Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

thanks man!

mi-am montat si eu pe Lepra sa de ij, si eram curios sa mai vad VN cu saua lui Bob Fat.

oricum nu stiu cum a scos partea de prindere in care plia arcul, ca defapt a ramas doar cauciucul si tijele laterale, asa a reusit sa aduca cit de jos vroia, la mine insa am lasat tot sistemul compact si lucreaza arcul seii, insa! dezavanatul e ca mi s-a ridicat sus, si s-a pierdut oristecum din linie, pe de alta parte insa picioarel pozitia in sa e mai buna ca niciodata, mie atit de comoda ca nu am cuvinte.

 

 

shaua pe care am facut-o pt VN,era de ij dar modificata.....simplificata de fapt,in gen LePera....adica doar arcuri pe spate si prinderea de cadru in fata...

masoyama,daca lipeai pielea pe sha,si ii faceai 2 margini/tivuri la spate,si snuruiai cu piele,iesea altfel...

ps:caut si io sha de ij,aveti careva?

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
shaua pe care am facut-o pt VN,era de ij dar modificata.....simplificata de fapt,in gen LePera....adica doar arcuri pe spate si prinderea de cadru in fata...

masoyama,daca lipeai pielea pe sha,si ii faceai 2 margini/tivuri la spate,si snuruiai cu piele,iesea altfel...

ps:caut si io sha de ij,aveti careva?

sincer sa fiu am facut-o in graba, nu-s nici eu multumit, nu mai aveam rabdare sa stau sa migalesc mult ca ma durea curu prea rau de la cealalta :rock: , Avent moare cind vede ata cerata, lui i place tare mult :unsure:,

daca te uiti in spate am tras cit am putut de pielel ,am taiat-o un pic cam scurta....

va veni in negru cu insmenul "yng-yang" tre sa-mi tai eu snurul...... da-mi o idee cum sa-mi fac cutit de snur?

 

 

 

restaurare sa pasager.

vai de pernitele degetelor mele!

inatarita cu inca doua straturi de pisla moale(nu de lustruit) intre bucatile de Izolir, cusutura cu snur de piele, snur realizat- taiat cu ajutorul caterului :D

post-9005-1223707330_thumb.jpg

post-9005-1224793944_thumb.jpg

post-9005-1224793968_thumb.jpg

post-9005-1224794052_thumb.jpg

post-9005-1224794074_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

restaurare sa pasager.

No, amu daca spui ca nu-i mai fain asa, ti-oi trage una cu branca dupa ceafa, de te-nvarti o saptamana intr-o directie-n ograda.

 

Cauta-ti si tu o perducea asemanatoare in piata.

(stii cate chestii interesante gasesti daca esti atent un pic)

post-2094-1224861944_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, amu daca spui ca nu-i mai fain asa, ti-oi trage una cu branca dupa ceafa, de te-nvarti o saptamana intr-o directie-n ograda.

 

Cauta-ti si tu o perducea asemanatoare in piata.

(stii cate chestii interesante gasesti daca esti atent un pic)

asta da preducea asa pot face snurul mai lat asta inseaman ca mie mai usor sal tai si de cusut si e si de efect vizual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si felicitari pt ce faceti, abia acum am descoperit topicul

in Buc exista cineva care sa lucreze in fibra? as vrea sa fac o noua codita la un Bandit 400

tot pt el as vrea sa schimb si pielea la sa. daca nu e nimeni in buc @Black un ID de mess ?

altfel intrebare : daca as pune un cauciuc (+janta) de 180 implicit o sa modific si bascula, dar pinionului ce pot sa ii fac sa il scot mai inafara, plus ar trebui sa modific si capacul pinionului probabil. Orice idee e bine primita

mersi si ride safe

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si felicitari pt ce faceti, abia acum am descoperit topicul

in Buc exista cineva care sa lucreze in fibra? as vrea sa fac o noua codita la un Bandit 400

tot pt el as vrea sa schimb si pielea la sa. daca nu e nimeni in buc @Black un ID de mess ?

altfel intrebare : daca as pune un cauciuc (+janta) de 180 implicit o sa modific si bascula, dar pinionului ce pot sa ii fac sa il scot mai inafara, plus ar trebui sa modific si capacul pinionului probabil. Orice idee e bine primita

mersi si ride safe

;)

 

pt sha/piele,ia legatura cu user-ul Darian,e din Buc.succes.

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

hey,imi zice si mie careva cum sau cu ce asi putea masura diametrul ghidonului? am un vt 125 la care vreau sa pun dragbar si nu stiu cat de gros sa fie,is relativ incepator in domeniu asa ca nu sariti pe mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam de info am reusit cu scula indicata ,dar acuma vine intrebarea a doua stupida,cu ce asi putea taia o aripa spate din plastic fara sa o distrug,ms de intelegere:) :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam de info am reusit cu scula indicata ,dar acuma vine intrebarea a doua stupida,cu ce asi putea taia o aripa spate din plastic fara sa o distrug,ms de intelegere:) :friends:

fierastrau perpendicular!cu pinza pentru lemn e cu dinti mai mari aceea,pune totusi pe cineva care stie sa lucre cu el , risti sa strici ce nu poti face....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

are cineva vreo idee unde as putea gasi un stop sau ceva asemanator cu dimensiunile aprox 12cm inaltime/10 cm latimme/2 cm grosime?vreau sa pun stopul spate IN SPATARUL de la sissybar.

 

post-38262-1230219876_thumb.jpg

post-38262-1230219886_thumb.jpg

 

 

practic ma intereseaza numai sticla/plasticul.....

 

 

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stopul ala,asa,cel mai ine,ti-l faci singur.Sau ti-l face cineva priceput.Gasesti un stop de masina si decupezi din el ,cat iti treuie.N-ai sa gasesti niciodata un stop facut de fabrica,sa se potriveasca acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stopul ala,asa,cel mai ine,ti-l faci singur.Sau ti-l face cineva priceput.Gasesti un stop de masina si decupezi din el ,cat iti treuie.N-ai sa gasesti niciodata un stop facut de fabrica,sa se potriveasca acolo.

sigurat!

poti gasi sticla la dimensiuni mai mari la piese de autocamioane, tractoare, il tai frumos cu un traforas.

 

va mai veni o surpriza dupa ce pielea va fi tabacita, by My ass, va para un YNG-YANG la iveala :o

post-9005-1230842156_thumb.jpg

post-9005-1230842196_thumb.jpg

post-9005-1230843448_thumb.jpg

post-9005-1230843488_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cred k pot sa te ajut eu , depinde de ce vrei mai exact. Eu lucrez numai in piele veritabila si in general ptr choppere dar nu am spus nimanui nu pana acum . Pe langa sei am mai facut coburi, butoiase , syssybar(partea din piele+ partea de sustinere bineinteles), imbracat rezervoare partial sau total, diferite accesorii , modificat geci, pantaloni, pntr gravura inca astept un set de scule ptr k al meu este destul de incomplet.......in principiu cam orice tine de piele. De specificat ca lucrez numai manual. Pentru cei interesati o sa pun si poze, ast un semn de viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut bwanask9 , ma intereseaza pe mine o imbracaminte de rezervor totala, ai putea pune ceva poze daca ai mai facut pe la cineva, poti face si fara sa iti aduc rezervorul, ai model? eu am un Vulcan! Astept un raspuns...numai bine!

 

 

 

C.

Editat de Cernobal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred k pot sa te ajut eu , depinde de ce vrei mai exact. Eu lucrez numai in piele veritabila si in general ptr choppere dar nu am spus nimanui nu pana acum . Pe langa sei am mai facut coburi, butoiase , syssybar(partea din piele+ partea de sustinere bineinteles), imbracat rezervoare partial sau total, diferite accesorii , modificat geci, pantaloni, pntr gravura inca astept un set de scule ptr k al meu este destul de incomplet.......in principiu cam orice tine de piele. De specificat ca lucrez numai manual. Pentru cei interesati o sa pun si poze, ast un semn de viata

 

 

spunemi te rog pentru cat ai imbraca acest rezervor dupa modelul arata mai jos, ceva de genu daca nu chiar exact ?

post-9005-1234986015_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut bwanask9 , ma intereseaza pe mine o imbracaminte de rezervor totala, ai putea pune ceva poze daca ai mai facut pe la cineva, poti face si fara sa iti aduc rezervorul, ai model? eu am un Vulcan! Astept un raspuns...numai bine!

 

 

 

C.

Ai Vulcan de 800? Vezi ca are Fox-ul,husa de rezervor.Originala.Luata de mine,de pe ebay.fr. Poate ti-o da sa ti-o copieze...E sofisticata,din mai multe bucatzi,in forma de semi-luna.Ma ocup si eu cu croitoria,da' asa sofisticata,nu m-as baga,sa fac...Doar pt. un singur exemplar,e foarte multa munca,sa nimeresti la fix,modelul (toate curburile),si nu merita.Sau,ar iesi foarte scumpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...