Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scuter lovit de BMW la Parcul 1 DecembrieMiercuri, 17 decembrie, în jurul orei 14:45, un motoscuter a fost lovit de un autoturism de teren aflat în marÂşarier. Accidentul s-a soldat cu rănirea unei femei, pasageră pe autovehiculul cu două roți...

 

MaÂşina BMW X5 ieÂşea cu spatele din parcarea situată în fața fostului magazin Oțelul. Probabil din cauză că nu s-a asigurat temeinic, Âşoferul nu a putut frâna la timp Âşi a intrat cu spatele în motoscuterul care se deplasa în direcția Primăriei, venind dinspre Facultatea de Medicină. Pe scuter se aflau două persoane, ambele purtând cască de protecție, conform prevederilor legale. Imediat, femeia accidentată a fost ajutată să urce pe trotuar Âşi a aÂşteptat venirea echipajului de Ambulanță. Victima acuza dureri mari la un picior. Urmează ca Poliția să cerceteze cazul Âşi să stabilească exact cui îi aparține vina pentru producerea

 

nu prea e bine sa fie miscata persoana pana nu vine cadrul medical.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuter lovit de BMW la Parcul 1 DecembrieMiercuri, 17 decembrie, în jurul orei 14:45, un motoscuter a fost lovit de un autoturism de teren aflat în marÂşarier. Accidentul s-a soldat cu rănirea unei femei, pasageră pe autovehiculul cu două roți...

 

MaÂşina BMW X5 ieÂşea cu spatele din parcarea situată în fața fostului magazin Oțelul. Probabil din cauză că nu s-a asigurat temeinic, Âşoferul nu a putut frâna la timp Âşi a intrat cu spatele în motoscuterul care se deplasa în direcția Primăriei, venind dinspre Facultatea de Medicină. Pe scuter se aflau două persoane, ambele purtând cască de protecție, conform prevederilor legale. Imediat, femeia accidentată a fost ajutată să urce pe trotuar Âşi a aÂşteptat venirea echipajului de Ambulanță. Victima acuza dureri mari la un picior. Urmează ca Poliția să cerceteze cazul Âşi să stabilească exact cui îi aparține vina pentru producerea

 

nu prea e bine sa fie miscata persoana pana nu vine cadrul medical.

Da, dar in unele situatii se poate. Doar nu lasi fomeia in mijlocul drumului...eventual in caz ca ar fi prea soacra, atunci da. Da' daca nu-s alte motive, ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar in unele situatii se poate. Doar nu lasi fomeia in mijlocul drumului...eventual in caz ca ar fi prea soacra, atunci da. Da' daca nu-s alte motive, ;)

 

Daca persoana accidentata acuza durere la nivelul coloanei vertebrale (a spatelui) atunci aceasta se va imobiliza pe sosea, chiar "in mijlocul drumului" pana la sosirea echipajelor medicale. Orice miscare gresita sau extensie a corpului poate duce la fracturarea coloanei vertebrale, si in cele din urma, poate ramane paralizata pe viatza.

O fractura a coloanei vertebrale este periculoasa, deoarece poate afecta maduva, ceea ce poate avea ca rezultat paralizia partii inferioare a corpului. Trebuie sa verificati reactiile persoanei accidentate, la atingere. In timpul transportarii si al miscarii, coloana vertebrala trebuie sa stea cat mai nemiscata. Asezati un sul mic, facut din haine, sub scobitura spatelui. Daca persoana accidentata prezinta o arcuire a spatelui, nu incercati sa o indreptati. Asezati accidentatul pe o suprafata rigida.

 

Toate cele bune, si sa nu avem parte de accidente... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Un calup publicitar cu 4 spoturi pe care l am primit si io pi mes de la ramona

 

http://www.piticu.ro/2008/09/01/asa-se-fac...anie/index.html

 

Si se intampla ....eu am patit o , sunt momente unde parca isi baga dracu coada si .......... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un calup publicitar cu 4 spoturi pe care l am primit si io pi mes de la ramona

 

http://www.piticu.ro/2008/09/01/asa-se-fac...anie/index.html

 

Si se intampla ....eu am patit o , sunt momente unde parca isi baga dracu coada si .......... :lol:

 

Asa ii Manu.

 

 

Asa ii Manu. Filmuletele sunt vechi dar de actualitate,
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ieri seara asa bine so mulat un baiat cu scooteru langa biserica albastra....un nene cu un papuc nu ii acordase a acordat prioritate cred si poc...nu pareau prea sifonate "partile" ..casca avea baiatu , numar galben din osorhei avea ,era u nscooter alb model mai nou ... il luase salvarea rapid ...oricum incidente e genu cred ca se intampal zilnic fie ca sunt raportate fie ca se rezolva la mica intzelegere ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

AM O VESTE NOUA ... si nu prea buna

 

In legatura cu accidentul lui Alb Alin.

Acuma mi-a zis maica-mea ca a vorbit cu un comisar de la politie care a zis ca marti probabil ca se va face expertiza la locul accidentului.

problema este ca preotul o tras de sfori si s-ar putea sa faca sa fie culpa comuna.

 

Si daca nu chiar acuma saptamana asta ... dar pe cand va fi umpic timp mai furmos saptamana viitoare sau cealalata

As vrea cine poate sa vina de dimineatza cum am zis mergem frumos impartim niste fluturasi si stam putin la biserica (si daca numa 10 minute sa stam sa aprindem o lumanare) La biserica albastra din rogerius.

 

cine ar putea sa vina daca imi puteti zice pana mai tarziu sa putem vb si la protv si antena1 sa trimita si ei oameni sa filmeze.

 

o sa va mai dau si eu telefon cui am numaru.

Editat de Bogdanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Femeie gravidă ucisă de un motociclist

Tragedie pe Âşoselele din TimiÂş! O femeie de 34 de ani, gravidă în luna a Âşasea, a fost spulberată de un motociclist care făcea concurs cu un amic de-al lui. Victima a fost ucisă pe loc.

 

Viteza Âşi teribilismul fac din nou victime în rândul oamenilor nevinovați. De această dată, o femeie însărcinată Âşi mamă a opt copii cade victima nepăsării Âşi indolenței unor tineri ce se cred "piloți de curse" pe drumurile noastre. Potrivit martorilor oculari, cei doi motociliÂşti se întreceau cu viteză amețitoare prin centrul localității Jamu Mare. Nu au observat femeia care în acel moment traversa strada cu soțul ei, iar unul dintre cei doi tineri a lovit-o în plin cu motocicleta. Femeia nu a mai avut nicio Âşansă în urma impactului Âşi a fost ucisă pe loc. "Am rămas singur, cu opt copii, iar inconÂştientul ăla mi-a omorât coplilul Âşi soția. Numai ce trecusem strada Âşi a lovit-o în plin, lânga mine. Făceau întrecere, de când a dat căldura aproape în fiecare seară motocicliÂştii fac întrecere prin sat" a povestit soțul cu lacrimi în ochi. În zonă au sosit Âşi polițiÂştii, care l-au reținut pentru cercetări pe inconÂştientul de pe motocicletă care, surpriză, nu avea permis de conducere pentru categoria respectivă. În plus, bolidul nici măcar nu era înmatriculat în circulație.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca`s mai multe , mai grave si mai de kko decat ce a fost ...si asta tocmai acum inainte de mult mediatizatul mars al motociclistilor ..va cam dati seama in Timisoara ce bine vor fi vazuti baietii .. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au ajuns la spital, după ce au căzut cu motocicleta (FOTO) 12 aprilie 2009 menu_img_left.gif menu_img_right.gif Au ajuns la spital, după ce au căzut cu motocicleta (FOTO)Accidentul s-a petrecut în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 0.00, în curba de pe strada Primăriei, în drept la Sinagogă.

 

 

 

”Din primele cercetări, se pare că băiatul nu a adaptat motocicleta la condițiile de drum în curbă, avea viteză mare și probabil a pierdut controlul și a intrat pe trotuar”, a declarat pentru Bihoreanul.ro agentul Octavian Haiduc, de la Poliția Rutieră, care a făcut cercetările la fața locului.

 

 

 

Două autospeciale aparținând SMURD și Ambulanței au ajuns imediat la fața locului, i-au ridicat pe cei doi de pe trotuar, le-au acordat primul ajutor Âşi i-au transportat la Spitalul Județean.

 

 

 

Tânărul s-a ales cu mai multe răni la cap, iar prietena lui cu fractură de coloană. Starea lor este stabilă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au ajuns la spital, după ce au căzut cu motocicleta (FOTO) 12 aprilie 2009 menu_img_left.gif menu_img_right.gif Au ajuns la spital, după ce au căzut cu motocicleta (FOTO)Accidentul s-a petrecut în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 0.00, în curba de pe strada Primăriei, în drept la Sinagogă.

 

 

 

”Din primele cercetări, se pare că băiatul nu a adaptat motocicleta la condițiile de drum în curbă, avea viteză mare și probabil a pierdut controlul și a intrat pe trotuar”, a declarat pentru Bihoreanul.ro agentul Octavian Haiduc, de la Poliția Rutieră, care a făcut cercetările la fața locului.

 

 

 

Două autospeciale aparținând SMURD și Ambulanței au ajuns imediat la fața locului, i-au ridicat pe cei doi de pe trotuar, le-au acordat primul ajutor Âşi i-au transportat la Spitalul Județean.

 

 

 

Tânărul s-a ales cu mai multe răni la cap, iar prietena lui cu fractură de coloană. Starea lor este stabilă.

 

 

am fost pe la ei pe la spital is niste prieteni .... baiatu ii cusut in 2 locuri pe fatza finndca avea flipup`u ridicat, la mana cusut si julituri la greu ...

 

fata saraca ii mai rau ca se pare ca ar avea ceva la coloana... plus niste julituri urate..

 

o luat curba cu viteza prea mare ... si o alunecat pe linii ... din cate zicea el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or cazut 2 sambata noaptea unu cu prietenasa pt ala era insanatosirea ..

 

iar celelalte erau multumiri de la raita pt colegii care l-au ajutat sa duca motoru dupa ce o cazut si el.

aha ,ok mersi ,cred ca Raita nu o patit nimic nu ?. Raita esti ok ?da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or cazut 2 sambata noaptea unu cu prietenasa pt ala era insanatosirea ..

 

iar celelalte erau multumiri de la raita pt colegii care l-au ajutat sa duca motoru dupa ce o cazut si el.

 

multumesc domnu avocat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...