Sari la conținut

Bai Termale Bulgaria - Sf. Constantin si Elena


Bogdan Secelean
 Share

Postări Recomandate

Vremea se pare ca nu tine cu noi:http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/tenday/ROXX0003

E prea frig(chiar ger) :(

Nu credeam ca o sa se mai intoarca iarna :rolleyes:

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vremea se pare ca nu tine cu noi:http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/tenday/ROXX0003

E prea frig(chiar ger) :P

Nu credeam ca o sa se mai intoarca iarna :rolleyes:

Ehhh lasa ca o veni soarele si pe "strada noastra " :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
In uichend e frumos si la Bucuresti si la Varna,peste 15 grade.Dam o tura?

OnTopic: Imi lipsesc niste piese si o revizie ca sa ies saptamana asta.

 

Oarecum OffTopic: Cum adica ultima iesire pe anul asta cand poate e pentru multi prima iesire (cel putin pe anul asta)? Normal ar fi sa postati cate un topic separat pentru fiecare plimbare, dar acest topic a devenit o supa lunga re-incalzita saptamanal. Oare trebuie sa-l inchid ca sa va conving ca ar trebui sa faceti altul macar pentru ca s-a schimbat anul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In uichend e frumos si la Bucuresti si la Varna,peste 15 grade.Dam o tura?

da dragos, sigur

as pleca si acum.

ne auzim vineri , eu aveam planuri de one day trip dar cred ca merge si de pe o zi pe alta. bere sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic:S-au schimbat 2 ani de la inceputul topicului :bounce: ,dar nu-l sterge ca e ok si e cunoscut

On:Cum sa mergem fara tine Andrei?Alex,ne auzim.

http://www.weather.com/outlook/travel/busi...eekend/ROXX0003(Bucuresti)

http://romanian.wunderground.com/global/stations/15552.html(Varna)

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic:S-au schimbat 2 ani de la inceputul topicului :bounce: ,dar nu-l sterge ca e ok si e cunoscut

On:Cum sa mergem fara tine Andrei?Alex,ne auzim.

http://www.weather.com/outlook/travel/busi...eekend/ROXX0003(Bucuresti)

http://romanian.wunderground.com/global/stations/15552.html(Varna)

Nu se punea problema sa-l streg ca stiu ca e un topic preferat in special de bucuresteni si in special primavara si toamna, ca am fost si eu macar de doua ori, ma gandeam doar sa-l inchid ca sa fortez pe cineva cu initiativa sa faca un post nou.

Oricum se accepta si versiunea lunga ca la Fun sau ca unele din alea de pe la comunitati regionale, dar as avea o mare rugaminte: in fiecare replica sa precizati clar in ce weekend vreti sa plecati pe ruta asta, ca eu era cat pe ce sa-mi iau teapa si sa plec singur din cauza faptului ca de obicei nicaieri nu se precizeaza data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg si eu

Revin cu marea intrebare pe care am pus-o si pe post de comentariu la titlul topicului de cand l-am facut pinned: Cand? Anul asta?

Daca e sa tinem aici un topic din asta de tip supa lunga trebuie spus clar ceva de genul asta: "Vin si eu in 20.03.2010, ne vedem intre 10 si 10:30 in benzinaria Petrom din Jilava".

P.S. Eu nu vin pe data respectiva, era doar un exemplu :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecare sambata 20.03.2010 ora 9.45-10.15 OMV city-mal

Intoarcere 21.03 2010

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca cel mai simplu e:

Sambata: plecare prin Giurgiu (schimb valutar leva/lei) - Varna (oprim si mancam, e posibil ca in K&E sa nu se fi deschis terasele) - K&E - cazare Hotel Europa - piscina mare din centru

Duminica: plecare pe la 9 - 11 (in functie daca mai oprim sau nu la vreo terasa) - traversam cu bacul la Silistra - A1 - Bucuresti

 

Acum ramane sa hotarasca si ceilalti participanti ce si cum vom face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E super programul

Deci ramane la 9.45 omv city mall

neata

daca nu reusesc sa ma trezesc mai devreme, subscriu si eu la idee asta.

 

altfel te sun pe un mobil cand sunt prin zona - ma refer la zona Bg :drink:

 

sa traiti bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2-3 aprilie am rezervat/platit camera dubla in statiune, la hotel : http://www.goldensands.bg/stke/stelena-ro.asp

caut partener(a) de drum/camera.Plecarea este vineri ora 10 benzinarie OMV de la City mall (Bucuresti-Giurgiu-Varna-Ct& Elena),intoarecere/plecare duminica(Paste pe 2 rotzi) dimineatza la alegere :rose:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ma ajuti cu ceva informatii suplimentare....costuri estimate, etc

multumesc

Drumul din Bucuresti pana in Varna are aproximativ 270km prin Giurgiu-Ruse-Shumen (nu intri in Shumen ci treci pe langa), si pana in Constantin si Elena mai adaugi 10.5, deci iti calculezi benzina pentru circa 560km.

Hotelul costa la Evropa (fortul MC) 50 sau 60 de leva (in functie de etaj) pentru 2 persoane cu micul dejun inclus, si la un alt hotel din apropiere platesti ceva de genul 80 de leva cu all-inclusive pentru doua persoane.

Daca nu ma insel la strand te costa intrarea 5 leva de persoana.

O masa tipic nu te duce peste 25-30 de leva pentru doua persoane, dar aici depinde cat de mult mananci.

Bautura e scumpa in Constantin si Elena chiar si la alimentara.

 

Pe scurt pe mine cu sotia o plimbare ca asta ma costa tipic 300-400 de lei, dar am motor si stomac mic :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ma ajuti cu ceva informatii suplimentare....costuri estimate, etc

multumesc

majoritatea detaliilor vad ca le`a dat Petru :rose: ce pot sa iti mai spun eu este ca hotel m`a costat pe 2 noptzi 110 E (All Inclusieve !) zic eu un pretz bunicel pt hotel de 4 stele si cu 3 mese pe zi...asa ca mancare,bautura o ai/avem asigurata....si 50 de leva sa fie acolo in plus pt beutura pe marginea piscinei :rose:

Mentionez ca in perioada asta nu gaseti alte hoteluri cu 80 de leva all inclusiv!

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce as veni si eu,dar sunt cu familia la Nisipuri

Andrei,poate ne vedem pe acolo

Noi am dat uichendul trecut(nu de paste)la Europa 60 leva camera cu 3 paturi si "MIC dejun"

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...