Sari la conținut

Accident Mortal


bogdan boeru
 Share

Postări Recomandate

Accident mortal la cartiva km de TG JIU pe drumul catre VALCEA .

O FATA a murit pe loc dupa ce moto pe care erau ea si un prieten a lovit in viteza un............. cal .

atentie era noapte!!!!!!!!!!!!!!

Am vazut scene de groaza EA A MURIT chiar daca avea casca................

ODIHNEASCA_ SE IN PACE!!!!!!!!!!!!

mai revin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R.I.P, odihneasca-se in pace!!

Nasol cu caii si vacile si cu (cuvant jignitor) careau grija de ele. In week-end era sa ma infig si eu intr-un cal la Cheia , tot mai pe seara, si stapanul dadea din umeri ca nu ii poate opri. Foarte extrem pe sosele in romania, ma mir cum unii au tupeu sa pronunte DN sau DE(european). :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of of...cand o sa se faca ceva si la noi in privinta animalelor...

Ce poti sa mai spui in asemenea situatii decat condoleante familei...si sa speri ca o sa se faca ceva in privinta asta...

In alte tari cand se intampla lucruri de genul asta ... se discuta la nivel de administratie...presa dezvolta..si se ajunge la o rezolvare a problemei...noi in schimb traim intr-un status quo..."da ..asta e...am mai auzit"...imi cer scuze dak sunt deplasat...vreau sa stiu si eu ...AMR...nu poate sa propuna..eu stiu o schimbare a legislatiei rutiere ...adik nu pt asta sunt AMR??....sa reprezinte drepturile motociclistilor..sa faca ceva orice..."unde s multi puterea creste"...cam asta e fundamentul unei asociatii nu..?

Eu nu ma pot pronunta decat in privinta lucrurilor care tin de bunul simt....cu toate ca nu sunt inca motociclist(lucrez la asta)...sunt om inainte de toate...!si un semen de al meu...nu ar trebui sa plateasca un pret atat de mare pt simplu fapt ca unii isi lasa "animalele la pascut"...pe DN sau DE(dak pot fi numite asa vorba lu irip )

Inca o data condoleante familiei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba doar de noroc...,zilnic intilnesc animale si carute pe drumurile noastre,indiferent ca legea interzice acest lucru!Politia vede si trece nepasatoare,fiindca in afara de radare amplasate la tot pasul,in tot judetul,nimic nu stiu sa faca!

Pacat de sufletele pierite in astfel de cazuri,fara vina!Dumnezeu s-o ierte pe fata si sanatate motociclistului!

Ca o informatie suplimentara primita neoficial,in grupul de rideri aseara cind s-a intimplat nenorocirea,se afla si un politist de la circulatie cu motocicleta personala!Daca i s-ar fi intimplat lui,oare ce masuri s-ar fi luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut stirea la televizor ce pot sa zic decat condoleante si regret ca sa intamplat asa ceva aveau toata viata inainte va dati seama ca omu e distrus chiar daca scapa :scratch: . Cei de la tv au dat stire dupa stire incat sa ne puna intro postura proasta pe toti dupa stirea asta a dat pe unu cu scuteru care a iesit cu scuterul la sef in sete de adrenalina si sa infipt intrun tir domne ca din declaratile la dibitocu cu tiru avea viteza mare domne mare rau.. (cuvant urat) e scuter se duce 50 maxim .. dar stiti cum e degeaba vorbim aici si degeaba avem asociati .... daca nimeni nu ia masuri sa ne scoata din ipostaza asta proasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sursa stiri http://www.protv.ro/stiri/eveniment/grav-a...-casatorit.html

 

 

ivan_pedala are dreptate, e plin de carute, cai, vaci, BOI si alte animale fara stapan, ia la coloana infinitului unde sa intamplat acidentul t.i.g.a.n.i.i. aduc la pascut animale in parcul coloanei infinitului, la cativa metri de parc este centura care in apropierea ei se afla un cartier t.i.g.a.n.i.i. nu este primul si nici ultimul animal care va umpla pe centura sau pe bulevard.

 

 

multa tristete din cauza unui om care nu tine animalul in grajd.

:scratch: sa fie inchis pe viata :) .

 

condoleante familie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momente grele ptr TARGU JIU! imi pare nespus de rau...mare durere! aveti grija cum mergeti mai ales noaptea!

 

( un neamt a venti cu masina in ROMANIA, pe la BRASOV a abandonat masina, a platit pe cineva sa o aduca acasa...eu am crezut ca era o gluma, pana cand am fost si eu in GERMANIA..in ROMANIA e H A O S!!! )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe transfagarasan acum 4 zile erau un idot cu vacile pe strada

si cand l.am futut in gura tot el suparat

 

si cativa km mai jos 3 carute tineau 2 km de masini

 

deci...........................

pacat de copila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost w/d-ul trecut pana la ranca... pe drum numai animale. de 3 ori era sa iau cate o vaca sau un cal, ce erau fix dupa curba... aveti mare grija!!!

Acum 3 saptamani am sunat la 112 si am reclamat ca pe drumul Bucuresti - Targoviste sunt cai lasati pe marginea drumului (o portiune de drum unde se conduce destul de tare). cand m-am intors (aprox. 1 h) nu mai erau caii.

 

Va rog sunati la 112 (pentru ca politistii au obligatia sa ia masuri si chiar au inceput sa ia) cand mai vedeti animale lasate pe marginea drumului si tarabe cu comercianti.

 

Daca noi (oamenii) nu facem nimic nu vom reusi niciodata sa ii civilizam pe taranii astia!!!

 

RIP!

Editat de chill0ut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci este o vara neagra pentru noi, cei din Tg-Jiu. Atatea accidente intr-un interval asa de scurt. Au murit de la tineri doritori de adrenalina, pana la motociclisti experimentanti, care practicau acest "sport extrem" inca de cand eram noi copii. Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti, si chiar imi pare rau de fata de azi-noapte! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat,Dumnezeu sa o odihneasca in pace.

Incep sa imi dau seama cat de norocos am fost eu in 3 cazuri toate noaptea-biciclist,caruta,magar.

Cu magarul am avut noroc ca depaseam o masina si cand a vazut soferul ca i-a sarit magarul in fata a franat si atras stanga si am claxonat si a revenit iar pe banda cu riscul de a lua magarul pe capota,daca era altul ma tavalea de dracu ma lua.

Inca odata condoleante familiei si prietenilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident mortal la cartiva km de TG JIU pe drumul catre VALCEA .

O FATA a murit pe loc dupa ce moto pe care erau ea si un prieten a lovit in viteza un............. cal .

atentie era noapte!!!!!!!!!!!!!!

Am vazut scene de groaza EA A MURIT chiar daca avea casca................

ODIHNEASCA_ SE IN PACE!!!!!!!!!!!!

mai revin....

 

nu e singurul accid de acest gen zilele astea. celalalt inca nu a fost postat. o sa fie :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: R.I.P. Oliana ... :)

 

 

 

R.I.P :unsure: :P

 

P.S Domni profesori din Tg.Jiu super experimentatzi va rog mumos sa va mai ganditzi de 3 ori cand vretzi sa va datzi pe 1 rotila in primele luni de pilotat.

 

Asfalt uscat.

 

 

Mai bine ai spune sa avem grija la animale, fie ele in 4 sau 2 picioare cum e rasa homo-sapiens...

 

Nu judeca daca nu stii despre cine vb...

 

Suntem alaturi de tine Radule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...