Sari la conținut

Coltul Impatimitilor De Boxere Clasice,nemodificate


Dixi
 Share

Postări Recomandate

Ural M61 cu atas incarcat cu a 2-a persoana si bagaje Buc-Brasov si retur (dus pe cheia intors pe DN1), K68 ucrainiene- 7%- 70km/h la drum intins

Dnepr MT16 cu atas incarcat cu a 2-a persoana si bagaje Buc-Brasov retur, K68 rusesti- 7,1%- 70km/h la drum intins

 

Ural Solo 750 singur in sea ~ 450km buc-bv-rucar-campulung-pitesti-buc ~ 5,7% K68 rusesti, 100-110km/h la drum intins.

 

:lol: :lol: M72, drum intins sau neintins, lejer 10%, orice viteza, orice teren. are o idee fixa motocicleta aia. sa ma duca la sapa de lemn? :lol:)

 

ce efecte poate avea ploaia pe motorul incins?
am venit eu cu M-ul zcum vreo saptamana de pe la ploiesti, m-a prins o ploaie nesimtita si parsiva. evident ca nu am schitat gestul de a lasa acceleratia mai jos, blana pana acasa, fara nici o problema. nu a crapat nimic.

 

p.s. capacul de la aprindere nu il am montat, si totusi nu a luat apa. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nici mie nu mi-a crapat nimic dar... ma gandeam ca daca mai fac de multe ori asa...

pe cealalta parte au fost facute sa mearga prin zapezi si nu cred ca se strica asa de repede

 

@ Drobu

ce carburi sunt alea? de pe ce moto? :lol:

post-13243-1182091826_thumb.jpg

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca doreste cineva,am doua carbelitoare Keihin de pe un Kawasaki,la 2mil.Am vrut mai demult sa la pun pe nipra,dar mi-am dat seama ca ii stric aspectul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

cat mah?!?! :thanks: adica 9300 EURO?! cred ca au baut ceva inainte... se apropie de pretul unui BMW BOXER nou..., nu pot sa cred :D " scump scump ...dincolo era mai ieftin :welcome: "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat mah?!?! :funny: adica 9300 EURO?! cred ca au baut ceva inainte... se apropie de pretul unui BMW BOXER nou..., nu pot sa cred :D " scump scump ...dincolo era mai ieftin :welcome: "

 

 

pai daca e euro3 si are si frana pe disc merita :thanks: :crack: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:thanks: si eu am dublu disc pe fatza de 260mm diametru+pompa de frana de GSXF750+furtunashe cu insertie racing :D da' nu-i 9000euro :welcome: (traiasca KEROSEN pt. pompa-furtunashe-etriere :agree: )

cu adevarat scumpa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand doua carburatoare,K63 si K65,dar lipsesc garniturile de la capac.

 

 

Sau le dau la schimb pe un carburator K68.Mentionez ca sunt bune,nipra mea a mers pana acum cu ele,dar vreau sa pun K68 ca asa sunt echipati elefantii astia din fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:thanks: si eu am dublu disc pe fatza de 260mm diametru+pompa de frana de GSXF750+furtunashe cu insertie racing :D da' nu-i 9000euro :welcome: (traiasca KEROSEN pt. pompa-furtunashe-etriere :agree: )

cu adevarat scumpa :crack:

Salut. Scuze ptr. interventie, dar daca frina pe disc montata de tine pe motocicleta nu este omologata RAR, in cazul in care te "ghicesc" in trafic si sint suparati cei de la CTT (Control tehnic in trafic) risti sa-ti ridice talonul, o amenda grasa, basca permisul ptr. (culmea ironiei) conducere cu defectiuni la sistemul de frinare. Asa ca ar trebui sa o lasam mai moale si noi cu Politia caci si ei inchid ochii de multe ori. Ultima fraza " out topic". In unele judete cei de la RAR sint mai deschisi, mai elastici la omologarea frinelor pe disc la motociclete care nu sint dotate cu asa ceva, in altele nici sa nu auda. Nu stii ce sa mai spui, probabil e mentalitatea, linistea postului caldut si "mia batai mio zis, bataiti dau" s-au "noi muncim, noi nu gindim". Departe de mine gindul de a jigni pe cineva dar la un moment te umpli de scirba, de frustrare, si-ti vine sa lasi totul balta si sa te duci sa nu te mai opresti. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

nici o problema! de cand mi-am inmatriculat motocicleta(si exact asa am dus-o la R.A.R.) am trecut de doua ori pe langa respectivii "gagii" de care vb tu! si pot sa te asigur ca nici nu m-au bagat in seama... :10: marturisesc ca incep sa ma oftic... zici ca-s un nimeni...(sau poate chiar sunt , mai stii :funny: ) am observat ca daca vrei sa atragi atentia cu adevarat asupra ta , trebuie sa mergi cu ea la blana prin oras , frane de 12metri lungime, si cel putin beat :D :cheers: (nu mai este cazul meu deoarece am ratat dosarul penal cu 0,03% alcoolemie-dupa vechiul cod rutier, si cu cateva zile inainte sa intre in vigoare Noul Cod rutier! mai pe scurt: ma f..t pe legile lor ca de circulat o sa circul pe orice fel de drum , numai pe european sau national NU!) asa ca sa le fac in sac :cheers: si CTT -ul nu sta pe acolo ca doar daca ar face ASTA , i-as da cu frana pe disc in cap ca e un imbecil si un jegos de roman , SI L-AS INTREBA CAM ASA: "DA' MAI SEFULE, CARUTELE CE CAUTA PE SCUMPETEA DE DRUM EUROPEAN?! AH , (cuvant urat)? CE O SA MAI ZICI?" SI ACUM AM VB FRUMOS DEOARECE SUNT TOTUSI PE FORUM... SA FIM CIVILIZATI :welcome: ! SI NU STIU DE CE TE AGITI TU ATAT CA EU ERA SA MA FAC "AFIS" DE DOUA ORI PE 2 CARUTE(CULMEA 2 DIFERITE....) SI ERA "DOAR" NOAPTE... ACUMA TE ROG SA-MI RASPUNZI SI MIE LA O INTREBARE: CHIAR ASA, CE CAUTA CARUTELE PE DRUM?!(ORICE FEL DE DRUM!!!) ADICA EU (CA ORICE ALT MOTOCICLIST) SUNT OBLIGAT SA PLATESC ASIGURARE I.T.P IMPOZIT ETC..., SA AM PERMIS DE CONDUCERE(!!!ATENTIE!!!)SI CATEODATA SI CU CATE O BUSEALA, NUMAI CA SA CIRCUL PE SOSEA! CARUTA , DE CE NU ESTE OBLIGATA SA PLATEASCA APROAPE NICI UNA?! DE PERMIS NU MAI ZIC NIMIC... IAR DE STAREA"TEHNICA" A UNEI CARUTZE... DEJA VA FAC SA RADETI!!! IAR DE STAREA DE ALCOOLIZARE A CARUTZASULUI : NO COMMENT! acum serios , de ce s-ar lua tocmai de sistemul meu de franare (foarte bun si eficient de altfel) iar de cretinul ala cu carutza NU? apropo: tocmai azi mi-a taiat calea o carutza , pe cand ma plimbam linistit cu bicicleta(ca la asta am ajuns...) iar exact in fata cretinului de carutzas era UN MARE STOP, de am stat si m-am uitat, m-am tot uitat, si mi-am bagat p..la si m-am dus acasa ca deja nu imi venea sa cred... iti dai seama CUM mai evitai tu "gentilul contact" cu carutza daca erai cu un nipru cu frane originale?! :blbl: ca de cand l-am luat (niprul) , am intrat intr-o intersectie(la prima plimbare-imediat ce o luasem , eram pe la darabani...) cu toate franele trase , ce mai ma suisem pe ele cu totul , si tot nu s-a oprit dihania.... MA OPRESC AICI CA SIGUR VA PLICTISESC CU COMENTARIILE MELE... cat despre CTT?le daruiesc multa :thanks: :crack: :agree: !

BAFTA! :bigstar:

:cheers:

 

ah , da uitam : haide-ti va rog sa revenim la subiectul "motociclete rusesti nemodificate" M-uri , ural, dnepr sau orice motocicleta ruseasca ca de ROMANIA sunt satul...(si am o vaga impresie ca nu sunt singurul...)

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daia esti tu mahnit?Eu as fi fericit de ajuns numai sa am o cunostinta cu asa ceva...nu mai zic de plimbat. :thanks: Apropo,baga si tu poze cu babele tale. :welcome: :D

 

Am si eu o intrebare: de unde pot cumpara niste simeringuri de calitate pentru nipra?Ma intereseaza cele de la cutie si grup.

 

PS: nu vreau Gaspar sau Tunaru.

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase martoage... :D Ai cam stat in umbra pana acum...

Ai pus bobine de dacie sau ma insel?

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...