Sari la conținut

Padina-refugiul Saua Strunga


adiy
 Share

Postări Recomandate

Foarte frumoase pozele. Dar de ce doar poze ? Scrii urat ? Ia mai fa o incercare. Mi-ar placea sa stiu pe ce drum ati fost, unde ati alimentat, unde ati mancat, unde ati dormit, unde ati parasit drumul si unde ati reintrat pe el. Fara detalii d-astea care sunt sarea si piperul pozele sunt cam degeaba (desi frumoase).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in titlul topicului am zis care e traseul (padina-refugiul saua strunga) si daca vrei sa-l faci iei o harta a bucegiului mergi la padina si o iei pe traseu si vei recunoaste din poze exact pe unde tre' sa o iei.

 

asa m-am gandit eu ca ar fi suficient dar poate n-am avut dreptate

sinaia , spre targoviste, cuibu dorului, drumul forestier dichiu, bolboci (da acolo se stie cum e) padina, drumul forestier care trece prin spatele cabanei si semnul de banda rosie, de la stana cu acoperis albastru de abati de la marcaj in stanga pe drumul care se zareste, in coama o iei la dreapta si cauti in varf o potecuta printre stanci care ajunge la refugiul de lemn din sa.

de acolo se poate ajunge la moeciu de sus.

nu coborati din varf in sa cu motoare grele.

traseu de juma de zi cu fripturi la cabane cu tot, dar zona e super si se poate inopta la cabana ca trasee se pot face la greu.

din sinaia dus intors am facut 70 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba se poate face cu un motor ca a meu sau de cross da tre' sa stai bine pe el ca e o saritoare si doua santuri cum ai zis printre pietre. erau niste baieti care au urcat pe acolo...noi n-am putut cobori cu cagiva aia desi nu era imposibil ca santurile alea se puteau umple cu bolovani si cumva zic ca reusam dar riscam sa o scapam si sa-i spargem carenele.

la intoarcere un cioban(ala din poza) a zis ca mai e un drum mai bun si l-am vazut si eu dar se insera si ne-am intors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma nerveza ashtia cu enduro? :finger: ajung pe acolo pe unde eu am fost doar pe jos!!! :yikes:

 

la mai multe plimbari!!! :angryfire:

 

 

pai motocicleta pentru mine inseamna libertate si daca nu poti ajunge cu ea oriunde e omeneste posibil...dar depinde si de stil si atunci trebuie sa asteptam sa apara motocicleta perfecta adica sa arate ca un chopper (tematic pe gustul fiecaruia), pe strada sa aiba performantele unei viteziste, sa aiba 60 de kg si sa bata in teren orice cross. eu sper sa traiesc sa imi iau una :( ;) :) :yikes: :yikes: :angryfire: :angryfire: !!!

pana atunci long life enduro!!!

 

 

Foarte misto pozele , oarecum ciudat sa vezi cagiva aia prin asa decoruri .

 

orice enduro oricat de greu putea ajunge pana acolo. asta depinde doar de limitele psihice (indiferent care ar fi motivul frica, bani etc) ca pentru motor ar fi o nimica toata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la intoarcere un cioban(ala din poza) a zis ca mai e un drum mai bun si l-am vazut si eu dar se insera si ne-am intors.

cumva drumul era undeva in stanga cum urcai inspre saua strunga? Se vedea foarte bine de la ciobani si parea destul de lat. Mi-a zis un tip de pe acolo care era din Moieciu ca drumul respectiv ar fi bun si ca ar merge pana in dambovita, nu mai retin exact unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai motocicleta pentru mine inseamna libertate si daca nu poti ajunge cu ea oriunde e omeneste posibil...dar depinde si de stil si atunci trebuie sa asteptam sa apara motocicleta perfecta adica sa arate ca un chopper (tematic pe gustul fiecaruia), pe strada sa aiba performantele unei viteziste, sa aiba 60 de kg si sa bata in teren orice cross. eu sper sa traiesc sa imi iau una :yikes: :angryfire: ;) :yikes: :finger: :angryfire: :angryfire: !!!

pana atunci long life enduro!!!

 

 

 

:) :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumva drumul era undeva in stanga cum urcai inspre saua strunga? Se vedea foarte bine de la ciobani si parea destul de lat. Mi-a zis un tip de pe acolo care era din Moieciu ca drumul respectiv ar fi bun si ca ar merge pana in dambovita, nu mai retin exact unde.

 

e bun pana ajungi in golul alpin dar de acolo e o portiune grea de coborat si la vale cu un motor greu cum e cagiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...