Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

Cu pix.

 

@ cria p :sa vad,despre ce e vorba.Oricum,nu acuma.Am de lucru,la sei,cite 12 ore/zi.Si tot am intarzieri,la livrare.Poate,mai spre vara,daca se mai raresc comenzile,o sa-ti fac si tie,chestia aia.Ai tu accesoriile? Apropo,vezi ca se gasesc tot felul de chestii d-astea,pe ebay,la niste preturi mici,de nu-ti vine sa crezi...!

 

* bre, eu sunt un client dificil. am si toane, plus ca gusturile mele sunt foarte personale. eh, stiu ca pe e-bay poti gasi orice, da' eu prefer sa probez ceva inainte de a decide sa port. pe de alta parte, sunt pentru productiile "made in Romania". am decis sa promovez produsele autohtone, daca vrei sa participi si tu, bine, daca nu ...gasesc eu un croitor pe ...masura mea :huh:

 

P.S. esti astazi pe la SMAEB? ...caut magazinul ala (Military Shop) de anul trecut, ..stii daca particip si anul asta?

 

P.P.S. in alta ordine de idei, la vara cred ca imi trebuie si mie o sa noua (p-aia veche ai uitat sa o mai intinzi, ..acuma nu-mi mai place cum arata, na!)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ cria p:

Hai s-o iau pe rand...Military-shop,de fapt,se numeste Army-shop,si sunt acolo.Cu seile tale,n-ai mai zis tu,nimic...Ia vezi la topicul meu,cu seile,pozele cu Intruderul lui Thrasher,sa vezi ce sei i-am facut...!La Smaeb,vin si eu,pe la 16.00.Am de terminat urgent,2 sei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelsi lucru vreau sa-l stiu si eu.

 

 

sal iti dau eu un pont >>> pe langa ACADEMIA MILITARA ( ZONA RAZOARE ) ESTE O SPALATORIE INTRII PE ACEA STRADUTA SI PE STANGA ESTE UN DEPOZIT DE PIELE > DACA NU TE DESCURCI > 0746.056.089

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal iti dau eu un pont >>> pe langa ACADEMIA MILITARA ( ZONA RAZOARE ) ESTE O SPALATORIE INTRII PE ACEA STRADUTA SI PE STANGA ESTE UN DEPOZIT DE PIELE > DACA NU TE DESCURCI > 0746.056.089

Desi raspunzi la o intrebare de-a mea de acum mai bine de 2 ani, uite ca acum am iar am nevoie de niste piele. Mersi de pont!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi raspunzi la o intrebare de-a mea de acum mai bine de 2 ani, uite ca acum am iar am nevoie de niste piele. Mersi de pont!

 

* zi, bre, cand te duci si ce iei ca si eu vreau piele. fina, de manusha... :D

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria & @Avent: inca nu am ajuns prin zona, dar dupa Paste va tin la curent. Eu caut piele ca sa-mi fac poseta - mai bine zis o tescherea pe care s-o agat de bracinari si in care sa-mi tin actele. cheile, etc. Trebuie sa fie subtire, dar mai scortoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria & @Avent: inca nu am ajuns prin zona, dar dupa Paste va tin la curent. Eu caut piele ca sa-mi fac poseta - mai bine zis o tescherea pe care s-o agat de bracinari si in care sa-mi tin actele. cheile, etc. Trebuie sa fie subtire, dar mai scortoasa.

 

* chiar vroiam sa zic: haide dupa Pasti! adica ia-ma si pe mine remorca.., ca nu stiu sa ajung, mi se pare intortocheat ...locul. (nu prea am inteles dupa explicatii).

poseta de scule vreau si eu sa-mi fac, daca faci, da-mi tiparul si dau o bere :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* chiar vroiam sa zic: haide dupa Pasti! adica ia-ma si pe mine remorca.., ca nu stiu sa ajung, mi se pare intortocheat ...locul. (nu prea am inteles dupa explicatii).

poseta de scule vreau si eu sa-mi fac, daca faci, da-mi tiparul si dau o bere :blink:

 

Pentru piele puteti sa incercati si la centro moda italia -Strada Fabrica de Chibrituri 48, vis-a-vis de fabrica de pepsi

BucureÂşti 050183 Sector 5

România

Telefon : ‎+40 21 318.48.58

 

oferta este variata (grosimi, culori , calitate) si va puteti intelege cu oamenii de acolo sa cumparati si cantitati mai mici...eu am cumparat de cateva ori de la ei si am fost multumit....

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria & @Avent: inca nu am ajuns prin zona, dar dupa Paste va tin la curent. Eu caut piele ca sa-mi fac poseta - mai bine zis o tescherea pe care s-o agat de bracinari si in care sa-mi tin actele. cheile, etc. Trebuie sa fie subtire, dar mai scortoasa.

 

* haide, bre, zi-ne odata! ...ti-a iesit poseta? eu inca nu am ajuns la nici una din pravalii, astept sa faci tu intai alegerea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* haide, bre, zi-ne odata! ...ti-a iesit poseta? eu inca nu am ajuns la nici una din pravalii, astept sa faci tu intai alegerea :D

Zilele astea sunt ocupat, poate sapt. viitoare luni sau marti. Te sun in prealabil sa vedem cum ne vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu Cria la cele 2 depozite sugerate, preturile sunt intre 20 si 35 euro/mp, din pacate nu se prea vand in cantitati mici (sub 1 mp). Pana la urma eu mi-am gasit ce cautam (piele subtire, dar scortoasa) in targul de vechituri. O bucata din care nu prea se poate face mai mult decat ce am eu nevoie (o tescherea), dar la un pret care bate orice concurenta: 10 (zece) RON. Azi urma sa se duca si Cria in targ, sa-si caute piele fina pentru garderoba de chopperista. Pentru mai multe amanunte, dam legatura Criei, care transmite in direct chiar din targul de vechituri. Cria, ai legatura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu Cria la cele 2 depozite sugerate, preturile sunt intre 20 si 35 euro/mp, din pacate nu se prea vand in cantitati mici (sub 1 mp). Pana la urma eu mi-am gasit ce cautam (piele subtire, dar scortoasa) in targul de vechituri. O bucata din care nu prea se poate face mai mult decat ce am eu nevoie (o tescherea), dar la un pret care bate orice concurenta: 10 (zece) RON. Azi urma sa se duca si Cria in targ, sa-si caute piele fina pentru garderoba de chopperista. Pentru mai multe amanunte, dam legatura Criei, care transmite in direct chiar din targul de vechituri. Cria, ai legatura!

 

* am ratat targul astazi, dar voi merge in alta duminica.

in schimb am fost la Giurgiu, unde am vazut un show cu "zburatori":

 

http://picasaweb.google.com/cornelia.petre...AviaticGiurgiu#

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vedeti ce de piele am gasit eu! :D si am gasit si un nene care coase in piele....eftin de numa,vin imagini pe saptamana viitoare

imi fac nist straite pe mobra cu o capacitate de 20 l de bere la flacon de 2.5 l, astea de drum lung ca de oras am! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vedeti ce de piele am gasit eu! :D si am gasit si un nene care coase in piele....eftin de numa,vin imagini pe saptamana viitoare

imi fac nist straite pe mobra cu o capacitate de 20 l de bere la flacon de 2.5 l, astea de drum lung ca de oras am! :D

 

* bre, ma faci sa vin pan' la Oradea sa iau pielea! ;)

 

hai ca abia astept sa vad pozele cu ce ti-ai mai lucrat. eu caut piele fina, de manusa de dama :D adica sa-mi fac ceva haine (nu echipament ca am cu protectii si tot tacamul). asa ca daca dai de asa ceva p-acolo, te rog sa imi spui, iti trimit banii prin fir si faci si tu un pachet cu destinata Bucuresti, daca nu-i prea greu. eu am o problema majora cu timpul acuma si nu ajung in targuri si depozite decat greu, ...asa ca prefer shopingul pe calea aerului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mas Oyama si @ Cria: Ca sa nu stricati o amicitie virtuala, eu nu v-as sfatui sa faceti tranzactia. E o prapastie intre pretentiile unei femei ci competenta unui barbat in materie de vestimentatie de dama. Mi-e sa nu vedem zburand oua clocite pe traseul Bucuresti-Oradea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mas Oyama si @ Cria: Ca sa nu stricati o amicitie virtuala, eu nu v-as sfatui sa faceti tranzactia. E o prapastie intre pretentiile unei femei ci competenta unui barbat in materie de vestimentatie de dama. Mi-e sa nu vedem zburand oua clocite pe traseul Bucuresti-Oradea.

 

* aloooo! ...stai linistit! pielea la Oradea e intradevar ieftina, daca dam "rateu", o sa consider ca de banii aia am baut bere si ...nu mai stiu ce am facut! :D

 

am stabilit criteriile de selectie, acum astept sa vad daca vine tziganul in targ :D

 

acum am alta problema, la care sigur o sa poti sa ma ajuti, pretentiile sunt aceleasi, la femei si la barbati ;)

deci unde gasesc un vopsitor de piele bun? am haina alba, vreau sa o transform in neagra.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* aloooo! ...stai linistit! pielea la Oradea e intradevar ieftina, daca dam "rateu", o sa consider ca de banii aia am baut bere si ...nu mai stiu ce am facut! :D

 

am stabilit criteriile de selectie, acum astept sa vad daca vine tziganul in targ :D

 

acum am alta problema, la care sigur o sa poti sa ma ajuti, pretentiile sunt aceleasi, la femei si la barbati ;)

deci unde gasesc un vopsitor de piele bun? am haina alba, vreau sa o transform in neagra.

 

daca albul acela este cerat nu poti sa o faci neagra, eu vopsesc piele si mai intai o degresez cu neofalina sau acetona pentru a-i deschide porii sa absoarba vopsea si daca pielea este cerata degresantul nu ii face nimic si nu o poti vopsi nu se prinde vopseaua de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mas Oyama si @ Cria: Ca sa nu stricati o amicitie virtuala, eu nu v-as sfatui sa faceti tranzactia. E o prapastie intre pretentiile unei femei ci competenta unui barbat in materie de vestimentatie de dama. Mi-e sa nu vedem zburand oua clocite pe traseul Bucuresti-Oradea.

:D

 

daca albul acela este cerat nu poti sa o faci neagra, eu vopsesc piele si mai intai o degresez cu neofalina sau acetona pentru a-i deschide porii sa absoarba vopsea si daca pielea este cerata degresantul nu ii face nimic si nu o poti vopsi nu se prinde vopseaua de ea

bine zis!

Cria!

daca crezi c-o poti vopsi iti trimit eu si vopsea neagra, sau moaro de care vrei.

curatat bine, eu o fac cu alcool tehnic 90% concentratie(acetona cred ca lasa urme albe, n-am incercat) cu o laveta de bumbac, o cirpa de bumbac, dai doua straturi cu pauza de 15-30 min dupa care o zi de uscare, se da cu "dermavit" s-o fac si impermeabila si gatai!

 

am pus si eu cateva poze cu niste imprimeuri pe care mi le-am cusut pe haina de piele si un guler, ca sa ii spun asa pe care l-am facut si pe care il port la gat pentru a impiedica frigul sa patrunda pe sub geaca :D

fain si foarte practic gulerul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am facut si eu un spatar pentru sisbar :angry: :

post-25613-1242038336_thumb.jpg una bucata lemn brad ;)

post-25613-1242038376_thumb.jpg locul pe sisbar (deja aveam ajutor)

post-25613-1242038429_thumb.jpg prefabricare 1

post-25613-1242038477_thumb.jpg prefabricare 2

post-25613-1242038513_thumb.jpg in sfarsit pe sisbar

post-25613-1242038594_thumb.jpg numa bun de drum

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hah , ai postat la fix ideea si modelul tau de spatar de sissy bar . Trebuie sa imi fac si eu unul dar inca mai caut o bucata de piele neagrasa o folosesc la acoperit buretele .

Arata bine sissy bar ul tau .. in special pt ca e inalt si merge si cu suportul pt colburi si semnalizari . E facut totul custom nu ? ... teava de inox de 3/4 toli sudata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hah , ai postat la fix ideea si modelul tau de spatar de sissy bar . Trebuie sa imi fac si eu unul dar inca mai caut o bucata de piele neagrasa o folosesc la acoperit buretele .

Arata bine sissy bar ul tau .. in special pt ca e inalt si merge si cu suportul pt colburi si semnalizari . E facut totul custom nu ? ... teava de inox de 3/4 toli sudata ?

Iti recomand sa folosesti piele artificiala!

Multumesc de compliment pentru sisbar, e facut din inox si in varf e indoita, dimensiunea chiar nu o stiu!!!

:eek:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...