oasa)- apoi pe Valea Jiului si mai departe e pe alese.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai merg unii din Cluj saptamana viitoare (vezi topicul mai jos)si parerea mea e ca ar fi interesant sa mergem si noi.E si mai bine dpdv al zapezii,si ne putem organiza pana atunci.

 

/index.php?showtopic=219426

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase tare pozele domn' moderator,abia astept :)

 

asadar ramane pentru maine dimineata la ora 07:00 in PetrOMV-ul dinaintea A1 Buc-Pitesti pt cine mai doreste sa vina. 0724 884 131

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu cum este,am facut sapaturi am vb cu oameni,e greu dar se poate.te sun cand ajung la novaci :)

 

apropo,mergi sau trebuie sa ramai in familie ???

tre sa rezolv ce ti-am spus... :cheers: :(

oricum drum bun si distractie placuta

grija mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai putin cand prinzi vreo centura ca cea a Buzaului undi zburzi cu 250 :)

 

Atentie pe centura Buzaului, e 70 limitare si radar aproape zilnic, incepand de saptamana trecuta.

User plimbaret de pe forum si'a furat 2 puncte de la tanti militianca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi venim invers Ranca-Novaci :P

@ Raven-multumim fata drumuri bune sa ai si tu :) :cheers:

 

@ classic_vld- nu mergem prin buzau man :(

 

Stiu man, era un coment la 250 pe centura Buzaului...scris mai sus :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut 'nebunu' zburator cu pasager si inca o moto pe drumul spre transfagarasan

noi 4 moto

un ktm 990

un ktm 950

o varadero

si eu am facut transfagarasanul cu intoarcere pe brasov

superb o vreme de vis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut 'nebunu' zburator cu pasager si inca o moto pe drumul spre transfagarasan

noi 4 moto

un ktm 990

un ktm 950

o varadero

si eu am facut transfagarasanul cu intoarcere pe brasov

superb o vreme de vis

ne-am intors sintem bine sanatosi,am facut TOT traseul impotriva tuturor care ne-au spus ca nu vom reusii,in viata mea nu am vazut drum ca de la Obarsia Lotrului la Ranca,greu al dreacu dar putin spus SUPERB,a meritat fiecare piatra.Il salut pe colegu de drum Florin,pe Vlad mi-a parut bine sa merg cu voi,ne vedem la tura viitoare.Maine pun si pozele.

@Ianachim-ti-am facut o poza pe Vidraru tata,DE PUS IN RAMA :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...