Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Desi am inaintat deja invitatia pe sectiunea Virago Zone, incerc si aici, poate vor fi mai multi doritori. Astfel va invit la:

 

1) Pe 1 August, plecare din Bucuresti, de la Arc, spre Bran. In acest moment suntem 100% committed: deathu + axicos. See here:

/index.php?showtopic=367876

- plecarea de la Arc se va face in jurul orei 7:30 AM, de preferat nu dupa ora 8... :D

- drumul va fi cel din poza de mai jos.

- se pot alipi si altii pe traseu (din afara Bucurestiului), dar va trebui stabilit inainte, cand, cum si unde, detaliile de ultim moment putand fi stabilite la telefon - Cosmin - 0746020084

 

2) La inceputul lunii Septembrie o intalnire mai mare, as spune eu la Sibiu, zona ok, posibilitati de atac in toate directiile, si de venit din toate directiile.

 

Acum aceste idei sunt ca baseline, pot suferi schimbari. Orice!!! se poate modifica, bineinteles pe baza de "majoritate - vot decide". Eu am aruncat malaiul in balta, acum sa vedem cati viragisti trag... :lol:

post-43513-1248466108_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Philip_HD - te asteptam.

 

Acum excursia de pe 1 August este mai din scurt, posibil multi sa fie in concediu, dar nu trebuie sa gasim scuze pentru a nu ne intalni.

 

Astfel incepem cu ceva light si poate incet incet, de la intalnire la intalnire, numarul participantilor vor creste.

 

Sa speram ca ne vom strange, deoarece sunt multi posesori de Virago. Poate organizarea viitoarelor excursii va fi mai ample, continand si anumite "programe de entertainment", dar deocamdata sa incepem cu lucruri usoare, cum ar fi plimbari simple, in care sa avem ocazia sa ne cunoastem si sa formam acel grup necesar, pentru intalnirile viitoare.

 

:D

Mesaj completat

Hmmm, pana acum 2 sigur si 3 posibili... slab, foarte slab :)

 

Asta este daca atatia viragisti sunt... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut bunele voastre intentii, da’ din pacate nu cred sa pot ajunge la niciuna din cele 2 miniexcursii. Oricum, sper ca va fi si partea a 3-a si, cu siguranta va fi mai reusita :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa ajung in septembrie! Pacat ca am avut accident dar sa vad ce pot face, pana acuma nu e nici 50% gata motorul si am bagat 1500 ron in ea! Sper sa-mi iasa calculele si sa apar si eu!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord - pai pana in Septembrie zic eu ca nu o sa fie nici o problema sa termini reparatiile. Asa ca nu ai sa scapi. Noi sa fim sanatosi si sa ne vedem cu bine. Te asteptam! :angry:

 

@gabia - nici o problema daca nu poti ajunge, desi in Septembrie nu este nimic foarte stabilit (o data exacta) asa ca poate reusesti. Sper si eu sa fie si a 3-a si a 100-a intalnire. Evident daca aveti propuneri, idei pentru cum am putea continua iesirile de viragisti, va rog nu ezitati. Dupa cum am mentionat orice se poate adapta, astfel incat sa fim cat mai multi si cat mai multumiti de fiecare adunare.

:cheers:

 

@Philip_HD - sa inteleg ca esti committed?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam la ce viteza va ganditi? eu cu 250-ul nu pot sa "alerg" prea tare

 

Da... vad ca aici nu am facut aceasta precizare, ci doar pe Virago zone.

 

Pai: Deathu are tot 250, dar nu din cauza asta ar fi stabilita o anumita viteza ci:

 

1) toti vrem sa ne pastram "plasticul" cat mai "curat"

2) nu mergem contratimp

3) sincer noua (imi permit sa vorbesc si pentru Adi (deathu)) ne place sa mergem la drum cu viteze care sa nu ne dea emotii "tari" si sa admiram peisajul mioritic prin care ne deplasam.

 

In concluzie viteza de deplasare va fi cea legala in localitati, iar avand in vedere ca sunt si 250-uri, in afara ne vom limita undeva la 100km/h. Din cate stiu dupa 110 nu este prea confortabil pentru un 250... Evident aceste viteze nu se vor aplica pe portiunile de drum mai prost sau serpentine mai periculoase. :angry:

Daca se doreste o limitare si mai mare a vitezei inafara localitatilor, va rog sa mentionati.

 

@paduche - te rog sa confirmi daca participi.

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

Ma bucur sa vad cum se mai aduna incet-incet oameni interesati.

 

@paduche: dupa cum a zis si Cosmin, eu sunt tot pe XV250, si nu-mi place sa merg prea tare. Nu e graba, stai linistit.

 

@moleck2002: Da, este vorba de o iesire de o zi.

 

see y'all there! :laugh: :cheers: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva completari pentru a nu mai exista dubii, cu privire la excursia de pe 1 August:

 

1) 01.08.2009 plecare din Bucuresti, de la Arc, ora 7:30. Daca cineva intarzie mai mult de ora 8, probabil ca vom fi plecati asa ca va rog sa incercam sa fim punctuali.

 

2) Vitezele de mers vor fi cele legale in localitati, iar inafara intre 90-100, pentru a nu creea disconfort atat in mersul in grup cat si pentru cei cu 250. De asemenea cred ca este o viteza suficienta pentru o plimbare, asa ca cei cu motoare mai puternice, va rog sa faceti un sacrificiu si sa va conformati. Daca cineva doreste viteze mai mari, se poate rupe de grup si ne intalnim la opriri.

 

3) Va rog ca pana joi seara (30.07.2009) sa dati confirmarile pe acest thread, cei care veti participa, pentru a sti pe cine asteptam la Arc. Cei care nu pot sa confirme si vor aparea in intervalul stabilit de plecare, vor fi primiti cu bratele deschise. Totusi incercati sa anuntati, astfel daca apar intarzieri, stim pe cine asteptam si de ce. :cheers:

Daca sunt doritori din afara Bucurestiului va rog sa mentionati unde doriti sa ne intalnim, pentru a ne auzi la telefon in acest sens. (Cosmin - 0746020084)

 

4) Traseul complet se va face in cursul zilei de Sambata, plecarea fiind dupa cum am mentionat dimineata, sosirea in Bucuresti seara. In principiu durata ar fi cam 12 ore, incluzand opririle.

 

5) Traseul exact este cel de mai jos, iar descrierea sa se poate gasi pe thread-ul:

/index.php?showtopic=367876

 

In acest moment lista ar fi:

 

Sigur:

1) axicos - Cosmin - XV535

2) deathu - Adi - XV250

 

Astept confirmari de la:

3) Philip_HD - XV535

4) moleck2002

5) kata09 - XV535

6) paduche - XV250

 

:angry:

post-43513-1248794594_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Philip_HD - sa inteleg ca esti committed?

 

Placutzele le-am schimbat azi, maine fac ITP-ul si uleiul daca apuc bine, daca nu, ma duce asta fara probleme... deci?! :laugh:

Sper sa nu ma imbat prea tare vineri seara. :angry:

Sambata dimineata la arc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu ma imbat prea tare vineri seara. :angry:

Sambata dimineata la arc! :laugh:

 

Ai grija sa nu te fure paharul atunci si sa ne vedem sanatosi Sambata!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK,

 

Update lista participanti:

 

Sigur:

1) axicos - Cosmin - XV535

2) deathu - Adi - XV250

3) Philip_HD - XV535

4) moleck2002 - XV535

 

Asteptam confirmari de la:

5) kata09 - XV535

6) paduche - XV250

si alti cativa amici.

 

In alta ordine de idei se pare ca apar niste tribune pe la Arc. Stie cineva daca este programat ceva Sambata acolo? Sa nu cumva sa fie blocata circulatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei se pare ca apar niste tribune pe la Arc. Stie cineva daca este programat ceva Sambata acolo? Sa nu cumva sa fie blocata circulatia.

 

Tribunele sunt instalate pentru ca astazi este "Ziua Imnului National".

Sper ca pana sambata dispar, altfel ne mutam putin mai incolo :laugh:

Mesaj completat

Salut Cosmin,

Crezi ca e o varianta sa mergem de la C-Lung > C. de Arges > Bascov > A1?

E putin mai ocolit, dar mai frumos zic eu. (sunt localnic, deh :laugh: )

E doar o intrebare :cheers:

Mesaj completat

LE

Ce de kko e varianta asta noua cu "Mesaj completat" :lol:

Mesaj completat

"Mesaj completat" :angry:

post-19831-1248898087_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cosmin,

Crezi ca e o varianta sa mergem de la C-Lung > C. de Arges > Bascov > A1?

E putin mai ocolit, dar mai frumos zic eu. (sunt localnic, deh )

E doar o intrebare :cheers:

Ce de kko e varianta asta noua cu \"Mesaj completat\" :laugh:

 

Sa sti ca si mie mi s-a parut drumul de la Campulung -> Pitesti pe varianta mea foarte plictisitoare (a se citi extrem!!!), dar e un drum lejer, care nu te solicita. Daca tu zici ca este mai interesant pe varianta cealalta, si cred ca este, putem sa facem. Dar tine in minte ca vor fi si niste oameni \"mai la inceput\" cu noi si nu as vrea sa ajunga extenuati in Bucuresti, incapabili sa mai dea o bere. :lol:

 

Astfel ca eu propun ca atunci cand ne apropiem de Curtea de Arges, daca se va simti oboseala sa o luam pe traseul initial, iar daca nu, se poate lua cu usurinta varianta ta. Este ok asa?

 

Ceilalti ce pareri aveti?

 

P.S. Eu daca vad Curtea de Arges ma tem ca o sa fiu tentat sa plec pe Transfagarasan... Sper sa ma pot abtine. :angry:

Mesaj completat

Da... aiurea cu mesaj completat :laugh:

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa sti ca si mie mi s-a parut drumul de la Campulung -> Pitesti pe varianta mea foarte plictisitoare (a se citi extrem!!!), dar e un drum lejer, care nu te solicita. Daca tu zici ca este mai interesant pe varianta cealalta, si cred ca este, putem sa facem. Dar tine in minte ca vor fi si niste oameni "mai la inceput" cu noi si nu as vrea sa ajunga extenuati in Bucuresti, incapabili sa mai (:cheers:dea o bere. :laugh:

Astfel ca eu propun ca atunci cand ne apropiem de Curtea de Arges, daca se va simti oboseala sa o luam pe traseul initial, iar daca nu, se poate lua cu usurinta varianta ta. Este ok asa?

Ceilalti ce pareri aveti?

P.S. Eu daca vad Curtea de Arges ma tem ca o sa fiu tentat sa plec pe Transfagarasan... Sper sa ma pot abtine. :angry:

Absolut, asta decidem de comun acord si de "starea" in care ne aflam acolo.

Iar pentru Transfagarasan, incearca sa te abtii pentru tura din septembrie - Sibiu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar pentru acea tura va fi, dar pana atunci mai mult ca sigur ca voi face deja Transul. eventual chiar in week-endul urmator 8-9 august, asta ca sa nu zic ca as vrea sa ma bag pe "Transalpina", dar am inteles ca este in constructie... drumul pe acolo.

 

cate ganduri... :angry: Noi sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate ganduri... :cheers: Noi sa fim sanatosi!

 

mda, hai ca debaraseaza astia tribunele pana sambata si palavragim atunci :angry:

 

So, urmatorul(rea) viragist(a) inscris(a) pe lista?!

Ce de paranteze... Era mai bine "urmatoarea virago" si gata, nu? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

90% sunt si eu prezent...

dar cred ca ar fi mai ok campulung - targoviste - bucuresti (si frumos si mai rapid in caz ca ne mai lungim)....

Mesaj completat

ah... era sa uit... principalul incovenient... sper sa ma trezesc la orele alea (nu obisnuiesc)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah... era sa uit... principalul incovenient... sper sa ma trezesc la orele alea (nu obisnuiesc)...

Da, cam devreme si pentru mine, dar facem dom'le o exceptie :laugh:

Cum ziceam, sper sa nu ma fac prastie vineri seara si sa vin fresh :cheers:

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...