Sari la conținut

Ks 750


4bike
 Share

Postări Recomandate

www.oldtimerstudio.pl sau asa ceva, da un google search. Basty are niste capace de chiulasa. Frumoasa jucarie, cea mai capabila motocicleta cu atas, se intretine cu bani multi, mai multi decat GSX-R-ul. 60-70% din repere sunt la fel ca la BMW R75. As mai stii pe cineva cu unele piese, sa vb cu el. Completeaza profilul. De la cine ai luat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-ne si noua te rog,de unde l-ai luat si cat te-a costat batrana???? :cheers: Superba......... :cheers:

 

Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca sunteti curiosi de pret.Pot sa va spun doar,ca am luato de la un nene care nu mai avea chef de motoare.Si-a deschis o afacere tare.A fost o combinatie de mai multe motociclete iar Zundapp-ul mi-a iesit dupa o luna in vreo 250-300 euro. :cheers: Nici mie nu mi-a venit sa cred cand am dat peste el.Pacat ca are multe piese lipsa.Prea repede nu o sa iasa pe strada.Dar cine stie... :cheers: post-19117-1180039514_thumb.jpg post-19117-1180039461_thumb.jpg post-19117-1180039561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oldtimergarage.szn.pl , dar exista un forum numai pentru asa ceva, si un site pt reparatii si altele. nu gasesc acum adresa. google pls

 

http://www.wehrmachtsgespann.de/

 

 

 

Asta e un site bun! :cheers:

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oldtimergarage.szn.pl , dar exista un forum numai pentru asa ceva, si un site pt reparatii si altele. nu gasesc acum adresa. google pls

mai nene, si cand te gandesti ca unii mosnegi nebuni au dus la fier vechi asa ceva... :cheers:

 

4bike: vezi la CUXI daca mai are piese pt dastea...bafta si ai grija de motoru ala ca e....superb :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4bike te-ai bagat la o chestie care te depaseste. Atata timp cat nu dai sute de euro pe piese bune, sau tot atat pe piese vechi nu o sa o termini intr-o suta de ani. Asta nu e o motocicelta sa mearga cu ciobanii.

Strange bani si cumpara ce iti trebuie, nu mai ai multe de pus ca sa fie completa. Gandeste-te ca altii iau motocicleta ca a ta cu 8000Euro. Hai bafta.

 

Zii exact ce piese iti trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4bike te-ai bagat la o chestie care te depaseste. Atata timp cat nu dai sute de euro pe piese bune, sau tot atat pe piese vechi nu o sa o termini intr-o suta de ani. Asta nu e o motocicelta sa mearga cu ciobanii.

Strange bani si cumpara ce iti trebuie, nu mai ai multe de pus ca sa fie completa. Gandeste-te ca altii iau motocicleta ca a ta cu 8000Euro. Hai bafta.

 

Zii exact ce piese iti trebuie.

asa e...si eu zic ca desi costa mult ce ii trebuie, merita investitia....spor la treaba 4bike :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4bike te-ai bagat la o chestie care te depaseste. Atata timp cat nu dai sute de euro pe piese bune, sau tot atat pe piese vechi nu o sa o termini intr-o suta de ani. Asta nu e o motocicelta sa mearga cu ciobanii.

Strange bani si cumpara ce iti trebuie, nu mai ai multe de pus ca sa fie completa. Gandeste-te ca altii iau motocicleta ca a ta cu 8000Euro. Hai bafta.

 

Zii exact ce piese iti trebuie.

Adica cum ma depaseste chestia?Sa inteleg ca alti nu l-ar fi luat cu bani astia.Eu nu am cerut piese gratis ci doar la preturi rezonabile.Site-urile pe care mi le-ati recomandat sunt bune intradevar, dar preturile sunt ptr.occidentali extravaganti.Daca nu gasesc piese nu e nici o problema.O sa-l dezmembrez si scot piesele la vanzare.Sau il chopperesc sau il ciopartesc si pana la urma iese ATV mishto cu atas.Sau.......Idei mai am.Pana la urma o sa ma intorc Simson-urile mele.Cred ca le carpesc mai bine si macar piese gasesc. post-19117-1180129318_thumb.jpgpost-19117-1180129426_thumb.jpg Totusi,as avea nevoie de un carburator Solex,dinam si aprindere Noris,rampe,tije ,cardan,capace chiuloasa etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completeaza profilul cu locatie!

 

Foarte frumoase Simsoanele.

Daca ai lua un ambielaj modificat pentru cuzineti de la neamtul de la wehrmachtgespann, un set motor de la polonez, ai rectifica chiulasele tale cat ar putea sa coste? O avere? Atat costa si piesele la sculele astea japoneze.

 

2 capace ieftine are basty, aprindere, dinam Noris gasesti la polonez, capacul de sus daca se potriveste de la KS600 gasesti la userul Cuxi, cardan tot la el, sau il faci dupa planuri. Il sti pe geaman sau pe ala care a aparut in Motolife de a restaurat de-astea, mai sunt cativa. Oricum nu o sa dea ce mai au pe bani putini.

 

Din cate vad motocicleta ta arata foarte bine, la doi pasi de stare de functinare, si are toate partile critice pe ea. Motorul se invarte, compresie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 months later...
Vad ca sunteti curiosi de pret.Pot sa va spun doar,ca am luato de la un nene care nu mai avea chef de motoare.Si-a deschis o afacere tare.A fost o combinatie de mai multe motociclete iar Zundapp-ul mi-a iesit dupa o luna in vreo 250-300 euro. :) Nici mie nu mi-a venit sa cred cand am dat peste el.Pacat ca are multe piese lipsa.Prea repede nu o sa iasa pe strada.Dar cine stie... :laugh: post-19117-1180039514_thumb.jpg post-19117-1180039461_thumb.jpg post-19117-1180039561_thumb.jpg

Eu cred ca o vrajala totala, :P inclusiv pozele

in caz ca nu ai gresit si ai uitat 2 (doua) zerouri adica 25. mi euro :crack:

Daca este asa de limitat bagetul tau :) hai ca-ti dau eu 10.000 E pe darapanatura asta care te-a dus doar 300 = trei sute E

Sa nu se creeze comfuzi nu de alta.

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda,m-ai prins ce mai,am luat pozele de pe net si le-am photshop-at in fata casei la mine :P ca si restu' de douj'ceva de motoare pe care le am prin poze :laugh: Istet baiat,brava.Ce coincidenta,chiar mi-am luat 10 mii pe el dar acu un an juma' si probabil ca daca as fi avut atunci inca vreo 5-6 mii sa bag in el nu l-as mai fi vandut.Pacat nu?Chiar aveai o "trasatura" la el d'afara?Ce ghinion ai ca nu poti sa-ti faci vo 5 mii la el :) dar daca insisti putin p'afara poate gasesti ceva si mai ieftin de 25 mii.Gutlac.

 

Nu cred ca trebuie sa-ti dau prea multe explicati tie,nu de alta dar nu te intereseaza dar ca fapt divers totusi,mi sa cerut 4500e pe 2 Nsu osl 250 vai de mama lor si pe ks care era si asta desfacut si imprastiat peste tot si probabil ca daca omul nu ar fi avut nevoie de bani cash atunci nu as fi reusit niciodata sa le negociez la 3000 euro.Am vandut un nsu cu 1500e si pe celalalt cu 1200e iar mai departe fa tu socoteala in cat mi-a ramas ks-ul.

post-19117-1228574302_thumb.jpg

post-19117-1228574345_thumb.jpg

post-19117-1228574389_thumb.jpg

post-19117-1228574424_thumb.jpg

post-19117-1228574481_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
e cineva aici care a descoperit un tiundap. il da ieftin, aproape la kilogram, si nu e mult de munca la el. hai, bagati!

 

http://www.milweb.net/features/zundapp_ks750.php

Incredibil cum arata.., parca a fost scos de pe fundul oceanului.., poa ca la calarit vreun atlant!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...