Sari la conținut

frigider

Super Membru
  • Număr conținut

    12.782
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de frigider

  1. salut oameni, pe tihuta vreau sa ajung si eu sapt viitoare, pe sambata dimineata cred.(astept niste bani, daca-mi vin, merg) vin de la bucuresti. cum fac sa caut padurea bogatii?? ca as trece si pe-acolo daca tot "urc", nu stiu cum sa caut soseaua..am si net de pe stick si merge ca un (cuvant urat)..cum se numeste soseaua? sau intre ce localitati este? e in drum daca vin dinspre buc? ideea e asta:buc-sosea padurea bogatii-(cazare) - pasul tihuta - cheile bicazului - bacau - braila
  2. fiecare cu ale lui, pentru unii conteaza soseaua in sine(curbe,etc), pt altii privelistile, pt altii lauda cu kilometrii facuti.
  3. inseamna c-am realizat imposibilul mi-a mai crescut inima. la fel si tovarasul B374, cu el am fost.
  4. iti zice google maps, sunt ~750km, dus transalpina + intors transfag, facubili intr-o zi de asfalt nu stiu ce sa-ti spun, n-am fost anul asta.
  5. bun, suna usor de identificat.exact ala-i locul la care ma gandeam si eu 19:30 ramane!
  6. de fapt eu vin de la gorjului, la ce ora o sa fii acolo? sa ne sincronizam. unde e poarta aia verde? poate ma intalnesc cu omul de mai sus
  7. faceti si voi un burn, sa va vad..smoke signals alea alea
  8. n-ar strica, eventual niste majorete io vin dinspre lujerului, trebuie sa fac stanga la strada cu afi?
  9. aaa..da? stiu ca mi-a mai pus cineva, nu stiu daca tu, e undeva in ultimele pagini.. tin minte o coloana ..totul e in ceata p.s. poate o gasesti pe aia de data trecuta
  10. conteaza pe mine. asta daca nimeresc.
  11. de toata jena. oare pe cine impresioneaza mitingurile regizate(ca cel din exemplul tau, indiferent de persoana sustinuta)? stiu: pe aia "prosti, da' multi". gandire de om prost: "frate, iese lumea-n strada sa il sustina pe X...mama, inseamna ca lumea il iubeste, ca omul ala face treaba, hai sa votez cu el!"
  12. apreciez gestul, dar nu merge decat cu benzina "mea", am invatat-o prost noi sa fim sanatosi, ca si aia de pe Titanic au fost.
  13. pe rezerva noastra cea de toate zilele. adica e posibil s-ajung cu ea-mpinsa
  14. m-as baga sa cunosc niste lume, dar numai daca primiti oameni "pe galben". salariul $%#$# ...am prins 3 uichenduri..
  15. nu te obosi, n-ai cu cine. ei sunt avansati, care n-au cazut niciodata. sau mereu a fost vina altora..(cauciuc, nisip, apa, ulei, dar niciodata nu a fost vina lor.)
  16. nasoala intamplare, nu trebuia sa se grabeasca cu opritul.
  17. e greu de-nteles ca asa a vrut proprietarul. interesant e ca nu arata deloc rau moto inainte de vopsire, cel putin in poze, dar na, daca i s-a pus pata omului..
  18. in "bucata de asfalt" erau incluse si ce spui tu (fundatie sau cum naiba ii spune) vrobim de 5km, chiar ti se pare o distanta enorma? uita-te la transalpina, a fost cam gata in 1-2 ani parca (prin 'ani" ma refer la cateva luni, ca-i sus si frig si zapada, etc.) si e vorba de mai multi km decat 5. mai pui si ..vibratoare?oare or sa fie? + gravel traps si aia e...un minim de siguranta cat sa se dea oamenii nu spun ca-i floare la ureche, dar nici imposibil (parerea mea, total neavizata, nu lucrez la drumuri si poduri + circuite )
  19. Autostrada trece 'peste' o infinitate de terenuri cu o infinitate de proprietari, la circuitul asta parca e a primariei terenul(poate am inteles prost)
  20. se pare ca esti mai 'sensibil', te deranjeaza chestii pe care altii(printre care si eu) le trec cu vederea fara sa fie afectacti/lezati in vreun fel Na, fiecare cu-ale lui.
  21. mergi 100% legal de ai asteptari asa mari de la ceilalti?
  22. omule, la modul cel mai serios - exagerezi la multe faze. pe ala cu senile de ce-l claxonai? crezi ca daca o turezi merge mai repede utilajul? nu i-am inteles niciodata pe cei care o tureaza in situatii din astea, crezi ca se sperie de tine? nu te supara, dar cred ca ar fi fost amuzant sa se dea jos si sa-ti dea sa gusti dintr-o cheie fixa, tot esti asa "rau" si "marai" cu motorul la el. din nou, fara nici un pic de rautate, clipurile astea sunt gen stirile can-can, titlu mare, socant, stire de 2 bani. noroc + asfalt uscat.
  23. am auzit ca e greu de facut asta pe drept, poate gostraidar sa fie capabil nu mi se pare deloc greu de facut o bucata de 4-5 km de asfalt calumea in cateva luni.
×
×
  • Creează nouă...