Sari la conținut

Romania la DAKAR


Postări Recomandate

Organizatorul Dakarului a anuntat oficial ca din partea Romaniei s-au inscris 4 sportivi.Din pacate nr celor inscrisi la Dakar este foarte mare.Organizatorul isi rezerva dreptul de a "trimite acasa" anumiti concurenti.Sa le tinem pumnii romanilor inscrisi la aceasta competitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 490
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai mah zi-ne ... nu mai fii asa secretos.

PE 2 ii stiu si eu - Many si Butuza. Ceilalti 2? Francois Vuillet?

...sau poate si Nelu Somodean ? Ar avea ceva sanse, pare în formă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le faceti rau daca-i anuntati inainte de a fi acceptati. Stiti ca pot fi respinsi din motive pur organizatorice. Mai bine sa fie facute publice doar numele celor ce trec de etapa asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum este un fapt inbucurator si de laudat ca macar se incearca a se trece peste barierele economice ce implica participarea la o astfel de competitie..

Si daca ei rezolva partea economica si reusesc sa treaca de barierele organizatorice, oricum au nevoie de sustinere, macar pe partea umana, ca din cate am citit despre participarea romaneasca de pana acum, numai usor nu a fost.. fizic si uman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum este un fapt inbucurator si de laudat ca macar se incearca a se trece peste barierele economice ce implica participarea la o astfel de competitie..

Si daca ei rezolva partea economica si reusesc sa treaca de barierele organizatorice, oricum au nevoie de sustinere, macar pe partea umana, ca din cate am citit despre participarea romaneasca de pana acum, numai usor nu a fost.. fizic si uman.

 

Si culmea, daca fac rost de bani trebuie sa mai stie si sa mearga bine si sa-i tina fizicul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mah zi-ne ... nu mai fii asa secretos.

PE 2 ii stiu si eu - Many si Butuza. Ceilalti 2? Francois Vuillet?

 

 

Francois Vuillet va concura pt. Franta cred...

Editat de Sasa25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei patru sunt;

 

Emanuel Genes (Mani)

Butuza Marcel

Martin Fridenemetz

Fuliet Francois

 

Eu teoretic sunt acceptati, singurul impediment ar fii sa nu-si plateasca la timp taxele de participare.

 

Salut Zsolt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

..daca vrei sa stii in 1983 sau asa ceva nu mai tin minte exact a luat startul szleser cu un aro..a fost casatorit cu o romanca..asa ca poti fi linistit din privinta asta..salutari si succes echipei care merge la dakar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..daca vrei sa stii in 1983 sau asa ceva nu mai tin minte exact a luat startul szleser cu un aro..a fost casatorit cu o romanca..asa ca poti fi linistit din privinta asta..salutari si succes echipei care merge la dakar..

 

cui ii era adresat raspunsul asta? Si ce relevanta are in acest topic?

 

Site-ul lui Francoiswww.vulliet-dakar.net

 

Multumim de info Sasa.

Site-ul are multa informatie (pacat ca e in franceza, dar ne descurcam cat de cat).

Am gasit 2 informatii noi:

- Francois, Martin si Marcel merg in aceeasi echipa

- merg cu Yama WR 450 modificate. Ma asteptam sa mearga cu KTM, tinand cont ca toti sunt aproape de KTM (Francois alearga pe KTM in campionatul de enduro, Martin are KTM si are o relatie buna cu KTM Austria - vezi romaniacs, Marcel are mai multe KTM-uri si chiar un 660 Rally). Insa, gandindu-ne mai bine, cred ca au facut o alegere buna: ei nu au nevoie de puterea unui 660 pentru ca nu trag la primele locuri. Pentru niste concurenti care-si pun ca obiectiv doar sa termine pe un loc rezonabil, WR 450 are multe avantaje (costuri mai mici, fiabilitate buna, greutate redusa - fff important!!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martin are KTM si are o relatie buna cu KTM Austria - vezi romaniacs, Marcel are mai multe KTM-uri si chiar un 660 Rally).

Nu cred ca Martin si Marcel Butuza vor merge cu Yamaha ci doar fratii Vulliet.

 

Dragos

Editat de digitallysane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era pentru allias raspunsul si nu era adresat cu ura ci cu o scurta informare...mi s-a parut ca a facut o mica gluma mai prosteasca, sper ca nu te-am deranjat...are si asta o mica legatura cu participarea la dakar..cel putin pentru mine are..de restul nu ma intereseaza...numai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...