Sari la conținut

georgem

Super Membru
  • Număr conținut

    745
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de georgem

  1. Păi se zvonește demult că a semnat cu Yamaha. Probabil numai el putea să aleagă cea mai slabă echipă de uzină, plecând de la cea mai puternică.
  2. Digia nu și-a dat jos mănușa stângă, s-ar putea să aibă o problemă la mână.
  3. Cred că Acosta vede roșu în fața ochilor, deși Digia e galben. Cum s-a dus Digia in față... Și acosta pe 4, poate îl depășește și Ogura imediat.
  4. Și cum se apleacă pe viraje, cred că are casca cea mai apropiată de pistă dintre toți.
  5. Ori la bal ori la spital. Acum e șansa lui să câștige. Corect, trebuia să joace mai inteligent și să mai aștepte, dar asta nu e punctul lui forte.
  6. Poate vedem prima victorie a lui Acosta și podium pentru Bagnaia.
  7. Totuși e vina lui Fernandez, JM era clar în fața lui, și Fernandez a intrat pe interior și nu a putut ține trasa interioară.
  8. Păcat că nu vedem o luptă pe final între Acosta și AM, cu anvelopele uzate la maxim. Sper că Alex e bine și că va putea concura peste 2 sâptămâni.
  9. Acosta a ridicat mâna stângă, dar pare să fi fost exact în momentul în care AM se lovea de el, după care AM a fost proiectat în afara pistei.
  10. AM deține recordul circuitului aici, nu cred că MM l-ar fi putut învinge dacă participa. Sper ca anul viitor să putem vedea diferența dintre Acosta și MM pe același material de concurs, să vedem dacă are sens să mai concureze MM sau e cazul să se retragă.
  11. Miller a scos un timp neașteptat de bun, iar JM iar a trântit-o în turul când trebuia să scoată timpul rapid. Bagnaia n-a făcut nimic toată ziua, Probabil n-o să se califice în Q2 și iar n-o să facă nimic în curse. Probabil Ogura și JM se vor califica în Q2.
  12. Și eu l-am văzut pe Bez ca principal contracandidat la titlu al lui MM pentru 2026 (asta era pe finalul sezonului 2025). Dar la cum stau acum lucrurile, cred mai degrabă că JM va fi campion în 2026, iar Bez pe locul 2 (cu condiția să nu se accidenteze JM).
  13. Totuși a terminat 4 din 5 grandd prix-uri de până acum în fața coechipierului Miller, care care mulți ani de experiență în MotoGP, și asta spune suficient de mult despre cât de bun pilot e. Cred că pe o motocicletă competitivă ar face mult mai multe. N-ar fi trebuit să se grăbească să treacă la MotoGP anul trecut, dacă mai aștepta un an cred că prindea o echipă mult mai bună, de exemplu Trackhouse sau VR46, dacă nu chiar o echipă de uzină (deși mai puțin probabil).
  14. Nu cred că a căzut in vreo cursă, dar a căzut după cursă când a făcut wheelie-ul ăla după ce a câștigat sprintul parcă la Cota. Și a dat cu capul de asfalt, mi-am făcut puțin griji pentru el atunci, dar n-a avut nimic din fericire.
  15. A fost pe hard față și mediu spate până la final, spre deosebire de mulți alții care au ieșit la finalul sesiunii pe soft față-spate.
  16. Da, dar nu oricine poate să cadă de pe locul 1.
  17. Aprilia era deja mai avansată la capitolul ăsta, or fi făcut și ei progrese, dar probabil mai mici decât Ducati (tocmai pentru că deja erau mai avansați). Rămâne de vazut.
  18. Vedem în week-end. Cică Ducati ar fi făcut niște progrese cu aerodinamica în testele de săptămâna trecută la Jerez.
  19. Ajung 2 victorii dacă cei de deasupra lui în clasament nu iau puncte
  20. Poate a înclinat motocicleta peste unghiul maxim și a atins cu carena (sau altceva) de asfalt... Eu la asta m-am gândit în timpul cursei imediat după de a căzut.
  21. Da, a fost o problemă mecanică la frâne, pe drepta față i s-a înroșit discul, s-a văzut în cursă și pe reluări. Probabil a fost o greșeală umană la montajul roții fața.
  22. Am văzut, dar nu e ceva neobișnuit pentru MM, cum nu era nici pentru Rossi.
  23. Exact la asta mă gândeam și eu. Și Miller nu era prea departe de trasa lui după ce a ridicat-o.
×
×
  • Creează nouă...