Sari la conținut

Choppers Life


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Vad ca desi a fost postat pe forum de Zoli, nu prea s-a inghesuit lumea sa-Âşi expuna parerile:bune sau rele, cum or fi, asa ca vad ca-s nevoit sa readuc in atentie unul din cele 3 choppere (si nu kituri ansamblate) facute anul trecut de baietii de la Choppers Life: Corne a.k.a. patronul (Custom pe forum), Klaus si Bono. (ulterior, pe Corne l-a ajutat Miky daca nu ma insel).

Aproape terminat, sa speram ca o sa-l vedem anul asta si la SMAEB, nu numai la salonul de tuning.

Cadru, rezervor, aripa, ghidon, alte componente-realizarea echipei, motor+cutie HD big twin, componente de la firme-dracu sa le ia, ca nu le mai stiu acum, airbrush-Zoliart, saua made by Blackrider, reclama made by me (ca sa fiu si eu implicat, nu de alta).

post-263-1174689019_thumb.jpg

post-263-1174689062_thumb.jpg

post-263-1174689112_thumb.jpg

post-263-1174689163_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo baieti! Multa munca , rezultat pe masura! Frumos si deosebit. Lucrul cu metalul este foarte reusit si ideile sunt traditionale. Plus ca stilul abordat este probabil o premiera pentru Romania.Este bine ca incep sa se miste lucrurile si la noi in materie de constructii adevarate. Eu va urez succes in continuare si sper sa va urmeze si altii exemplul cat de curand.

 

(Cum este actionat etrierul de la frana de spate...nu vad nici un furtun? Tija de jos este singura prindere pe cadru?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumita lui Blackrider, care mi-a spus unde sa ma duc, am avut ocazia sa vad motorul LIVE. De auzit nu am avut ocazia, pentru ca baietii erau ocupati cu urmatoarea motocicleta (una visinie) si numai de musafiri curiosi nu aveau timp.

 

Dar daca urmariti bannerul din susul paginii, veti vedea ca chopperul va putea fi admirat la Tunning Days.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoreta nu are nimic senzational.doar ca arata bine. se vede ca s-a muncit mult la ea. pielea de pe sa este super adevarata.... . respect ptr cei ce au contribuit la constructia ei.

nu cred ca este potrivit ca o motoreta ca asta sa apara la un salon de tuning de masini, unde sunt manelari si masini "tunate" cu eleroane de bazar si leduri albastre.

 

SMAEB-ul este fff potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul e senzational, l-am vazut, l-am auzit, n-am reusit sa ma dau cu el pentru ca n-avea inca legat cablul de ambreiaj...

Omul asta are potential, ar trebui sa-l ajutam cumva sa participe la salon.

Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul asta are potential, ar trebui sa-l ajutam cumva sa participe la salon.

Ce ziceti?

Perfect de acord!! Din pacate nu sunt nici macar motorist inca, si nici "cunostinte" n-am.. poate sa fac ceva "advertising"?? Sa ma apuc de spam-uri?? :lol:

 

Heh!! Ar fi ceva (si nu glumesc) sa vedem macar un scurt-metraj intitulat "Romanian Chopper".. :kick: :crack:

 

Multa bafta in continuare, baieti, ati inceput cu dreptul!!

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de aici incolo, calea sa va fie batatorita numai cu reusite.. Felicitari baieti.

Avand in vedere ca la noi in romanica fenomenul nu a inceput de foarte mult timp...dar evolueaza rapid..in cativa anisori..poate vedem romanica si la Biker Build-off..:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut calaretilor. I-mi scot sapca in fata voastra si a muncii depuse. Tot respectul ptr. realizare. Idealistilor. Inca mai cred in onoare si libertate. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..poate vedem romanica si la Biker Build-off..:crack:

 

Chiar am observat ceva.

Acest chopper chiar seamana cu unul de la Biker Build-Off (sau macar partial, ca nu se vede toata motocicleta)

http://shopping.discovery.com/product-5619...productId=58068

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...