Sari la conținut

Coltul Impatimitilor De Boxere Clasice,nemodificate


Dixi
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 424
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...unde gasesc piese de nipru?

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 01:13 -------------
...unde gasesc piese de nipru?

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 01:18 -------------
...salutari! si mie mi-ar trebui un km-aj... poate auzi ceva Cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...unde gasesc piese de nipru?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 01:13 -------------</small><br/>...unde gasesc piese de nipru?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 01:18 -------------</small><br/>...salutari! si mie mi-ar trebui un km-aj... poate auzi ceva Cristi

 

la Gaspar : 0744472055

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Gaspar : 0744472055

 

Mai bine du-te la Ural Moto,gaspar e cel mai de cacao om....cu piesele lui cu tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sansa ,unii mai descopera si achizitioneaza minuni.

http://www.auto-universal.ro/smf/index.php...ic,118.285.html

un nipru, probabil MB 650...cadru si roti de M.. nelipsita sigla de BMW...ceva capace de qiuloasa modificate(nu sant sigur, mai erau ceva motoare rusesti ce nu au ajuns pe la noi care aveau ceva capace asemanatoare...)

Se pare ca propritarul a incercat ceva zundapp-m72-dnepr...

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa iti faci cont ca sa vezi fierul, oricum e o corcitura de M72 cu motor de Zundapp KS750. Povesteste, l-au luat de la armata? Ca toate IMS-urile au fost luate de la armata la 10 milioane si acum baietii le vand la 5000 de Euro. Si sa nu crezi ca le-au luat intr-o stare prea nasoala.

Poate vrei un UAZ, te rupe consumul, dar 6x6 cere hranit. Ah si costa doar vreo 15 milioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul este de nipru! :agree:

cutia este de nipru....

cadrul de M...

 

este posibil sa aibe si motorul original si cutia, jos in dreapta se vede pedala de la o cutie, si cu capacele alea ce este? daca sint de la zundapp cum de se potrivesc pe chilasele de nipru? oricum este o treaba foarte frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e pacat sa strici un M, partea buna este ca asta nu e iremediabil. Intrebarea care se pune este: ce este mai bine? un compromis care sa faca sa supravietuiasca o motocicleta sau canibalizarea pentru piese? optez pentru prima varianta, cred ca foarte curand o sa apara oameni dispusi sa investeasca mai mult si chiar daca asta inseamna moartea mai multor motociclete cu sanatatea subreda, organele lor vor fi inegrate in altele foarte viguroase si care au un propietar dispus sa pompeze bani in ele ca sa le tina asa. Este greu de presupus ca dupa aia o motocicleta restaurata mai poate ajunge pe mana unuia rupt in fund care doar sa o consume si dupa aia sa spuna ca nu e buna de nimica, ca nu e fiabila si ca-si ia ceva mai japonez. Deci: sint pentru pastrarea originalului, dar si pentru folosirea motocicletelor care oricum nu mai au nici o sansa. Ramane de discutat ce este acceptabil sa fie schimbat, ce anume din tehnologia de varf poate fi integrat pentru a putea face motociletele clasice mai utilizabile si mai dezirabile. Parerea mea este ca pot si integrate carburatoare, modul aprindere, pneuri (cu look clasic) amortizoarele, indicatori de presiune, temperatura, etc. Ce este aceptabil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus un denso la m72 pentru ca sunt chior si vreau sa vad bine daca ma apuca noaptea, si sa inchei povestea cu incarcarea. se poate readuce la original oricand.

 

inca nu am pus chiuloase de zundapp la el, oare or merge? ca pe tobe am dat 200e, tocmai ca sa nu pun de... whatever

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa iti faci cont ca sa vezi fierul, oricum e o corcitura de M72 cu motor de Zundapp KS750. Povesteste, l-au luat de la armata? Ca toate IMS-urile au fost luate de la armata la 10 milioane si acum baietii le vand la 5000 de Euro. Si sa nu crezi ca le-au luat intr-o stare prea nasoala.

Poate vrei un UAZ, te rupe consumul, dar 6x6 cere hranit. Ah si costa doar vreo 15 milioane.

 

Nu,nu l-au luat de la armata.L-au gasit la un tip din regiune.Mai mult decit scrie acolo unde te trimite link-ul nu stiu nici eu.Poza pe care am atasat0 e singura.Vreau un IMS ,nu un Luaz.

 

--- Mesaj completat în 28 Aug 2007 04:25 -------------

Frumos hibridul de la Cugir!Pacat ca nu ai pus poze si cu M-ul.Destul de original si se vinde. :agree:

 

Care M? Despre care e vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capacele alea sunt de KS 600 si sunt doar pe chiuloasa stanga.Toba nu e de Zundapp, e o facatura dar cu siguranta aripa de fata e de R75.@todesengel ma mir ca nu ai vazut M-ul la el.Cel putin acum o luna il avea.Tocmai si-l cumparase.Un M 72 solo intr-o stare fff buna cum putine am vazut.@todesengel se pare ca trec M-urile pe langa tine si tu pe langa ele... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata Dnepr-ul meu dupa vopsire.L-am demontat aproape in totalitate, am mai remediat anumite probleme(undele reparatii fusesera facute de mantuiala) in sfarsit... l-am pus la punct.

Ca modificari: suportii de la sa au fost taiati( probabil ca unul dintre fostii proprietari a fost scund), tobe de voshod puse de mine(era modelul intr-o toba, piulitele de strangere erau fuzate si de lene sa nu fac altele am schimbat tobele cu totul).Nu mi-a placut faza cu o singura toba, parca nu era simetrica.Carburi Keihin si aprindere cu 2 bobine de Dacia.Alte modificari n-am mai sesizat la ea.

Am vrut s-o prezint putin ca -mi place cum a iesit, dar am zis ca n-are rost sa-i fac topic separat la "Motocicleta mea".

post-7252-1188850952_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...