Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

Ciao Avent! Pielea nu e pentru mine! :rusinica:

Un prieten vrea sa-si faca ceva genti pentru chopperul lui [un VN800 - m-a lasat si pe mine sa-l conduc: e fain pe un chopper!]. Alea de pe Louis sunt prea scumpe.....

 

 

pentru coburi,toolbag-uri,etc recomand piele de vitel, de 4-5mm.

se gaseste mai greu,nu e ieftina,mai ales daca e deja vopsita.

 

 

TFB

post-36086-1209644025_thumb.jpg

post-36086-1209644068_thumb.jpg

post-36086-1209644184_thumb.jpg

post-36086-1209644242_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pentru coburi,toolbag-uri,etc recomand piele de vitel, de 4-5mm.

se gaseste mai greu,nu e ieftina,mai ales daca e deja vopsita.

 

 

TFB

nice work! again! :rusinica:

ce n-as da eu sa gesesc si de 3 mm numa sa nu fie vopsita, sa pot grava in ea! daca e tratata gata nu mai poti lucra pe ea!

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

sal baieti!!! unde pot sa gasesc sau sa fac si eu comanda de piele...as vrea sa incerc sa fac si eu o geantutza de scule pt motor in fatza, sub far !!!!

post-29307-1213522602_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

sper sa nu fiu prea mult off-topic :cheers: dar stiti cum as putea sa-mi vopsesc o pereche de bocanci? ei sunt maro dar se duce vopseaua de pe ei. daca pot sa-i vopsesc, negru as putea? sau nu merge decat pe culoarea care o au :(

saultare! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

sper sa nu fiu prea mult off-topic :( dar stiti cum as putea sa-mi vopsesc o pereche de bocanci? ei sunt maro dar se duce vopseaua de pe ei. daca pot sa-i vopsesc, negru as putea? sau nu merge decat pe culoarea care o au :P

saultare! :(

La metalo chimice gasesti vopsea pentru piele negru si maro, la 10-12 lei si-ti ajunge la 15 perechi de bocanci :)

 

hai sa postez si eu modificarea seii mele

originala, apoi in lucru si produsul finit (poza facuta cu mobilul... )

 

Pre " pufoasa" :rock: .

de comoda sunt sigur ca e comoda, insa cam taie linia mobrei in zona rezervorului cu partea din fata a seii.un stat de burete in minus era numa fain, da als ca se mai baga ea pe olata, fericitul de tine insa nu isi va tabaci curu ca mine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pre " pufoasa" :cheers: .

de comoda sunt sigur ca e comoda, insa cam taie linia mobrei in zona rezervorului cu partea din fata a seii.un stat de burete in minus era numa fain, da als ca se mai baga ea pe olata, fericitul de tine insa nu isi va tabaci curu ca mine :(

 

la 1.87 ai mei e perfecta. daca o faceam si mai joasa stateam cu genunchii la nas :rock: .

am pus azi roatele tale la posta... cred ca pe sambata ajung :)

s-ar puteasa ma supar si sa-i pun rezervorul pe care-l am de vanzare... o sa arate fain cred.

am o alta problema. care are vre-o poza cu sa pasager care ar merge cu a mea ca ma bate nevasta la cap ca am lasat-o pieton :P :( :(

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o alta problema. care are vre-o poza cu sa pasager care ar merge cu a mea ca ma bate nevasta la cap ca am lasat-o pieton :) :( :cheers:

fa o sa simpla dreptunghiulara ce o atasezi pe aripa cu 6 ventuze pt cum arata motorul ar arata cel mai bine...

post-66-1213900752_thumb.jpgpost-66-1213900784_thumb.jpgpost-66-1213900831_thumb.jpg

 

salut

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa o sa simpla dreptunghiulara ce o atasezi pe aripa cu 6 ventuze pt cum arata motorul ar arata cel mai bine...

post-66-1213900831_thumb.jpg

 

salut

 

la ventuze chiar nu ma gandeam

multumesc mult Roby :)

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La metalo chimice gasesti vopsea pentru piele negru si maro, la 10-12 lei si-ti ajunge la 15 perechi de bocanci :)

 

ok ok, ms. dar inainte de a vopsi bocancii, nu trebuie pregatiti in vreun fel? :cheers: oare imi va iesi culoarea? sincer chiar vreau sa-i mai pot purta dupa :rock:

oricum merci de sfaturi! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok, ms. dar inainte de a vopsi bocancii, nu trebuie pregatiti in vreun fel? :( oare imi va iesi culoarea? sincer chiar vreau sa-i mai pot purta dupa :cheers:

oricum merci de sfaturi! :)

da,inainte ii stergi cu acetona sau un alt alcool,vopseaua se numeste VOPEL si daca dai mai multe maii o sa se faca negri.

te salut,cristi

Editat de cristi80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

sper sa nu fiu prea mult off-topic :cheers: dar stiti cum as putea sa-mi vopsesc o pereche de bocanci? ei sunt maro dar se duce vopseaua de pe ei. daca pot sa-i vopsesc, negru as putea? sau nu merge decat pe culoarea care o au :(

saultare! :)

Incearca la chimicale, de acolo le cumpar. Mai demult foloseam Sigmarom, dar nu se mai gaseste, iar acum folosesc PROsigma in butelii de plastic de 50 ml.

Iti spun si ce scrie pe eticheta, poate te ajuta:

MAPLASTIC S.R.L.

Str. Valeni, nr. 141, Ploiesti, Tel 0722 389074

Vopsea pt. incaltaminte din piele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa o sa simpla dreptunghiulara ce o atasezi pe aripa cu 6 ventuze pt cum arata motorul ar arata cel mai bine...

post-66-1213900752_thumb.jpgpost-66-1213900784_thumb.jpgpost-66-1213900831_thumb.jpg

 

salut

 

Roby, pai si tin ventuzele alea incat sa fie pasagerul in siguranta? ca am auzit un caz in care shaua era pe eletromagneti si tot era sa cada nevasta omului la 100 si ceva cu tot cu saua de pasager...probabil dak ai si sissybar nu ar mai fi problema sa se duca in spate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby, pai si tin ventuzele alea incat sa fie pasagerul in siguranta? ca am auzit un caz in care shaua era pe eletromagneti si tot era sa cada nevasta omului la 100 si ceva cu tot cu saua de pasager...probabil dak ai si sissybar nu ar mai fi problema sa se duca in spate!

Pai sei din astea gasesti cite vrei prin cataloage nu cred ca le vind astea daca nus sigure.si eu cunosc multa lume pe aici ce merg cu pasagerul cu o sa din asta inca nu am auzit pe nimeni de vreo problema.....nici macar sa zica ca sa miscat seaua....

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru coburi,toolbag-uri,etc recomand piele de vitel, de 4-5mm.

se gaseste mai greu,nu e ieftina,mai ales daca e deja vopsita.

 

 

TFB

 

'na ziua! vreau sa-mi fac saddlebag-uri. are cineva genu de piele de mai sus? sau stiti pe cineva cine are?

daca se poate sa fie neagra... (si sarac si cu pretentii :crack: ) stiti cumva cam cat ar fi metrul patrat la pielea asta?

Editat de hellriderCJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,vezi ca prin someseni,zona industriala,era acu 2 ani un depozit de piele din import....pretul era de la 10 euro/mp in sus....nu recomand aia ieftina,pt ca e facuta din resturi de piele comprimate,e slaba,in timp se rupe...

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut si eu piele pt a imbraca seaua la mobra.daca ar putea cineva sa ma ajute :crack: in rahatul asta de oras nu gasesc nimic(galati).am facut seaua din vinilin dar sa uzat in mai putin de 1 an.

sau daca se baga cineva la imbracat o sea in piele(ceva frumos,nu tiganeala)ma are client.:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !!! Ce spuneti de saua hoinarului meu ???? atasez o poza mai veche , cand doar ce fusese modificata de frate-miu...acum s-a mai uzat putin !!! vinilin...asta este ...dar oricum daca o lustruiesc putin arata super!!!

Numai bine !!! :crack:

post-29307-1214306779_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o alta problema. care are vre-o poza cu sa pasager care ar merge cu a mea ca ma bate nevasta la cap ca am lasat-o pieton :P :) :)

 

m-am apucat si de saua neveste-mii. m-am gandit ca cel mai bine ar fii daca o fixez cu suruburi, nu de alta dar nu risc s-o scap pe drum cu vre-o sa pe magneti sau ventuze. deci... s-a remodelat jumatatea inferioara din saua bancheta si s-a realizat suportul. acum trebuie sa tai buretele sa-l mai subtiez ca e prea gros :)

urmatorul proiect e sisibar-ul... vedem ce-o iesi

post-13243-1214309627_thumb.jpg

post-13243-1214309646_thumb.jpg

post-13243-1214309658_thumb.jpg

post-13243-1214309668_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un alt sfat practic....vreti o sa pe arcuri? decat sa o cumparati..face-ti-o singuri...nu e deloc greu!

maine...iincep si sper sa si temin sissybar-ul:D

Eu acum sunt in Iasi, pana joi. As vrea sa vad seaua. Se poate maine spre seara? 0744.823.088.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

vreau si eu o idee ...o modalitate de coburi pt o honda magna 88...aia de are tevile in sus..

eu tot mi-am framantat minte si nu gasesc o solutie.. ca vaz ca sunteti tare inventivi!!

superbe lucrarile vazute pe acilea!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un alt sfat practic....vreti o sa pe arcuri? decat sa o cumparati..face-ti-o singuri...nu e deloc greu!

maine...iincep si sper sa si temin sissybar-ul:D

Si eu vreau sa-mi fac un sissybar mare de tot ceva de 1m jumate! :kiss: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...