Sari la conținut

Miting moto 2009, 25 aprilie


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Avand in vedere ca a inceput sezonul moto 2009, dorim sa le amintim celorlalti participanti la trafic ca neatentia lor ne poate costa viata. Din acest motiv va invitam la mitingul (nu marsul) motociclistilor, in data de 25 aprilie, incepand cu ora 10, in Bucuresti, Piata Constitutiei.

Rugam si invitam cluburile moto si asociatiile de motociclisti, alaturi de motociclistii 'solitari' sa participe la aceasta manifestare autorizata pentru a face cunoscut, si in acest an, mesajul nostru - Motociclistii exista in trafic!

Veniti cu bannere, afise, steaguri etc. si astfel veti avea posibilitatea sa transmiteti mesajul vostru, prin intermediul presei, tuturor automobilistilor!

Simultan, vor avea loc manifestari similare si in foarte multe orase din tara. Comunitatile moto regionale se pregatesc deja asa ca, daca sunteti din provincie, contactati cluburile locale.

Este momentul sa ne unim fortele pentru ca traficul sa fie mai sigur pentru motociclisti si a preveni, pe cat posibil, accidentele.

Rugam moderatorii sa urce topicul la cele importante, avand in vedere ca este in interesul tuturor motociclistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Motociclisti stau pe loc, presa sta pe loc.......cine stie, poate asa e mai mult timp de interviuri, de filmat oamenii de sub casti, de ascultat si parerea celor pe doua roti nu doar sunetul tobelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu se mai face si marsul?

Nu s-o fi putut; sau nu s-a vrut de data asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu speranta si acum...dar cine stie...poate chiar or sa scada nr accidentelor incepand cu acest an..Doamne-ajuta...

Anul trecut a scazut numarul accidentelor moto cu pierderi de vieti desi numarul motocicletelor a crescut foarte mult. Sa speram ca anul asta nu va fi nici o victima. Atentia soferilor, prudenta motociclistilor si echipamentul de protectie pot contribui semnificativ la asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut partea de mars nu a fost, de fapt, mediatizata si nici soferii nu stiau de ce marsaluim. Vedeau niste motociclisti trecand si atat. Nu stiau de ce trec si ca ne adresam lor. Practic, doar motociclistii stiau de ce fac marsul. Iar in afara de primii soferi de la semafoare, restul nici macar nu stiau de ce e oprita circulatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca imi place de voi. va vad la conferinte cu ciocan si cu alti mahari din politie si nu sunteti in stare sa obtineti o amarata de autorizatie pentru un mars. presupun ca la mitingul asta nu avem voie sa venim cu motocicleta, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca imi place de voi. va vad la conferinte cu ciocan si cu alti mahari din politie si nu sunteti in stare sa obtineti o amarata de autorizatie pentru un mars. presupun ca la mitingul asta nu avem voie sa venim cu motocicleta, nu?

Nu s-a dovedit de vreo citeva ori pina acuma ca se poate? Oare nu ne simtim bine daca nu e MARS? N-am inteles reactia ta.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil vrea sa zica ca:

1 daca stam in tzarc nu ne vad prea multi. daca ne plimbam sigur ne observa careva

2 suntem motoristi si mi se pare normal sa ne facem vazuti pe motoare, nu pe banca :cheers:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serbane, tu stii ca ai tot respectul meu. totusi, de cand AMR-ul a pus monopol pe motociclismul autohton, nu a mai existat niciun mars. chiar ati fost impotriva (vezi situatia creata de marsul pentru gabone). daca tot v-ati constituit in purtatorii nostri de vorbe, faceti in asa fel incat sa obtineti un mars. eu sunt motociclist si ies in evidenta doar mergand pe motocicleta mea, alaturi de alti motociclisti cu motocicletele lor. ce faceti voi cu mitingul asta e ca si cum ati pune niste ologi pe o pajiste, fara scaunele lor cu rotile, sa stea ei frumos acolo pe iarba si sa para normali. eu nu ma ascund dupa aparente si cer mars moto, prin oras, cu politie ori ba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil vrea sa zica ca:

1 daca stam in tzarc nu ne vad prea multi. daca ne plimbam sigur ne observa careva

Poarta culori deschise si/sau reflectorizante si mergi mai incet. :cheers: Ce ziceti insa daca facem o mica comparatie intre o coloana de citeva sute de motociclisti pe care-i vad doar soferii care stau in primele rinduri la stopurile din intersectiile prin care trece coloana VS aceleasi sute de motociclisti care se plimba prin tot orasul fiind vazuti de ....clar mai multi soferi decit in primul caz.

 

 

Liviu, cu marsul pentru Gabone a fost treaba politica si AMR s-a ferit de cind il stiu de implicarea in politica. Plus pentru ce a rezultat la marsul pentru Gabone, felicitarile se duc la fetele care s-au ocupat si o mare palma ar trebui trimisa mesterului de la PR care a zis ca obtine autorizatie si nu a obtinut-o.

AMR a participat in parteneriat cu DacMotors la marsul de ziua Bucurestiului, si a organizat singurel marsul de anul trecut din 12 Aprilie.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea: In momentul in care suntem multi pe strada si ne vede lumea or sa le intre bine in cap ideea... ca suntem "MULTI" si ca ar trebui sa aibe grija in viata de zi cu zi.

 

Dar stati linistiti, ca ne-au vazut deja, Sambata si Duminica asta au fost mii de motociclisti pe DN1, asa ca bafta.

 

Spunea cineva mai sus, si bine facea, ca nu o sa plecam cate 1 de acolo, se va pleca in gasti, si se va impanzi orasul. Va avea si asta un efect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba-i cat se poate de clara....cea mai eficienta metoda de scandal este mitingul si apoi marsul,nu stiu exact ce organizare implica asta dar ce poate face militia daca toti participanti la miting vor marsaluii in grup la o bere after ? :cheers:

Editat de DarkDrac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta!

 

Avand in vedere ca a inceput sezonul moto 2009, dorim sa le amintim celorlalti participanti la trafic ca neatentia lor ne poate costa viata. Din acest motiv va invitam la mitingul (nu marsul) motociclistilor, in data de 25 aprilie, incepand cu ora 10, in Bucuresti, Piata Constitutiei.

 

 

SHIT! Propun sa-l faceti in Cismigiu la coltul sah-istilor. E' mai multa liniste, pasarele, natura...

 

NU sunt pentru miting fara mars. :cheers:

 

Daca nu puteti lua autorizatie, insistati, daca nu.......lasatii pe altii! :bounce:

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statul in fund si asteptatul sa vina lucrurile la noi se pare ca e la moda. Nu ne-am indesa niciunu sa ajutam, doar sa asteptam sa faca altii si sa mai avem si pretentii. Nu doar referitor la mitingul asta ci in general

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e dur ce zici serbane. de fapt, care e planul pentru chestia asta? ne bagă în țarc în fața parlamentului Âşi vine presa să se uite la noi ca la niÂşte animale pe cale de dispariție? eventual o să stea Âşi jandarmii pe margine cu puÂşcoace Âşi cagule pe față? o să fim nevoiți să scoatem capul prin grilaj să ne tragă de mustăți copiii Âşoferilor? primim cumva Âşi ceva banane?

 

nu Âştiu ce să zic, dar demersul vostru mi se pare hilar. măcar să Âştim Âşi noi, ați decis voi asta sau nu ați primit autorizație? la toate marÂşurile la care am participat nu am făcut rebeliune, am fost oarecum liniÂştiți Âşi apreciați pozitiv de privitori. mă durea mâna de atâta fluturat la oameni. doar în trafic contăm, nu în țarc sau pe forum.

 

dacă nu ați văzut, cam aÂşa a arătat ultimul marÂş:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...