Sari la conținut

Postări Recomandate

sambata?

adica de unu mai muncitoresc?

ce zici de vineri dupamasa cheile oltetului si sambata cheile sohodolului?

 

frumos, foarte frumos. mi s-a promis 1 mai muncitoresc de pomina la codlea... asa ca nu vreau sa ratez

Mesaj completat

Cine era cu un Transalp gri de 650 inainte de Huedin azi pe la 12?(s-a intersectat cu o gasca mare de motociclisti)

 

din cluj nu mai stiu decat pe 1,2 coi... dar ala era albastru si avea probeleme cu carburatorul :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca era din Cluj individul fiindca personal mai cunosc 2 transalpuri de 650 in Cluj(un model ca al meu dar gri si un RD10/04 albastru) si nu era nici unul din ei. Venea dinspre Oradea si era singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cluj nu mai stiu decat pe 1,2 coi... dar ala era albastru si avea probeleme cu carburatorul :peace:

12 KOY nu mai are probleme demult cu carburatoarele, merge de rupe, si vine la Codlea sa-ti faca cinste cu o palinca...Iar in trupa mare de motociclisti, impreuna cu Schumy, eram si eu, asa ca nu puteam fi cel singuratic pe care l-am intalnit.

Salutare si ne vedem la Codlea!

Florin (sau 12 KOY)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se pot face Cheile Oltetului, am fost duminica si nu am putut trece dupa ultimul pod, e inzapezit.

Abia am scos TA di zapada

Voiam sa ajung la Petrimanu

 

frumos, foarte frumos. mi s-a promis 1 mai muncitoresc de pomina la codlea... asa ca nu vreau sa ratez

Mesaj completat

 

 

din cluj nu mai stiu decat pe 1,2 coi... dar ala era albastru si avea probeleme cu carburatorul :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si bine v-am gasit.

Sunt si eu fericit posesor de transalp. Sambata merg sa il iau in primire de la un nenea de la Teius. E din 97 modelul si are ceva modificari pe el. Am fost, l-am vazut, deocamdata am actele si numerele rosii.

Pun poze cu atelaju' care erau oricum pe net.

Si ca tot veni vorba,... stie careva (din Timisoara) cum functioneaza un IMO ? am citit eu ceva in manualul de utilizare... da' mi-ar prinde bine sa-mi si explice cineva daca are timp si chef. Dau o bere/cafa/suc, ce vreti voi :peace:

Multumesc anticipat.

post-56558-1272492179_thumb.jpg

post-56558-1272492224_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu motocicleta asta pe net cand cautam Transalp. Iti doresc sa ai bafta de ea si sa te duca multi km fara probleme.

Ai grija cu cauciucurile fiindca sunt de offroad si pe asfalt au aderenta destul de putina.

Imi place cum arata motocicleta, dar chestia la care m-am gandit eu prima oara a fost: nenea care a avut-o, a facut-o asa sa arate bine sau a si folosit-o? Si daca a folosit-o cat e de obosita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, cica tipu a folosit-o. Dar pe motor nu se vad urme de abuz. Scurgeri de ulei n-are pe niciunde, franele prind bine, uleiul e curat, motorul toarce frumos... n-am ce vad mai mult de atat... decat sa-mi urez sa ma pazeasca Cel de Sus de evenimente. Acuma, e vorba clar de o motocicleta folosita, nu de o motocicleta noua... si s-a vandut "as is" adica am cumparat si riscul ca ar putea fi praf... Dar, sincer sa fiu, nu m-am putut abtine... :peace:

Cat despre gume... am guma de asfalt. Cand merg dupa ea schimb guma ca... nu ma pot inclina cu alea ce-s pe ea. Si nu sunt eu prea in stare sa fac nush ce enduro. Deocamdata facem cunostinta, ne intelegem, aflu ce-i place ei, ce-mi mai place mie la ea, si dupa aia mai vedem noi ce si cum. Nu ma grabesc niciunde.

Dar multumesc de sfaturi.

Drumuri bune :D

 

A si, in carte mobra o fost a lu' un nenea din italia, un singur om la vreo 54 de ani care a luat-o de noua. Si el o modificat-o cica, si se pare ca motoru a fost prin africa si prin america de sud... Si tipu cica isi luase un transalp nou si pe ala voia sa-l modifice... Acuma,... nu poti zice ca bistosh asa o fost da' unic proprietar in italia aia e clar.

Si sambata is in Cluj cu ea deci daca vrei sa vii sa o vezi, se poate :P

Editat de sebastianTM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, cica tipu a folosit-o. Dar pe motor nu se vad urme de abuz. Scurgeri de ulei n-are pe niciunde, franele prind bine, uleiul e curat, motorul toarce frumos... n-am ce vad mai mult de atat... decat sa-mi urez sa ma pazeasca Cel de Sus de evenimente. Acuma, e vorba clar de o motocicleta folosita, nu de o motocicleta noua... si s-a vandut "as is" adica am cumparat si riscul ca ar putea fi praf... Dar, sincer sa fiu, nu m-am putut abtine... :laugh:

Cat despre gume... am guma de asfalt. Cand merg dupa ea schimb guma ca... nu ma pot inclina cu alea ce-s pe ea. Si nu sunt eu prea in stare sa fac nush ce enduro. Deocamdata facem cunostinta, ne intelegem, aflu ce-i place ei, ce-mi mai place mie la ea, si dupa aia mai vedem noi ce si cum. Nu ma grabesc niciunde.

Dar multumesc de sfaturi.

Drumuri bune :)

 

A si, in carte mobra o fost a lu' un nenea din italia, un singur om la vreo 54 de ani care a luat-o de noua. Si el o modificat-o cica, si se pare ca motoru a fost prin africa si prin america de sud... Si tipu cica isi luase un transalp nou si pe ala voia sa-l modifice... Acuma,... nu poti zice ca bistosh asa o fost da' unic proprietar in italia aia e clar.

Si sambata is in Cluj cu ea deci daca vrei sa vii sa o vezi, se poate :lol:

 

Salut, felicitari pentru achizitie. Iti urez sa te poarte multi km fara incidente.

Am vazut si eu motocicleta, tot de la nenea (simi parca) mi-am luat si eu TA-ul, si si-a luat si un amic care a fost cu mine atunci (tot TA, tot atunci). Arata fain motoreta dar eu am vrut una fara modificari ;) sa i le fac eu.

 

Succesuri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, cica tipu a folosit-o. Dar pe motor nu se vad urme de abuz. Scurgeri de ulei n-are pe niciunde, franele prind bine, uleiul e curat, motorul toarce frumos... n-am ce vad mai mult de atat... decat sa-mi urez sa ma pazeasca Cel de Sus de evenimente. Acuma, e vorba clar de o motocicleta folosita, nu de o motocicleta noua... si s-a vandut "as is" adica am cumparat si riscul ca ar putea fi praf... Dar, sincer sa fiu, nu m-am putut abtine... :laugh:

Cat despre gume... am guma de asfalt. Cand merg dupa ea schimb guma ca... nu ma pot inclina cu alea ce-s pe ea. Si nu sunt eu prea in stare sa fac nush ce enduro. Deocamdata facem cunostinta, ne intelegem, aflu ce-i place ei, ce-mi mai place mie la ea, si dupa aia mai vedem noi ce si cum. Nu ma grabesc niciunde.

Dar multumesc de sfaturi.

Drumuri bune :)

 

A si, in carte mobra o fost a lu' un nenea din italia, un singur om la vreo 54 de ani care a luat-o de noua. Si el o modificat-o cica, si se pare ca motoru a fost prin africa si prin america de sud... Si tipu cica isi luase un transalp nou si pe ala voia sa-l modifice... Acuma,... nu poti zice ca bistosh asa o fost da' unic proprietar in italia aia e clar.

Si sambata is in Cluj cu ea deci daca vrei sa vii sa o vezi, se poate :lol:

 

Accept invitatia doar sa fie la o ora la care nu am ceva treaba.

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accept invitatia doar sa fie la o ora la care nu am ceva treaba.

 

Mai... am fost in cluj, am stat cateva ore de 1 Mai,... am mancat un gratar si un cartof pai si apoi m-am oprit pe la Alunis si de acolo Oradea Timisoara... drumul o fost in general foarte liber asa ca o fost o placere sa merg. Motorul se comporta foarte bine. Pentru mine e un pas inainte fata de Pegaso. Deocamdata cred ca cel mai mult imi place bicicleta la motor si faptul ca daca umplu rezervorul am autonomie de cam 500km.

Asfalt uscat si sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceau

Transalpistii din Timisoara vor sa se adune joi seara la terasa la Roma.

 

Salut,

de la ce ora si pana la ce ora ? Eu am niste sedinte, s-ar putea sa ajung daca se ramane si dupa ora 21...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

de la ce ora si pana la ce ora ? Eu am niste sedinte, s-ar putea sa ajung daca se ramane si dupa ora 21...

 

 

 

Pai nu stiu

pe la 7 se aduna oamenii acolo

si dupa aia om vedea pana la cat se intinde totului tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Taaaadddddaaaa,,, :agree:

Bine v-am gasit! ;)

Arata bine :laugh: ! Sa ai parte de cat mai multi km cu ea ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va fi intalnire?

29.Iulie - 1.August la Rarau! Detalii Aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice moto :D

Multumesc :laugh:

Mi-ar fi placut si mie una din 2000 incoace, dar nu m-au tinut buzunarele,,,

Dar pt ca-i a mea e cea mai frumoasa :P ;)

Mesaj completat

Hallo,

Vreau sa imi cumpar cauciucuri Haidenau K60 fiindca vreau sa bat campii :P , insa vreau sa stiu cum se comporta si pe asfalt fiindca voi circula cam fifty-fifty

Help :agree:

post-56527-1273879472_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc :P m-am lamurit

Acum alta intrebare: pe spate am 120/90/17, asa e si in carte si pe placuta de pe cadru, insa am vazut ca multi au 130/80/17

Daca imi pun si eu 130/80 influenteaza cumva pozitiv sau negativ?

 

Alta intrebare (stresant mai sunt) :)

Unde gasesc second hand o casca pt soft enduro si cu parasolar si cu viziera?

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc :P m-am lamurit

Acum alta intrebare: pe spate am 120/90/17, asa e si in carte si pe placuta de pe cadru, insa am vazut ca multi au 130/80/17

Daca imi pun si eu 130/80 influenteaza cumva pozitiv sau negativ?

 

 

Da, poti folosi fara problema

 

 

Alta intrebare (stresant mai sunt) :)

Unde gasesc second hand o casca pt soft enduro si cu parasolar si cu viziera?

 

La magazin. Dar sunt scumpe. Vezi ca e un topic dedicat castilor soft enduro. Dilema existentiala 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc :) m-am lamurit

Acum alta intrebare: pe spate am 120/90/17, asa e si in carte si pe placuta de pe cadru, insa am vazut ca multi au 130/80/17

Daca imi pun si eu 130/80 influenteaza cumva pozitiv sau negativ?

Poti sa pui linistit ce guma vrei pe spate , chiar si 140/80/17 daca aia o ai acasa :P

 

Eu am avut toate 3 marimile , 120/90/17 , 130/80/17 , 140/80/17.

 

Acuma am 120/90/17!

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...