Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am reusit sa o termin si pe asta.

am dat resize cit de mic posibil, poate da mama dracu sa nu mearga iar ca :(

mersi Danm!, a fost bun pontul, ai o bere :moto:

 

--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 14:18 -------------
iata pontul!

a dracu sa fie de forum de ma lasa sa vad ce am pus, ma lasa sa le pun(pozele) da nu ma mai lasa sa vad ce am pus :ok: :ok:

post-9005-1207221270_thumb.jpg

post-9005-1207221290_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa o termin si pe asta.

am dat resize cit de mic posibil, poate da mama dracu sa nu mearga iar ca :(

mersi Danm!, a fost bun pontul, ai o bere :moto:

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 14:18 -------------</small><br/>iata pontul!

a dracu sa fie de forum de ma lasa sa vad ce am pus, ma lasa sa le pun(pozele) da nu ma mai lasa sa vad ce am pus :ok: :ok:

Tare seaua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfirsit?

nu va fi sfirsit curind :cheers:

sper sa se "lipeasca" pozele ca au facut figuri si la atachmant.

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 17:24 -------------</small><br/>!!

Ahoi!Ce fain a iesit, sper sa ai bafta cu ea!

Apropo de abia astept sa o vad la tura aceea! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mas_oyama mai ai piele din aia de care ai pus pe sa?

Ca si eu am ajuns la stadiu in care tre sa imi invelesc saua...si imi trebe ceva piele groasa..ca vrea sa ii dau cusatura pe margine cam cum ai facut tu..cu uj snur din piele..

Sau spune de pe unde ai cumparat-o..?

post-9420-1207386372_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mas_oyama mai ai piele din aia de care ai pus pe sa?

Ca si eu am ajuns la stadiu in care tre sa imi invelesc saua...si imi trebe ceva piele groasa..ca vrea sa ii dau cusatura pe margine cam cum ai facut tu..cu uj snur din piele..

Sau spune de pe unde ai cumparat-o..?

 

CALCULEAZA CaTI CM PATRATI iti trebuie inmultesti cu 2 si imi dai rezultatul,sa pot sa iti trimit pielea.

zic sa inmultesti cu 2 ca poate nu ti-o conveni grosimea si o pui in doua straturi, ok!sau poate iti mai faci vre-o sa :burnout:

nu e foarte groasa(2mm) da e moale si placuta, usor de lucrat............

bine o fi?

lasa adresa in PM :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elo,

 

caut si eu un artizan pentru bagaje in Cluj. Doresc un tail-bag/saddlebags dupa un design propriu. Dar, caut sa lucreze si in altceva decat piele.. vreau sa le fac din.. stiu io.. cordura de ex. Nu merge piele pe trotineta mea, ar fi total caraghios.

 

Tot caut o solutie pe net/prin magazine, dar, ori nu gasesc nimic sa fie facut pt motoreta mea si sa stea bine, ori se gaseste f greu si mult prea scump.. si nici nu pot proba eu sa vad ca da dom'le, sta bine.

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elo,

 

caut si eu un artizan pentru bagaje in Cluj. Doresc un tail-bag/saddlebags dupa un design propriu. Dar, caut sa lucreze si in altceva decat piele.. vreau sa le fac din.. stiu io.. cordura de ex. Nu merge piele pe trotineta mea, ar fi total caraghios.

 

Tot caut o solutie pe net/prin magazine, dar, ori nu gasesc nimic sa fie facut pt motoreta mea si sa stea bine, ori se gaseste f greu si mult prea scump.. si nici nu pot proba eu sa vad ca da dom'le, sta bine.

 

merci

 

ei !nu te faci de rusine nici cu pielea!e ca si cum ai

daca ai vrea sa le faci din cordura(recomand goro-tex) tre neaparat intarituri, un cadru din plastic, aluminiu, altfel nu sta de nici o forma si nu stiu unde ai sa gasesti tu matereial de goro-tex la vinzare.

pentru tipul tau de mobra cel mai ptrivit ar fi saddelbaguri din aluminiu, rezistente, practice ,solide potrivite pentru motorul tau; era pe undeva un link care descria felul cum se fabrica genti laterale din aluminium, caut si atasez aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei !nu te faci de rusine nici cu pielea!e ca si cum ai

daca ai vrea sa le faci din cordura(recomand goro-tex) tre neaparat intarituri, un cadru din plastic, aluminiu, altfel nu sta de nici o forma si nu stiu unde ai sa gasesti tu matereial de goro-tex la vinzare.

pentru tipul tau de mobra cel mai ptrivit ar fi saddelbaguri din aluminiu, rezistente, practice ,solide potrivite pentru motorul tau; era pe undeva un link care descria felul cum se fabrica genti laterale din aluminium, caut si atasez aici

 

Nu-i vb ca ma fac de ras. Dar nu-i ce vreau eu :burnout:.

Iar despre cutiute, am studiat problema in detaliu doar dupa achizitionarea motoretei. Dintre toate modelele construite pe LC4, fix a meu nu are o metoda simpla, crestineasca de a atasa..... orice de coada. Cadrul nu este prevazut cu prinderi in spate. Ar trebui sudate niste chestii, gaurite niste plastice... mutilat, mai pe scurt :cheers:.

 

De-asta caut ceva bagaje soft. Da, trebuie intarituri, margini... cel mai simplu ar fi o geanta ca un tailbag clasic, unde intaritura respectiva e doar o fasie de plastic/ceva pusa pe dinautru, fara a fi inclusa in perete sau ceva.

 

Altfel, am gasit ce as dori de cumparat, chiar mai "smecheros", dar am gasit numai in state deocamdata, unde pretul este $200 (e vorba de un combo tailbag + saddlebags care se pot folosi impreuna sau individual - cortech sport), pret ok, numai ca mai vine $150 transportu. Pana una alta voi studia tot ce inseamna tailbag pe piata autohtona.. si eventual genti cu intarituri ce le-as putea adapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i vb ca ma fac de ras. Dar nu-i ce vreau eu :cheers:.

Iar despre cutiute, am studiat problema in detaliu doar dupa achizitionarea motoretei. Dintre toate modelele construite pe LC4, fix a meu nu are o metoda simpla, crestineasca de a atasa..... orice de coada. Cadrul nu este prevazut cu prinderi in spate. Ar trebui sudate niste chestii, gaurite niste plastice... mutilat, mai pe scurt :hug:.

 

 

trebuie sa iei in considerare si greutatea bagajelor pline. nu de alta dar nu cred ca te-ai bucura sa-ti pice bagajele si un sfert de mobra pe drum. fa poze la spate, din mai multe unghiuri si posteaza-le, poate se poate confectiona un suport de bagaje care sa fie prins de prinderea tobei pe cadru. ce model ai tu, duke I sau II? spor la treaba :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amic de-al meu si-a facut din tabla de aluminiu striat.

A iesit undeva la 240 lei 2 bucati cu prinderi, balamale, inchizatoare, ... tot.

daca nu ai gasit inca masina de cusut piele este la craiova o firma care vinde masini de cusut industriale second precis are si pentru piele cred ca te costa undeva la 300-400 euro una nu dau garantie dar masinile sunt perfecte dezavantajul e ca va fi electrica si functioneaza la 380V dar se modifica usor pt 220V posibil sa o modifice chiar ei gratis pot sa ma interesez daca vrei pt ca maine trece pe la mine patronul de la firma asta.(e-mail "mihai22eugen@yahoo.com" cauta-ma si mai vorbim) P.S. scuze de of-topic Editat de stoix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain pentru piele oyama, azi am luat-o si ma si apuc de sa:D :bigstar:

tirziu a venit!

sa fi sanatos si sati fie de folos.

atentie, ai grija cum o tai, am zis nu am zis iti mai zic

intinde-o bine ca e elastica si sa nu ai surprize la final.lama caterului daca ai mai folosit-o schimb-o ca e si fibroasa tare, cel mult de doua ori sa vi pe aceeasi taietura cu caterul

spor iti doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salut, nu stie cineva de unde sa-mi fac rost de piele 3mm grosime (2-3 mp) sau bucati de 1 mp.merci

Eu am bucata de 3-3,5 mp maro, dar nu are 3 mm. L-am luat de la rromi din piata sa-mi fac o vesta, sper sa-mi ajunga :rusinica: .

 

Ce vrei sa-ti faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Avent! Pielea nu e pentru mine! :rusinica:

Un prieten vrea sa-si faca ceva genti pentru chopperul lui [un VN800 - m-a lasat si pe mine sa-l conduc: e fain pe un chopper!]. Alea de pe Louis sunt prea scumpe.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...