Sari la conținut

--- Atentie ! Intrunirea De La Cluj ---


MadRider
 Share

Postări Recomandate

Locatia intrunirii organizata de clubul Transilvania Bikers Mc Cluj 1990 in 26-28 mai 2006 S-A SCHIMBAT.

 

Intalnirea NU va mai avea loc la Marisel, aceasta va avea loc unde a fost si anul trecut, si anume la Valea Ierii, la pensiunea Asklepyos.

Mentionez ca anul acesta exista o singura intanire la Cluj (aceasta), numai ca locul initial de desfasurare a acesteia fost schimbat din cauza unor mici probleme.

 

La locul de intalnire se poate ajunge in felul urmaror:

-Acces dinspre Cluj Napoca

Din vestul municipiului se iese pe drumul european E60 directia Oradea. Dupa localitatea Floresti la postul de control se face stanga prin localitatea Luna de Sus spre localitatea Baisoara.(cei care vin dinspre Oradea vor face natural dreapta la post control Floresti) La circa 25 km dupa postul de control, inainte de a intra in localitatea Baisoara, se face dreapta pe Valea Ierii spre localitatea Omonima. La intersectie veti gasi o tabla de reclama pentru pensiunea Asklepyos. Locatia este vizibila din sosea pe stinga, pe malul Ierii, la circa 4 km dupa intersectie.

-Acces dinspre Turda

De la giratoriul din sudul orasului se ia directia Cimpeni prin localitatea Mihai Viteazu. Dupa 19 km se ajunge in localitatea Buru. Aici se ia dreapta spre localitatea Baisoara. Dupa iesirea din Baisoara se face stinga spre localitatea Valea Ierii. In intersectie o sa gasiti o tabla cu reclama la Pensiunea Asklepyos. Locatia este vizibila de pe sosea pe stinga pe malul Ierii, la circa 4 km de intersectie.

Aveti aici si o poza cu noua locatie.

 

Plecarea oficiala din Cluj-Napoca va fi vineri, 26 mai, ora 18:00 din fata hotelului Napoca. Doritorii sunt rugati ca cel tarziu la ora 17:30 sa fie acolo.

 

Datorita schimbarii locatiei s-au mai modificat niste lucruri unul dintre ele fiind cazarea si anume:

- Exista in total 50 de locuri de cazare din care: 3 casute a cate 11 locuri fiecare, cu un tarif de 350 000 lei/pat/noapte si 17 locuri in pavilionul central cu un tarif de 400 000 lei/pat/noapte.

Pentru cazare va rog sa sunati la numarul de telefon 0742 88 57 27 - Eddie sau mail la eddiesomesan@yahoo.com.

Pe aceasta cale ii rog pe cei care au sunat deja pentru rezervari, daca mai sunt interesati, sa confirme locurile.

Din ceea ce va fi acolo, momentan pot spune ca vor fi concerte (Desperado, Seven, Cash, Comandorul Hoissan, Ataria etc), multe concursuri, streaptease.....

 

Taxa de intrare: 20 RON (200.000,- lei).

 

Ii rog pe cei care au aflat de noul loc de intalnire sa ii anunte pe prieteni, cunoscuti in legatura cu schimbarea locului pentru ca acestia sa nu ajunga unde nu trebuie....

Pentru informatii suplimentare:

0744 24 85 01 Kabdebo Ocsi

0745 12 83 85 Morar Dan

Va asteptam!!!

post-636-1147756866_thumb.jpg

Editat de gogu007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:blink: sper sa ma refac pana atunci si sa-mi prelungesc si dovada... Uff... sa-mi vina si piesele de inlocuit si GATA!~!!!!!

 

B)

 

 

ASFALT USCAT SI SANATATE MAXIMA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai Multumesc de raspuns ! Bine ca se tine ca auzisem ca nu se va mai face nimic .

 

Super misto locatia naspa drumul din Baisoara pana la locatie. Daca ne ajuta vremea uitam de drumul

 

rau si venim !

 

Apreciem efortul organizatorilor !!!!!!!!!!!!!!

 

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu? B) Inseamna ca nu veniti? Nu lasati vremea sa va conduca oameni :blink:

 

Multumim pt aprecieri...incercam sa iasa cat mai bine...

Editat de MadRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"CLUJ TROPHY", editia a9-a pentru mine.

 

Domnilor, aveti un fetish pentru testarea endurantei motoarelor de strada.

(Coborasul din Chei, sau urcusul din Gilau pana pe platou, drumul asta pana la pensiune, ar fi doar cateva exemple)

Singurul loc unde a fost mai accesibil a fost in Camping-ul de acum doi ani, care in schimb avea niste preturi de speriat.

Destinatia finala a meritat insa de fiecare data "efortul" drumului pe alocuri infernal

 

PS: Sa nu uiati sa alimentati si benzina, in apropierea pensiunii NU veti gasi pe o raza de cel putin 40 km, daca imi amintesc eu bine.

Deci dus-intors 80-100 km, with no gas station, asta daca nu s-a construit ceva intre timp. B)

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu a fi fara suparare ca spun asta....nu vreau sa supar pe nimeni (numai pe cei responsabili) dar pana acolo e asfalt si cam tot drumul pana la locul de intalnire arata ca toate drumurile din tara...plin de gropi....deci....nu ar fi un mare impediment...asa incetishor si cu treaba buna....merge treaba si merita sa mergi pana acolo cu orice supersport chiar si numai pt peisaj....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se scrie strip-tease......nu "streaptease"....scuze da' nu m-am putut abtine....

see u there , kiar cum e campingul akolo?

si alte trupe nu mai vin?

 

tschuss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de informatii!! Ne vedem acolo!!

 

pt rara si altii.. daca va intereseaza cum arata campingul uitati-va la pozele deanul trecut de la Intrunirea Transilvania Bikers 1990!!!

 

Sper sa iasa cel putin atat de fain ca anul tecut!

 

Felicitari organizatorilor!

 

Requiem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi cei din BM vom fi acolo ! B)

 

care sunt conditiile de camping la cort ?

&care dintre variante ar fi totusi drumul cel mai bun ?

 

mersi, asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu nu stiu care e drumul cel mai bun dar eu de obicei prefer drumul cel mai scurt...si in legatura cu conditiile de campare....eu zic ca sunt bune...iarba peste tot....pamant...putine pietre....mai intrebati printre cei care au fost si anul trecut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Heheeeee!!! Ce coincidenta!!! Datele coincid cu "intrunirea" mea cu niste vechi prieteni; doar ca noi o sa ne oprim pe terasa in "Hajdeu" la un mic campionat de halbere!

Faina locatia! Poate ajung si io la anu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: sper sa ma refac pana atunci si sa-mi prelungesc si dovada...

 

:lol: altu care e cu dovada in loc de carnet mai stiu io unu B)

 

Insanatosire grabnica si vezi ai grija... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

count me in. Din pacate de data aceasta o sa fiu pasager. Ar trebui sa ne gandim la o solutie de a ne recunoaste intre noi (cei de pe forum). Titiluka asta e in special valabil pt tine :blink: . Personal cred k imi voi esrie userul pe un tricou, deci uitati-va dupa "Bendis".

 

B)

Editat de Bendis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O iau pe pisi si venim.

Plecam din Bucuresti vineri dimineata, la prima ora, pe traseul Bucuresti-Ploiesti-Brasov-Sighisoara-Medias-Tarnaveni-Iernut-Turda.

Ne vedem acolo!

B)

 

Chiar nu iti indic ruta Medias-Tarnaveni-Iernut! Drumul e infernal! Mai bine ocolesti cativa km decat sa mergi pe acolo.

Uite si cateva poze:

:blink:

post-3733-1147884374_thumb.jpg

post-3733-1147884380_thumb.jpg

post-3733-1147884388_thumb.jpg

post-3733-1147884401_thumb.jpg

post-3733-1147884409_thumb.jpg

post-3733-1147884417_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu....ma bucur ca a-ti schimbat locatia ....anul trecut a

fost SUPER si locatia de nota 10+

 

@janel - drumul cel mai bun este asa cum spune si Reqviem - BUC.-

BRASOV - SIGHISOARA - TG.MURES - TURDA - BURU si

pana la ASKLEPYOS ....mai prost.

Eu propun sa plecam Vineri 26.05.2006 - dimineata la ora 07.00

de la OMV Baneasa.

 

:lol: :blink: :lol: B) :crack: :lol: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...