Sari la conținut

Poze


simsonache
 Share

Postări Recomandate

SIMSON ;) e o motocicleta frumoasa ... de unde ai seile ale??? vreu si io una.... drumuri lungi si ai grija ce ulei ii pui.... poate ne vedem la o :lol: candva pe undeva.....

 

 

 

Salve!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIMSON :banana: e o motocicleta frumoasa ... de unde ai seile ale??? vreu si io una.... drumuri lungi si ai grija ce ulei ii pui.... poate ne vedem la o :lol: candva pe undeva.....

Salve!!!

 

dachiar...ca tot te-am prins....al tau cum se descurca?l-ai terminat?

 

e bine ca sunt vecin de cart cu simsonache si o sa il mai vad eu :banana: plus ca imi iau si eu ceva frumos in weekend ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SIMSON ;) e o motocicleta frumoasa ... de unde ai seile ale??? vreu si io una.... drumuri lungi si ai grija ce ulei ii pui.... poate ne vedem la o :lol: candva pe undeva.....

Salve!!!

Modelul ala de sa aveam eu pe K55 de 125cmc (copia ruseasca dupa MZ RT125). Le mai gasesti daca nu ma insel la unele 'comuniste" model mai vechi

 

 

Cat despre Simsonul sus mentionat nu pot decat sa spun...

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dachiar...ca tot te-am prins....al tau cum se descurca?l-ai terminat?

 

e bine ca sunt vecin de cart cu simsonache si o sa il mai vad eu :banana: plus ca imi iau si eu ceva frumos in weekend ;)

 

 

LA al meu am reusit sa-i vopsesc cadrul... si acu urmeaza sa incep sa-l montez asa usor... vreau sa fiu atent la toate detaliile.. mai am sa finisez aripile si dupa aia VOPSEAUA :banana: de abia astept sa vad ce o sa iasa!!! Ma-m gandit ca nu am nici un avantaj dc ai schimb motorul cu unul tot de 250cmc ma gandeam la unu de 400 cmc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: ma simsonachele merge bine pt virsta lui se pute si mai bine ,nu nu e de vinzare e prima iubire chiar daca cind o sa urc pe atceva mai bun o sa uit de el

:banana: da o dere ar fi okay

salutare tuturor :lol:

 

:crack: si eu am avut probleme cu crburatorul :crack: :wink: dar acu am ceva de ij uni spun ca e de boxer eu stiu ca e de 350

merge bine

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simsonake, spune-mi shi mie de unde ai sheile alea , ca in poza arata foarte bine, zici ca sunt noi. imi trebuie shi mie una pentru NSU.

:lol: amigo salve seile sunt noi nu ma intreba cum da is noi eu le am de 2 ani si multam lui d.zeu ca nu lea taiat vreun prost nu stiu mai am una be ifa dar nu e in cea mai buna stare ;)

 

gata mane :banana:

:banaplace si ochiului meuna: :crack: :wink: :kick: :blbl: mane tare poze :lol: la o :banana: cind mai iesiti????????si la locatia de aseara va vedeti mereu??????? :crack:

 

:lol:

 

:lol:

post-13699-1163852146_thumb.jpg

post-13699-1163852207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, tinere!

(ma refer la Simsonache)

E o provocare si simpla incercare de a repune in circulatie un motor asa de vechi

Si nu vorbesc in necunostinta de cauza

Dar sa si arate bine, asta nu poate fi doar o intamplare

Ma bucur sa vad tineri care se preocupa de resuscitarea unor motociclete pe care cei din generatia mea le-au aruncat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, tinere!

(ma refer la Simsonache)

E o provocare si simpla incercare de a repune in circulatie un motor asa de vechi

Si nu vorbesc in necunostinta de cauza

Dar sa si arate bine, asta nu poate fi doar o intamplare

Ma bucur sa vad tineri care se preocupa de resuscitarea unor motociclete pe care cei din generatia mea le-au aruncat :lol:

:wink: multam fain :crack: la o bere

se mai poate ca tineri sa mai resusciteze vechituri in onoarea celor batrini ;) un omagiu

 

Da, frumos, dar nu e restaurat ci customizat. E o diferenta... :bow:

:lol: restaureaza tu daca ai bani si nu e modificata nu sunt suduri nu am schimbat organele de masini originale roti cadru si altele ,merge functioneaza????????????// e bine atunci :lol: e bine .ce intelegi tu prin customizat???????????/// :lol:

 

asa arata a mea acuma, cu exceptia aprinderii e originala 100% tot pe 6v e, imi pierde ulei din grup si merge foarte inecata in rest e perfecta

:crack: superb superb mosule :banana:

 

Modelul ala de sa aveam eu pe K55 de 125cmc (copia ruseasca dupa MZ RT125). Le mai gasesti daca nu ma insel la unele 'comuniste" model mai vechi

Cat despre Simsonul sus mentionat nu pot decat sa spun...

:bow:

:blbl: ulei bun adica 15w40 turboral aral turbo cu aditi 2+2 cu teflon merge vara super si nu incinge :kick: ii place mult cu uleiul asta :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s ;) restaureaza tu daca ai bani si nu e modificata nu sunt suduri nu am schimbat organele de masini originale roti cadru si altele ,merge functioneaza????????????// e bine atunci :banana: e bine .ce intelegi tu prin customizat???????????/// :lol:

 

Calmeaza-te baiatu.El intelege prin restaurat,restaurat.Tu intelegi prin restaurat,customizat.Cand o sa faci diferentza,sa te agiti pe aici.Plus de asta nu prea ai gasit cu cine sa te ciondanesti."cstelia" a restaurat mai multe motoare decat o sa restaurezi tu vre-o data.Si ar cam trebui sa-ti completezi profilul daca totusi ii respecti pe ceilalti useri.In rest numa bine. :banana:

 

P.S. -Scuze pentru off topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, frumos, dar nu e restaurat ci customizat. E o diferenta... ;)

Este intr-adevar o mare diferenta, dar cred ca merita apreciat efortul lui sau al altora de a readuce la viata o "comunista" consacrata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...